Wątek zamknięty
[#1] Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
proponuje nie zasmiecac watku o perełkach na ebay i allegro i skorzystac z mojego tematu
w celu ostrzegania pokazywania fałszywych podejrzanych ofert na ebay , allegro
zapraszam do dyskusji

jedna z pierwszych ofert tego typu jako wstep i poprawe nastroju na ten zimny niedzielny dzien
proponuje
oferte z dyskietkami za ponad 800 zl ktore prawdopoodbnie w 90 proc nie nadaja sie do uzycia:)
http://allegro.pl/1200-dyskietek-amiga-super-kolekcja-nie-przegap-i2090199186.html

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:24:35 przez Blendor

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:38:09 przez Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #1

druga oferta ktora mnie doslownie rozbraja a jest takich na allegro w dziale amiga mnostwo gesto i czesto to

http://allegro.pl/jakis-kabelek-do-amigi-i2088305022.html

uwaga idzie peknac ze smiechu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:38:29 przez Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #2

Osobiście nie podjąłbym się ryzyka wyrzucenia pieniędzy w błoto nawet jeśli któryś z elementów byłoby na chodzie czy choćby wszystkie A1200HD/40 OD ZETA Sprzedający nie ma jak sprawdzić po drugie komentarze i ocena sprzedaży nie zachęcają.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:37:36 przez miro_78
[#4] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #3

tak tu jest tez haczyk ale wszystko zalezne w jakiej cenie pojdzie ostatecznie bo obudowa prezentuje sie okazale gdyby cena zostala na poziomie tych 150 -200 warto zaryzykowac do bebechow i obudowy pytanie czy w srodku są jakiekolwiek bebechy :)
[#5] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #2

Dla mnie jest to normalne. Macie komunistyczne przyzwyczajenie do cen regulowanych. W Anglii jest sklep CPC i niektóre drobiazgi kosztują ponad 2 funty. Nawet zworkę do dysku się sprzedaje.

http://cpc.farnell.com/startech/jumper254/2-54mm-standard-jumper-caps-x100/dp/CS11300

Ja jak bedę sprzedawał swoją A1200, wystawię ją za 499ft i dam wam linka do "okazji" na ebayu. Dodam że cena jest tylko i wyłącznie kaprysem sprzedającego.
Na zachodzie najpierw rzecz tanieje a wraz wiekiem drożeje jako "zabytek" itp..
[#6] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #1

A co Panowie sądzą o tym? : KLIK

Oszust? Nie zna się naprawdę, czy się zna, tylko chcę podnieś ciśnienie swojej aukcji ("ściema")? Wszyscy licytujący to jego kolesie, czy to stado baranów (Amig-owiec :))?
[#7] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #4

W tych granicach jest jeszcze sens bo klawiurka i obudowa prezentują się naprawdę ładnie. Dla mnie istotne byłoby nie tyle jak białe to jest na zdjeciach tylko czy ma i jakie ma rysy. Bo obudowe czy klawisze można zawsze czymś doczyścić do 150 z wysyłka jeszcze bym zalicytował...Na plus tego egzemplarza przemawia stan i rzadkość występowania na aukcjach A1200HD.

Gorzyga do Twojego ziutka nie czepiałbym się bardzo dziwi mnie tylko że operował w Scali a nie ma zbytnio pojęcia o Amidze podobno, druga sprawa nie zna się na Amigach ale stwierdza że Directory Opus wydaje się protoplastą Norton Commandera.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:46:41 przez miro_78
[#8] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Wojox, post #5

wojox nie rob z siebie takiego zagranicznego :)
bo ja mam pol rodziny za granica w US i IRLANDI bardzo bliska rodzina:)
takze nie rob z mlodych polakow bo za takiego sie uwazam jak i 90 proc tego forum
komuchów bo ta elita sowieckiego tworu jest dzisiaj na wymarciu
chociaz zdarzaja sie mendy w pracy i roznych instytucjach RZĄD
komunistyczne ostatki i mamy w PL jak mamy

GORZYGA co do twojej wskazanej aukcji nie moge faceta wyczuc ale wstepnie jestem nastawiony na to ze facet zna sie na handlu i rewelacyjnie socjologicznie układa hitoryjki:) tymaczasem licytujacy to jego koledzy ze studioów ale zobaczymy
kolesia ktory szuka jeleni mozna wyczuc juz po temacie :) pisząc COMMODORE udaje ze sie nie zna :) i w tym jest szkopuł dziala na psychike kupujacych podbijajac od czasu do czasu cene

miro78 :) cwany jestes widac ze stary lis z ciebie :) bo kto operuje haslami typu norton commander jak nie stary pececiarz z poczatku lat 90tych :) a taki to wiadomo ze z amigami mial duzo wspolnego bo wkoncu wszyscy od nich zaczynali no prawie wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 13:49:00 przez Blendor
[#9] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #7

dziwi mnie tylko że operował w Scali a nie ma zbytnio pojęcia o Amidze podobno

Praca ze Scalą to jedno, a znajomość sprzętu drugie. Moja towarzyszka życia codziennie pracuje z MS Excell i Word, ale na komputerze jako takim się nie zna. Nawet nie wie ile w swoim laptopie ma pamięci i jak pojemny dysk.
[#10] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #2

Tym kabelkiem podepniesz Amigę do jakiegoś wzmacniacza w celu uzyskania dźwięku, ktoś mi wyjaśni do czego w Amidze służy ten kabelek:
http://allegro.pl/jakis-kabelek-do-commodore-lub-amigi-i2088305013.html


Pozdrawiam
[#11] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #10

to kabel do C64 (do stacji dyskow) lub monitora

brava dla zakladajacego watek


Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 15:18:45 przez HOŁDYS
[#12] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #10

W aukcji jak byk jest napisane, że do Commodore lub Amigi. Kabel pewnie służył do podłączenia C64 do Monitora, wtyczki gniazda stacji dysków (IEC) są inne.

KLIK - tutaj już jest napisane do Amigi lub Commodore - więc w pierwszej kolejności sprzedający bierze pod uwagę, że kabelek pracował z Amigą.
[#13] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #10

radoslaw toz to zwykly najzwyklejszy przewod koncetryczny z koncowkami rca jak kto woli chinch
do kupienia w kazdym kiosku ruchu :) ale sprzedawca pisze ze jakis kabelek do amigi bo ostatnio slowo amiga na allegro oznacza dobry zarobek wiec czemu by nie napisac do amigi :) rownie dobrze moge napisac ze mam podkladke pod mysz do amigi z logiem INTEL

ten co wskazales to jakis DIN starego typu nie wiem czy w c64 nie bylo takie zlacza ??

o koledzy mnie wyprzedzili ! to faktycznie do c64

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 15:19:30 przez Blendor
[#14] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #13

gorzyga to w twoim poscie to tez jaka redukcja z duzego DIN stary na nowszy ps2 cos ala zlacze w amidze 4000,3000 i w pecetach

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 15:21:26 przez Blendor
[#15] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #8

mhh nie znam typa nawet z podwórka, nie wspominając już o studiach.. a jak patrze na loginy kupujących (tzn ich początki i końcówki) to ludzie aktywni na allegro.. więc wątpię w intrygę.. natomiast opis faktycznie jest dość specyficzny..
[#16] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #14

to przejsciówka do klawiatury z din 5 na ps2, miałem taką przy starym piecu :D wartość jakie 4-5 zł
[#17] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Papier79, post #16

Ja obecnie używam takiej przejściówki z interfejsem klawiatury Elbox i klawiaturą PS2 - więc jak najbardziej nadaje się do Amigi.
[#18] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #10

To nie zadna przejscowka, to zwykly kabel din dzwiekowy. 2 kanaly stereo. Do podlaczenia np komody albo atari do starszego wzmacniacza np radmor.
[#19] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #18

Nie zgodze sie. To, ze jest tam DIN, nie znaczy, ze od razu musi byc audio. Z jednej strony jest zlacze PS/2, a z drugiej stare zlacze DIN5, uzywane w starych plytach glownych do podlaczania klawiatur. ;)
[#20] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #18

O ile masz rację że to zwykły kabel to z podłączeniem do czegokolwiek byłbym ostrożny, małe Atari i C64 maja na takim gnieździe sygnały wideo i audio.
Teoretycznie może służyć do podpięcia ww. komputerów do monitora Neptun lub podobnego.
Ja przy pomocy takiego kabelka w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku nagrywałem muzykę na magnetofonie szpulowym.


Pozdrawiam
[#21] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@jw_amigowiec, post #19

Masz fotki obu końców kabla, gdzie tam widzisz PS2 ?


Pozdrawiam
[#22] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@jw_amigowiec, post #19

Ja tam widze tylko dwa diny.
Din to w uproszczeniu 4 zespolone chinche.
W atari tam jest tylko i wylacznie dzwiek. Nie wiem jak w komodzie, podejrzewam, ze tez.
W wiezach uzywane bylo to zlacze jako 2 wejscie audio, 2 wyjscie audio. Nie slyszalem zeby przesylano tym obraz, choc czemu nie. W kocu to 4 pary composite, tymniemniej przesylanie czegokolwiek innego to nie byl standard, ot wykorzystanie zlacza np midi. W standardzie din byl do dzwieku.
[#23] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #20

Ja go mam do dzis w retro wypasionym wzmacniaczu radmora do podlaczenia adaptera i zewnetrznych urzadzen audio :) Byl w kazdych wynalazkach typu kasprzaki, mini wieze diory itp.
[#24] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #21

Mialem skasowac PS/2 ale zapomnialem zedytowac, chodzilo o mini dina :D
[#25] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #23

Ja mam DIN-y 5 (typu 1, 2, 3) we wzmaczniaczu Dynasty. ;) Tez z tamtego okresu. Jedynie wyjscia preampu (L, P) i wejscia wzmacniacza sa RCA (zmostkowane).

Co do kabelka, poszukam, ale mam gdzies identyczny i sluzyl mi dawno temu na 100% do podlaczania klawiatury w mega starym PC :)
[#26] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #22

"W atari tam jest tylko i wylacznie dzwiek. Nie wiem jak w komodzie, podejrzewam, ze tez."
Jesteś w błędzie, w takim gnieździe jest wideo i audio, w obu kompach jest tak samo wyprowadzone.


Pozdrawiam
[#27] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #26

Aa rzeczywiscie. Mialem kabelek z 2 chichami z prostej przyczyny, to nie audio lp bylo tylko video + dzwiek mono do telewizorka kolorowego sanyo z dziwekiem mono :)
Kabelek nie bylo specjalnie trudno spreparowac na chinche. Ot zwykle 3 pary z dinowskiej koncowki.
[#28] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #27

http://allegro.pl/adf-transfer-kit-pcmcia-16mb-i2101836003.html
Przelotka PCMCIA-CF, dyskietka ze sterownikami z Aminetu i karta CF o zawrotnej pojemności 16MB i to wszystko za jedyne 120zł. Jakaś podwyżka cen ostatnio była ?


Pozdrawiam
[#29] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #28

ma w nazwie amiga ,to wkoncu nie przelewki dzisiaj wszystko co ma w tytule amiga musi kosztowac :) nawet kable chinch gdzies w szafie mam chyba ich okolo kilograma tak sie zastanwiam czy nie wystawic na allegro zatytulowac kable do amigi :) i cieszyc sie swiezymi zlotoweczkami


Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 20:53:24 przez Blendor
[#30] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #29

to jest dobre powaliło mnie
dysk twardy do amigi :)
to co amiga ma inne dyski ? nie wiedzialem moze jakas najnowsza kosmiczna techologia

HANDLARZYNY juz nie wiedzą jak pisac byle sprzedac szambo

http://ALlegro.pl/dysk-amiga-hdd-8-6-gb-3-5-i2093369520.html

kurcze takich dyskow po klasycznych pecetach mam chyba z 10 :) na strychu to daje rownowartosc 500 zl
musze je wystawic na allegro i zatytułowac dyski do amigi

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 21:05:14 przez Blendor
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem