Wątek zamknięty
[#181] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@rafgc, post #179

Wystawiajac jakis joystick na aukcje (ostatnio jednego sprzedalem) pisze w tytule i opisie o wszystkich znanych komputerach do ktorych moze byc uzyty (ulatwienie w wyszukiwaniu). To czy wystawie joystick w dziale Amiga czy C64, czy Atari jest pewnym subiektywnym odczuciem danej chwili gdzie najlepiej aukcje wystawic. Czasami patrze na to ile aukcji jest w ktorym dziale, czasami na to gdzie ile joystickow jest wystawionych.

Tak jak kolega wyzej napisal w kontekscie karty GFX, czasami dobrze, ze przedmiot ma w opisie "Amiga" czy jest w kategorii "Amiga", bo nie kazdy (nawet sredniozaawansowany Amigowiec) ma pewnosc, ze dany sprzet moze dobrze dzialac z Amiga. Skoro taka karta ma w opisie jasna deklaracje, ze z Amiga dziala, to mamy pewna doze pewnosci, ze tak wlasnie jest.

Reasumujac, uzywanie tego typu opisu mozna interpretowac i jako zabieg marketingowy i jako przydatna informacje dla kupujacego.
[#182] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #181

:)

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 17:07:11 przez Blendor
[#183] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #181

Wprowadzenie w błąd

Błędem w rozumieniu przestępstwa oszustwa będzie fałszywe wyobrażenie, urojenie lub nieświadomość w stosunku do faktów, zjawisk, wartości rzeczy, jakości, liczby, osób oraz co do istnieją­cych przepisów prawnych.

Wprowadzenie w błąd osoby przez sprawcę przy oszustwie bę­dzie polegało na wytworzeniu w świadomości tej osoby fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego.
[#184] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@soligor, post #183

nie wiedzialem ze mamy filozofów wsrod amigowcow
[#185] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #184

Kolega chyba pomylił dziedziny nauki. Moja wypowiedź ma się raczej bliżej prawu niż filozofii. Choć i prawo blisko filozofii stoi. Myślałem, że jesteśmy po jednej stronie barykady. Pozdrawiam z wyrazami uśmiechu.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 20:25:58 przez soligor
[#186] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Duracel, post #181

Allegro w porównaniu do Ebay jest ułomne, bo nie można przypisywać kilku kategorii do jednego przedmiotu (albo o czymś nie wiem), więc jest poniekąd tak jak mówisz, sprzedawca musi zadecydować, gdzie chce wystawić swój towar. Sęk w tym, że ostatnio jak wystawi w dziale Amiga, jakiś przedmiot luźno związany z Amigą, ale jednak nadający się do użytku jak kabelek, joystick czy karta PCMCIA, to czy jest naciągaczem czy nie od razu ląduje pod ostrze w tym wątku, w którym z racji tytułu, chcielibyśmy znaleźć informacje, które uchronią nas przed wyrzuceniem dużych pieniędzy w błoto, a w rzeczywistości będącym czymś pomiędzy kabaretem o tym co nas kręci po spleśniałym serze z parafiną od skaczącej krowy, a żywą analogią polskiego wymiaru sprawiedliwości, gdzie za miliony się żyje, a za pietruszkę idzie na pół roku za kratki. OK

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 00:44:45 przez rafgc
[#187] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@rafgc, post #186

to nie jest odpowiedź na w/w.

panowie. bylebysmy nie dali sie zaangazowac (zeby nie napisac bardziej doj...sadnie) w dekadencki klimat amigowego zmierzchu. nie bawimy sie w przestawianie ikonek (kojot: ...straciles wiare!), ale jestesmy uśpioną w aspekcie braku nowego hardware, nacją uzytkownikow Amigi. na pewno czekamy na Natami (lub tez wyimagina Amige 6000, w sensie "ideologicznym": "amige XXI wedle obecnych standardow, z zachowaniem klimatu Mc680x0 i na pohybel (...i ku zdemolowaniu, przebicu realiów (tez w sensie technologicznym)) całemu światu). Nosz w mordę, nie dezintegrujmy się. Na Zachodzie tacy jak my - z marketingowo/komercyjnego punktu widzenia w sprawach beznadziejnych - inwestują, produkują coraz to nowsze wersje akceleratorów (ACA) do classica albo angazuja sie w cale amigowe komputery - NATAMI. Odpuscmy sobie powszechne u nas (wiem wiem wiem ... ) walki, a zjednoczmy sie w jednolitym celu. I tutaj - pier......... Allegro, ebay.

Skoncentrujmy sie na czyms kreatywnym. Ktos da umiejetnosci programistyczne, ktos kuma elektronie, ktos da pare PLN. Kazdy cos moze - byleby chcial. Jestesmy chyba grupa ludzi doroslych, ktorzy swoje hobby moga bujnąć trochę bardziej niż dziecięcą huśtawkę.

To jest OFFTOP, ale tak sobie pomyslalem. Ze moze na lamach PPA mozna sie zebrac i zaczac dzialac na wyzszym poziomie niz tylko czekanie na to co ktos wymysli lub sprzeda na aukcji...


---

wyszedl taki manifest, ale kurde wspolnie mozna wiele ... OK

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 04:02:24 przez mccnex
[#188] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #187

ej no dobra, wczoraj popiłem i się dopadłem do forum, my fault... przyznaję się, proszę mnie nie znienawidzić ...
[#189] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mccnex, post #187

Moje zdanie jest takie ze bez dopalek, scandoublerow, kart sieciowych amiga mogla sobie istniec. Przecietni userzy bardziej zajeci sa odkladaniem i konfiguracja bebechow swoich przyjaciolek niz tworzeniem czegokolwiek. Czas bezproduktywnie stracony...
Nawet okoloamigowe spotkania z ktorych nic nie wynika, ach sorki, no piwa troche sie wypije, kilka fotek wyladuje na picassa. Szumne prezentacje nowch systemow, znow przestawianie ikonek, ale tym razem w 16 milionach kolorow, pelen scroll na polprzezroczystosci, woooowwww

Wracajac do alledrogo,
1500zl - Amiga CD32 z SX1
Calkiem niezla cena zwlaszcza ze zwykle chodza po ok 500 zl, ale stan i SX 1 powinno byc troche lepiej platne.
Natomast FMV do CD32 za 1200 zl nie cieszy sie juz takim powodzeniem
[#190] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Koyot1222, post #189

czegos tu nie rozumiem
http://allegro.pl/amiga-1200-od-1zl-bcm-i2151778882.html
pisze ze sprawny , a na samym dole jednak uszkodzony
?
a jak ladnie wszystko poukladane do zdjecia:)
kojarzy mi sie to ze sklepem "KOLONIALKA" w latach komuny gdzie na polkach stal pieknie ulozony bukiet octu mąki i papieru toaletowego

czy naprawde nie idzie napisac prosto i zwiezle amiga dziala nic jej niedolega , jest lekko wychechłana
ale lata zabawy i rozkrecania zrobily swoje?

tylko trzeba czysto psychologiczno-socjologicznie pisac bzdety jak w aukcji wyzej ?
czy tak naprawde trudno powaznie podejsc do interesu ?

ale jaki rząd taki lud:)

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 11:56:07 przez Blendor
[#191] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #190

Nie przesadzaj z tym polowaniem na oszustów, opis jest jednoznaczny, sprawna ale rozkręcona Amiga plus niesprawne karta i dysk plus płyty, dyskietki i taśma, dyskretnie pomija brak zasilacza.
Zastrzeżenia można mieć do wykrzyczanego dupochronu że sprzedaje jako uszkodzony i nie przyjmuje negatywa, jakby miał możliwość nie przyjąć.
Generalnie takie zdanie powinno odstraszyć normalnych kupujących.


Pozdrawiam
[#192] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #191

oto wlasnie mi chodzi pisze ze sprawna a na dole uszkodzona
kazdy normalny wie ze amiga u kogos kto lubi ryc przez tyle lat jest wychechłana od ciaglego rozkrecania ale skoro dziala to sprawna to po co pisze uszkodzona?
czyzby jej cos dolegalo i po togodniu sie rozleci czyli wie o tym ze jej zycie wisi na wlosku dlatego nie przyjmuje zwrotow ani negatywa
po co takie bzdury pisac w aukcjach
[#193] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #192

Podsumujmy fakty:

Komputer jest sprawny jak widać na foto - czyli jak widać sprawnie generuje obraz.
jakaś karta firmy EUREKA (prawdopodobnie uszkodzona) - prawdopodobnie? Jeśli sprzedający podejrzewa usterkę, to musi mieć ku temu powody, co nie? Przecież bezpodstawnymi teoriami by sobie ceny nie zaniżał, wniosek - uszkodzona.
dysk QUANTUM kiedyś był na nim Workbench 3.0 (prawdopodobnie uszkodzony) - hmmm, a dlaczego prawdopodobnie uszkodzony? Była próba podłączenia? Może dysk a może kontroler uszkodzony? W końcu "sprzedaję jako uszkodzone".

Z treści aukcji nic nie wynika, równie dobrze może nie działać dźwięk, porty etc.

Globalnie rzecz biorąc kot w worku, no ale kusi A1200 za taka cenę :) (aukcja stoi na 107,50)
[#194] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@kjb666, post #193

otóż to :) uwielbiam takie aukcje niech sie zabijaja , licytuja , wykupuja tego zlomu ile wlezie lada moment beda lądowac spowrotem na allegro i tak wkolko macieju

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 12:51:40 przez Blendor
[#195] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #194

I gitara :)

Pamiętam ładne parę lat tamu na giełdzie na Grzybowskiej w Warszawie były dwa stoiska amigowe, Eureki i Amigo. Na obu stoiskach mieli czarną listę nr. fabrycznych Amig, których nie należy kupować czy brać na wymianę w zamian za inny sprzęt. Obie firmy chętnie się dogadywały w tej sprawie. Może warto zrobić taką listę sprzętu sprzedawanego na Alledrogo? :)
[#196] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #194

Panowie, proszę o odrobinę zdrowego rozsądku. Aukcji od złotówki nie powinno się w ogóle komentować, niezależnie od stanu sprzedawanego sprzętu. Marudzicie jak stare babcie, a jak dotąd nie zauważyłem efektów tej dysputy na Allegro. Większość kupujących na Allegro (o ile nie wszyscy), nie czytają tego wątku, a nawet jeśli to jak widać mają to w (...).

Zauważcie, że w większości licytacji powtarzają się te same nicki. Kaprychem kupującego jest ile da i za co. W Vesalii, za samą klawiaturę zapłaciłem ponad 140 zł, więc nie dziwię się, że 'allegrowi biznesmeni' starają się skupować te komputery i sprzedawać ze sporym zyskiem na części.

P.S. Sprzedający nie napisał, że sprzedaje uszkodzoną, tylko że sprzedaje jako uszkodzoną (od 1zl), a to spora różnica.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 13:32:38 przez AmiClassic
[#197] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@gorzyga, post #195

ze niby co? wsrod amig byly czarne owce? z problemami fabrycznymi czy jak? bo nie rozumiem
[#198] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #190

Właśnie to mnie najbardziej wkurza we wszystkich aukcjach - sprzedaję jako uszkodzone, tylko pozytyw wchodzi w grę, nie przyjmuję zwrotów (takie wygodne umycie rączek, bo zazwyczaj coś nie działa) - raz się poważnie wahałem czy wystawić gościowi jakikolwiek komentarz za ten tekst.
[#199] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@rafgc, post #198

kolega bacus10
"liczy sie tylko pozytyw "
[#200] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #197

Było sporo Amig, które chodziły z rąk do rąk i miały różne wady - na liście były głównie Amigi 3000 i 4000.
[#201] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #199

raczej koleżanka,
ja jestem zawsze przygotowany na zwrot, jeśli się komuś coś nie spodoba, natomiast sytuacja na allegro wygląda identycznie jak w przypadku handlarzy starych samochodów, kupiłeś, nie ma odwrotu.
[#202] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@rafgc, post #201

ja jestem zawsze przygotowany na zwrot, jeśli się komuś coś nie spodoba,

ja tez bylem otwarty ..do czasu jak dostalem amige z zupelnie innymi bebechami (plyta,rom,stacja)
zwracajacy gral glupa potem przyznal sie do "malej podmianki"
teraz przed wyslaniem robie dokladne zjdecia numeru seryjnego na PCB i kicku
[#203] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #202

Niestety kupujący bywają też bezczelni. Kiedyś wysłałem Highendową płytę główną pod socket 775.
Wyciągnąłem z działającego kompa i po 3 godzinach wysłałem.
Zwrot, nie działa.
Zaniosłem do serwisu:
Chipset spalony, ścieżki spalone, w gnieździe nóżki pogięte, kontakt z kupującym oczywiście się urwał.
[#204] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@tom256, post #203

dlatego od lutego 2010 nie przyjmuje zwrotow , chcesz przyjedz osobiscie sprawdz i dowidzenia
gwarancji nie udzielam a zwrotow tym bardziej ..negatywy jednak przyjmuje jak widac na razie ich nie mam
[#205] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@tom256, post #203

Najlepiej to chyba nagrywać kamerką - w jakim stanie jest ów przedmiot który sprzedajemy i sam proces pakowania - wtedy to chyba oszust nie będzie miał szans na wykręcenie się.
[#206] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #202

ale ja nie mówię o zwrocie towaru połączonym z bezwarunkowym zwrotem pieniędzy, dopiero po sprawdzeniu zwróconego sprzętu oddałbym pieniądze jeśli wszystko byłoby w porządku

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 20:24:35 przez rafgc
[#207] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #180

Jak ci to pomoze w samoocenie kolego Blendor, to tez uwazam ze w temacie kabli przegiales pale i to srogo.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 03:08:04 przez pawelini
[#208] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@pawelini, post #207

to jest dobre
http://allegro.pl/amiga-1200-i2120225522.html
na allegro aukcja uczciwa aukcja wszyscy licytuja z nadzieja kupna od 1 zl
po czym ogloszenie w dziale gielda jest z konkretną juz wiadomą ceną "400" pytam po co ?

skoro jest licytacja ludzie biora udzial nie wiedzac ze zlomka moga juz kupic za 400 bez licytacji i zabawy w kotka i myszke malo tego malo ktory z licytujacych moze liczyc na cene 300 zl skoro sprzedawca juz wie ile jego amiga jest warta albo nie jest warta

typowe cwaniactwo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 09:00:16 przez Blendor
[#209] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #208

Cena była na tyle śmieszna że nawet nie wchodziłem na aukcję, wszedłem przez link w twoim poście i widzę praktycznie zero opisu ale jest fotka "latającej dyskietki" z numerem poszukiwanego kicka, tyle że ta fotka wygląda na zrobioną obrotowemu ekranowi laptopa/tableta, pytanie jaki kickstart ma sprzedawana amiga ?


Pozdrawiam
[#210] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #209

Ferguson Cute 9 - Przenośny odtwarzacz DVD z wejściem video.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem