kategoria: SACP
[#61] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #60

Spoko. Poczekamy na foty. Na pewno sa jakosciowo duzo lepsze niz.z najlepszej cyfrowki thumbsup:
Napisal bys jaka jest mozliwosc otrzymania/kupienia odbitki
[#62] Re: Kolejny SACP

@JacK_Swidnik, post #61

Dzięki wszystkim za przybycie 😃
Impreza mega udana, pojawiły się nowe twarze, tym razem o dziwo nie miałem problemów technicznych (z wyjątkiem adaptera na kilku graczy w Dyna Blaster 😉).
Ogromne podziękowania dla Quad'a- pudełko bardzo się przyda 😃
Gonatek- musimy zagrać w więcej gier na amigach spiętych razem 😉
Fotki
Ps. Znaleziono długopis metalowy IPMA, właściciel niech się zgłosi, jak nie to przyda się jako rysik do telefonu ;)
Ps.2 Jak ktoś ma GameCube'a to niech weźmie go następnym razem, gdyż wczoraj stałem się posiadaczem takiej konsoli (znaleziona na śmietniku) a nie mam kabla av ani zasilacza :(

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 23:37:47 przez Bartek2075
[#63] Re: Kolejny SACP

@Bartek2075, post #62

[#64] Re: Kolejny SACP

@*y, post #63

Jest i trochę mięcha ode mnie.



Czyli skan odbitki w formacie 9x12cm.
[#65] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #64

Jeśli jest taka możliwość, chętnie bym kupił taką w wersji fizycznej!
[#66] Re: Kolejny SACP

@Renton, post #65

W chwili obecnej nie mam zbyt wiele papieru (wolałbym to odbijać na klasycznym "papierze kartonowym", a nie tanim, plastikopodobnym czymś, co dostajemy w byle zakładzie foto) i dużych mocy przerobowych, ale w przyszłą sobotę będę robił parę dodatkowych odbitek w skali 1:1 (czyli 9x12cm) .

Zrobię tyle, ile będę miał szyb do suszenia (przy suszeniu na sznurku, całość się pomarszczy, a klasyczna suszarka daje nierównomierny połysk), chyba że ktoś ma naprawdę dużo cierpliwości. Do swojej fotografii mam dość specyficzne podejście, więc kupić raczej nie można - chyba, że każdy, kto się załapie na odbitkę zobowiąże się do tego, że po odebraniu zdjęcia wrzuci co łaska do jakiejś puszki na cel charytatywny - chore dziecko, starzy kombatanci, bezdomny pies lub kotek - cel dowolny ;)
[#67] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #66

Ja chce taka fotkę :)
[#68] Re: Kolejny SACP

@QUAD, post #67

Znalazłem przed chwilą 2 paczki radzieckiego papieru fotograficznego w szafce - jeśli uda mi go ogarnąć chemicznie (termin ważności minął mu w 1991, więc może nie trzymać już takich parametrów jak kontrast, ale to nawet zaleta przy kadrach robionych w takim słońcu), to z odbitkami nie będzie problemu ;)

W sobotę zobaczę co i jak - jeśli efekt będzie przyzwoity, to zacznę produkcję ;)
[#69] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #68

Zajebista fota :) Też chcę :D
[#70] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #68

Napewno będzie spoko, radziecki papier będzie dobry jakościowo haha
[#71] Re: Kolejny SACP

@QUAD, post #70

To co widzisz na forum, to polski papier, który pamięta PRL - ruski nie musi być wiele gorszy tylko z tego tytułu, że ruski ;)

Jeśli był dobrze przechowywany przez lata, to po dodaniu do chemii środków takich jak benzotriazol, bromek potasowy, czy wodorotlenek sodowy możesz uzyskać lepszy obraz niż na obecnie produkowanej w Czechach świeżynce marki Foma (jest piekielnie kontrastowa) ;)
[#72] Re: Kolejny SACP

@*y, post #63

Jeszcze do kolekcji kilka moich zdjęć :)
https://photos.app.goo.gl/diqnXMYp6K4snMnx1
[#73] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #71

OK
[#74] Re: Kolejny SACP

@Vato, post #73

Retro-kompy to i retro-aparat OK
[#75] Re: Kolejny SACP

@Vato, post #73

Ech, szkoda że się musiałem urwać tak szybko...
[#76] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #64

Szacunek, że masz takie oryginalne hobby. Mnie się zdawało, że robienie zdjęć analogowymi lustrzankami to już retro, a tu.... proszę :) .

Fotka jest mega klimatyczna i przypomina mi czasy kiedy robiłem zdjęcia jako dziesięciolatek moim pierwszym aparatem - Smiena, na czarno-białych kliszach ORWO. Dzięki temu uwieczniłem m.in. mojego ukochanego psa, którego notabene widać na moim forumowym awatarze - skanie z oryginalnej odbitki z tamtego okresu.

Pozdrawiam,

Azz
[#77] Re: Kolejny SACP

@Azzorek, post #76

Dzięki za odzew, cieszę się, żę się podoba - uśmiech fotografowanego premią za trud fotografa ;)

Te aparaty mają sporo zalet - poza sporymi możliwościami technicznymi i plastyką obrazu, fotografujesz na zupełnie innej płaszczyźnie świadomościowej. No i jest cały ten rytuał ;)

A offtopując, ORWO to zacne filmy są (czasem na nich robię jak gdzieś się trafią czyjeś stare zapasy), choć orwocolory to już padaczka, 4 lata temu robiłem na nich wystawę i mam ich dość ;)

http://www.wbp.poznan.pl/fotografia/objazdowa-galeria/lista-wystaw/orwografie-z-dziecinstwa/
[#78] Re: Kolejny SACP

@Jedras, post #77

Kolejny SACP 18.11. News poszedł na PPA, ale chyba coś nie zatrybiło.
[#79] Re: Kolejny SACP

@madman15, post #78

Już sobie ustalam wolne i będe na tej zacnej imprezie.
Amiga będzie ze mną.
[#80] Re: Kolejny SACP

@madman15, post #78

Sabotaż ?
[#81] Re: Kolejny SACP

@Jacol, post #79

W związku z tym, że mój pobyt w Brzesku na Amigowsku 25.11 stoi pod ogromnie wielki zapytajnikiem.... będę mógł wykorzystać slot na wyjazd do Was prawdopodobnie (dzięki temu, że jest wcześniej). Może w końcu się uda przybyć na cały dzień na spokojnie z Wami się spotkać superowi ludzia :P

Trzymcie kciuki :)
[#82] Re: Kolejny SACP

@madman15, post #78

R-Tea jedziesz?
[#83] Re: Kolejny SACP

@WojT_GL, post #81

Myślałem, że uda się być w listopadzie na dwóch imprezach, ale niestety na Amigowisko nie uda mi się pojechać (za dużo chętnych w robocie do wolnego weekendu), ale właśnie się okazało, że w weekend "SACPowy" nie pracuję, więc jadę. Hotel zarezerwowany, bilety na pociąg w obie strony zakupione.
- QUAD: zabiorę Twoje OrangePi (niestety przez przypadek sformatowałem Ci microSD, bo myślałem, że ze swojego OrangePi wyciągnąłem, zreflektowałem się w trakcie formatowania - coś mi się rozmiar nie zgadzał. Mam nadzieję, że zrobiłeś backup),
- może ktoś ma przycisk do flopa od A500 na zbyciu? Mój się zgubił na Amiparty,
- tradycyjnie będę potrzebował jakiegoś monitora z HDMI (wystarczy jakieś 720p) - nie chcę "pożyczać" z hotelu ;)
[#84] Re: Kolejny SACP

@Jenot, post #83

szkoda, ja niewiem czy będę na SACPie ale na amigowisku na pewno, oczywiście postaram się być na SACP ale na tę chwilę obiecać nie mogę.
Kij z kartą, napisz mi pliz czy jest tam dongiel do myszki bo nie mogę go znaleźć :)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 19:22:10 przez QUAD
[#85] Re: Kolejny SACP

@QUAD, post #84

Jest, jest.
BTW - już mam przycisk do flopa.
[#86] Re: Kolejny SACP

@WojT_GL, post #81

Czy moge ZAMIAST Ami przywiezc Rpi z emulatorami i joyem xarcade (podwojnym) i uzywac czyjejs ami?
Planuje byc tym razem do samiućkiego konca ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 10:21:10 przez WojT_GL
[#87] Re: Kolejny SACP

@WojT_GL, post #86

a *y ZAMIAST na zlot amigowcow wpuści CIe na ogródek obok... albo do parku :)
[#88] Re: Kolejny SACP

@softiron, post #87

OK, Amiga spakowana, monitor też udało się wcisnąć. Pociąg o 3:42. Jutro o 12:21 jestem w Katowicach (o ile nie będzie opóźnień).
[#89] Re: Kolejny SACP

@Jenot, post #88

Spoko, ale czy SACP nie jest czasem w SOBOTĘ?
[#90] Re: Kolejny SACP

@*y, post #89

da radę...
patrz ile miejsca do spania
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem