Wątek zamknięty
[#211] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@recedent, post #207

"Agresja i jawna wrogość "czerwonego" obozu wobec innych działa właśnie tak, a nie inaczej. Zresztą w drugą stronę też tak jest - przykład znajdziesz na forum Execa,(...)"
To tak jak ze szpakiem i bocianem? Zaiste, świetny przykład działania w obie strony, potwierdzający twoją "bezstronność".
[#212] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@adam_mierzwa, post #211

Post odpowiadał na zarzuty cacodemona. Wyrwałeś go z kontekstu tak, żeby uzasadniał Twoją tezę ze "szpakiem i bocianem"? Ja też tak umiem. Piszesz:

To tak jak (...) w obie strony (...) twoją "bezstronność"

na podstawie tego cytatu mógłbym stwierdzić "piszesz bez sensu".

napiszę jeszcze raz, w bardziej zrozumiały dla Ciebie sposób:

Agresja i wrogość ze strony jednego obozu powoduje adekwatną reakcję ze strony drugiego. Jedna zwaśniona strona traktuje sprawę CommodoreUSA jako "świetny prztyczek w nos/potknięcie Hyperionu" (o czym pisze cacodemon w poście, na który odpowiadam), a druga jako "ostateczny gwóźdź do trumny MorphOSa" (o czym piszę ja w poście, na który Ty odpowiadasz).



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 13:09:09
[#213] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #185

nie uda się rozwiązać tych problemów

Trochę nie rozumiem w czym problem. Inteligentna emulacja 68k i PPC + układów specjalizowanych nie wystarczy? Przecież mocy obliczeniowej nie brakuje a do starego softu nie wiadomo jakiej mocy nie potrzeba.

Przyznaję szczerze, że nie znam zupełnie tych nowych mac-o-pecetów, ale czy one przypadkiem nie są w ten sposób kompatybilne aż do 68K? Maki PPC były.
[#214] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@recedent, post #212

Ależ nie chodzi o problem ze zrozumieniem mechanizmu reakcji-kontreakcji i takiego w nieskończoność wzajemnego obrzucania się niektórych miłośników AmigaOS i MorphOS nawzajem.
Chodzi mi o asymetrię. Wielokrotnie na tym forum występowałeś jako mentor tonujący dyskusję, ale pod ogólnikami obiektywizmu u ciebie nie widzę.
W poście 207 (którego się "czepiłem") napisałeś m.in.
- ktoś się cieszy, że "MorphOS straci na akcji CommodoreUSA, bo jest jedyną firmą, która nie ma żadnej marki"
- gadanie, że działa na "starych struclach bez gwarancji" "sprzedawany jest bez pudełka"

- dopisek ONE
- przemycanie do systemu Linuxowych rozwiązań
- cena X1000
To są rzeczy wyszukane przez ciebie i podane po stronie użytkowników AmigaOS - ani słowa o drugiej stronie dla równowagi. O to mi chodziło.

edytowano: Wypowiedzi 2 stron, ale wszystkie stawiające w negatywnym świetle użytkowników AmigaOS. Coś dla równowagi kiedyś może podaj z drugiej strony (przy okazji jakiegos flejmu).



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 14:11:39
[#215] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@adam_mierzwa, post #214

Jaki flejm? Historii trza sie uczyc:). Firma "wałek" pare lat temu dogadala sie z druga firma "walek", do tego dołaczyła trzecia. Popychali ludziom chinskie plyty z naklejka i linuksem. Potem wypuscili nedze - ale nedza miala duzo boingow i odpowiednie kolory, zeby sie kojarzyla fanom marki /odpowiednio krojac procent od zepchnietych linux boardow z boingiem/- w tzw miedzyczasie Ci od klejenia nalepek na chinszczyzne padli, a dwie pozostale na placu boju firmy krzaki skoczyly sobie do gardel. Firma majaca big pieczatke budowala hale, robila turbosoft na buraki, podbijala subkontynent indyjski ale jakos takos zgaslo sie jej. Teraz wraca w glorii i chwale, ostatnim tchnieniem przekazujac prawa do big pieczatki kolejnej firmie krzak. Teraz wystarczy przypasowac do tego "spolecznosc", czesc z niej piala pod niebiosa ze ma boingboarda z wychodzacym "juz na dniach" boingosem i ochrzcila sie "jedynymi prawdziwymi", na poczatku byly spory. Jak to moze i nie mamy systemu w odpowiednim kolorze, no i bez naklejki ale nadal smierdzi trupem /amiga znaczy/- mowily motyle. Z drugiej strony dalo sie slyszec - zlodzieje!:). Teraz okazalo sie ze sami sa zlodziejami. Płęta: BoingBiaczez=stupid biaczez:).



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 15:47:00
[#216] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@adam_mierzwa, post #214

To są wypowiedzi obu stron przytoczone takimi, jakie są. Mam zrobić pełną listę zarzutów? Hmm... Nie wspomniałem jeszcze o:

"czerwoni kontra niebiescy":
- MorphOS to podróbka AmigaOS, podczas gdy OS4 bazuje na oryginalnych źródłach
- twórcy MorphOSa żerują na marce Amiga, używając jej w reklamach swojego systemu
- Hyperion, w przeciwieństwie do MorphOS-Teamu wspiera twórców amigowego sprzętu

"niebiescy kontra czerwoni":
- OS4 nie ma USB 2.0
- MorphOS ma lepszych programistów
- użytkownicy AmigaOS 4.x to "wielbiciele naklejki"

Jeśli o czymś zapomniałem, to przypomnij mi. Może jakoś uda się nam uzyskać pożądaną przez Ciebie równowagę. Poza tym - nie uważam, żeby argument, że MorphOS nie ma pudełka i drukowanej instrukcji miał stawiać wysuwającego go użytkownika w złym świetle. Podobnie jak ten, że działa na używanym hardware bez gwarancji (w końcu lepsza nawet "ograniczona gwarancja" niż żadna). Ułatwianie portowania z Linuxa też ma swoją dobrą stronę.

Staram się tonować dyskusję, owszem. Ale być obiektywnym mogę się tylko starać, z różnym skutkiem. Nie zapominaj, że jestem użytkownikiem MorphOSa, a AmigaOS używam sporadycznie. Nie wahaj się zwrócić mi uwagi, jeśli uznasz, że jestem zbytnio stronniczy.

P.S. Nasza dyskusja w żadnym stopniu nie dotyczy już tematu wątku. Jeśli chciałbyś ją kontynuować to proponuję nowy temat.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 15:50:07
[#217] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #199

Hyperion nie jest Amiga, i jak kazda firma zobligowana jest do robienia dobrze sobie. Inaczej bylby fundacja lub organizacja spoleczna. Dla mnie i moich Amig (tu i dalej: w sensie klasycznym) nie zrobili nic. Wypuscili OS4, wypuscili Warpa, wszytsko ich wlasne rozwiazania, odbiegajace od reszty. W koncu zdobyli nalepke i od tego czasu uznaja sie [1] za glowny nurt rozwoju, nie zwazajac na to ze zamiast kontunowac kurs dokonali dosc ostrego skretu w krainy linuksa.
wiec nie, moim zdaniem nie zrobili wiecej pozytecznego dla amigi niz inne firmy. a znacznie mniej niz np taki Elbox, czy softowo patrzac AROS i jego developerzy czy chocby ludzie tworzacy MOS-Team [2]. na dobra sprawe nawet koles backportujacy klasu mui dla os 3.x dla Amigi robi wiecej niz Hyperion, bo Hyperion rozwija tylko swoje wlasne srodowisko, dostepne na inny hardware i kazacy sobie za to slono placic [3].


[1] oraz osoby typu ci z okienka obok dla ktorych liczy sie nalepka pokazujaca skad wieje wiatr. dowod? posty na forum gdzie w ciagu kilku godzin odpowiednio zmodyfikowali gloszone prawdy i teorie aby dopasowac sie do sytuacji i opluc niebiskich.

[2] mosteam jako zespol rozwija mosa, swoja wizje, na nieamigowy sprzet. dlatego jako team ich nie licze. wklad poszczegolnych osob to calkiem inna sprawa i ten jest ogromny.

[3] co jest ich swietym prawem. zycze im powodzenia, ale dla mnie to nie ma z Amiga wiele wspolnego. again: dla mnie.
[#218] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@recedent, post #216

Z przyjemnością.
Czy zgodzisz się ze mną, że wykorzystana grafika na ich stronie (pomijam ogólnie całość) czyli stary render "nowej Amigi" jest nie tyle objawem braku profesjonalizmu, co świadomym zagraniem na uczuciach? Na zasadzie "patrzcie, kiedyś wyobrażaliśmy sobie jak nowa Amiga może wyglądać, teraz taką możemy kupić"?
Jak myślisz, czy te wybrane konstrukcje (w sumie 2 rodzaje) trafiają w gust przyszłych nabywców? Chodzi mi o wygląd. Bo przyznaję, koncepcja podoba mi się, ale wolałbym obudowę bardziej wystylizowaną. Z tego co pamiętam, to ty znalazłeś "oryginał" tego komputera (chyba to były komputery z przeznaczeniem dla branży medycznej, ale nie jestem pewien). Czy natknąłeś się może na więcej tego typu konstrukcji?
[#219] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@qwerty40001, post #204

No widzisz. A mnie by pewnie nie wystarczyło i stąd mój sceptycyzm.

[#220] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@adam_mierzwa, post #218

Hmm... Pomijając fakt, czy C=USA zamierza w ogóle te komputery wypuścić na rynek... Projekt "Amiga fantasy case" (czy jak się to tam zwało) o ile mnie pamięć nie myli był, że tak powiem "otwarty". Stworzyła go grupka ludzi, którzy widzieli nową, odrodzoną Amigę w postaci A1200 po face-liftingu. To, że żaden z twórców post-amigowego hardware nie stworzył nic na jego bazie oznacza, że w naszym środowisku takiego komputera pragną tylko nieliczni (albo zwiększyłoby to i tak spore koszty produkcji). Co innego w "świecie zewnętrznym", gdzie Amiga, o ile jest kojarzona w ogóle, to raczej z A500/A1200. Zresztą taka, zamknięta na rozszerzenia architektura bardziej pasuje obecnie do świata PC, gdzie kupuje się kompletny komputer i zamienia go w całości na nowy po kilku latach (nie mówię tu o geekach, których bawi upgrade 5-letniego PC). Konkluzja: wybranie takiej a nie innej obudowy to logiczna konsekwencja sprzedawania komputerów pod nazwą Commodore i Amiga ludziom spoza naszego środowiska.

Ja po raz pierwszy podlinkowałem producenta Cybernet ZPC (aka: Commodore Phoenix) na PPA, ale odnalazł go któryś z użytkowników AW.net (być może Arko). Co do innych komputerów tego typu - wiem tylko jeszcze o Asus EEE keyboard, Great Wall Cross PC U150 (aka: Commodore Invictus) i Norhtec Gecko Surfboard (aka: Commodore Amigo).

[#221] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@recedent, post #216

Ale być obiektywnym mogę się tylko starać, z różnym skutkiem. Nie zapominaj, że jestem użytkownikiem MorphOSa, a AmigaOS używam sporadycznie.

Na podstawie Twoich wypowiedzi widać że jesteś inteligentnym człowiekiem, może nawet człowiekiem o ponadprzeciętnej inteligencji, który dosyć sprytnie kreuje się na umiarkowanie obiektywnego. Cieszę się jednak że sam przyznajesz iż tylko starasz się być obiektywnym. To prawda gdyż obiektywnym nie jest nikt.

Nie wahaj się zwrócić mi uwagi, jeśli uznasz, że jestem zbytnio stronniczy.

Przykład "sprytnie podanej" stronniczości widać było w odpowiedzi na ten: http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?id=7927&poststart=75#75905 (da się tutaj wykonać jakiś a href?) komentarz. Najpierw suche fakty z któryi zgodzi się chyba każdy choćby średnioobiektywny człowiek. Podpisany kontrakt nie oznacza że legalnie działająca firma Hyperion, która dostarcza od kilkunastu lat produkty z których korzystał chyba każdy amigowiec takich jak gry, Warp 3D, nie mówiąc już o AmigaOS 4.x, para się oszustwem. Nie słyszałem bynajmniej dotąd żadnej skargi od oszukanych czy pokrzywdzonych.
Podpisany kontrakt nie oznacza także że Hyperion traci prawa do AmigaOS i powinien nazwać swój system hyperionOS.
W zasadzie co to formalnie oznacza zrozumie dla Hyperionu zrozumie chyba każde 7-letnie dziecko i nie ma sensu się nad tym szerzej rozwodzić.
Odpowiedz na tak kuriozalne pseudoargumenty mogła być więc jedynie tak jakiej ja udzieliłem (na marginesie ten ban ze strony redakcji PPA był akurat słuszny i pisząc mój komentarz liczyłem się z konsekwencjami).
Ty napisałeś że by gościu nie wysuwał zbyt daleko idących wniosków bo być może trzeba będzie się z nich wycofać. Sprytne bo niby hamujesz wściekłego psa. Jednocześnie użycie zwrotu "A nuż przyjdzie się wycofywać" oznacza że te chore słowa będące oszczerstwem i pomówieniem na temat Hyperionu i jego produktów mogą jednak mieć sens.
Sorry ale nie tak widzę "staranie się" o obiektywizm. Od siebie mogę zadeklarować już dziś, że choć w pełni obiektywny nie będę, to jeśli przypadkiem Commodore USA wypuści na rynek komputer sygnowany marką Amiga, będę nazywał ten komputer Amiga. Nie będę negował jego istnienia czy też wymyślał niestworzone niepoparte faktami historie oczerniające ten produkt tylko dlatego że niekoniecznie zgadza się z moją wymarzoną wizją amisi.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 18:57:26



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 18:59:16



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 18:59:51
[#222] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Valwit, post #217

Hyperion nie jest Amiga

Prawda.

ak kazda firma zobligowana jest do robienia dobrze sobie

Prawda.

Inaczej bylby fundacja lub organizacja spoleczna.

Prawda.

Dla mnie i moich Amig (tu i dalej: w sensie klasycznym) nie zrobili nic. Wypuscili OS4, wypuscili Warpa, wszytsko ich wlasne rozwiazania, odbiegajace od reszty

Nie mam prawa oceniać co zrobili konkretnie dla Ciebie, natomiast śmiem twierdzić że zrobili dużo dla innych amigowców, nie tylko tych co to używają wersji czwartej tego systemu. Warp 3D, to owszem ich rozwiązanie, ale w czasach Commodore nikt jeszcze nie myślał o graficznej akceleracji 3D, więc niby ncz czym mieli się opierać? Uważasz że to źle iż wprowadzili Amigę w świat grafiki 3D?

W koncu zdobyli nalepke i od tego czasu uznaja sie [1] za glowny nurt rozwoju

Nie "nalepkę" co prawa do AmigaOS, włączając w to źródła rozwijane przez Commodore od conajmniej 1985r.

zamiast kontunowac kurs dokonali dosc ostrego skretu w krainy linuksa.

To jest największa bzdura powtarzana przez sympatyków MorphOS. Nie wiem kiedy i czy w ogóle miałeś styczność z AmigaOS 4. Natomiast ja jako użytkownik tego systemu, kiedy przy okazji jakiejś imprezy mam okazję podejść do MOSa zupełnie nie czuję Amigi, to właśnie system z motylem przypomina mi linuksa. Oczywiście mogę być nieobiektywny, więc podaję linka do opisu człowieka, który własnie ze względu na amigowy klimat zmienił MOSa na AmigaOS 4:
http://www.exec.pl/forum/posts/list/681.page

Dalsza cześć twoejgo posta jest mocno fanatyczna żeby nie powiedzieć dosadniej śmieszna, wiec nie będę jej komentował.



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 19:01:14



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2010 19:02:06
[#223] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

Nie wiem czy opłaca się tak odżegnywać od tego przebrzydłego Linuxa. Ja bym się cieszył np. gdyby KDE zastąpiło Workbencha (ewentualnie podczas instalacji systemu użytkownik mógłby sobie wybrać domyślne środowisko graficzne, byłoby idealnie). Co więcej, fajnie by było gdyby łatwiej można było przenosić oprogramowanie napisane w oparciu o GTK czy Qt (które na pewno nie ustępują systemowemu Reaction). Z praktycznego punktu widzenia poszerzanie możliwości systemu o rozwiązania z innych platform jest opłacalne - zwiększana przez przecież możliwość poszerzenia bazy oprogramowania. Jeśli jednak ktoś poczułby niesmak, że jego system przez takie oprogramowanie to jakiś gorszy Linux to zawsze mógłby sięgnąć po MorphOS-a z mniejszą bazą oprogramowania o porty z Linuxa.

[#224] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

Morphos ma grafikę/skiny etc. robione przez profesjonalnego grafika, dlatego może się kojarzyć z linuxem. OS4 ma grafikę schludną (prócz tych wielgaśnych gadzetów na ramkach okien) ale do profesjonalizmu jej wiele brakuje. Dodatkowo rozwinięcie desktopu Morphosa jest na tyle duże, że cechy wspólne z Workbenchem stanowią może 10% tego co sobią przedstawia. Po prostu Morphos w zakresie grafiki/gui/desktopu jest powiedzmy 4 lata przed Os4, a że te elementy użytkownik widzi jako pierwsze może powstać wrażenie, że obcuje z innym systemem.

ps1. Ambient byl bardzo podobny do workbencha (pierwsze wersje byly gorsze niż WB ale się rozwinął, nie można z rozwoju - zalety robić wadę, to nie polityka)
ps2. jesli uważasz, że Workbench jest lepszy a ja plotę bzdury możemy zrobić listę ficzersów WB i ambienta i porównać

[#225] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

Odpowiedź znajdziesz tutaj.

[#226] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

Wyjaśnij czemu Hyperion nie jest Amigą ?

[#227] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #226

Wyjaśnij mi dlaczego słoń nie jest gęsią.
[#228] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

nie uwazam ze to zle ze wprowadzili 3D - ale wisi mi to. nigdy nie uzywalem.

Nie "nalepkę" co prawa do AmigaOS, włączając w to źródła rozwijane przez Commodore od conajmniej 1985r.


czyli nalepke. bo przeciez wszytsko inne napisali od nowa, jak sie wielokrotnie chwalili.

[quote]To jest największa bzdura powtarzana przez sympatyków MorphOS.[/qoute]

bzdura bo ktos opisal ze os4 ma amigowy klimat? to mnie nie przekonuje. sorry. wyjsnij mi obecnosc cygnixa, .so itd w systemie to moze zrozumiem. na razie jestem predzej w stanie uwierzyc ze jak kto ktos w przezabawnym komciu na AND napisal: elemnty unixa w os4 bira sie stad ze Friedenom brakuje umiejetnosci to developerki systemu operacyjnego wiec posilkuja sie opensource'owymi i dobrze udokumenotwanymi (z przykladami) metodami i rozwiazaniami z uniksow :) wiem ze tak nie jest, ale brzmi to znacznie bardziej przekonywujaco niz to co napisales.

a na temat smiesznosci to lepiej nie zaczynaj, bo trzeba bedzie nowy watek zakladac :))
[#229] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

To jest największa bzdura powtarzana przez sympatyków MorphOS. Nie wiem kiedy i czy w ogóle miałeś styczność z AmigaOS 4. Natomiast ja jako użytkownik tego systemu, kiedy przy okazji jakiejś imprezy mam okazję podejść do MOSa zupełnie nie czuję Amigi, to właśnie system z motylem przypomina mi linuksa.

No cóż, oceniasz system po zewnętrznym opakowaniu, przy okazji z przewagi funkcjonalności Ambienta nad Workbenchem robiąc zarzut. Ja, jako programista na obu tych systemach mam spojrzenie nieco bardziej skierowane na to jak one się zmieniają od wewnątrz. W AmigaOS 4 jest znacznie więcej rozwiązań linuksowych niż w MorphOS-ie. Portowane programy są słabo zintegrowane z systemem, znaczna część z nich działa na obcym ekranie X11 z niesystemowym interfejsem graficznym. Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć tylko soft z Linuksa, to jest to zadowalający kierunek zmian. Ja jednak zwracam również uwagę na spójność nowych rozwiązań z amigową tradycją i stopniem dopracowania systemu. Dlatego AmigaOS 4 nie jest dla mnie atrakcyjny, bo jest projektowany na kolanie i rozwijany przez osoby niekompetentne, wystarczy sobie Amigans.net poczytać.

[#230] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #222

Jeśli pozwolisz, to spytam, dlaczego nie przejdziesz na MorphOSa ? Masz ten sam klimat, system, tylko nazwa inna... przede wszystkim masz spokój, bo nie przejmujesz się tym że jakiś C=USA przejmuje prawa, że nowa X1000 ma cenę jaką ma... bawisz się systemem i żaden kolejny nabywca praw do marki "Amiga" nie jest w stanie Cię wydymać w imię Twojej Amigowej Miłości ?

[#231] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@kjb, post #230

Nie przejdę, bo jestem fanem Amigi. Od kilkunastu lat widzę na codzień ekran Workbencha i po prostu nie wyobrażam sobie zastąpienia go jakimś Ambientem itd. itd. Morphos czy AROS ma niestety "za mało cukru w cukrze" i nigdy mnie nie przyciągnie, bo używanie tego to nie byłoby już amigowanie. Stąd też nie przejmuje się C=USA, bo wiem że prawdziwych fanów Amigi żadne dziwne posunięcia AInc od Amigi nie odwiodą.
Inaczej jest z ludźmi takimi jak Ty, dla Ciebie i rzeszy Tobie podobnych, Amigą może być wszystko co ma odpowiedni klimat. Dlatego nazwa, oryginalne źródła, oficjalna kontynuacja nie ma znaczenia. Na dziś wybieracie MOSa, ale tylko dlatego że jest systemem daleko bardziej zaawansowanym niż AROS. Gdyby było inaczej i AROS byłby na takim samym poziomi jak MorphOS, nikt rozsądny nie wybierałby tego drugiego. Ci którzy nie idą na łatwiznę zostali przy Amidze i AmigaOS, kupili AOne, choć był tańszy Pegasos, kupią teraz X1000 czy SAM 460, choć jest tańszy MAC itd. Reszta idzie po najmniejszej lini oporu ciągnąc tam gdzie łatwiej, tam gdzie taniej. Dlatego też uważałem, zresztą nie tylko ja że C=USA może być zagrożeniem ale dla MOSa (kiedy jeszcze myślałem że to jakaś poważna firma). Zagrożenie dla systemu którego używasz nie wynika oczywiście z faktu posiadania przez jakąś firmę naklejki, ale może wynknąć wtedy gdy jakaś firma w celu realizacji swoich celów weźmie się za AROSa i ten porządnie podgoni. W takim układzie kto będzie się uganiał po aukcjach za jakimiś starymi makówkami, skoro pecetowego sprzętu jest tyle gdzie nie pójdziesz to się o niego potkniesz. Wybór dla ludzi idących na łatwiznę będzie więc oczywisty.



Ostatnia modyfikacja: 06.09.2010 15:40:54
[#232] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #231

To co piszesz ma sens.
Niektórzy wybierają jakieś rozwiązanie i się go trzymają. Większośc ludzkiej populacji (na moje oko coś koło 99,9% w tym również ja sam) idzie na łatwiznę. Po prostu życie dostarcza tyle problemów że ja doszedłem do wniosku iz nie będę sam sobie stwarzał kolejnych. Nie to że życie mnie jakoś szczególnie doświadcza; żyje mi się całkiem nieźle, ale większość ludzi idzie po najmniejszej linii oporu. Zupełnie tak samo jak prąd.
[#233] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #231

Ty widzisz ekran workbencha, dużo osób widziało Opusa5 (ja do nich nie należałem). WB jak widać nie jest wyznacznikiem amigowości, dla większości jest wyznacznikiem zacofania.

Pozwól też, by wpływ Amig z Commodore USA oceni rynek bo pobożne życzenia członków redakcji Execa nie mają wpływu na rzeczywistość. Jeszcze jedno, Aros nie ma i nie będzie miał emulacji 68k, wos, pup w systemie. Z tego też powodu nie bedzie konkurencją dla morphosa (i os4) pod względem technologicznym, nie wszyscy patrza przez pryzmat naklejki, niekórzy patrzą na paramety, pamiętaj o tym.

Co do rozwoju samego Arosa widzę to mgliście (i mam chyba większe rozeznanie w temacie niż Ty). Aros ma mało programistów i pieniądze tego nie zmienią. Wiele bounty arosowych zostało porzuconych pomimo kasy a więc wsparcie z C= Usa niewiele zmieni.

[#234] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@wali7, post #227

Bo różni się ilością atomów i szybkością z jaką poruszają się elektrony po orbitach ?

[#235] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@Mufa, post #231

Morphos czy AROS ma niestety "za mało cukru w cukrze" i nigdy mnie nie przyciągnie, bo używanie tego to nie byłoby już amigowanie

...
Na dziś wybieracie MOSa, ale tylko dlatego że jest systemem daleko bardziej zaawansowanym niż AROS. Gdyby było inaczej i AROS byłby na takim samym poziomi jak MorphOS


i tak dalej.

Piszesz o AROSie podczas gdy całkiem niedawno tutaj:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&t=1305&startliczba=25#reply_1420
napisałeś: Nie chciałbym się mieszać do dyskusji o systemie AROS, którego nie używałem ani na oczy nie widziałem.

Wynika z tego, że stroisz się w ubrania eksperta w temacie, o którym jak sam przyznajesz bladego pojęcia nie masz Nie wiem o ile lepiej jest z MorphOS-em, na temat którego również się wypowiadasz.
Piszę o tym w jednym celu - jeśli się o czymś pisze, czy to o systemie czy o czymkolwiek (filmie, książce itd.) to chyba lepiej chociaż sprawdzić co i jak działa (zwłaszcza, że w przypadku AROSa to o niebo łatwiejsze niż np. MorphOS-a - nie trzeba kupować sprzętu, wystarczy maszyna wirtualna na pececie). Lepiej sprawdzić, przetestować, a później np. pisać recenzje, wygłaszać opinie bo wtedy Twoje wypowiedzi będą miały wartość różną od null.

[#236] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@grxmrx, post #235

A może między wątkami miał czas do "spróbowania" Arosa ? Sam też się poczęstowałem, ale dostałem niestrawności

[#237] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@grxmrx, post #235

Jeśli odebrałeś moje słowa jako słowa "eksperta", to widać "poweekendowy" kac musi być wyjątkowo ciężki. Nie chcę się mieszać do dyskusji o systemie AROS, szczególnie gdy ta toczy się na jakieś konkretne tematy techniczne, co miało miejsce w wątku z którego wyrwałeś moją odpowiedź. Natomiast wydaje mi się że dyskusja toczy się w temacie "Nowa Amiga". To że na oczy tego systemu nie widziałem nie oznacza oczywiście że mylę AROSa z AMOSem i że nigdy nie dotarły do mnie żadne wieści i opinie na temat tego systemu. Wielu ludzi w wielu miejscach opiera się na opiniach ekspertów, często samemu będąc mało obeznanym w temacie. Zdarza się to i mnie, nie rozumiem czemu próbujesz to piętnować?

[#238] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #236

A może między wątkami miał czas do "spróbowania" Arosa ? Sam też się poczęstowałem, ale dostałem niestrawności

W ostatnim dziesięcioleciu byłem obecny tylko na Toronto Meeting, eXec party i eXec party 2. Na żadnej z tych imprez nie było nikogo z AROSem, a pewnie choćby z czystego doedukowania się, na chwilę bym przysiadł. Samemu nigdy nie próbowałem tego instalować, gdyż do niczego nie jest mi ten system potrzebny. Kiedyś trzy czy cztery lata temu, chodziła mi po głowie myśl aby spróbować postawić ten system na jednym z komputerów w pracy. Niestety odechciało mi się w momencie kiedy przeczytałem że na AROSa nie jest dostępna żadna przeglądarka WWW (nawet tak prosta jak IB). Uprzedzając ewentualne komentarze, tak wiem że teraz jest już OWB (jak widać coś tam o tym systemie wiem).

[#239] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@cacodemon666, post #234

Jakby. (korekta - elektrony nie mają orbit po których mogłyby się poruszać w atomach)
[#240] Re: Nowa Amiga - jaka powinna być ?

@rzookol, post #233

Wiele bounty arosowych zostało porzuconych pomimo kasy a więc wsparcie z C= Usa niewiele zmieni.

Naprawdę wierzysz w jakiekolwiek wsparcie AROS-a przez Commodore USA?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem