kategoria: SACP
[#271] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #270

Benedykt. Dzięki za ofertę, ale będę miał problem z dotarciem do Żor, więc niestety nie zabiorę się z Tobą. Bardziej pasuje mi transport z okolic Cieszyna, Ustronia, Skoczowa. Pozdrawiam.

[#272] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Mordimer, post #267

Poszukuję klawiatury lub membrany (taśmy przyłączeniowej) do A600. Może ktoś dysponuje tymi elementami i byłby skłonny pomóc. Reanimacja w trakcie party byłaby czymś naprawdę wielkim.
Pogrzebcie w swoich zapasach i poratujcie.

[#273] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Mordimer, post #272

Ja mam podobny problem, ale z klawiaturą do A1200. Problem do dzisiaj nie rozwiązany . Dochodzę do wniosku, że najprościej kupić kalwiaturę na Allegro.

Pozdrawiam

Azzorek

[#274] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Mordimer, post #272

Mam to samo zmartwienie od trzech miesięcy z A500 - jest prawie niemożliwe dostanie samej klawiatury.
Ale mój problem chyba został rozwiązany - kupiłem za 20 zł całą Amigę 500 z zasilaczem, sprawdzimy czy jest sprawna czy raczej będzie jako dawca dla wspomnianej wyżej.

[#275] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #274

Dla zainteresowanych mogę odsłonić rąbek tajemnicy co będzie na imprezie ;) . Będę prezentował Amigę z Samplerem w akcji, czyli jak zgrywac dźwięk na Amigę i co z tym robić. Będzie też Protracker dla zielonych i zerokumatych :D i jak Bozia pomoże będzie Amiga + MIDI + keyboard w akcji (MusicX lub/i Bar&Pipes). Także z mojej strony będzie o muzykowaniu słów kilka. Oprócz tego przygotuję do obejrzenia Demka (jeśli możecie też poprzynoście jakieś na dyskietkach lub HD-kach (najwyżej będą zdublowane).
Pamiętajcie, że impreza jest bezpłatna, ale ewentualna strawa i napoje nie. Zatem chętni do skorzystania z grilla niech się zaopatrzą w jakieś mięsiwo itp, oraz chleb. Takie rzeczy jak musztarda, ketchup i cherbata wraz z cukrem będa na miejscu (woda mineralna także), jak również sam grill.

P.S.

Poniżej link do moich przygotowań do sobotniej imprezy (zdjęcie A500+ z odpalonym AudioMasterem IV, Samplerem i podpiętym do niego Korgiem M50 :d .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5b77957ae91b6c4b.html

Pozdrawiam

Azzorek

[#276] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #275

Mnie niestety nie będzie. Ani na tej imprezie ani na żadnej innej......




Benedykt Dziubałtowski

[#277] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #276

OIO ? Mam się już martwić? Co się stało Benio?

[#278] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #277

To po prostu kiedyś musiało nadejść. Za jakiś czas napisze o tym szerzej ale nie liczcie na podanie konkretnych powodów........




Benedykt Dziubałtowski

[#279] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #278

Benedykt. To co piszesz nie brzmi chłopie dobrze. I jeszcze zapowiedź, że już nigdy :(

[#280] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #276

O nie Ben. Nie wycofuj się.

[#281] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #275

Panowie. Dajcie jakieś fotki i krótką relację dla tych, którzy ponownie nie przybyli (jak ja, niestety).

[#282] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #281

Widzę, że nikt jeszcze nie przemówił to może ja od siebie parę słów dodam. Było bardzo fajnie i plenerowo :). Były kiełbaski z grilla, było piwko, były Amigowe świry, ćwiartująca w locie suczka Tosia no i oczywiście ukochane Amigi. Na imprezie zaszczycili nas swoją obecnością panowie redagujący aktualnie wydawany magazyn Commodore&Amiga (m.in. MrMat) :) . Dzięki temu na imprezie pojawił się C64 z bajernymi przełącznikami o magicznych zdolnościach, który pokazywał m.in. bajeranckie demko z możliwością podglądu np. sprite'ów w czasie rzeczywistym (czy jakoś tak, mam nadzieję, że nic nie pokręciłem :D ). Był to z pewnością miły akcent imprezy, mam nadzieję, że wpisze się na stałe w kanon naszych spotkań (mnie C64 są również bardzo bliskie i już się nie mogę doczekać wrześniowej imprezy w Czeladzi - bilet zakupiłem na Allegro!). Na imprezę wpadł także Fei, który jak zwykle ze stoickim spokojem obserwował otoczenie. Pogadaliśmy przy okazji o wrześniowym Riverwash W Warszawie, na które mamy nadzieję się wybrać.
Co do braci Amigowej, to chyba wszyscy byli zadowoleni. Ja przytargałem na imprezę wyjątkowo dwie Amigi (A500+ i A1200) i aż trzy monitory (jeden dla Madmana, który na imprezę przyjechał z oddalonego o około 50km Rybnika ..... na rowerze z A1200 w bagażniku !!!). Madman plazmowy szacun dla Ciebie, jesteś jednak gość :D !
Zgodnie z obietnicą był akcent muzyczny. Miałem zaszczyt przedstawić jak sampluje się dźwięk do Amigi (A500+ z podpisu wraz z samplerem stereo) korzystając z Audiomaster IV v1.0). Odtwarzałem także w tym programie wcześniej zsamplowane próbki dźwięku, m.in. z syntezatora Korg M50 (mój własny utwór grany "z ręki") i nagrania CD (Marek Biliński - Ucieczka do Tropiku). Cieszę się, że Alfowi przypadła do gustu moja kompozycja. Zamierzam na nastepne spotkanie zabrać również syntezator, aby pokazać jeszcze Amigę + Midi w akcji.
W ramach rekreacji, pograliśmy w Mortal Kombat II (dziękuję m.in. Mordimerowi za użyczenie się jako worek treningowy :P ).
Pogoda można powiedzieć, że dopisała. Nie było gorąco, na niebie ciągle krążyły chmury by na koniec imprezy zalać nas wodą. Na szczęście nowa Amichatka była świetnie przygotowana do odparcia ataku, także nikomu (zwłaszcza Amigom nic się nie stało).
Przepraszam wszystkich za lekkie spóźnienie na imprezę (dotarłem na 10.30), ale jak wiecie finalnie było warto. Kupiłem Amigę CDTV (jako niesprawdzoną, która na imprezie pokazała, że nie tylko (prócz świetnej kondycji wizualnej) ma sprawny CDROM, ale również przełączniki kickstartów 1.3/3.0/CDTV i 2 MB FAST RAM! Pisząc tę relację słucham właśnie modułku z płyty Demo II CD for CDTV - Amigą znalazła miejsce na biurku w moim pokoju :D . Warto było wydać 100zł.
Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że wszystkim tak jak mnie się podobało, Jak zwykle było dużo dyskusji, planów i działań, na które pewnie nie starczy nam czasu, ale popodniecać się w końcu można nie :) ?
Na koniec podaję linka do Fotosika z moją relacją Foto z imprezy (mam nadzieję, że inni fotografowie też dorzucą swoje ;) ). Uwaga, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości! Polecam uruchomić pokaz slajdów na pełnym ekranie.

http://azzorek.fotosik.pl/albumy/676857.html

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:29:09



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:30:31



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:31:19



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:32:05



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:32:56



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:33:46



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:36:08



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:36:56



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 01:54:11
[#283] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #281

Było fanie :D tak jak zwykle na SACP OK
Doborowe towarzystwo, Amigi, Grill i piwko - co więcej trzeba by dobrze się bawić .
O dziwo tym razem nie miałem problemów z moją Amigą - czego nie może powiedzieć Mordimer ;) , ale usterka została szybko usunięta.
Wielkie podziękowania dla organizatorów za trud włożony w imprezę.

Azzorek odnośnie twojej kompozycji - jak dla mnie super, może dla tego że lubię takie klimaty.
Czy jest jakaś szansa na to bym się cieszył (na swoim komputerze) tym kawałkiem w formacie MP3 ? :).



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2009 12:50:57
[#284] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #282

Też mi określenie "worek treningowy".
Dałem ci fory, żeby być mile widzianym na kolejnym spotkaniu. Smiech
Z drugiej strony spróbujcie nie dać wygrać Azzorkowi, kiedy w pobliżu kręci się ten jego "potwór szatkujący w locie".
Ale poczekaj, jeszcze kiedyś nadejdzie taki dzień...

Ogólnie było bardzo przyjemnie i niech żałują ci, którzy nie mogli, bądź nie chcieli przyjechać.

P.S.
Azzorek, zdjęcia fajne, ale kalendarz to masz do bani. W sobotę był 22.



Ostatnia modyfikacja: 25.08.2009 12:22:48
[#285] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Mordimer, post #284

Heh dzięki Mordimer za informację, błąd już poprawiony. Ja poprostu dodawałem te zdjęcia o 1.30 w nocy i spojrzałem na zegarek z datownikiem. Nie przekalkulowałem jednak, że już jest jutro a nie dziś i źle odjąłem dni. Za pomyłke przpraszam - niecelowa :).

Pozdrawiam

Azzorek

P.S.

A reszta fotografów gdzie !!!!!????



Ostatnia modyfikacja: 25.08.2009 15:31:32



Ostatnia modyfikacja: 25.08.2009 15:32:30
[#286] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #285

W pracy Azzorek, w pracy. A nie tak jak niektórzy w internecie tylko siedzą i z przemęczenia im się daty mylą. (mam to samo:D) Się jakoś fotki wrzuci. Może w nocy...



Ostatnia modyfikacja: 25.08.2009 16:24:36
[#287] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #281

[#288] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #287

Dzięki Madman :). Widzę, że na zdjęciach oprócz kiełbasek załapała się ważka - gigant i moja świeżo kupiona Amiga CDTV z widokiem "pod maską" .

Pozdrawiam

Azzorek

[#289] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #282

Azzorek mnie możesz odfajkować na liście fotografów. Fotki z ostatniej imprezki się zapodaje pod linkiem:
http://picasaweb.google.pl/tomek.amiga/SACP_4#

Mówiłem, że może w nocy się wrzuci i się nie pomyliłem.

[#290] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #282

Tak się zastanawiam ..... mamy już kilka party za sobą, trochę zdjęć i jakiś filmik.....może by to wszystko zebrać w jednym miejscu pomysł.
Może by zrobić prostą stronkę na której można by umieścić info o byłych i nadchodzących party oraz link do zdjęć i filmików.
Stronkę z jakimś ładnym logo naszego party.
Można by ją umieścić w jakimś darmowym miejscu np. interia.
Aktualizację robiło by się dwa razy, jakiś czas przed party z info o dacie oraz po party w celu uzupełnienia zdjęć.
Admini ppa może by umieścili link do strony na www.ppa.pl. .....?
Co o tym myślicie ?



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2009 09:58:15



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2009 10:00:50
[#291] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #290

Tak, tak, tak. ok, racja Zróbmy to. brawo!

[#292] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #290

Dobry pomysł Alf! W ogóle powinniśmy mieć własną stronkę, może nie tylko by były relacje z imprez, ale moglibyśmy się tam dzielić swoimi doświadczeniami z Amigą i fotkami sprzętu :).
Musielibyśmy zrzucić się na jakiś hosting (roczne opłaty), ale jak wszyscy z nas dadzą to żaden koszt będzie ;) . Można zrobić też pokaz slajdów (jako plik wideo z naszym logo i opisem imprezy) i umieszczać na youtube - jako dodatkowa reklama :) .
Musiałby by być też ktoś kto będzie dbał o upload nowych danych, ja z mojej strony mogę zapewnić, że na serwer się na pewno zrzucę.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2009 19:01:10



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2009 19:03:15



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2009 19:03:41
[#293] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #292

No tak - Ja mogę zaproponować jak już pisałem jakąś prostą stronkę w CSS nie jakiś wypas, ale zawsze coś.
Nie myślałem o stronie która pochłonie cały wolny czas kogoś kto stronę stworzy, a potem będzie administrował.
Raczej o stronie informacyjnej, info o nadchodzącej imprezie (data, koszt, miejsce ) oraz ze zdjęciami z imprezy.
Stronę na której dzielimy się doświadczeniami oraz wrzucamy zdjęcia naszego kochanego sprzętu już mamy to ppa.
Jak co to w tej prostej stronie chętnie pomogę w bardziej rozbudowanej raczej nie - brak odpowiednich umiejętności oraz czasu.

[#294] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #293

Witam wszystkich, na początek chciałbym powiedzieć, że SACP4 było super :) Taki klimacik jak najczęściej, chiałbym zaznaczyć, że Azzorek nie miał takich łatwych "worków treningowych", ja sam mu parę razy dołożyłem Jaxem :D a jestem w posiadaniu nawet filmiku jak Mordimer także wygrywa :P
A co do stronki ja mogę zaoferować moje skromne umiejętności :) oczywiście we współpracy np. z Alfem może udało by się coś konkretnego skleić (moja strona www już nie funkcjonuje ale można zobaczyć, www.spartanteam.yoyo.pl - strona nie o treści Amigowej :P).
W razie czego pisać do mnie na maila doman89@o2.pl i możemy coś powalczyć z naszą www.silesianamigaclassicparty.pl :D:D:D
Pozdro dla wszystkich Amimaniaków ;)

[#295] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #281

Witam wszystkich!

Oto relacje kilku spotkań Amigowej Braci okiem mojego aparatu,
bez specjalnej selekcji, cenzury, i retuszu.
Do pobrania w formie paczek .zip, mam nadzieję że nie będzie problemu
ze ściąganiem (objętość), lecz gdyby takowe zaistniały proszę o kontakt,
wymyślimy coś innego.
Wiem, powinny być wcześniej, a niektóre i dużo wcześniej, cóż...
Są teraz.

SACP II: http://www.sendspace.pl/file/e9a0e2e11d854a0960cf1e1
SACP IV: http://www.sendspace.pl/file/f3b9e565f28381923dec905
oraz
Amimajówka`09: http://www.sendspace.pl/file/4ec42b2702d94afb12f4126

Co do samych imprez, wiadomo: świetna atmosfera, doborowe towarzystwo
eksluzywny hardware i przednia zabawa:)
Miłego oglądania i do zobaczenia!

tobi.
[#296] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@tobi., post #295

Cześć chłopaki!

Jest okazja zrobić Imprezę Amigową inaczej niż zwykle (więcej czadu i totalnego Amigowego klimatu retro). Miejsce party - Siemianowice Śląskie lub Katowice. Byłoby to prawdziwe widowisko światło i dźwięk, ale jest jedno "ale". Nie byłoby to za darmo. Wstępnie oceniam koszty (jeszcze wszystko do weryfikacji) na około 2000zł. Część możemy pokryć sami, część może z jakiegoś sponsora. Teraz pytanie do was (głównie do tych co przyjeżdżają na takie imprezy, bo jak dotąd mamy frekwencję nie przekraczającą 12 osób). Czy wjazd na takie coś w granicach 50-70zł jest dla was zjadliwy? Oczywiście jeśli ktoś mógłby więcej to spoko (ja dam więcej), ale trzeba by było ustalić cenę biletu dla niestałych bywalców w tej granicy gdzieś. Termin imprezy na razie nie znany, chcę ustalić czy w ogóle ma to sens. Obsługą Audio-Wideo zajeliby się profesjonaliści, tak więc jakość gwarantowana. Niech każdy napisze co o tym sądzi.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 12:46:02
[#297] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #296

Witajcie.

Po pierwsze, to dziękuję za obszerną relację z ostatniego spotkania.

Znowu wielki żal, że nie mogłem być.


Pomysł jest świetny, koszta w wysokości 50-70- zł są do przejścia.

Jednak, jak zwykle moje pojawienie się na imprezie do ostatniej chwili pozostaje pod znakiem zapytania. Jest to spowodowane, tym że mam w domu ciężko chorą osobę i sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Ciężko jest coś planować. Najdalsze plany zawsze sięgają następnego dnia. A dalsza przyszłość stoi niestety pod znakiem zapytania. Taka po prostu jest sytuacja i nic na to nie poradzę.

Z chęcią pochwaliłbym się moją "Czarną Wdową" (A1200 w nowej obudowie i z pewnymi modyfikacjami :) )

Pozdrawiam.



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 14:05:36
[#298] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #296

Ja się piszę jeśli termin mi będzie pasował.

Kwota jest jak najbardziej do przełknięcia.

A może jakby zrobić taką imprezę w nocy ?

[#299] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Hubez, post #298

No impreza by była na wieczór bankowo. W ciemności lepsze będzie wrażenie. Mnie mniej więcej chodzi o coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=PBKQlquWEQg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gG9IKnhu794&feature=related

Pozdrawiam

Azzorek

[#300] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #299

Hmmmm, na razie nieźle :). Zakładając, że Cichym i Hubez by wpadli mamy razem 210zł (chyba że dam więcej to może 300zł).
Na browarki, grilla i chrupki dla nas trzech wystarczy :D.

OK

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 10.09.2009 14:59:40



Ostatnia modyfikacja: 10.09.2009 14:59:56
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem