Komentowana treść: Płyta Natami MX ma port Ethernet
[#1] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Podczas mojej "nieobecności" w światku aż tyle poszło na przód w sprawie NATAMI ??
[#2] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Trzeba będzie trochę przewietrzyć portfel coś czuję ;) Ale konkurencja w postaci nowego MiniMiga też nie śpi..
[#3] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
nadchodząca płyta jest już bliska produkcji.
Jak mam to rozumieć na święta będzie już dostępna w sprzedaży?
[#4] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Jeśli dobrze rozumiem oryginalny post, nowa płyta nazywa się MX a nie LX.
[#5] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Trzymam kciuki za ten projekt.


[#6] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Leon, post #3

kupisz?
[#7] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Leon, post #3

"bliska" prawdopodobnie w znaczeniu "Valve time", lub bliska jak "coming soon" z Duke Nukem Forever.
[#8] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@tomek, post #6

Wszystko zależy od ceny na pewno do 1000zł bez wahania bym kupił tak tylko z ciekawości jak to działa.
AmigaOneX1000 też bym kupił jakby cena całego komputera mieściła się w 1000e.
[#9] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Leon, post #8

Cena 1000 zł za NatAmi jest tak samo nierealna jak 1000e za X1000
[#10] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@pampers, post #2

nowego MiniMiga


możesz rozwinąć myśl? :)
[#11] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Leon, post #8

1000 pln za natami? :D przemnoz tak co najmniej 2,5 raza za gole mobo :D obstawiam co najmniej 500-600 ojro + VAT

z rzeczy nie napisanych w niusie: wylecialo z plyty jedno pci w zamian za USB i lan, sa 4 kostki pamieci zamiast 2,a plyta ma teraz 6 warstw zamiast 4


Ostatnia edycja: 25.11.10 17:40:24
[#12] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@pampers, post #2

Trzeba będzie trochę przewietrzyć portfel coś czuję

Niestety od wietrzenia zawartości nie przybędzie. Także ciekawość jest, ale zakupu nie planuję. Chyba że jakiś sponsorowany egzemplarz do przeportowania DigiBoostera... Ale w cuda nie wierzę.
[#13] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Wiadomość SUUPEEEER. X1k nie kupię, ale to może (jakoś na raty) dam radę. Projekt faktycznie nabiera rozpędu i staje się z low enda na midle enda co niestety pociąga wzrost ceny :/ Może jednak nie będzie tak źle?!(drogo)
[#14] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Ta płyta jest bliska produkcji od ładnych kilku lat. Zobacze - uwierze. Narazie ciekawostka jak inne.
[#15] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@tomek, post #10

nowego MiniMiga



Zapewne chodzi o FPGAarcade, który ma obsługiwać m.in. kości AGA. FPGArcade jest już namacalny, bo zostało stworzonych pierwsze 10 testowych płyt. Cena ma oscylować w granicach 200-250 Euro. Są już nawet pierwsze benchmarki tej płyty (przeprowadzone, jak widać po linku, przez naszego rodaka):

[URL=www.yaqube.neostrada.pl/images/SysInfo28-256.gif] http://www.yaqube.neostrada.pl/images/SysInfo28-256.gif[/URL]

:D :D :D :D

Ostatnia edycja: 25.11.10 18:07:32
[#16] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@XaVeR, post #14

Pierwsza wersja tej płyty została wyprodukowana ponad rok temu:

http://www.natami.net/knowledge.php?b=1¬e=11215

Pozdrawiam.
[#17] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
Wypas jupi! OK super gitara Tańczący banan diabeł
Chociaż mi tam do świąt nie spieszno. Lepiej poczekać kilka miesięcy dłużej i mieć dobry kawałek sprzętu, a nie jakąś wersję "byleby była".
A jak już musi być koniecznie na święta, to za rok też będą święta. O ile się ludzie nie powybijają...
[#18] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
jesli obudowa bedzie nawiazywala designem do klasycznych amig nie omieszkam powiekszyc kolekcji OK
[#19] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@HOŁDYS, post #18

jesli obudowa bedzie nawiazywala designem do klasycznych amig nie omieszkam powiekszyc kolekcji

A jak nie będzie przypominać klasyków to nie kupisz ?
[#20] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@waldiamiga, post #19

Obudowa i znaczek najważniejsze.

[#21] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@HOŁDYS, post #18

Natami to płyta, czy kompletny komputer? Wydaje mi się, że to pierwsze...
[#22] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
2500zł tyle mogę maksymalnie dać za płytę
[#23] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@XaVeR, post #20

Znaczek NatAmi niczego sobie :)
[#24] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@G. Kraszewski, post #12

hehe Dobry jesteś OK
[#25] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@ntx, post #15

Ja się właśnie poważnie zastanawiam nas FPGArcade. Planowałem kupić Natami, ale im bardziej o tym myślę, tym bardziej wydaje mi się przeładowana ficzerami. Potrzebuję czegoś zgodnego z A1200, co zastąpi mi przy TV oryginał. Bajery w rodzaju SuperAgi, USB, 68050 są do odpalania przysłowiowego SuperFroga zupełnie niepotrzebne. A takie będzie dla mnie zadanie tego sprzętu, pykanie w gierki z młodości.
[#26] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@General_Specific, post #25

No tak, ale taki AB3DTG będzie szybciej chodził niż na 020 :---))
[#27] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@parallax, post #26

Nie od dzis wiadomo ze jestem zwolennikiem nat ami to chyba moge sobie zazartowac ze juz za chwile produkcja plyty to jakies 3 lata ;).
[#28] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@parallax, post #26

Ze screenu wrzuconego przez Ntx'a wychodzi, że FPGArcade jest prawie 5 razy szybsza od gołej A1200, więc raczej powinna dać radę. Inna sprawa, że ABreed skończył się na Tower Assalut ;)
[#29] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@SzaryWilk, post #27

Liczmy na to, że prace posuwają się teraz szybciej (mają coraz większe tempo) i zwieńczenie coraz bliższe.
[#30] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
ślimak news spozniony o 15 lat i cieszy :). Cena tez nie jest wygorowana, jezeli porownac do juz leciwych i coraz trudniej dostepnych klasykow wraz z dodatkami.

Ethernet i USB to bardzo znaczaca roznica, warta osobnego newsa, bo to zmienia istotnie postac rzeczy, czyniac z nastepcy Amigi 1200 sprzet calkiem wspolczesnie uzywalny.

Ciekaw jestem czy wlasnie bedzie jakas dedykowana obudowa dla NatAmi ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem