Komentowana treść: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży
[#31] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@AmiClassic, post #25

Wiesz, że większość z tych programów albo spokojnie się uruchomi albo ma swoje (nierzadko dużo lepsze) odpowiedniki w świecie NG?

Czekam na przykłady realnej przewagi w sofcie. To co wymieniłeś to jest bieda. A jest przecież tysiące programów na klasyka, wystarczy wybrać odpowiednie.
1
[#32] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #30


cale NG jest jak nasz forumowy "Magazyn" - wiecznie w rozwoju, ktory rozwojem nigdy nie byl i nie bedzie

Ale "Magazyn" nie naciąga cię na grube €€€. Więc nie jest aż tak zły. Cała reszta się zgadza.
[#33] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #31

X-copy. Często używam do kopiowania dyskietek na fizyczny nośnik DD z goteka. Albo chociaż jakiś programik do nagrania ADF'a na dyskietkę DD. Najlepiej, aby tak jak na klasyku nie wymagał dodatkowego hardware'u.


Chyba mam też gdzieś stare kasety VHS z VBS. Jest soft na NG, żeby je sobie zgrać na dyskietki? Hardware już sobie sklecę jak przy klasyku, chyba że działa natywnie ze sprzętem NG to by było wtedy lepiej niż na klasyku. Jak jakiś specjalny kabelek potrzebny to poproszę o schemat.

I jakiś programik do skopiowania systemu NG na inne komputery.
WB sobie kopiuję na wszystkie Amigi i nie muszę za to płacić 10 razy


Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 16:20:07 przez snifferman
[#34] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@karolb, post #27

Te tysiące gier i programów masz też na NG po odpaleniu UAE


oraz na Pc na Winuae
1
[#35] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Dorian3d, post #20

Tak samo można nazwać wydawanie takiej kwoty na Amigę 68k. Jak ktoś chce, ma kasę, niech wydaje. Nie moja liga finansowa, gdyby było mnie stać na wydanie takiej kasy na sprzęt to bym kupił. PC za tyle też nie kupię.
1
[#36] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Amcio, post #28

Brak sensu to też sens, może o to chodzi.


"chcę - nie chcę , muszę - mogę , sens - bezsens tak dalej ... . Życie to kwestia wyboru , ale czy wybór jest właściwy?
[#37] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@KM_Ender, post #35

PC za tyle też nie kupię.


To oczywiste bo Pc za 1000 zł jest 10x szybszy od x5000
[#38] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #33

X-copy. Często używam do kopiowania dyskietek na fizyczny nośnik DD z goteka


O nie, mamy killer-appa!
Akurat w tym przypadku AmigaOS4 ma niekwestionowaną przewagę nad MorphOS-em - wystarczy kontroler Catweasel i możesz nagrywać dyskietki w dowolnym (nie tylko amigowym) formacie w tę i we w tę.

Chyba mam też gdzieś stare kasety VHS z VBS. Jest soft na NG, żeby je sobie zgrać na dyskietki?




Serio, nie wymyśliłeś nic lepszego?
Może masz w domu digitizer FG24 albo kartę pamięci SRAM na PCMCIA i chciałbyś sobie poużywać tego sprzętu na NG?

I jakiś programik do skopiowania systemu NG na inne komputery.


Do tego służy systemowa komenda kopiowania (albo FileMaster, jeśli wolisz).

WB sobie kopiuję na wszystkie Amigi i nie muszę za to płacić 10 razy


A zadawałeś sobie pytanie czy czasem nie powinieneś?
[#39] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #30

Takie NG to dokladnie odpowiednik klasycznej A4000 czyli fatalne mozliwosci jak na dzisiejsze czasy a cena wrecz kosmiczna rodem z NASA.


Ojej, bo za Maka Mini G4 zapłacisz 250 złotych, biedaczyno.

takie komputery na co dzien sa bezuzyteczne, bo kompletnie nie nadaja sie do profesjonalnego uzytkowania.


Całe szczęście nadają się o wiele bardziej od klasyka.

trzeba jeszcze wydac z kilka tysiecy na porogramy uzytkowe, ktore i tak za iles lat nie beda mialy zadnej wartosci w przeciwienstwie do amigowych box'ow, ktore caly czas utrzymuja cene na allegro badz wrecz osiagaja niesamowite wartosci.


Proszę, opowiedz mi więcej o "porogramach" użytkowych na NG za kilka tysięcy.

15 lat temu NG-owcy szumnie zapowiadali super postep i zalew niesamowitego softu, z tych zapowiedzi wyszlo mozolne Hollywood i Doom 3 i kolejne wieczne zapowiedzi o nowych sterownikach, ktore juz wkrotce (za kolejne 10 lat) zrewolucjonizuja swiatek NG


Nie śledzisz za bardzo świata Amigi NG, prawda, Selurze? Bo to co właśnie napisałeś to jest bełkot, mający bardzo niewiele wspólnego z prawdą.

cale NG jest (...) wiecznie w rozwoju


I o to chodzi. Dlatego właśnie amigowcy przerzucili się na Pegasosy a potem Amigi One tudzież Maki PPC - bo mieli po dziurki w nosie pseudorozwoju w postaci łatania workbencha i dociskania Blizzarda, żeby prądy dobrze płynęły. Chcieli natywnego, rozwijanego systemu na coś lepszego niż archaiczne 68k, chcieli nowych programów i narzędzi do ich tworzenia. I wiesz co? Właśnie to dostali.
6
[#40] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #38

wystarczy kontroler Catweasel i możesz nagrywać dyskietki w dowolnym (nie tylko amigowym) formacie w tę i we w tę.

Ee. To do PC jest. Drogie i są tańsze rozwiązania. No szkoda.
Klasyk to potrafi bez dodatkowych gratów.

Serio, nie wymyśliłeś nic lepszego?

Chodzi o odzyskanie danych. Nie chodzi o hardware tylko o dane z VHS. Nie testowałem tego jeszcze na PC. W każdym razie klasyk na to pozwala.

A zadawałeś sobie pytanie czy czasem nie powinieneś?

Licencja mi tego zabrania?

No to dobra. Wystarczy nośnik(ssd albo karta pamięci)z systemem co działa na na moich wszystkich 50 komputerach NG jakbym je miał. Bo na klasyku taki sobie mogę zrobić, albo legalnie kupić
[#41] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #31

Wiesz, że większość z tych programów albo spokojnie się uruchomi albo ma swoje (nierzadko dużo lepsze) odpowiedniki w świecie NG?

Czekam na przykłady realnej przewagi w sofcie. To co wymieniłeś to jest bieda. A jest przecież tysiące programów na klasyka, wystarczy wybrać odpowiednie.


Ale to przecież nie o to chodzi. Różnica dotyczy tego jak każdy z nas traktuje swoje niszowe hobby. Jeśli ktoś oczekuje od Amigi jakiejś formy substytutu PC to wybiera NG ze wszystkimi jej ograniczeniami. Jeśli ktoś jest fanem retro (choć pytanie czy NG też nie jest retro) to wybierze klasyka. A może też być tak, że obie te rzeczy nie mają znaczenia - bo przy każdym hobby może być całe spektrum innych motywacji. Trudno oczekiwać, że nasze decyzje są racjonalne dla ogółu populacji - bo po co używać starego sprzętu i softu w 2022r. A jednak używamy :) Więc może nie powinniśmy sobie udowadniać, co jest bardziej racjonalne i czemu ktoś używa takiego programu a nie innego. Nie ma znaczenia czy Amiga NG jest szybsza czy nie, bo wiadomo, że komputer z 2010, 2015 czy 2020 r. będzie szybszy od komputera z 1987 czy 1992. Znaczenie ma to, co nam daje frajdę i jak chcemy z tego korzystać. I oczywiście też nie ma znaczenia czy są lepsze odpowiedniki softu w świecie NG bo nie po to ktoś się bawi retro.

Jeśli chcę sobie zagrać w Eye of the Beholder - to zagram na amidze klasycznej. Mogę uruchomić UAE na Morphosie, ale jeśli mam korzystać z UAE to równie dobrze mogę uruchomić UAE na PC. Klon Dooma mnie nie interesuje (ale oczywiście nie wykluczam, że kogoś może - każdy używa jak chce).

Jeśli mam ochotę pobawić się Protrackerem, to nie ma dla mnie znaczenia, że są lepsze odpowiedniki na NG bo chcę właśnie pobawić się tą konkretną wersją pod klasyka. Jakbym szukał odpowiedników to wygodniej by było odpalić Fast Trackera na PC czy w ogóle jakiegoś renoise.

Jeśli z powodów nostalgicznych chciałbym sobie pokopiować dyskietki czy pouruchamiać coś z nich - to nie chodzi mi o to żeby podłączać Catweasel pod NG.

Tak samo ze starszymi sprzętami - jeśli mam ochotę pograć w Microprose Soccer na C64 to właśnie chce w niego zagrać. Mam też odpowiednik na nowszych systemach - Fifę 22 na PS5, ale nie o to mi chodzi w tej zabawie ;)

Jeśli będę chciał wydać te 10k na X5000 to wydam, ale też na bazie własnej racjonalności wynikającej z hobby, a nie tego, że jest szybszy od klasyka. Bo to mi w ogóle nie robi. Szybsze od tego powerpc jest pewnie RPI 4 za 1/20 tej ceny, ale to hobby, nie musi być racjonalne. I na razie to co mogę dostać od X5000 nie jest dla mnie na tyle przekonujące, żeby tę kasę wydać. Ale też rozumiem, że dla kogoś jest.

A ostatnio nagrałem sobie całą kasetę ulubionych gier na C64 w systemie Turbo - sens przecież zerowy, skoro mogę jednym kliknięciem wgrać program z Ultimate-II. A zabawa była całkiem spoko, zwłaszcza przy dobrym piwku ;) I się nawet wgrały potem ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 17:32:19 przez Splavinho
1
[#42] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Cedrat, post #13

powinni byli przeportować system na Raspberry Pi 400. Przecież ten sprzęt to powolny staroć.

OK
[#43] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #40

Wystarczy nośnik(ssd albo karta pamięci)z systemem co działa na na moich wszystkich 50 komputerach NG jakbym je miał. Bo na klasyku taki sobie mogę zrobić, albo legalnie kupić


Nie jestem ekspertem od AmigaOS, ale w przypadku systemu MorphOS jesteś w stanie zrobić dysk twardy czy pendrive z systemem, który uruchomisz zarówno na Maku Mini, PowerMacu G4, iBooku G4, PowerBooku G4 czy iMacu G4. Maszyny z G5 będą wymagać 64-bitowej wersji pliku boot.img (jedna drobna zmiana). Dostępna jest również płyta liveCD, która uruchomi się na wszystkich obsługiwanych maszynach.

Na klasyku nie zrobisz systemu który ruszy na wszystkich Amigach, chyba że podmienisz niektórym kikstarty. A za to (jeśli nie chcesz piracić) zapłacić już musisz.

@Splavinho:

Ale to przecież nie o to chodzi. (...) może nie powinniśmy sobie udowadniać, co jest bardziej racjonalne i czemu ktoś używa takiego programu a nie innego.


Nie strzelaj do posłańca. Ja tylko próbowałem zrozumieć Doriana3D, który napisał:

No i to w amidze jest najlepsze tysiące (...) programów


Tysiące programów! I to najlepsze! Poprosiłem o przykład tych natywnych cudeniek i dowiedziałem się, że chodzi o FileMastera, ProTrackera, X-Copy i VBS.
[#44] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #39

I o to chodzi. Dlatego właśnie amigowcy przerzucili się na Pegasosy a potem Amigi One tudzież Maki PPC - bo mieli po dziurki w nosie pseudorozwoju w postaci łatania workbencha


to ilu bylo tych postepowych "amigowcow" 100, 200, 300 ?



juz to kiedys gdzies widzialem, "We can do this , we can hold NG !!!!"


[#45] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #44

to ilu bylo tych postepowych "amigowcow" 100, 200, 300 ?


A jakie to ma znaczenie? Nawet gdyby było ich tylko 10 to czy ktoś kto był w "milczącej większości", która bez słowa przesiadła się na PC a potem z nostalgii wróciła do platformy z lat młodości ma jakieś "moralne prawo" wywyższać się nad nich i naśmiewać?

Owszem, nie mamy już tego samego zapału co w 2003. Moim zdaniem - głównie dzięki współudziałowi sępów, którzy postanowili wyssać z pozostałości po Amidze ostatniego centa. Na szczęście ostatnio dostrzegli, że w świecie klasyka jest więcej chętnych do dojenia i chyba definitywnie przerzucili się na stary ochłap.
1
[#46] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #45

Bez wzgledu na wieczne zaklinanie rzeczywistosci FAKT jest jedyny i niepodwazalny

Amiga NG to absolutnie zadna Commodore Amiga, kiedys po prostu pewna grupka przywlaszczyla sobie nazwe "Amiga" po to zeby robic byznes na nostalgii calej masy posiadaczy Amig.

Niestety ci "postepowi byznesmeni" wprowadzili tylko zamet w amigowym swiatku podszywajac sie pod Amigi i mowiac o rzekomym rozwoju i swietlanej przyszlosci.
Okazalo sie, ze im chodzilo jedynie o produkowanie jakichs klonow PC z nalepka 'Amiga' i wciskanie ludziom kitu, ze oto nadchodzi nowa Amiga, lepsza niz poprzednie.

To jest zwykle OSZUSTWO i tyle i teraz widac to jak na dloni - klony PE'cetow za tysiace euro... ale co to ma WSPOLNEGO z Amiga Commodore ???? ano Amiga N.I.C.

Gdyby ta cala grupa podszywaczy nazwala swoje produkty "Retro NG PC" nie bylo by zadnych problemow/wojenek ani w ogole tego TEMATU, no ale wtedy prawdopodobnie zamiast tych kilkuset uzytkownikow falszywych amigi bylo by moze kilkunastu chetnych na zakup nowej galezi komputerow ... ot cala historia istnienia NG.


a co do sepow...
okazuje sie za w czasach dobrobytu ludzie sie tak rozleniwili, ze nikomu nie chce sie juz pracowac fizycznie tylko kazdy woli handlowac.
Sepy beda handlowac absolutnie wszystkim, nawet ptasimi odchodami jesli tylko bedzie przynosic to odpowiedni zysk.
I to jest problem, bo "dzieki" tym ludziom a w zasadzie sepom, amigowy swiatek sie nie rozszerza poniewaz przecietny czlowiek nie kupi starego komputera za tak olbrzymie pieniadze wiec caly sprzet jest przerzucany z raczki do raczki w obrebie tego samego srodowiska od 10 lat.

smutne i pewnie dla wielu bolesne ale prawdziwe.
Trudno panie premierze/moderatorze ale jakos trzeba zaakceptowac rzeczywistosc i zyc dalej ok, racja
7
[#47] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #46

To jest zwykle OSZUSTWO i tyle i teraz widac to jak na dloni - klony PE'cetow za tysiace euro... ale co to ma WSPOLNEGO z Amiga Commodore


To nie ma nic wspólnego , bo te pomysły z PPC powstały po upadku Commodore. Rzecz w tym że do dzisiaj z tego nie zrezygnowano.
1
[#48] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@djpiotrs, post #34

Żeby się zgadzało z tym co napisałem, to musiałbyś napisać "oraz na pc z odpalonym AROSem i UAE".
Bo windows to nie jest natywny system amigowy
[#49] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #46

Jakie to oszustwo jak nikogo w niczym nie oszukali
Polecam puknąć się głowę i ugryźć w jęz... palce zanim napiszesz takie głupoty nie...

Ignorowany przez 28 użytkowników

I wszystko jasne
[#50] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@djpiotrs, post #47

To nie ma nic wspólnego , bo te pomysły z PPC powstały po upadku Commodore. Rzecz w tym że do dzisiaj z tego nie zrezygnowano.

Pewnie więcej by zarobili klepiąc płyty na ARM z pełnym PCI-E
Mając swoją platformę można by też zadbać o obsługę Big Endian (jeśli zdecydowano by się na taką integrację aplikacji 68K jak jest na PPC a która wymaga BE) z którą jest duży problem na różnorakich ARMowych SBC. Na tego typu sprzęt byłoby zapotrzebowanie i poza środowiskiem AOS4. Wystarczy poszukać jakie są dostępne płyty ATX. Dalej byłaby mowa o drogich płytach gorszych od typowego Rajzena ale już nie aż tak drogich i nie aż tak gorszych.

Sam system dzięki większej dostępności ewentualnych urządzeń SBC na ARMa mógł by zyskać większą popularność np. jako system dla RPi4.

Tylko tutaj problemem byłoby to że trzeba by w pewnym momencie przejść na ARM co wymagałoby jednak sporego effortu. Dzisiaj to widać że to byłby dobry ruch ale kiedyś to niekoniecznie. Nawet za czasów kiedy zabrano się za tworzenie X5000 (praktycznie zaraz po wydaniu X1000) najlepsze typowo spotykane ARMy były jeszcze dość słabe. Wg. mimo to wtedy powinni zabrać się za ARM a nie jakieś X5000 czy inne Tabory.

No ale kto wie. Może jak wyprzedadzą zapasy X5000 to coś zapowiedzą. Jakbym miał takie umowy (a podpisali je lata temu) na taki sprzęt to bym słowem o żadnych ARMach nie pisnął nikomu tylko trzymał się świetlanej przyszłości PowerPC... przez nie poruszanie w ogóle tematu aby nikogo nie skłamać


Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 19:59:52 przez XoR
[#51] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@XoR, post #50

Może jak wyprzedadzą zapasy X5000 to coś zapowiedzą.


slyszalem, ze beda dodruki X5000, bo zainteresowanie jest takie wielkie, ze chinczyki nie nadazaja nalepiac nalepek z Amiga


zyj dalej w swoich urojeniach, niech ci fantazja sprzyja w zyciu ok, racja
3
[#52] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #46

Amiga NG to absolutnie zadna Commodore Amiga


Wow, dzięki za przypomnienie, Kapitanie Oczywisty.

A skoro przy oczywistościach jesteśmy - komputerem Amiga jest komputer który pod taką nazwą postanowił wypuścić w świat właściciel nazwy. Niezależnie czy jest to pecet, mak czy klon ZX Spectrum. Choćbyśmy tupali nogami do rana.

Oczywiście pozostaje pytanie kto owym właścicielem praw do marki jest. Ale tym niech się zajmują prawnicy (i chyba nawet się w tej chwili zajmują). Na szczęście mnie to guzik obchodzi, bo MorphOS z Amigą dzieli wspólną historię i częściową kompatybilność, ale nie nazwę.

P.S.

Słowo "Chińczyk" piszemy z wielkiej litery bo to nazwa narodowości. To było nie od "prywatnego" tylko od moderatora.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 20:23:14 przez recedent
[#53] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #22

Amos,Asm-one,Delux Paint IV,Personal Paint,CED,Protracker. Programy z których korzystam na mojej Amidze.Z gier frontier IK+,Dune II,Sensible Socer,Kick Off,Ufo Enemy Unkow itd.
[#54] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@SzaryWilk, post #53

Pamiętam jak kupiłeś emulator A500 mini , jak wrażenia ?
[#55] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@SzaryWilk, post #53

Wymienione przez Ciebie programy jakoś mi specjalnie nie imponują.

Środowiska programistyczne na NG są nieporównywalnie lepsze w stosunku do tego co przytaczasz.
Deluxe Paint z tego co wiem chodzi w miarę normalnie pod AmigaOS 4.x.
Personal Paint chodzi zarówno pod MorphOS-em jak i AmigaOS 4.x (OS4 ma nawet natywną wersję).
CED chodzi normalnie pod NG.
Trackerów pod NG jest na pęczki (nie dalej niż dzisiaj pojawiła się morphosowa wersja Protrekkra).

Jakieś jeszcze dobre przykłady z tych "tysięcy"?
1
[#56] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@selur, post #30

cale NG jest jak nasz forumowy "Magazyn" - wiecznie w rozwoju, ktory rozwojem nigdy nie byl i nie bedzie

Ale są ludzie, którzy jednym i drugim bawią się lepiej niż tym całym wybielaniem obudów, zabijaniem pixelowych kosmitów i wiecznym wspominaniem. szeroki uśmiech
1
[#57] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #52

komputerem Amiga jest komputer który pod taką nazwą postanowił wypuścić w świat właściciel nazwy. Niezależnie czy jest to pecet, mak czy klon ZX Spectrum


Ja już to krotnie na tym forum pisałem że to wszystko schodzi do BITÓW i BAJTÓW. Dzisiaj to nie ma sensu mówić i pisać o wyższości jednego nad drugim. Klimat lat 1990-2000 został tylko w pamięci i jest odtwarzany w 89% na emulatorach. Ludzie dzisiaj wybierają Pc i słusznie bo to jest najtansza opcja.
1
[#58] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@djpiotrs, post #57

Znowu gownoburza nie majaca nic wspolnego z Amiga ;’
2
[#59] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #52

Czlowiek myslacy (Cogito ergo sum) w dzisiejszych czasach powinien kierowac sie jakoscia produktu a nie jego nazwa czy aktualnym wlascicielem marki.

Dzis firmy zeruja na naiwniakach, ktorzy nadal mysla ze np. Sony to dawne Sony sprzedajac jakis chinski syf i chlam. I to dotyczy praktycznie kazdej dziedziny.

Z marka Amiga jest ten problem, ze nikt nie wykupil calej marki tylko zostala ona rozdziobana przez kruki, wrony i sepy. Kazdy cwanszy Janusz kupil se kawalek amigowej licencji na cos tam... i dlatego jest taki syf, nikt nie wie kto ma prawo do czego itp. itd. ale wszyscy sprzedaja swoje produkty jako "amigowe" choc czesto nimi nie sa.

No coz, tej stajni juz nikt nie wysprzata, bo sie po prostu juz nie da tego burdlu posprzatac.
2
[#60] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #31

Wiesz, że większość z tych programów albo spokojnie się uruchomi albo ma swoje (nierzadko dużo lepsze) odpowiedniki w świecie NG?
Być może, ale co to ma do rzeczy?
Twoje pytanie brzmiało:
Z jakich programów (spośród "tysięcy dostępnych") najczęściej korzystają użytkownicy klasyków?
Więc odpowiedziałem na zadane przez Ciebie pytanie.
Coś Cię zaskoczyło, zadziwiło?
Jak nazwać sytuację w której zaczynasz lawirować, bo odpowiedź była dla Ciebie zbyt oczywista i mało kontrowersyja:
Czekam na przykłady realnej przewagi w sofcie. To co wymieniłeś to jest bieda.
Ty nie pytałeś o soft lepszy na klasyku niż NG, a ja odpowiedziałem tylko na zadane przez Ciebie pytanie (przeczytaj powyżej raz jeszcze o co pytałeś). Podałem Ci listę softu, którego używam, a który był świetny na miarę czasów w których powstał (dla mnie ideą retro jest używanie takiego softu).
Gdyby soft na Amigę był lepszy niż soft czy porty na NG, to by podważyło sens istnienia tego całego nieszczęsnego Niezłego G...a.
Nie uważasz?
Jeśli chcę odpalić lepszy soft to uruchamiam sobie Cubase'a, FL Studio, Photoshop'a czy Filmorę i nie bawię się w namiastki.

Wydawało mi się, że ideą 'NG' jest chyba gonić Windows'a, Mac OS'y czy Linuksa a nie być bieda Windowsem, MacOS'em czy Linuksem, ciut lepszym niż WB 3.1? Jednak dopuszczam myśl, że mogłem się mylić.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 23:44:24 przez AmiClassic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem