Wątek zamknięty
[#271] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #241

I zdradź tajemnicę przyspieszenia sramów w A1200, nie użyje tego ale ciekawy jestem.

uuu stary wiedza kosztuje :-] niech to pozostanie moim malutkim sekretem a posiadaczy A1200 i SRAM zachecam do zabawy "co zrobic aby SRAM hulal jak FAST RAM"


Panie Hołdys, coś Pan taki tajemniczy. Sądziłem, że na tym forum wymieniamy się różnymi informacjami dot. naszego hobby.
Ale do rzeczy. Moja A1200 z kartą SRAM 1MB przyspieszyła o 50% w stosunku do gołego systemu. Może nie jest to takie przyspieszenie jak z kartą fast pod klapką, ale daje się odczuć wyraźną poprawę komfortu pracy.
Wystarczy w Advanced Settings programu PrepCard przestawić Speed na 100ns.
Nie wiem jak ze stabilnością przy dłuższej pracy bo Amigę włączam na góra pół godziny.
Można się pobawić innymi prędkościami bo przy innym modelu karty może wyglądać to inaczej.
I jeszcze przypomniało mi się, że w A600 przyspieszenie wyniosło 30%, ale nie pamiętam czy to było na standardowych 250ns czy coś przestawiałem. Teraz nie sprawdzę bo tamta A600 umarła już dawno.
Tutaj robione przed chwilą zdjęcia ekranu SysInfo i PrepCard

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 17:41:13 przez Louis
[#272] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Louis, post #271

No właśnie a jak chciałem sobie sprawdzić kartę w PreCard pod Amigą to nie mogłem jakbym nie kombinował z przełącznikiem write protect dopiero po uruchomieniu PrepCard i włożeniu karty PCMCIA w czasie pracy komputera ...ciekawe kto i w jakim celu swego czasu napisał że nie można tego robić bo będzie GURU i coś może się uszkodzić ;) na A600 różnicy nie ma czy 250ns czy 100ns prędkośc w zasadzie taka sama 1.34 raza względem golasa przy A1200 miałem tak samo jak Ty 1.51

Btw. dziękuję Louis

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 20:26:08 przez miro_78
[#273] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #272

Kolejny HIT
Nawet podwójny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:10:58 przez Dark_luke
[#274] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@miro_78, post #272

Jakiś czas temu bawiłem się SRAM marki Mitsubishi i miałem taki sam odczyt, wbrew zapewnieniom, że działa tak samo jak RAM pod klapkę, w testach na A1200 jest o około 50% wolniejszy. Sprawdziłem też na A600 z A6095 i taki sam efekt, obojętnie co ustawiam w preferencjach karty Może ktoś zna rozwiązanie ???
[#275] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@macsad, post #274

czy to byla stara karta Melcard 256 kb / 512 kb ?
[#276] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@macsad, post #274

RAM na PCMCIA jest wolniejszy o 50% bo jest 16-bitowy (dwa cykle na przesłanie 4 bajtów), a fastram pod klapkę jest 32-bitowy (jeden cykl na przesłanie 4 bajtów). Tego nie przeskoczysz.
[#277] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@rafgc, post #276

ustawiajac na 80 ns (nie jest to trywialne tj przez prepcard) mozna ta wartosc zniwelowac i uzyskac 2.43 mipsa. W trybie 100 ns jest cos ok 1.92 mipsa
Oczywiscie co do 16 bit masz racje

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 14:47:23 przez HOŁDYS
[#278] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #277

ku przestrodze myslalem ze bedzie to uczciwy temat jednak znalaz sie kolejny cwel

http://allegro.pl/blizzard-iv-030-fpu-50mhz-64mb-pudelko-dokumenty-i2168742704.html

dal na licytacje blizza oczywiscie od zlotowki natomiast w dziale gielda podal orientacyjna cene 1500
ok czyli rozumiem ze jak bedzie na aukcji 1000 zl to kolo wycofa aukcje :) powod poda ze sie zepsula a za tydzien znowu bedzie na aukcji typowe lamerstwo cwaniactwo ktorego nie cierpie

jak widac kawal pudla i instrukcja kosztuje prawie 900 zl :) dobre
bo ktoz normalny by chcial dac 1500 za sam dopalacz do 1200 amigi :) toz to cena calej amigi 4000

blizz pewnie kupiony na ebay.de za 200 euro :) w PL o raz wieksza przebitka dobry interes

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 15:15:46 przez Blendor
[#279] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #278

Blednor wez sobie cos na wstrzymanie ok ?
za nazywanie kogos "Cwelem = pan ktory daje pupy w wiezieniu" mozna dostac niezle po buzi....

przeczytaj co koles napisal jeszcze raz - widze ze naprawde twoim uilubionym zajeciem jest sledzenie allegro i wklejanie aukcji do ktorych i tak ma kazdy dostep....
znajdz jakas ciekawa aukcje jak defrtonic (A1500)

ps.i naucz sie wklejac linki do aukcji...juz raz o to cie prosilem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 15:27:58 przez HOŁDYS
[#280] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #279

niestety HOLDYS nie dam sobie na wstrzymanie ten watek temu nie sluzy zapraszam do siasedniego watku nie interesuja mnie aukcje jakie podaje deftronic :) interesujace aukcje zostawiam dla siebie i jak mi sie podobaja to kupuje :) im mniej ludzi widzi interesujace aukcje tym mniej kupcow i wieksze szanse na dobry zakup

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 15:31:45 przez Blendor
[#281] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #278

Spokojnie, byli już tacy co gołe A1200 za 500zł oferowali tu na giełdzie więc Blizzard IV za 1500 nie dziwi, tylko śmieszy.


Pozdrawiam
[#282] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #281

Radosławie człowiek wystawil naprawde fajny egzemplarz od jednego zlotego - cena trzeba podac obligatoryjnie - a czlowiek z tego co zrozumialem chcial dac znac o toczacej sie aukcji od 1zl.. wiec raczej to byl zart - chociaz napalencow mozna spotkac (Stachu kupil taki egzemplarz cos za 950 zl)

jednak nazywanie kogos cwelem - uwazam za gruba przesade
moj kolega ktory siedzial "niewinnie" dotkliwie pobil raz po alkoholu drugiego mojego kolege - ktory bez trosko powiedzial do niego ...ty cwelu....

od tamtej pory z bylymi wiezniami nie pije

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 15:40:22 przez HOŁDYS
[#283] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #278

Weź sobie kolego na wstrzymanie bo gadasz głupoty. Karta kupiona wiele lat temu w Polsce nie na eBay. Dlatego takie oceny to na poziomie rynsztoka są. Po drugie nie wycofam tylko jak napisałem jasno, musiałem podać jakąś cenę. Jakbym dał za niską to bym się nie opędził od maili. Chodziło o informację o licytacji.

Następnym razem zapytaj zanim oczernisz kogoś uczciwego. Normalnie takich ludzi traktuję szybko i boleśnie natomiast szkoda czasu.
[#284] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #281

Podana cena miała być jedynie przykładowa..ale widzę że się ludzie na mnie rzucili z ocenami jak na forum dla małolatów...to miała być informacja i dajcie już sobie spokój
[#285] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #282

Nie twierdzę że egzemplarz jest nie fajny, twierdzę że wpisanie półtora tysiąca jako oczekiwanej ceny jest śmieszne i stawia sprzedającego w grupie niedoinformowanych pazerniaków.
Nie bardzo widzę dlaczego takie oczekiwania cenowe mam traktować jako żart ?
Ile wydał za swój egzemplarz jakiś kolekcjoner jest tylko i wyłącznie jego sprawą, za 900zł pod koniec ubiegłego roku to kupiłem dla znajomego Blizzarda 040 ale nie był to egzemplarz kolekcjonerski, nie było pudełka i dyskietki, był radiator, wentylator i mały simm.


Pozdrawiam
[#286] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #285

Uczcie się czytać ze zrozumieniem...
- cena do licytowania (czyli trzeba licytować)
- podaję orientacyjnie ile bym chciał bo trzeba podać :) (taki mus wystawiania ogłoszeń, dałbym 700 to bym dostawał maile o chęci kupna za tyle)

Naprawdę tak trudno zrozumieć ?? Zresztą piszcie sobie już co chcecie....kto chce ten zalicytuje i kupi kto nie chce to nie...
[#287] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@slawekwozniak, post #286

"Uczcie się czytać ze zrozumieniem..." - to chyba mialo byc przeslanie nie tylko do Blendroa, ale do Wszystkich z PPA.

"taki mus wystawiania ogłoszeń" - i chwala niech bedzie administratorom PPA!
Gdyby nie ten mus, to do dzis bysmy musieli sie srac z ogloszeniami typu
"sprzedam Telewizor, slijcie oferty z calej Polski a ja jako polski byznesmen, moze łaskawie odpowiem na nie a moze nie"


"kto chce ten zalicytuje i kupi kto nie chce to nie..." - o zdrowe podejscie! Wiec po co komentowac komenatrze?
[#288] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@slawekwozniak, post #286

Jesteś pewny że to my mamy się uczyć ?
Napisałeś "cena do licytowania, podaję orientacyjnie ile bym chciał bo trzeba podać :) "
i jakbym nie kombinował to w środku tego tekstu widzę "podaję orientacyjnie ile bym chciał" co rozumiem jako "podaję orientacyjnie ile bym chciał dostać w wyniku licytacji".
Skoro ty rozumiesz to inaczej to może sam zaczniesz się uczyć zamiast proponować to innym.

Inna sprawa że na większości portali podawanie ceny nie jest obowiązkowe w sytuacji kiedy podaje się linka do aukcji z reklamowanym przedmiotem, może warto zaproponować to samo naszym administratorom ?
Bo podawanie ceny w przypadku linka do aukcji z licytacją od przykładowej złotówki sensu nie ma, poda złotówkę znajdzie się dowcipny co będzie chciał za tyle kupić, poda za dużo zostanie publicznie skrytykowany i obśmiany jak teraz.


Pozdrawiam
[#289] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #288

Skoro licytacja jest be ceny minimalnej to niby co ma do rzeczy ile bym chciał w niej osiągnąć. Sprzedam za tyle ile wylicytują kupujący. ILE BYM CHCIAŁ...a to jakiś limit jest ile człowiek może chcieć ?? na eBay wspomnianym gorsza wersja kosztuje ponad 1200 zł i co z tego ??

Przepraszam pozostałych użytkowników PPA, te słowa skierowałem jedynie do tych co uwzięli się na oczernianie mojej osoby ze względu na jakieś urojone problemy.
[#290] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@selur, post #287

""kto chce ten zalicytuje i kupi kto nie chce to nie..." - o zdrowe podejscie! Wiec po co komentowac komenatrze? "

po to że nie rozumiem dlaczego ktoś mnie obraża, nazywa cwelem i posądza o oszustwo i cwaniactwo.
[#291] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@Blendor, post #278

Kara administracyjna - 3 dni odpoczynku na ochłonięcie, zgodnie z punktem 14 Regulaminu.
[#292] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@mailman, post #291

W kwestii formalnej, tak dokładnie to za które wykroczenie dostał ?
"-sprzecznych z prawem,
-wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej
-obscenicznych propagujących przemoc
-uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe
-naruszających zasady netykiety
-szkalujących osoby publiczne"
bo szczerze mówiąc to nie potrafię dopasować żadnego z nich do treści jego maila ?


Pozdrawiam
[#293] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #292

mysle ze za cwela

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 16:47:37 przez HOŁDYS
[#294] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@HOŁDYS, post #293

Osób publicznych wprawdzie nie szkalował ale fakt że to określenie na "c" mi umknęło.
Więcej pytań nie mam.


Pozdrawiam
[#295] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #294

Heheh, "cwel" się tyczy głównie skazanych, a w mowie potocznej to bardziej ma podkreślić obraźliwy charakter...
Jeśli wszyscy tu grypsują to ban jest właściwym posunięciem... ;)

Za jakiś czas będę swoją A4000 wystawiał (problemy natury osobistej) : jeśli wam się chce to możecie, to postarajcie się określić ile za nią mogę wziąć... [chociaż też będę rozważał jakąś zamiankę na A3000/T, A4000 w desktopie z przynajmniej 040]
[#296] Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1

@RadoslawF, post #281

Nie dziw się znam gościa z Niemiec który wystawia te karty po 549 euro z 16 MB RAM i twierdzi, że sprzedaje po 2 sztuki na miesiąc, mój kolega w UK wystawia je po minimum 250 GBP i też twierdzi, że ma zejście, a apogeum ceny jakie widziałem to ta karta z 32 MB RAM za 570 GBP z Australii, tylko nie wiem czy kolo to sprzedał
[#297] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#298] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#299] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
[#300] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ceny złomu Amigowego na EBAY , ALLEGRO czesc.1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem