Komentowana treść: Minimig konkurencją dla Natami?
[#61] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@stachu100, post #58

Stary, pytałeś o czyjś "tok rozumowania", a nie o argumenty, które Ciebie miałyby do czegokolwiek przekonywać. Mnie to nie obchodzi, że dla Ciebie moje argumenty są bezwartościowe lub, że nie będziesz chciał (lub potrafił) wykorzystać zalet, które dostrzegam ja. Twoja broszka, nie moja.
[#62] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Andrzej Drozd, post #1

Nie chę krakać, ale już chyba po rywalizacji. Natami się oddala... MiniMig + 060 king!
[#63] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #62

Bez FDD kariery nie zrobią OK
[#64] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@stachu100, post #58

060 nie musi być chłodzone aktywnie. Egzemplarz na Amiwawie bodajże na 100 MHz mógł chodzić bez wentylatora. 75 MHz pasywne jest w 100% możliwe, a będzie dużo szybsze niż 75 MHz w klasyku (pamięć).
[#65] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #63

Skąd to możesz wiedzieć? Jasnowidzem jesteś czy jak ?
[#66] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #62

chybaś nie lał siedzi, pije i chrupki

p.s. Wtrące jeszcze swoje 5336412.0537 groszy do odpowiedzi na pytanie stacha200. Otóż różnica między emulatorem a Natami jest taka, że to Natami rulez, a nie emulator rulez. Mam nadzieję, że wyrażam się jasno.
To wszystko, dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 16:17:38 przez snajper
[#67] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@(V)(I)mothe(P), post #65

Bo jak nie będzie stacji dyskietek, to nie kupię i tysiące innych ludzi nie kupi = brak kariery OK
A załóżmy, przy 5000 sztuk więcej, zysk byłby zdecydowanie większy = więcej zarobili = kariera OK

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 16:16:11 przez parallax
[#68] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #67

Farmazony piszesz. Najpierw się zastanów nad tym co chcesz napisać, a potem się udzielaj.
A kto ci każe kupować. Kupi ten kto będzie chciał i bez stacji dyskietek się obejdzie. To jakiś wymóg UE jest że stacja dyskietek musi być ?
[#69] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@(V)(I)mothe(P), post #68

Oczywiście, że nikt nie każe kupować mnie :) Piszę tylko, że bez FDD mnie Minimig nie interesuje i tysięcy ludzi też OK
[#70] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #67

Na twoim miejscu bym się bał o brak nowych stacji dyskietek, za parę lat może się okazać, że nie będziesz już mógł "amigować"...
[#71] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #67

Masz rację nie kupuj, tylko jakoś nie bardzo wierzę w te tysiące innych nie kupujących z tej samej przyczyny. Nie znajdziesz aż tylu z krzywionym gustem, nie wierzysz ? popatrz na swojego siga i na innych, coś mało jest takich z podobnym podejściem.
[#72] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@gorzyga, post #70

Kilka lat temu była fajna dyskusja na forum windzianym, że m.in. stacja dyskietek to esencja komputera... może parallax przeczytał i uwierzył temu co tam wypisywano
[#73] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #72

FDD w Minimig = opcja, panowie- opcja ;) A jak by miała być fabrycznie montowana, to jak by się postarali, to by dostali kilka/dziesiąt, a może i set tysięcy nowych stacji OK

"forum windzianym, że m.in. stacja dyskietek to esencja komputera... może parallax przeczytał i uwierzył temu"
Nie czytałem i nawet nie widziałem :)
[#74] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@RadoslawF, post #71

Nie sugeruj się sigiem, czasem pozory mylą ;)
A ja jestem jednak przekonany, że dla dużej części FDD ma znaczenie OK
[#75] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #74

A ja jestem jednak przekonany, że dla dużej części FDD ma znaczenie

Oczywiście... ma dokładnie takie samo znaczenie jak mulitmedialna podkładka pod mysz, której nie masz, zresztą...
[#76] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #75

Ja pisałem serio, a Ty sobie żarty stroisz :P
Przydałaby się ankieta na jakimś portalu, gdzie najwięcej amigowców przebywa :) Ciekaw jestem jak by to procentowo wyglądało :) Prócz pytania związanego z FDD w ankiecie, jeszcze jakieś inne pytania rzecz jasna by się znalazły OK
[#77] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@slay, post #9

Znakomita wiadomość! Ogromnie cieszy fakt, że klasyk rośnie w siłę:) Gratulacje dla Jakuba i Mike'a!

Z tym kręceniem się samą pracą nad projektem, cóż Thomas jest nie tylko świetnym inżynierem, lecz przede wszystkim artystą tworzącym swe dzieło. Próbowaliśmy poganiać, nic z tego nie wyszło;) Z pewnością Ci, ktorym będzie się chciało doczekać do końca, nie będą zawiedzeni. Kilka słów o powstawaniu NatAmi na pewno kiedyś napiszę i nie będzie to nudna lektura.

Celem Thomasa jest stworzenie perfekcyjnego modelu Amigi, a nie "zdobycie rynku" jako pierwszy. I on naprawdę "czuje" budowę Amigi. Nie mam wątpliwości, że kiedy NatAmi już się pojawi, podbije serca swoim wykonaniem.

Stąd też chwilowy brak newsów - Thomas oprócz nowej pracy zarobkowej na razie kończy NatAmi w ciszy i spokoju, z nikim się nie kontaktując w tej sprawie. Jak tylko będziemy coś wiedzieć, będziemy informować.

Powiem tyle - kto nie może się doczekać NatAmi, a chce zobaczyć część możliwości Amigi opartej o FPGA, niech da szansę FPGA Arcade - ze świadomością, że NatAmi, wg naszych skromnych szacunków, będzie bardziej zaawansowana nie tylko wydajnościowo, ale także pod względem koncepcji czy funkcjonalności. Żeby nie było, że nie mówiłem;)

Dodatkowe informacje są tutaj:
http://www.natami.net/knowledge.php?b=1¬e=46729&x=1

Pozdrawiam Was wszystkich!
[#78] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Banter, post #77

Ejże, brzmi to zbyt optymistycznie, a wygląda na to że, Natami team się dzieli, a Thomas zastrzega sobie prawa do nazwy projektu dla siebie, ot co:

Thomas has decided to seclude himself as of now and to peacefully finish what he has begun, without having to follow unrealistic time frames and expectations. ...

Natami is going to be finished, yet not necessarily under that exact
name (for reasons not to be debated). What name it will be, is Thomas' choice.


Za Natami forum
[#79] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #69

A skąd Ty tak autorytatywnie wiesz, co zainteresuje tysiące ludzi a co nie? Masz jakieś dowody na poparcie tej tezy? Bo ja zakładam osobiście, że Minimig nawet w jeden tysiąc egzemplarzy nie mierzy, a co dopiero w kilka tysięcy.
[#80] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #78

wygląda na to że, Natami team się dzieli

Jakież to amigowe. Wręcz chciałoby się powiedzieć klasycznie amigowe .
[#81] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@parallax, post #69

A kto wydaje teraz gry/programy na dyskietkach? Te co masz za chwilę ci padną i co będziesz piracił? Jeżeli oprogramowanie ma przetrwać to czym prędzej musi być zgrane z tych nieszczęnych dyskietek.

PS. Zamiast standardowego FDD podłącz sobie LS120
[#82] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@krashan_, post #80

bo środowisko amigowe ewoluuje z organizmu jednokomórkowego na organizm wielokomórkowy Tańczący banan
[#83] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Dopuser, post #78

A może dogadał się z CUSA i stąd to "wycofanie"?
[#84] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Ender, post #81

Dopóki jest internet, dopóty przetrwa ;) No chyba nikt nie wydaje, ale od groma jest staroci, a fajnie jak by była taka opcja, by podłączyć FDD :)
[#85] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Oby tylko FanThomas, tj. pan Thomas ;) nie wyciągnął nóg przed zakończeniem prac. Bo przy takich tajemnicach i zamknięciu w sobie, gdyby coś się stało, to projekt by przepadł. Nikt pewnie nie był by w stanie go dokończyć.

Co do tłumaczenia dlaczego Natami jest następcą klasycznej Amigi i wytęsknionym Złotym Graalem i nie ma jej co porównywać do WinUAE, to przychodzi mi na myśl analogia w której tłumaczy się kosmopolicie nastawionemu na konsumpcjonizm czym jest patriotyzm i miłość do Ojczyzny, otaz dlaczego jest ważny. Po prostu pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć. Zbyt duża polaryzacja w światopoglądach i odbieraniu życia ;)
[#86] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@krashan_, post #80

Hehe, znakomite! Jak ma być klasycznie, to pełną gębą;)

Spokojnie, nikt się nie dzieli. Po prostu rok temu swój udział ograniczył Gunnar - jak niektórzy zauważyli - i stąd zapewne niejasności co do ostatecznej nazwy, bo to on ją wymyślił.

A Thomas się oddalił, żeby spokojnie pracować - już nie raz do tej pory tak bywało, o czym mogliśmy się wszyscy przekonać, kiedy długo nie było newsów. Już znacie przyczynę. Naprawdę, nic nowego

Co do plotek o CUSA to od razu dementuję. Po co byłoby robić NatAmi, wolną od dotychczasowych producentów i właścicieli skoro zaraz miałoby się wikłać w układy z pokłosiem Amiga Inc?

Pozdrawiam!
[#87] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Banter, post #86

Po prostu rok temu swój udział ograniczył Gunnar...
A Thomas się oddalił, żeby spokojnie pracować...


Niby tak, ale skoro nic istotnego się nie dzieje to jak rozumieć w takim razie:

After discussing important matters on the team, we hereby announce the need to reorganize the project.

Jakie istotne zmiany wchodzą w grę które wymusiły wydanie takiego oświadczenia wobec tego?
[#88] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@Banter, post #77

Mi coraz bardziej zaczyna podobac sie koncept NatAmi, ale FPGA Arcade'060 to tez dobra opcja. Mam nadzieje, ze w momencie wyjscia NatAmi dostepna bedzie fajna amigowowa obudowa rowniez :)
W kazdym razie trzymam kciuki za projekty! OK
[#89] Re: Minimig konkurencją dla Natami?
Czy Minimig to to samo co FPGA Arcade ? Zawsze myślałem, że to 2 różne konstrukcje. Z tego co widzę na stronie ACube to Minimig ma fizycznie m68k, a skoro FPGA Arcade ma w specyfikacji 3 procki to rozumiem, że tam m68k jest zaimplementowane na FPGA ?
[#90] Re: Minimig konkurencją dla Natami?

@grg, post #61

Chmmmm, w swojej wypowiedzi podałeś tylko same przymiotniki a to nie jest tok rozumowania.
No ale co tam.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 22:03:52 przez stachu100
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem