Komentowana treść: Płyta Natami MX ma port Ethernet
[#211] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@przemysław, post #210

problem z panoramami jest taki, ze np. dla 19" i panoramy wysokość monitora jest średnia w porowaniu do 19" 4:3. Dla mnie panoramy maja sens od 22" i 16:10
[#212] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@szuler, post #208

Uzywam w pracy Eizo CG210. Dobry profesjonalny monitor 4:3, który stoi po lewej stronie blatu i na którym ustawiam kolory zdjęć do druku, retuszuje etc. Po prawej mam stara 15" CRT do wyswietlania narzędzi.

O czem zatem koledzy mówicie i czemu dramatyzujecie tak z tymi formatami. Mi do szczescia panorama nie jest potrzebna i nie sprawdzalem, ale nie wydaje mi sie, aby tak ciezko dzisiaj bylo kupic monitor w formacie 4:3.
[#213] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@rzookol, post #211

Wystarczy kupowac panorame o rozdzielczosci pionowej monitora 4:3 :) Polecam mnonitorek dell u2410. Rewelacyjna jakosc i do tego pare przydatnych spraw typu pokazny zestaw wejsc, takze composite, kilka trybow picture in picture dla tych wejsc, czytnik kart, hub usb, swietny ergonomiczny design.
[#214] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet
I kilka komentarzy do dyskusji:
- zadna nowa amiga nie ma na celu konkurowania z pc. Ona ma dawac jak najlepsza platforme do uzywania amigowego systemu

- ktos pisal, ze gdyby firmie zalezalo na ilosci uzytkownikow os4 to by wyszedl na maki. Predzej czy pozniej wyjdzie. Poki co droga rozwoju jest proba wydania systemu na nowa atrakcyjna sprzetowo platforme. W tym momencie wydawanie syststemu na taniutki szrot bylo by strzalem w stope. Bylo nie bylo ax1000 jest bardzo, bardzo, bardzo zajebiscie ambitnym projektem, z tym sie zgodzi kazdy, czyz nie? Dla tego projektu porzucono latwiutka sciezke zarabiania na kopiach os4.x na maki. Przeciez to zyla zlota. Co pol numeru systemu nowe platne licencje jak to ma miejsce w przyapdku mosa. A baza uzytkownikow os4.x w przypadku migracji na ta sama platforme byla by zdecydowanie wieksza niz posiada mos, do tego i pewnie mos by zyskal bo amigowcy sa przyzwyczajeni do instalowania kilku systemow. Dla malej firemki jaka jest hyperion to zyla zlota. Poki co postawiono na ambitniejszy projekt i wypada to uszanowac.

[#215] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@pawelini, post #214

Co pol numeru systemu nowe platne licencje jak to ma miejsce w przyapdku mosa.


Coś ci sie chyba pomyliło .....
[#216] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Drako^lM, post #215

te argumenty to sa normalnie zabojcze teraz to ja chyba nie kupie tej nat ami he he he bo se nie moge na tv podlaczyc panowie podpowiadam jeszcze mozna sie przyczepic do koloru he he he ze nie bedzie biala ;)
ps ale skad tacy amigowcy sie biora he he he pewnie to pecetowcy ;) tylko udajacy amigowcow jak za starych dobrych czasow.
[#217] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@pawelini, post #214

w czym X1000 jest lepsza od ostatnich maków G5 ?
[#218] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@rzookol, post #217

W tym że jest nowa i droga ?
[#219] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@Drako^lM, post #215

chyba wszystko mu się pomyliło
[#220] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@SzaryWilk, post #216

Tak się zastanawiałem czemu Szary pisze ciągle nat ami a nie Natami. I wiem w końcu na to wpadłem. Jak już Natami wuyjdzie i Szary jej nie kupi z powodu ceny, to powie że on przecież czeka na nat ami a nie na jakąś NATAMI HEHEHHIHIHI. No sorry Admini ale nie mogłem się powstrzymać no nie mogłem. OK
[#221] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@rzookol, post #217

erm chyba w tym ze ma mniejszy pobor pradu (znacznie) ,wydziela mniej ciepla (znacznie)
[#222] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@pawelini, post #214

Co pol numeru systemu nowe platne licencje jak to ma miejsce w przyapdku mosa.

Skleroza jak widzę, nie boli. MorphOS miał póki co tylko jedną płatną wersję - 2.0. Za to AmigaOS 4 miał co najmniej dwie. Ot taki szczegół.
[#223] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@G. Kraszewski, post #222

no bo ja jestem z Polski he he he ;)
[#224] Re: Płyta Natami MX ma port Ethernet

@szuler, post #208

W Eclipse można te wszystkie panele ustawić w dowolnym miejscu...
Mnie osobiście najwygodniej pracuje się na 2x 4:3 - na jednym IDE, na drugim dokumentacja i podgląd zmian. Jeżeli dałoby się zmienić zachowanie aplikacji tak, żeby dwuklik na pasek tytułowy powiększał jedynie do połowy szerokości ekranu to być może mógłbym się przekonać do jednej panoramy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem