Komentowana treść: Minimig konkurencją dla Natami?
[#1] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Brawo! Rywalizacja na pewno korzystnie wpłynie na nasze nowe klasyki. :)
[#2] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Niechcący zrobiliśmy DDOSa serwerkowi ze zdjęciem rozszerzenia? ;)
[#3] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
No proszę Minimig rośnie w siłę, a co na to Natami Team ? :P
[#4] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Miejmy nadzieję, że będzie można podłączyć stację dyskietek :)
tryyy tyk tyk tyk tryyyyyyy
[#5] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Kartę w działaniu można było zobaczyć na ostatniej AmiWawie (pozdrowienia dla Jakuba), zrobiła wrażenie na wielbicielu klasyka a i tych obojętnych nieco zaintrygowała ;)
[#6] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Bez FDD? Dla mnie na starcie juz przegrało z Natami
[#7] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Sama FPGA Arcade kosztuje 309 euro z zasilaczem. A to już się robi 500 euro po dodaniu płytki rozszerzeń...
[#8] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Skiba, post #6

racja! Natami Rulez! Ten slogan stał się już integralną częścią historii amigowości! A wyobrażacie sobie "minimig rulez"? jak to brzmi wgl? x| WTF?
[#9] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Dobry news. Nie ukrywam, że mnie czekanie na Natami już nieco zaczyna irytować, bo widać wyraźnie, że panów z teamu Natami kręci tylko sama praca nad projektem, a nie jego ukończenie. Jeśli więc Minimig spełni moje oczekiwanie, rozważę wydanie cennych srebrników właśnie na niego. Kto pierwszy ten lepszy.
[#10] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@hakonwpz, post #7

Możesz podać źródło?
[#11] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@pampers, post #5

Na ostatniej AmiWaWie można było zobaczyć w działaniu Minimiga i potetsować. Warto dodać, że Minimig ma już kości AGA i 50 MB pamięci Chip.
[#12] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@pampers, post #5

A jakie taktowanie tej 060 było/jest?
[#13] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@BULI, post #12

W kontekście taktowania procka 060 pada częstotliwość 106MHz...

Jeśli chodzi o cenę:
do FPGA Arcade za 309 Euro trzeba by doliczyć:
obudowa mini z mocniejszym zasilaczem do pociągnięcia karty i dołączonych urządzeń to coś 100Euro i karta rozszerzeń 060 za ok 200Euro.
Lekko licząc całość najprawdopodobniej do 800E, jeśli wszystko pachnące nowością....
[#14] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #13

Nie wiem czy śledzisz wątek o FPGArcade na A.org, bo ja śledzę. Z tego co pamiętam (nie chce mi się teraz przeglądać tego wątku) to cena o której wspominał mikej nie ma przekroczyć 220e za samą płytę, lub nawet może być taniej.

Ceny, jakie osiągają obecnie klasyczne sprzęty są horrendalne więc w tym wypadku 440e (jeżeli liczyć FPGArcade za 220e + daughter board za 200e) to grosze.
[#15] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Fajnie by bylo zobaczyc te wszystkie urzadzenia w jednym, rzeczowym tescie porownawczym.
Czyli FPGA Arcade vs Natami vs rozszerzony Minimig.

Tylko zeby to nastapilo to dwa ostatnie musze sie ukazac chyba w sprzedazy.
No bo kto by zalatwil wszystkie trzy do testowania na obecnym etapie i wykonal rzeczowy, profesjonalny opis.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 07:35:43 przez Duracel
[#16] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@pampers, post #14

[#17] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Duracel, post #15

Czyli FPGA Arcade vs Natami vs rozszerzony Minimig.

A tak przy okazji czy Minimig 1.1, dotychczas oferowany, ma gniazdo na płytę rozszerzeń ? Może stąd robieżność w cenie... ACube ma w cenniku, że cena za gołą płytę główną Minimiga 1.1 to od 156 - 205 Euro.
[#18] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Skiba, post #6

Dla mnie też. Nawet 50 MB Chipu mnie nie przekona, by kupić jak stacji nie będzie :) Co im szkodzi dorzucić stację? :D Troszkę więcej roboty, a sprzedali by więcej, mimo trochę większej ceny OK (chyba) :) Bo chyba nikogo nie zniechęci FDD do zakupu, jak też będzie obsługa microSD? :)
[#19] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #18

Nawet 50 MB Chipu mnie nie przekona, by kupić jak stacji nie będzie usmiech

Ba! Każdy szanujący się amigowiec wyssał z mlekiem matki, że stacja FDD i monitor Microvitec 1438 to podstawa!
[#20] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #16

Dzięki, rano znalazłem tego linka.
[#21] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #18

Bo chyba nikogo nie zniechęci FDD do zakupu, jak też będzie obsługa microSD?

Owszem, zniechęci, jeśli cena przez to pójdzie w górę. Mało kto może mieć ochotę płacic za peryferia mu zbędne, których używać zamiaru nie ma.
[#22] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@GumBoy, post #21

Chodzi o jeden maly port stacji FDD.
Nikt nie kaze go uzywac, jak pozostalych, zainstalowanych gniazd.
[#23] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@GumBoy, post #21

To wymontujesz kontroler i całą resztę i sprzedaż
Ja byłbym skłonny zapłacić za zbędne mi microSD jeśli by była obsługa stacji dyskietek OK
[#24] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Duracel, post #22

Nie ważne co będzie zbednym dodatkiem, tylko ważne czy i o ile cena z tego powodu wzrośnie.
[#25] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #17

Nie ma.
[#26] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@konrad_0x42, post #25

Dołóżcie FDD, plisssss pokłony cmok :)
Więcej zarobicie OK
[#27] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #23

Mam wrażenie że w ocenie co jest zbędne a co nie jesteś mocno osamotniony.
Dlaczego tak zajadle walczysz o to gniazdo flopa, majątek na sprzętowy emulator już wydałeś ?


Pozdrawiam
[#28] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #23

Wiesz, tylko to MicroSD jest w tym produkcie w standardzie, a FDD by było dodatkiem, więc jakby wyjścia nie masz.
[#29] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Na AmiWAWA można było zobaczyć t urządzenie wraz z 68060 taktowanym 106Mhz. Można było ustawić większy zegar, jednak ta konkretna sztuka procesora nie chciała stabilnie pracować powyżej tej częstotliwości. Mnie zastanawia jak będzie wyglądać sprawa stosu USB - czy będzie on w cenie płytki? Dla płaczących o prawdziwego flopa - może będzie opcja, żeby podłączyć go pod USB? :)
[#30] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@GumBoy, post #28

Dlatego jest jeszcze alternatywa :)
MicroSD zamiast dysku twardego jest ok, no ale mnie kręci FDD do gierek OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem