Komentowana treść: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży
[#211] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Jacques, post #210

ZgodaOK
[#212] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@karolb, post #208

Jeśli nadal mówimy o Amidze klasycznej kontra NG, to chyba każdy soft jest bardziej praktyczny.
Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Bronisz tego czegoś jak Ordon reduty, więc postaw się w sytuacji sprzedawcy, który próbuje przekonać np. mnie do kupna takiego zestawu. Co takiego można robić na tym sprzęcie z tym systemem, bo mam wrażenie że to jakaś tajemna wiedza. Jakież to natywne oprogramowanie warte jest kupna tego zestawu. Naprawdę chciałbym to wiedzieć.

...nie wymagajmy od klasyka ... żeby przegoniły peceta ;)
Ja tego naprawdę nie wymagam ani od Amigi 500, ani od Amigi 4000. Tyle jeśli chodzi o Amigę.
3
[#213] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży
Nie będę pisał że drogo bo przecież na wspaniałe hobby nie liczy się pieniędzy.
Czy ktoś w Polsce planuje to kupić?
[#214] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Kefir_Union, post #213

W świecie hobby wydać duże pieniądze na niszowy, hobbystyczny sprzęt to nic nadzwyczajnego. Oczywiście, że pod kątem porównywania parametrów do PC nie ma to sensu, ale już hobbystycznie (zachowanie wartości $$$ w czasie) pewnie tak. Czemu nie - mając dużo $ na zabawę i hobby kupiłbym.
[#215] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@AmiClassic, post #212

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie.


Możesz przypomnieć na które?

Bronisz tego czegoś jak Ordon reduty, więc postaw się w sytuacji sprzedawcy, który próbuje przekonać np. mnie do kupna takiego zestawu.


Momencik, co mają zdolności sprzedawcy do faktu że NG przegoniło klasyka?

.Bo mam wrażenie że ludzie nie mający zielonego pojęcia o NG, przybiegli i sobie używają pod tym newsem ile wlezie :)


...nie wymagajmy od klasyka ... żeby przegoniły peceta ;)

Ja tego naprawdę nie wymagam ani od Amigi 500, ani od Amigi 4000. Tyle jeśli chodzi o Amigę.


A ja nie wymagam tego ani od klasyka, ani od NG.
Natomiast klasykowcy uszyli sobie jakąś wizję i narzucili.

No to jeśli klasykowcy wymagają od NG żeby przegonił peceta, to dlaczego userzy NG nie mają zrobić tego samego i wymagać od klasyka żeby przegonił pc? Może wtedy się tym wszystkim krytykantom oczy otworzą i zrozumieją swoje podejście xD.

Przypomnij mi proszę to pytanie i odpowiedz na moje, czyli: "Czy wiesz czym jest NG i jaki jest jego cel?".


---edit

Źle sformułowałem pytanie, miałem na myśli Czym Twoim zdaniem jest NG, jaki ma cel :)

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 20:25:35 przez karolb
[#216] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@karolb, post #215

co wy z tym przeganianiem PC?

klasyczne używanie kompa powoli odchodzi w przeszłość - będą smartfony - i tak prawie każdy siedzi w telefonie teraz, do mediów android tv, dla graczy konsola, a PC używa się czasem w pracy tylko, albo kilkuletni laptop pita wysłać - no a za chwilę dojdzie rozszerzona rzeczywistość

typowy PC to powoli retro będzie już, tak jak klasyk, tak jak "new retro NG"

o co wy się w ogóle kłócicie? (mówię z perspektywy fana retro i linuksiarza przyzwyczajonego do różnorodności hobby)

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 23:09:55 przez rwks
[#217] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@rwks, post #214

Można porównać do płyty z POWER9, która trzy lata temu z procesorem 4-core kosztowała niecałe 1500 dolarów (film - 12:04)



Obecnie kosztuje niecałe 2800 dolarów link

Cena płyty X5000 z P5020 to 1899 euro link





2
[#218] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #217

dzięki za linki, ja bym mając kasę na serio sobie kupił kilka kompów tego typu, a co, czemu nie, ale skoro nie jestem przy kasie to sobie kupię/przerobię jakieś skrajnie niepopularne (i tanie) konstrukcje na moje potrzeby - a ja bardzo lubię inność i łamanie schematów - na dzień dzisiejszy posiadam rpi3 i kilka PC chyba gotowych na AROS oraz Haiku/BeOS, który teoretycznie był inspirowany Amigą

dla nowych Kolegów, którzy pierwszy raz weszli na wątek - moje wielkie TAK dla X5000 i zabawy hobbystów niezależnie od kosztów

jak masz hajs i lubisz to hobby to mniej istotne czy ten komp kosztuje X tysięcy zł, czy XX tysięcy zł, po prostu chcesz odpalić np. MACE defence na nim, a nie na PC (niestety zaraz odpalę na PC)

Dyskutanci tan tym wątku - serio - zluzujcie d*pę - wszyscy bawmy się wspólnie naszym hobby!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 01:12:16 przez rwks
1
[#219] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@karolb, post #215

Ogólnie lawirujesz jak politycy, ale dobrze.

Momencik, co mają zdolności sprzedawcy do faktu że NG przegoniło klasyka?
Nie wiem czy nie rozumiesz o co chodzi czy unikasz odpowiedzi, to sformułuje to inaczej:
Bronisz tego czegoś jak Ordon reduty, więc postaw się w sytuacji użytkownika (fana) NG, który próbuje przekonać np. mnie do kupna takiego zestawu. Jakież to natywne oprogramowanie warte jest zainteresowania się tym sprzętem?

No to jeśli klasykowcy wymagają od NG żeby przegonił peceta, to dlaczego userzy NG nie mają zrobić tego samego i wymagać od klasyka żeby przegonił pc?
Bo Amiga jest już tylko spuścizną po Commodore. Dziełem, które powstało, fascynowało i jest już tylko reliktem przeszłości. Jak ruiny zamku w Olsztynie

Czym Twoim zdaniem jest NG, jaki ma cel
Na pewno nie jest Amigą.

Nie wiem jaki cel przyświeca temu projektowi, ale według mnie nie jest to jak napisał 'naczelny Tantal' amigowego świata 'gloryfikacja' Amigi. Powtórzę się trochę:
Nie widzę w tym, żadnej gloryfikacji, tylko 'parę w gwizdek'. Tworzenie OS'ów, które próbują z mozołem 'dogonić' to co od lat potrafią Linux, MacOS czy Windows? Skazane najczęściej na to, aż ktoś się zlituje i napisze jakiś sterownik czy coś przeportuje? Jeden na komputery Apple'a, które już zaczynają się sypać i podpadać pod retro, drugi na jakieś konstrukcje nie mające z Amigą nic wspólnego poza nakleją na obudowie?
Nie da się wskrzesić starej Amigi, ale da się na tym - co widać w niektórych przypadkach nieźle zarobić.

Gdyby Bigfoot skończył jednak portowanie MOS'a na x86 to będzie się PC'ty nazywać Amigami NG?
1
[#220] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@AmiClassic, post #219

Jeden na komputery Apple'a, które już zaczynają się sypać i podpadać pod retro


MorphOS chodzi nie tylko na starych Applach. Uruchomisz go na SAM460, AmigaOne X5000, Pegasosie, Efice, Amidze klasycznej z PPC...

Tak się składa, że "retro Apple" prezentują na chwilę obecną najlepszy stosunek koszt/efekt. Jeśli w przyszłości to się zmieni to żadna wredna mosowca nie będzie na siłę siedzieć przy starym maku.
4
[#221] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@AmiClassic, post #219

Gdyby Bigfoot skończył jednak portowanie MOS'a na x86 to będzie się PC'ty nazywać Amigami NG?


Tak mniej wiecej postąpili userzy maków jak dostali pecety x64 w 2006 do uruchamiania Macosxów
2
[#222] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@karolb, post #215

No to jeśli klasykowcy wymagają od NG żeby przegonił peceta, to dlaczego userzy NG nie mają zrobić tego samego i wymagać od klasyka żeby przegonił pc?

Zabawa z klasykiem to esencja retro zabawy. Wiadomo że to tylko zabawa i nikt nie oczekuje np. nowoczesnej przeglądarki czy arkusza. Amiga NG to takie trochę udawanie że da się na tym zrobić prawie wszystko co na teraźniejszym PC, tyle że w praktyce to tylko nieustające gonienie króliczka bo zawsze jest z czymś problem. Niekompatybilne w 100% z dzisiejszymi technologiami webowymi przeglądarki, wideo jest ale już nie zawsze w 1080p, brak sterowników, brak obsługi wielu rdzeni, nieliczne oprogramowanie rozwijane "po godzinach" przez entuzjastów etc. NG to ani retro ani komputer do pracy. Stąd też taka kosmiczna cena X5000, to nie jest sprzęt masowy, kupią tylko najwięksi zapaleńcy.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 10:58:23 przez Kefir_Union
3
[#223] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Kefir_Union, post #222

kosmiczna cena X5000, to nie jest sprzęt masowy, kupią tylko najwięksi zapaleńcy.


ale wiesz, że tak samo można powiedzieć o A4000 czy nawet 060 rev 5?
[#224] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@michal_zukowski, post #223

Amiga classic + 060 jest kilka razy tańsza od X5000. Obie konfiguracje są tak samo bezużyteczne do pracy ale retro zabawa na klasyku dużo fajniejsza.
2
[#225] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Kefir_Union, post #224

Oj nie do konca się zgadzam. A4000 to około 5000zł + ~2000zł za 060 rev5 daje to 7000zł. Plus jakaś karta graficzna albo mediator za 1500 zł i mamy 8500zł

retro zabawa na klasyku dużo fajniejsza

no to już zależy od podejścia, jak ktoś mało grał na klasyku (a są tacy, chociaż jest ich mniejszość) to jednak X5000 będzie bardziej interesująca. Jak ktoś tylko grał to faktycznie X5000 nie ma mu nic do zaoferowania.
1
[#226] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@michal_zukowski, post #225

jak ktoś mało grał na klasyku (a są tacy, chociaż jest ich mniejszość) to jednak X5000 będzie bardziej interesująca.

Nie sprowadzałbym tego do gry ale raczej używania komputera w ogóle. Grami bawiłem się tylko na początku posiadania A500, później zajmowałem się sceną i kodowaniem. Po 95r. nie miałem żadnej Amigi. NG wzrusza mnie tak samo jak PS1 czy ZX Spectrum których nigdy nie miałem.
2
[#227] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@Kefir_Union, post #226

Nie sprowadzałbym tego do gry ale raczej używania komputera w ogóle. Grami bawiłem się tylko na początku posiadania A500, później zajmowałem się sceną i kodowaniem. Po 95r. nie miałem żadnej Amigi. NG wzrusza mnie tak samo jak PS1 czy ZX Spectrum których nigdy nie miałem.

Dla części użyszkodników NG to część historii Amigi i chcą mieć nowe komputery nie ważne jakim kosztem i nawet jak nie posiadają wydajności nowych komputerów.

Nie ogarniesz tego
[#228] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@XoR, post #227

Dla części użyszkodników NG to część historii Amigi

Dla większości jednak było to wielkie rozczarowanie. Platforma która przyszła za późno i prezentowała mniejsze możliwości względem reszty świata (PC, konsole). Nie udało się też zbudować sprzedaży na przywiązaniu do marki (Aplle się udało).

No i co NG miało do zaoferowania w latach 96-2000, bo był to newralgiczny czas w historii komputeryzacji w Polsce? Zaczął się największy boom na komputery i konsole. Voodoo2, Riva TNT2, PlayStation2, Pentium 3, Duron.

Niepopularność NG upatruje właśnie w tym okresie, gdzie Amigi 500/600/1200/3000/4000 z 68k nie nadawały się za bardzo do świata gier 3D i internetu, a dokupienie karty PPC kosztowało tyle co cały PCet a gazety zbytnio nie kusiły recenzjami nowych killer gier 3d.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 15:04:14 przez snifferman
1
[#229] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #228

Akurat te 5000 aktywnych użytkowników ng (amigaos4/morphos/aros) to nie jest niepopularność.
Zobacz tutaj- lista gier na amigę klasyczną z 2021 roku:
https://www.lemonamiga.com/forum/viewtopic.php?t=17423

i napisz, którą grę przeszedłeś chociaż do połowy. Jak patrzę na środowisko to więcej osób korzysta z NG aktywnie niż gra w nowe gry dla klasyka więc biorąc pod uwagę tzw. rozwój platformy to NG jest aktywne, a klasyk dość pasywny. A co do softu - tak jak można marudzić na soft na NG tak można to przyrównać do gier na klasyka - zamiast biedować i grać w grę na A500 z 16 albo 32 kolory to można sciągnąć wersje na Sege/pc/Snesa. Często nie licząc lepszej muzyka wersje amigowe było po prostu dużo gorsze.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 15:45:57 przez michal_zukowski
1
[#230] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@michal_zukowski, post #229

Akurat te 5000 aktywnych użytkowników ng (amigaos4/morphos/aros) to nie jest niepopularność.
Zobacz tutaj- lista gier na amigę klasyczną z 2021 roku:

Skąd masz liczbę 5000 aktywnych użytkowników NG?
I nie wiem czy to jest popularne na skale światową.
Śmiem twierdzić, że więcej osób używa A500mini.

więcej osób korzysta z NG aktywnie niż gra w nowe gry dla klasyka

Patrzenie na "aktywność" biorąc pod uwagę jedynie nowe gry to tochę wybiórcze podejście. No i co to znaczy korzysta z NG vs gra w klasyka. Czemu nie porównywać w tej samej kategorii czyli "korzysta"?

No i samo pojęcie "klasyka" i "nowe gry" trochę się kłuci ze sobą.
Powiedziałbym raczej, że zamysł klasyka jest aby miał to klasyczne coś. Temu widać ciągłe dyakusje czy FPGA i EMU jest nadal w tej kategorii.
Jak wziąć pod uwagę powstający sprzęt do Amig klasycznych (turbo, grafiki, rozszerzenia USB, LAN itp) wiele na otwartym projekcie, to też NG wypada kiepsko. Rozwój UAE aby soft był dostępny bez sprzętu i jego popularność. Zobacz ile jest pobrań emulatorów UAE na androida. Najpopularniejszy ma 100K+(UAE4Droid)

Pozatym ciągniesz dyskusję NG vs klasyk co dla mnie nie ma sensu.

Klasyk jest retro i nie ma na celu gonitwy za dzisiejszymi standardami WWW i 3D.
NG miało na celu dogonienie świata i pokazanie, że nadaje się do "normalnych" zastosowań. Zostało w tyle za światem i pewnie dlatego ciągniesz dyskusję na porównanie z klasykiem.


Biorąc NG jako retro vs klasyczne Amigi też "nowa generacja" wypada słabo. Więcej osób miało kiedyś Amigę, ma do niej sentyment i do niej wraca.
2
[#231] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #230

NG miało na celu dogonienie świata


Wydaje mi się, że jesteś głupiouparty. NG nie miało na celu dogonienie świata bo to nierealne - tylko wygodne uruchamianie systemowego softu na amigę i jakiśtam rozwój ale bez spiny. Oba cele spełniło bardziej niż cokolwiek związanego z klasykiem. Powtarzanie bredni o pogoni za światem to typowy obraz klasykowca niekojarzącego o co chodzi z NG. Mam nadzieję, że już nie będziesz tak pisać bo na razie wyszedłeś na ignoranta - ok, można być, ja też się na wszystkim nie znam, natomiast powtarzanie bredni to już pare kategorii niżej
2
[#232] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #228

No i co NG miało do zaoferowania w latach 96-2000, bo był to newralgiczny czas w historii komputeryzacji w Polsce?


1996-2000 to czasy jeszcze przed NG. Wtedy to się kupowało 040/060, karty graficzne, marudziło na zorroII w A1200. Pod koniec tego okresu miałeś PPC i BVision za pierdyliard i raptem kilka(naście/dziesiąt) rzeczy które potrafiły te PPC wykorzystać.

MorphOS, AmigaOS4 to XXI wiek - Pegasos to 2002 a to w zasadzie była pierwsza platforma NG.
1
[#233] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@michal_zukowski, post #231

Wydaje mi się, że jesteś głupiouparty. NG nie miało na celu dogonienie świata bo to nierealne

Dlaczego nie cytujesz całego zdania. Nie pokazujesz pełnego znaczenia wypowiedzi.
NG miało na celu dogonienie świata i pokazanie, że nadaje się do "normalnych" zastosowań.


Twierdzisz, że:
Powtarzanie bredni o pogoni za światem to typowy obraz klasykowca niekojarzącego o co chodzi z NG.

To MUFA jest klasykowcem skoro twierdził w 2020 roku: ???
X5000, która jest sprzętem nowym, zbudowanym na bazie cały czas sprzedawanych komponentów. Procki weszły na rynek kilka lat temu, ale skoro wciąż jest na nie zbyt (przecież nie kupuje ich tylko rynek Amigi, a nawet przede wszystkim nie rynek Amigi), to znaczy że wedłkug klientów wciąż dają radę. Nowe komponenty, takie jak współczesne karty graficzne są wykorzystywane w systemie amigowym co dodatkowo dodaje tej Amidze wigoru.

Ee chyba nie jest bo dalej jest:
Nie można więc tutaj w żadnym wypadku używać słowa retro, a kto tak czyni stara się być po prostu złośliwym i nic więcej.

link
Teraz Linuksa nie mam i choć AmigaOne pozostaje nadal moim głownym komputerem, którego używam na co dzień przez 90% czasu i staram się z niego wykonywać wszystkie mozliwe czynności, to na sytuacje "awaryjne" stoi w odwodzie pecet. Myślę że mogłbym wywalić z domu wszystkie pecety i jakoś w miarę normalnie funkcjonować tylko na Amigach, no ale wówczas na pewno musialbym się jak niegdyś posiłkować Linuksem.

link

Oczywiście inne zdanie miał na temat PowerMaca
Reasumując tem PowerMac, to po prostu stary sprzęt retro, oparty na starych technologiach, który co prawda liznął już trochę dzisiejszego świata, ale tylko w oparciu o pierwszą dawno przebrzmiałą generację stosowanych dziś standardów. Proc jak i wszystkie inne elementy od wielu lat są już nieprodukowane.


No i tutaj cytat o tym jak to Amiga ONE ma priorytet w zadaniach codziennych przed laptopem:
Amiga niezmiennie od ponad ćwierćwiecza jest dla mnie głównym komputerem w domu i zawsze jest podłączona i gotowa do pracy, to już bardziej laptop (tak jak, teraz gdy piszę te słowa), leży gdzieś koło kanapy odłączony i spakowany w torbie. Zatem jeśli życie stawia przede mną jakieś zadania, to zawsze na pierwszą linię frontu idzie AmigaOne.

link
W artykule są przykłady jak Amiga nadaje się do "normalnych" zastosowań. Muszę też zaznaczyć, że uczciwie przyznał, że kilka rzeczy nie działa jak trzeba(np.Allegro)

Ja rozumiem, że MUFA nie jest "wyrocznią" i jego zdanie nie reprezentuje całego podzielonego środowiska NG. Jego wypowiedzi mają charakter propagandowy i pewnie nie może źle mówić o X5000 bo ma umowy:
Co do X5040, to niestety jest to komercyjny projekt, system też jest komercyjny, obowiązują mnie umowy NDA.
i musi milczeć jak każą
Co do obsługi wielu rdzeni, nie jestem upoważniony do zdradzania niejawnych informacji,

bo dostał rabat na sprzęt, więc teraz musi być posłuszny
Ja jestem betatesterem AmigaOS 4 na X5000 040, dostałem tę maszynę z rabatem, w zamian za betatestowanie AmigaOS 4 i ze swej umowy będę się wywiązywał


Za to od MOSowców nic nie dostał
Od MOSa nigdy nie dostałem nic

Więc was nie lubi

Podsumowując są w środowisku NG ludzie tacy jak TY, którzy uważają, że sprzęt NG to "KUPA"
Ja wiem, że obie maszyny (G5 i X5000) to kupa i ludzie lepsze pecety na śmietnik wyrzucają. Musimy tylko znaleźć osobę która przekaże to mufie bo do niego to chyba nie dotarło jeszcze.


I są osoby takie jak MUFA, którzy twierdzą, że to Nowy sprzęt, któremu nowe karty graficzne dodają wigoru.


Więc nie "mjinszej do tego klasykowców" i nie wyzywaj obcych ci ludzi od głupioupartych, bo to tylko źle o tobie świadczy. Musicie tam w NG się naradzić i zdecydować jaki cel miało czy tam ma NG. A może wprowadzić podział na NGMORPH NGAOS NGAROS i inne o których nie wiem

Albo urządzić turniej MK i wygrany decyduje



Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 03:28:24 przez snifferman
4
[#234] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #233

Oczekiwania użytkowników to jedno, a plany autorów systemu to drugie. Nabijanie się z systemu bo użytkownicy mają wydumane oczekiwania świadczy źle o tobie.
[#235] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@snifferman, post #233

A mnie wkurza ta wyższość zwolenników Amigi NG nad Amiga klasyczna ;).Oczywiście w ich mniemaniu ;).A prawda jest taka ze NG to teraz tez klasyka i do tego taka na której nie ma oprogramowania.
[#236] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@SzaryWilk, post #235

Wyższość zwolenników Amigi NG nad Amigą klasyczną? Tzn. zwolennicy Amigi NG uważają się za lepszych od komputera?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 18:39:12 przez michal_zukowski
[#237] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@SzaryWilk, post #235

Może kolega miał na myśli, że użytkownicy systemów NG uważają je za lepsze od klasyków?

Nawet jeśli tak jest - to co z tego? Bierzesz pod uwagę, że dla nich ten sprzęt faktycznie może być lepszy? Może będziesz wmawiał użytkownikowi WV New Beetle, że stary "Garbus" jeździ szybciej, jest wygodniejszy i mniej pali? Uwierz mi, że puknie się w czoło.

Ty za to możesz powiedzieć, że Twój "Garbus" jest klasyczny, ponadczasowy, że ma duszę i że ponaklejałeś na niego czterdzieści naklejek ze zlotów. Człowiek, który na co dzień jeździ "Garbusem NG" powie Ci "fajnie" po czym pojedzie dalej.

prawda jest taka ze NG to teraz tez klasyka i do tego taka na której nie ma oprogramowania


No popatrz, czyli ja na MorphOS-ie używam gołego systemu, bo nie ma oprogramowania? Pewnie sobie na nim okienka otwieram i ikony przesuwam tam i z powrotem? Takie androny może pleść tylko ktoś kto nie miał okazji używać systemu NG. Nie zmuszam Cię, żebyś spróbował, bo wiem że będziesz się bronił rękami i nogami. Ale chociaż przestań konfabulować i wyrażać się na temat czegoś czego nawet nie liznąłeś.
1
[#238] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@michal_zukowski, post #236

Inteligentni powinni to zrozumieć o co kaman ;).
[#239] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@SzaryWilk, post #238

Inteligentni mają równać w dół? Bez sensu.
Może lepiej pisać z sensem? Wtedy szansa że nawet mniej inteligentni będą mogli zrozumieć (jestem pewien, że tacy też czytają ten wątek).

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 10:50:32 przez recedent
[#240] Re: AmigaOne X5000 ponownie w sprzedaży

@recedent, post #237

Może kolega miał na myśli, że użytkownicy systemów NG uważają je za lepsze od klasyków?

Nawet jeśli tak jest - to co z tego? Bierzesz pod uwagę, że dla nich ten sprzęt faktycznie może być lepszy?


No pewnie. Mogą uważać, że kompy z PPC są dla nich lepsze. Dla kogoś, kto chce sobie powspominać stare czasy jak sobie grał w gierki, grzebał w systemie, nagrywał dyskietki, zmieniał kości kicków, męczył się z kulkową myszką i pstrykającym joyem - dla niego prawdziwa Amiga będzie lepsza niż inne stare komputery czy nowe minikonsolki i emulatory.

No popatrz, czyli ja na MorphOS-ie używam gołego systemu, bo nie ma oprogramowania? Pewnie sobie na nim okienka otwieram i ikony przesuwam tam i z powrotem?

Przecież możesz go sobie uruchomić i na niego patrzeć. Co kompu do tego. Przecież to hobbystyczny system i oprogramowania jest mało, bo jest mało osób co to używa i się tym interesuje.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 15:16:36 przez snifferman
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem