kategoria: SACP
[#361] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #360

Ja myślę, że co do rozdzielczości to szerokość powinna mieć tak 750-800.
Przy dzisiejszych komputerach takie strony ogląda się najlepiej, wysokość wiadomo, zmienna (zależnie od długości treści). Spróbuje też coś z grafiką zawalczyć ale ja jestem z grafy raczej cienki więc na próbowaniu się raczej skończy : D
A powiedz mi Alfie jeszcze czy przeglądałeś te loga co Ci kiedyś na maila posłałem ??

[#362] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Doman89, post #361

Przeglądałem, przeglądałem.
Na razie musimy zrobić stronę na której można by umieścić logo, a nie odwrotnie.
Tak nawiasem mówiąc to nie wiem czy jest potrzebne logo, ale to już się wypowiedzą inni.
Jak na razie należy skupić się na poprawie kodu strony oraz zmianie rozdzielczości.
Potem zrobić galerię, a jak strona będzie poprawnie wyświetlana można rozważać dodawanie np. loga.

[#363] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #362

Dobra to może i tak lepiej będę pisał na maila jak coś bo robimy lekki offtop :D
A jak tam w końcu nasza droga społeczność SCAP zapatruje się w końcu na termin? Może mój będzie zjadliwy :)

[#364] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Doman89, post #363

Ja jednak będę twardo obstawał przy tym 24 (jeśli to ma być kwiecień) :P . Powody j.w.

Pozdrawiam

Azzorek

[#365] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #364

Czyli zlot mamy 24.04.2010 ?
Proszę o datę bo trudno sobie coś zaplanować.

Pozdrawiam
Alf

[#366] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #354

24.04.2010 jest w porządku. Chociaż znam takich, którym niestety nie pasuje, ale nie zawsze da się dogodzić wszystkim.

[#367] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #365

Witajcie!

Mogę oficjalnie potwierdzić rezerwację w Jordanie na 24.04.2010!
Szczegóły co do opłat za wjazd później, bo te jeszcze negocjujemy!
[#368] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #367

Mnie nie będzie niestety wyjazd na urodziny. Chyba, że urodziny będą po południu :)
[#369] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #367

Zawiadamiam oficjalnie, że:

W dniu 24.04.2010 w MDK Jordan przy ulicy Chopina 2 w Siemianowicach Śląskich odbędzie się zlot szalonych komputerowców spod znaku AMIGI KLASYCZNEJ. Mile widziani goście innoplatformowi, jak i bracia w wierze, czyli ludzie za środowiska MOS'A i AOS'A 4.x oraz AROSA. Tradycyjnie dla zwiedzających wjazd darmowy, a dla chcących podłączyć swoje maszyny do gniazdka 15PLN płatne na konto z góry:

Kamil Chojnacki
ul. Dworska 3/4
41-100 Siemianowice Śląskie

95 1940 1076 4591 2638 0000 0000

W przelewie proszę podać hasło "IMPREZA AMIGOWCÓW", oraz nick jaki ma widnieć na identyfikatorze! Tym razem możecie spodziewać się spersonalizowanego identa, pod warunkiem, że pieniądze wpłyną na konto do !!! 22.04.2010 !!!

Na imprezę zapowiada się znany części uczestników LOTHAREK ze swoim sprzętem.

W razie pytań i jakichś niejasności proszę o kontakt na maila siogun@poczta.fm lub telefon 609-618-001. Przed zadawaniem pytań proszę o prześledzenie tego wątku od strony 13!

*y

[#370] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #369

Jako, że widzę, iż niektóre osoby niespecjalnie kwapią się do przekazywania dodatkowego info, wyjaśnię Wam więc, że u Lotharka będzie można zakupić najprawdopodobniej wytwory jego domowej manufaktury! Jakości chyba nie będę musiał zachwalać Szykujcie więc dodatkowe zaskórniaki

[#371] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #369

Ja prawdopodobnie będę i wezmę huba, zatem będzie można Ami podłączyć do Internetu (o ile na pececie uda mi się zrobić udostępnianie, no i jakieś WiFi będzie dostępne - a ostatnio było).
Jeśli nie będzie chętnych to podłączę się po prostu sam :)
[#372] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #371

Zaczyna się o 9:00 a do której zazwyczaj takie imprezy trwają?

Będzie ktoś kto mógłby mi przetestować na miejscu 2 rzeczy:
- kartę PPC do A1200,
- kartę CF 512MB.



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 11:17:37
[#373] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@123tomek, post #372

Zwykle trwają aż ludzie są :) 17-18 na pewno myślę.

CFa mogę chyba i ja przetestować. PPC - nieco gorzej, zasilacz/płyta raczej mi tego nie pociągnie (mam desktopa i nie mam przeróbek "pod PPC"). Niemniej A1200 jest licznie reprezentowana na imprezie i może czyjaś byłaby lepsza do tego celu niż moja.
[#374] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@123tomek, post #372

Wszystko zależy od ludzi czy mają ochotę posiedzieć dłużej czy nie.
Zazwyczaj zloty kończyły się wieczorek około godziny 20.
Myślę że co do godzin to może wypowie się *y lub Azzorek.
Jeżeli chodzi o przetestowanie czegokolwiek to zawsze ktoś coś testuje :), więc pewnie i tym razem nie będzie problemu.

madman15 - ubiegłeś mnie :)

PPC to raczej osoby z Amigami w obudowie Tower, mają odpowiednie zasialcze i miejsce do montażu takiej karty.



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 12:33:20
[#375] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #373

Eee tam, zwykły zasilacz od A1200 w *dobrym* stanie pociągnie PPC + BVision bez problemu. Przetestowałem wiele różnych kart na moim zasilaczu i zawsze działało.
Chociaż przyznaję że od 4 osób miałem e-maile/telefony że wysłana przeze mnie karta nie nie działa. Winny był ZAWSZE zasilacz, po wymianie na inny wszystko szło bez problemu...
[#376] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@alf, post #374

Co do PPC to interesuje mnie na chwilkę podmianka karty u kogoś kto na bieżąco używa podobnej karty czyli ma skonfigurowany system + oprogramowanie używające PPC i nie ma ze swoją problemów.



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 13:24:06
[#377] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #370

Co do SD Card readera od Lotharka to jest właśnie tylko reader nie mam możliwości zapisu.Taki patent już zrobiłem pół roku temu i nie widzę w tym rewelacji.Nie czyta ADF ani DMS tylko trzeba konwertować do hxc.
Teraz kończymy już emulator który czyta ADF i DMS i będzie z zapisem więc myślę że warto poczekać :)



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 14:58:41
[#378] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@*y, post #370

Ja się pojawię. Nie wiem teraz, czy będę na całej imprezie, czy tylko na chwile. Amisi niestety ponownie nie przyprowadzę. Ubiegłej nocy obudowa otrzymała pierwszą warstwę podkładu (po wielu próbach uporałem się z usunięciem poprzedniego). Dzisiaj w planach jest już wierzchnia warstwa. Jednak obawiam się, że do jutra nie wyschnie, a gdzie czas na wpakowanie bebechów do środka i instalację oprogramowania.

A tak przy okazji, jeżeli ktoś z Was ma na zbyciu uszkodzoną płytę z A1200 (byleby miała złącze klawiatury) i może ja przytaszczyć z sobą na SACP, to chętnie ją odkupię (wiem to nie jest dział "Giełda") ).



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 15:01:15
[#379] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@123tomek, post #376

Niestety nie sądzę żeby ktoś z PPC się pojawił, to jednak jest rzadkość.
[#380] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@madman15, post #379

Z podpisu widziałem że Cichym ma "Powerkę" :D . W sumie można wziąć wszystko w częściach z zasilaczem (drewniana decha stolika chyba nie zrobi zwarcia ;) .
Ja będę najprawdopodobniej z dwiema Amigami z czego jedna na bank towerka z mojego podpisu, a druga jeszcze się zastanawiam... . A może wezmę C64 :D ? Nigdy nie mam czasu aby te moje kasety z grami posprawdzać :D.

Co do czasu imprezy. Początek godz. 9.00 ,a koniec najprawdopodobniej 21.00 (przynajmniej ja i *y tak siedzimy).

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 18:44:51



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 18:45:41
[#381] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Nuro, post #377

To prawda Nuro, HxC SD Floppy Emulator to tylko reader, poza tym czyta tylko hxe wiec trzeba sie nakonwertowac, ma tylko jedna zalete, ze jest ogolnie dostepny, ale skoro maja byc lepsze, to moze warto zaczekac...



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 19:09:17
[#382] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #380

Uwierz Azzorek, że bardzo bym chciał w końcu pojawić się z własnym sprzętem, a nie tylko podziwiać Wasze wspaniałe Amisie. Jednak myśl o przenoszeniu tego wszystkiego w postaci puzzli (mimo, że mam bardzo blisko) i używaniu na blacie bez żadnej ochrony powoduje powolne wypełnianie się moich gaci.

Jeżeli 123tomek chce sprawdzić swoją kartę, to możemy kiedyś umówić się u mnie w domu lub poczeka do następne SACP. Wolę czyste portki.

Właśnie położyłem wierzchnią warstwę farby. Niestety po oględzinach wyschniętego podkładu efekt daleki jest od moich oczekiwań. Pierwotna wersja była miodzio, ale farba była licha i bardzo podatna na urazy (rysy po paznokciu). Taka Amiga to tylko na wystawkę się nadawała. Zobaczymy teraz, co będzie po ostatecznym malowaniu.
Niestety stwierdzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego i u mnie się sprawdziło.
Ale to już ostatnie malowanie. Koniec!!! Więcej już nie będę!!! Mam po dziurki w nosie malowania, czyszczenia, klejenia, szlifowania, szpachlowania itd. W końcu chcę się cieszyć Amigą. Jaka będzie taka będzie, ale będzie :D W sumie "montowanie" tej obudowy trwa chyba od lutego 2007 roku (oczywiście z dłuuuugimi przerwami, obmyślaniem rozwiązań, projektowaniem płytek drukowanych itp).

Jutro ze sprzętu, to przyniosę emulator C64 na iPhona :D :D :D



Ostatnia modyfikacja: 23.04.2010 20:57:17
[#383] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #382

No i po spotkaniu moje pierwsze w 6 odsłonie:) Co prawda pojawiłem się po 16 i bez sprzętu (łezka), ale następnym razem nie zawiodę i przywioze kilka maszynek, może uda mi się poskładać szybko desktopa z cf i cd-rom slimem, jednak jeszcze czeka mnie poszukiwanie monitorka (gdybyś coś ktoś wiedział to chętnie kupię) , przecież TV nie przyniosę;) ale od co tam od biedy do łamania joja pasuje. Pozdrawim Ciepło wszystkich ze spotkania a szczególnie *y ;) Wypasik spotkanie. Do usłyszenia wkrótce:)

[#384] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@cichym, post #382

Cichym: albo zmień stopę albo daj bwizję do naprawy Staszkowi :)

[#385] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@pampers, post #384

no i ja tez bylem

dziekuej organizatorom za zaproszenie ! bylo milo i serdecznie chociaz moja koszulka mogla rodzic pewne kontrowersje

pozdrawiam

[#386] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@lotharek, post #385

Jakieś fotosy są ?? :)

[#387] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Logan, post #386

Pozwolę podłączyć się pod pytanie :D

[#388] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@stachu100, post #387

Dziękuję w imieniu swoim i *y wszystkim, którzy przyjechali na wczorajsze Silesian Amiga Classic Party vol. VI. Było jak zwykle superowo i zabawnie. Na meetingu gościł Lotharek, człowiek o duszy Atarowca, ale z miłością do wszystkich komputerów z epoki. Demonstrował swoje cuda i dziwy (między innymi jakieś bardzo tuningowane Atari bazujące na modelu 65 lub 130), co można zobaczyć na zdjęciach.
Ja osobiście chciałem podziękować:

1.) Madmanowi - że rozwiązał mój problem z Amigą 500+, który mnie bardzo męczył od dłuższego czasu. Pomógł mi przeinstalować WFMH LocalePL, tak aby nie męczył mnie komunikat ze starszej wersji. Od początku zainstalowana ostatnia wersja WFMH rozwiązała problem raz na zawsze tym bardziej, że wcześniej usunęliśmy starszą wersję. Dziękuję również za pomoc przy instalacji WHDLoad na mojej A500+, wreszcie mogę pograć w MKII na mojej "Plusicy" i to w tej samej jakości jak na mojej A1200 (no może jest ciutkę mniej FPS :) ). Podczas przegrywania plików moja dyskietka we flopie A1200 Madmana bardzo dobrze się poczuła. Tak się "narąbała", że została jej blaszka w środku (zdjęcia). Madzio bardzo się dziwił dlaczego następne dyskietki nie "wchodzą". Myślałem że się posikam ze śmiechu... :D
2.) Mordimerowi - za pomoc w instalacji Filemastera dla AmigaOS 2.1
3.) *y - za nagranie mi wreszcie działających dem Desert Dream i Technological Death. Miło było obejrzeć te wspaniałe dzieła na A500.
4.) Wszystkim, którzy brali udział w turnieju MKII. Poziom z turnieju na turniej jest coraz wyższy, o czym mogłem wczoraj się przekonać. Na szczęście jakimś fartem znowu wygrałem, mimo że zmieniłem postać z Baraki na Kung Lao ;) .
5.) Wszystkim pozostałym, którzy świetnie się bawili. Mam nadzieję chłopaki, że następnym razem wpadniecie już ze sprzętem - jak widzicie zabawa jest superowa :) .

Oczywiście podaję link do mojej fotorelacji z tej imprezy. Mam nadzieję, że inni dadzą również link do swoich zdjęć. Odpalcie "pokaz slajdów".

Fotorelacja Azzorka z SACP vol VI

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2010 19:08:05



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2010 19:10:24
[#389] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Azzorek, post #388

Dzięki Azzorek,
przy tej "instalacji" strasznie się naharowałem.

Ze swojej strony muszę podziękować Alfowi za reanimację mojego napędu CD. To była naprawdę świetna robota. Dawno nie widziałem tak rozbebeszonego napędu. Szacunek. brawo!

Kolejny raz niech żałują Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli, bądź nie chcieli być na naszym spotkaniu.
Podziękowania dla Lotharka za obecność i demonstrację sprzętu spod innego znaku. Jak przystało na rasowego atarowca miał ze sobą Amigę 600. OK

Szkoda, że ten pełen zapału i pomysłów człowiek należy do innego "obozu", ale jak widać nie przeszkadza to w pełnej i miłej współpracy.

Podziękowania dla wszystkich, którzy się stawili. Było bardzo miło znowu się spotkać.

P.S.
Co do wyników turnieju MKII - mogę powiedzieć tylko jedno:
"Trudno zmłócić gospodarza, a nóż więcej nie zaprosi, albo wystawi wilczy bilet".



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2010 13:41:19
[#390] Re: Pytania do dinozaurów!!!

@Mordimer, post #389

Nie ma za co dziękować.
Wiele razy pomogłeś mi odnośnie konfigurowania OS, miałem przynajmniej okazję się odwdzięczyć :).

Co do samej imprezy, jak zawsze było bardzo sympatycznie.
Miło było znowu się spotkać i pogadać.
Dziękuję organizatorom za to że im się chce, oraz wszystkim uczestnikom za miłe towarzystwo.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem