Wątek zamknięty
[#1] Zlodziej na Allegro
Chciałem przestrzec wszystkich przed złodziejem z Allegro.
Marek Pietrzak (rubikus )


Adres na jaki chciał przelew pieniędzy
Marek Pietrzak

konto bankowe:

W Listopadzie wygrałem Allegro aukcje "AMIGA 500 KOMPLET FABRYCZNE PLOMBY" (7024791634)

Chciałem zapłacić przez PayPal a Marek takiego nie posiadał wiec podał mi adres kolegi Kaczorowski Janusz. Z Januszem jest kontakt ale on niema żadnego wpływu na Marka. Zapłaciłem gościom przez PayPal jako "koledze" wiec nie mam możliwości odzyskania kasy. Marek znikł jak kamień w wodę nie odpisuje na email ani nie odbiera telefonu. Amigi nigdy niedostalem ani potwierdzenia ze została wysłana

Ja mieszkam w Chicago wiec zgłaszanie an Policje nie wchodzi w grę.

Chce powiadomić "Amigowcow" aby nikt nie nacią się na tego złodzieja bo on nadal sprzedaje na Allegro.

[Usunięto dane osobowe]

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 06:11:20 przez mailman

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 05:43:13 przez mailman
[#2] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Z Januszem jest kontakt ale on niema żadnego wpływu na Marka

To znaczy?
[#3] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Zaplaciles koledze Janusza Kaczorowskiego (hehe piekne imie i nazwisko) bo tamten nie mial rzekomo konta PayPal ale jego kolega mial.
Skoro kolega byl wspanialomyslnym posrednikiem w pobieraniu pieniedzy, to mysle, ze bedzie tez wspanialomyslnym posrednikiem w ich oddawaniu.

Mowiac krotko: te dwa hoooje dzialaja w zmowie i jesli uda ci sie przycisnac tego kolege, to tamten odda kase.

btw
Identyczny motyw jest w handlu autami.
Kolega sprzedaje auto kolegi, bo tamten zlamal prawa reke i nie moze napisac sam ogloszenia a jego zona i jego bekarty sa analfabetami albo nie maja klawiatury w domu... itd. itp... ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 21:00:43 przez selur
[#4] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Aha i moglbys wrzucic tez linka do tej nieszczesnej aukcji.
[#5] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #4

Widzę kłopoty z posługiwaniem się archiwum allegro. Proszę wklejam linka dla wszystkich wykluczonych cyfrowo: https://archiwum.allegro.pl/oferta/amiga-500-komplet-fabryczne-plomby-i7020389985.html
[#6] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

sprawdź PW. Mogę się tym zająć. Przebywanie w Chicago w niczym nie przeszkadza - pełnomocnictwo, a zeznania złożysz ewentualnie przed konsulem RP, prokurator prześle pytania.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 21:25:09 przez charliefrown
[#7] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

I słusznie, trzeba piętnować oszustów.

rubikus to nick a Allegro?
[#8] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #2

Janusz odpowiada na Email i robi obietnice ze porozmawia z Markiem żeby wyjaśnić sprawę.

Osobiście w to wątpię.

Każdy musi dostać w życiu lekcje o nieuczciwych sprzedawcach z allegro.

To jest moja.
[#9] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #8

Ha to mi wygląda jak problem z "podwójna osobowością"
[#10] Re: Zlodziej na Allegro

@BULI, post #7

Spokojnie, poczekajmy. Na razie znamy sprawę tylko z jednej strony
[#11] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #8

"Janusz odpowiada na Email i robi obietnice ze porozmawia z Markiem"

jesli jeszcze tego nie wiesz, to kazdy zlodziej gra na zwloke OK
[#12] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #10

Jestem tego samego zdania.
[#13] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

[#14] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Zapłaciłem gościom przez PayPal jako "koledze" wiec nie mam możliwości odzyskania kasy

czyli nie robiles platnosci za towar z podaniem nr aukcji > ? nie mozesz wiec zalozyc sporu w paypal ??

Druga sprawa mogles zaplacic przez payu allegro ma dobry program ochrony kupujacych
wystarczy zlozyc zaiwadomienie na policji tak jak koledzy mowia nawet pelnomocnictwo w pl wystarczy i zwracaja kase do 50 tys zl

generalnie nie mozna oszusta zostawic w spokoju bo jak raz mu sie udalo przycicac ta amiga wroci za jakis czas na allegro/olx i znowu komus nie wysle jej
Pociagnij sprawe do konca nie zniechecaj sie ze jest odleglosc
Ku... trzeba tepic
[#15] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Przecież od razu widać ze to jest ta sama osoba !
Mimo wszystko powinieneś sprawę dokładnie opisując zgłosić w allegro.
Zablokują mu konto na jakiś czas do wyjaśnienia.
On cały czas ma aktywne aukcje na allegro !
[#16] Re: Zlodziej na Allegro

@R222, post #13

Dobre
[#17] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #14

Wygodniej jest mi płacić przez PayPal. Jak płaci się "koledze" to niema żadnego zgłaszania o zwrot pieniędzy niezależnie co się napisało. Odbiorca tez nie musi płacić dodatkowych opłat.

Kupiłem kilka rzeczy przez allegro i płaciłem PayPal "koledze" nigdy nie było kłopotów.

Moja intencja jest powiadomienie innych żeby uważali na "rubikusa" te pare stówek co mnie kosztowała ta Amiga jakoś przeboleje w końcu to nie taka wielka fortuna, wyciągnę wnioski na przyszłość.
[#18] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #17

Ja bym wynajął cwaniaka który za pieniądze obije mordę jednemu i drugiemu i pieniądze przyniosą w zębach które im zostaną.A tak po prawie to trzeba to zgłosić na policje chociaż mailowo z adresami obu przy następnym oszustwie dodatkowo będą karani i za to ,a na policji będą figurować w kartotekach.
[#19] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

I dobrze Ci tak. Trzeba sobie było jeszcze droższej poszukać.
[#20] Re: Zlodziej na Allegro

@SuperBuster, post #19

Nie rozumię kolegi (że dobrze mu tak )ten się nie myli co nic nie robi.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 07:49:26 przez marcinm
[#21] Re: Zlodziej na Allegro

@marcinm, post #20

charliefrown zaoferowal pomoc bo z tego co kojaze pracuje u ziobry i jakiego wiec go dopadnie ;) a tak na powaznie moze ci pomoc tylko pociagnij sprawe dalej

fajnie ze opisales na forum srodowisko jest nie wielkie i pewnie ta wsza to czyta teraz
zalozenie konta na "tesciowa" i oszukiwanie ponownie ludzi nie stanowi na allegro problemu

dlatego facet musi oddac kase / wyslac sprzet bo w ten sposob karmimy zlodzieja
[#22] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #21

Odpuścisz złodziejowi, to ukradnie drugi i trzeci raz. Teraz ukradł kilka stówek, ukradnie i kilka tysięcy. Zauważy to kolega, sąsiad, syn, kochanek i będą to robili osobno albo w grupie. Tę plagę trzeba tępić.

Dodać należy, że ten koleś systematycznie wystawia wiele ciekawych rzeczy. Pytanie czy ten sprzęt rzeczywiście ma, czy nie jest tak, że okrada wszystkich kupujących i każdy z nich odpuszcza.

Znajomy około miesiąca temu kupił od niego SD2IEC i otrzymał zakupiony towar. Coś tam mówił o problemach w komunikacji, jednakże w tym przypadku miał miejsce happy end.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 09:38:26 przez misiek2
[#23] Re: Zlodziej na Allegro

@misiek2, post #22

w pierwszej kolejnosci informujesz allegro
dowod wplaty masz jako przelew paypal w tytule pewnie cos wpisales A500
potem pelnomocnictwo i Policja
[#24] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #23

Niestety nie ma żadnego dowodu tylko jak przypuszczam wpłata na konto PayPal w formie podarunku. Nie można wystawić żadnych roszczeń.
[#25] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #12

Anonim napisał, że go oszukano, to już lecą pejoratywy w stronę rzekomego oszusta, co należy z takimi robić, "obicia mordy"

Poprosiłem oskarżonego o ustosunkowanie się do tych rewelacji. Kontakt nawiązałem bezproblemowo (a op twierdzi, że nie może nawiązać). Nie będę przeklejał korespondencji bo nie wiem czy mi wolno. Według tego co się dowiedziałem Amiga została wysłana, a w związku z niedotarciem przesyłki (krisu13 zażyczył sobie najtańszej formy wysyłki) w zeszłym tygodniu zgłoszono reklamację w PP.

Ile w tym prawdy? Nie wiem i nie mam jak sprawdzić, ale nie pluję na kogoś gdy nie mam dowodów jego winy.
[#26] Re: Zlodziej na Allegro

@sebbb, post #24

możliwe, że wpisał w tytule wpłaty "Amiga 500", co możliwe jest nawet w przypadku PayPal gift. Poza tym kwota zakupionego sprzętu odpowiada wartości wpłaty, co przemawia na niekorzyść rzekomego oszusta.


Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 10:02:47 przez charliefrown
[#27] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #25

Wysłał to do USA bez ubezpieczenia i opcji ostrożnie!?
[#28] Re: Zlodziej na Allegro

@sebbb, post #24

Sebb chodzilo mi o dowod wplaty do zalozenie sporu allegro

Do stanow zjednoczonych nie sa ubezpieczone/monitorowane tylko listy i to tylko do niektorych stanow. Paczka ma pelny traking i mozna dochodzi odszkodowania od poczty polskiej jesli strona amerykanska nie ustali gdzie jest paczka.

Oddaja jednak wielokrotnosc kosztow wysylki czyli mniej pewnie niz zaplacil te 400zl

aczkolwiek ktos wyzej napisal zeby od razu kola nie linczowac i ma troche racji moze jakas sytuacja losowa mu wypadla martwi jednak brak odzewu z jego strony

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 10:48:19 przez HOŁDYS
[#29] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Janusz i Marek to raczej będzie ta sama osoba.... Nie chcę cię zniechęcać, żebyś składał zawiadomienie, ale musisz uzbroić się w cierpliwość i w to, że nic na tym nie zyskasz poza nerwami. Twoja sprawa jest zupełnie inna, ale procedury urzędowe, będziesz miał podobne.
W moim przypadku umorzono sprawę, nawet błędnie na tym piśmie od naszej władzy wpisano przedmiot! Idąc na policję miałem o nich większe mniemanie i nadzieje na rozwiązanie sprawy, a spotkałem się zamiast z ludźmi, to z ich wspaniałym regulaminem. Sami z siebie w tym kierunku pewnie poszli po najmniejszej linii oporu-może tylko zadzwonili- "czy taki, a taki istnieje, czy nie i cześć", sprawa umorzona. Sam im pod nos wszystko dałem-począwszy od sprawdzenia numeru konta, gdzie w przybliżeniu wyszło, że jednak konto bankowe jest powiedzmy na drugim końcu Polski. Po przybliżoną lokalizację IP komputera, z którego wysyłano do mnie wiadomości...
I w temacie nic, bo po co się starać, za to "gwiazdki nie dają", a takich spraw są tysiące...
[#30] Re: Zlodziej na Allegro

@AD99, post #29

spróbować zawsze można zależy na jaki komisariat się trafi
Młody funkcjonariusz może czasem bardziej się zaangażować niż 35 letni emeryt
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem