Wątek zamknięty
[#211] Re: Zlodziej na Allegro

@amper, post #210

Można przelicytować mu tą Amigą w kilkanaście osób do 100 000PLN. Jak dostanie za to do zapłacenia prowizję od sprzedaży z allegro to już nic nie wyłudzi. I od razu do US informacja o niezaplaconym podatku i podejrzenie o ukrywanie dochodów
Swoją drogą myślicie że on tego wątku nie czyta i się z nas nie śmieje?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 18:44:56 przez Krzysiek2
[#212] Re: Zlodziej na Allegro

@Krzysiek2, post #211

Tylko ten ostatni, który dobije do tych 100 tys. będzie musiał to zapłacić jak żle pójdzie.
[#213] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Chciałbym przekazać koledze moja Amige 600, brakuje stacji dyskietek, klawisza spacji, kicka. Czy ktos ma powyzsze elementy wolne i w zapasie?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 20:17:37 przez BomberMAX
[#214] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

Kickstart (kość) do 600 i mysz mam na zbyciu. Również chetnie przekażę.
[#215] Re: Zlodziej na Allegro

@Ralpheeck, post #214

Wątek nagle nabrał sensu ;)
[#216] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

mogę dorzucić jakiegoś joy-a.
[#217] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

Mogę Przerobić Alpsa od PC na format Amigowy. oczywscie z przyciskiem i dopasowany do A600 ! Stacja i wysyłka gratis !
[#218] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

Aha jak poszperam to moze spacje znajde
[#219] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

Koledzy Amigowcy

Dziekuje bardzo za szczere chęci i sprzęt ofiarowany. Moja intencja pisząc ten wątek było ostrzec innych przed Rubikusem.

Prawdę mówiąc Amigę 600 już mam i raczej czul bym się dziwnie i źle biorąc Amigę od kogoś.

Amigę 500 kupiłem żeby włożyć do niej Vampira i zobaczyć jak to hula.

Jeszcze raz bardzo dziękuje. Mam nadzieje ze nie uraziłem nikogo.
[#220] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #219

No powiem Wam chłopaki że nasz Mareczek się rozchu(j)lał

Ja: Witam,

Czy mogę wiedzieć dlaczego w sprzedaży jest przedmiot uprzednio sprzedany do osoby z USA, która wplaciła pieniądze a przesyłki nie dostała?

Czekam na odpowiedź do jutra i zgłaszam aukcję.

Pozdrawiam

On: Witam.Przesyłka się wróciła, chciałem wysłać ponownie ale kupujący zrezygnował i oczekuje na zwrot pieniędzy. A Pan jest adwokatem kupującego?

On: Zresztą kupujący już zgłosił sprawę do Allegro. A Pan niech się nie wychyla, bo sprawa Pana nie dotyczy. Dobry "samarytanin" się znalazł...

Ja: Chodzi o próbę oszustwa sprzedaży już raz sprzedanego przedmiotu. I proszę w moją stronę nie kierować gróźb karalnych.

On: A przepraszam, gdzie Pan widzi groźbę karalną w mojej wypowiedzi? Jeśli zajmuje Pana ta sprawa to proszę zadzwonić 572446621 albo ja zadzwonię tylko proszę podać nr tel. Nikogo w życiu nie oszukałem i nie okradłem i z Pana strony w tym momencie jest to pomówienie.

On: Czemu Pan jako taki dobry adwokat nie zajmie się sprawą warszawskiego ratusza, który narobił syfu 40-tu tysiącą lokatorów. Niech tam Pan walczy o odzyskanie milionów, a nie czepia się mnie za 325 zł.

On: I jeśli chce Pan mieć problemy związane z tą sprawą to nie ma kłopotu. Zlecę mojemu prawnikowi, który posiada wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą Amigi do USA wytoczenie procesu o pomówienie. Pozdrawiam.

On: Widzę, że Pan adwokat spękał i nagle nie ma nic do powiedzenia.....żenada....

Mareczek nie ma trzech stów żeby oddać a sprawę chce wytaczać, której ząłożenie kosztuje sześć




Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 17:53:19 przez kubaslonka
[#221] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #220

Nie chcę się jakoś wtrącać, ale samo "posiadanie" prawnika o niczym nie świadczy. Gdzie nie gdzie nawet przestępcy mają przyznanego prawnika z urzędu :P
[#222] Re: Zlodziej na Allegro

@Jield, post #221

"Blachą na d*pe" widzę koleś straszy....Bach się strać
Dobrze że nie postraszył jeszcze "tatem Marcina" czy Buką z Muminków.
Nawet jeśli by wniósł sprawę to sąd by zainkasował 6 stówek i sprawe szybciutko umorzył, bo nikt by jej nie wziął na poważnie. Nie wiem gdzie tam jakieś pomówienia niby są...Fakt jest taki że kolega zapłacił za amigę,której nie dostał, zwrotu pieniędzy też nie dostał,
a sama amiga znów pojawiła się w sprzedaży.W niektórych krajach za takie coś upie*dalają rękę i taka osoba dostaje zacny tytuł "Persona non grata",a w naszym cudownym kraju kazdy ma to gdzieś oprócz osoby poszkodowanej.
Powinniśmy wszyscy o jednej godzinie napisać wiadomosć z informacja by oddał pieniądze lub wysłał amigę...może się gosc przestraszy znajomościami i to pomoże pomysł

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 19:03:10 przez FeRu
[#223] Re: Zlodziej na Allegro

@FeRu, post #222

Moze zasypmy go na alle masą pytań, takie dreczenie pupy pytaniami z pupy ale non stop codziennie
[#224] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #219

Spoko rozumiem
@koledzy
Dzieki za chęć pomocy, odbój!

Sluchajcie typ na bank oglada Nasze wypowiedzi i sie smieje z tego...
Zasypywanie wiadomosciami mija sie z celem, zmiana adresu z jego strony i po problemie.
Jedyne wyjscie z tej sytuacji to Policja + zwrot z POK Allegro

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 09:30:45 przez BomberMAX
[#225] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #220

Heh, uwielbiam, jak ktoś zawala sprawę (kupujący zrezygnował
i oczekuje na zwrot pieniędzy
) ale zamiast rozwiązać po prostu
problem jak człowiek, to rzuca argumentami w stylu "ale przecież inni,
więksi też kradną" szeroki uśmiech 300 złotych, ja pierdziele... jakby to co najmniej
3 miliony było.

PS: jeśli paczka wraca, to przychodzi z odpowiednią adnotacją -
wystarczyło pokazać zdjęcie.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 11:06:10 przez _arti
[#226] Re: Zlodziej na Allegro

@mikecios, post #223

Szkoda czasu i zachodu. Jak dobrze wiesz, on nie musi czytać tych pytań, ani na nie odpowiadać. Tu pomóc może jedynie pomoc ze strony allegro i systematyczne usuwanie jego aukcji. A co do tych pomysłów z odwiedzinami, to ci którzy go "odwiedzą" będą mieli większe problemy niż on sam, gdy on zgłosi to na policję. Póki co pokrzywdzony jest bierny i zamiast coś z tym zrobić, mamy wenezuelski serial.
[#227] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #220

Mowilem to juz 100 razy i powtorze 101, to jest wina rzadow TUSKA i PO, ze kazdy zlodziej w tym kraju teraz straszy prawnikiem i sadami.

"Zlecę mojemu prawnikowi, który posiada wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą Amigi do USA wytoczenie procesu o pomówienie"


Przez 8 lat zlodziej zlodzieja prawnikiem poganial i teraz mamy tego taki efekt. On juz sie nauczyl, ze mu gowno zrobia i kradnie dalej i jest to po czesci prawda, ze jak mu ktos w koncu wp******i, to sam pojdzie siedziec za rozboj na biednym zlodzieju.

PO - super partia K....o!
[#228] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #227

Ludzie, którzy swoje niepowodzenia zrzucają na garb tej czy innej partii politycznej... #śmiechłem
[#229] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #227

No diagnozę już postawiłeś.
A jakie jest na to lekarstwo?
[#230] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #228

Jak cie kiedys w koncu okradna na kilkadziesiat tysiecy, to bedziesz inaczej smiechal.
[#231] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #228

Selur ma rację że prawo jest do dupy i kropka.
Taki typ od razu powinien mieć założoną sprawę i być pociągnięty do odpowiedzialności.
A tak- lipa. Oczywiście, zależy jaki zarzut mu postawią- kradzież, oszustwo czy wyłudzenie.
Trzeba iść w stronę oszustwa- najwyżej karane.
[#232] Re: Zlodziej na Allegro

@mikecios, post #223

To jest tak naprawdę najlepsze rozwiązanie.
I oczywiście- zmieni maila, wrzuci w spam itd ale krótkofalowy "DDOS" powinien wywrzeć jakiś odzew.
[#233] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #231

Ale zaraz zaraz, przecież OP może to w każdej chwili zrobić - tak działa w Polsce prawo (?!)

@selur
Tak, na pewno będę płakał w internetach, że jakieś Peło czy inne PiS jest winne temu,
że dałem się wyciulać na kasę szeroki uśmiech
[#234] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #227

Jakiekolwiek rozmowy na temat polityki i religii powinny byc surowo zabronione tutaj, tak jak jest na przyklad na Amibay co znacznie zwieksza poziom portalu OK
[#235] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #233

Spoleczenstwo obywatelskie to spoleczenstwo swiadome i wyedukowane a nie "obrotne" cebulaki-cwaniaki, ktore wczesniej czy pozniej same stana sie ofiara jakiegos oszusta.

Polacy to nadal glupie spoleczenstwo i nalezy je edukowac.
[#236] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #235

Masz rację i dlatego powinno się gościa napiętnować a nie tylko ostrzegać przed nim!
[#237] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #235

Chcialbym w koncu kupic sobie nowe kolpaki do mojego auta i zostawic je na parkingu osiedlowym, bez myslenia o tym czy ukradna mi je za tydzien czy za dwa jak ostatnim razem.
[#238] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #213

Chciałbym przekazać koledze moja Amige 600, brakuje stacji dyskietek, klawisza spacji, kicka. Czy ktos ma powyzsze elementy wolne i w zapasie?

sie ma
dopiero teraz otczytalem
spacje i kick bym znalazl
[#239] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #231

Prawo jest ok. Problem tkwi w systemie. W tym przypadku nie ma żadnej sprawy, bo pokrzywdzony nic nie zrobił, żeby skierować sprawę na właściwe tory.
[#240] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #227

Koledze selur dziękujemy za udział w dyskusji. Do zobaczenia po weekendzie majowym.

Pozostałym dyskutantom polecamy dystansować się od polityki na naszym forum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem