Wątek zamknięty
[#241] Re: Zlodziej na Allegro

@misiek2, post #239

Wystarczy sprawę zgłosić na policję. Choć ta nie zawsze jest chętna do zajęcia się problemem. Sam miałem taki przypadek. Policja olała jedno z moich zgłoszeń.
[#242] Re: Zlodziej na Allegro

@SuperBuster, post #241

Policja olała jedno z moich zgłoszeń.


Tzn.? Proszę o szczegóły.
[#243] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #242

Napiszę na PW.
[#244] Re: Zlodziej na Allegro

@SuperBuster, post #241

Mnie tez policja olała kiedyś przy zgłoszeniu czegoś podobnego, no ale trudno, było minęło.
[#245] Re: Zlodziej na Allegro

@R222, post #244

@R222
@SuperBuster

Eh, a później lament, że moderacja taka zła i zakładanie nowych (multi) kont. Z wami, to jak z dziećmi normalnie.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 21:40:24 przez _arti
[#246] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #245

Oj tam, oj tam Arti Od razu z grubej rury.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 21:42:01 przez R222
[#247] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #245

Ale,że co. Ja lamentuję ?
[#248] Re: Zlodziej na Allegro

@SuperBuster, post #247

Lamentujesz, znowu wszystko przez Ciebie Antek
[#249] Re: Zlodziej na Allegro

@R222, post #248

Przypominam po raz kolejny (oczywiście nie panom Donaldowi i Antoniemu, oni już to wiedzą i za kilka tygodni powrócą do komentowania na forum), że aluzje polityczne nie będą tolerowane.
[#250] Re: Zlodziej na Allegro

@moderator, post #249

a to akurat Ci się udało :D
[#251] Re: Zlodziej na Allegro

@mikecios, post #250

Wysycha ten strumień okrutnie. Zaraz na forum zostaną same leszcze mojego pokroju
[#252] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #251

Myślisz, że ktoś będzie płakał z tego powodu? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 01:05:44 przez _arti
[#253] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Tu się nie ma co bawić w Policję czy Prokuraturę.
Masz komplet danych osobowych. Nowa aukcja to dowód, że Amiga nie została nadal wysłana.
Rób printscreeny i zakładaj sprawę w eSądzie. Zrobisz to przez internet. Poświęć te dwie godziny i 30zł.
Jest numer rachunku, adres - to marzenie każdego komornika - czysta i prosta egzekucja. Dostaniesz zwrot pieniędzy (łącznie z kosztem złożenia pozwu), a komornik też weźmie swoje od delikwenta. Ten nie wniesie sprzeciwu bo w przypadku takowego zapłaci w momencie przegranej za koszty sądowe i Twojego reprezentanta / zwrot kosztów podróży na rozprawę (to by go baaaardzo zapiekło).
Gdybym był w jego skórze to bym sobie tego tak nie bagatelizował, bo tak dojechałem już 3 januszy, którzy podobnie cwaniakowali.
[#254] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #253

Arti zamykaj wątek bo już chyba wszystkie możliwości dyskusji tej nieszczęsnej sytuacji zostały wyczerpane 10 razy. Nic nowego nie wymyślimy.
Co dalej z tą sytuacją zależy jedynie od autora.
[#255] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #253

tbone - dzięki za podpowiedz o eSądzie nie wiedziałem ze taka opcja istnieje. Dzisiaj się tym zajmę.

Allegro dało Markowi czas do Wtorku na uregulowanie sprawy - potem zboczymy.

Bede musiał skontaktować się z prawnikiem czy powinienem składać apelacje w eSądzie skoro prokuratura w Lodzi została już powiadomiona.

Na pewno powiadomię wszystkich jak ta sprawa się skończy.
[#256] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #255

Wiadomość z Allegro

Dzień dobry.

Przykro mi, że sprawa nadal nie została rozwiązana.

Wysłałem właśnie Sprzedającemu ostateczne ostrzeżenie.

Jeśli Sprzedający nie skontaktuje się z Panem do piątku, 9 marca, proszę o ponowny kontakt. Podejmiemy wtedy decyzję o nałożeniu ograniczeń na konto Sprzedającego.

Pozdrawiam
[#257] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #256

Chociaż tyle.
[#258] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #256

Wow...Na pewno się przestraszy tym ograniczeniem....Wystarczy że założy nowe konto na kolege czy kogos z rodziny i będzie miał to w d.pie ok, racja
[#259] Re: Zlodziej na Allegro

@FeRu, post #258

Witam Szanowne Grono. Pozwólcie, że w końcu ja się wypowiem w mojej sprawie. Pieniądze za Amigę są zwrócone "kupującemu", temat uważam za zamknięty. Mam nadzieję, że moderator usunie cały ten wątek. Nikogo w życiu nie okradłem i nie oszukałem, ale zauważyłem, że na tym forum są sami pseudo "prawnicy". Pozdrawiam wszystkich "mścicieli".
[#260] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #259

formalnie jako pełnomocnik kupującego (założyciela tematu), potwierdzam, że doszło do przedsądowego, ugodowego załatwienia sprawy, zaś Pan Marek dokonał zwrotu całości pieniędzy na rachunek bankowy.
[#261] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #259

OK
[#262] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #259

Generalnie, jako portal nigdy nie usuwamy wątków, chyba że łamią obowiązujące prawo.

Nikogo w życiu nie okradłem i nie oszukałem

Ale przedsądowe było konieczne?
[#263] Re: Zlodziej na Allegro

@charliefrown, post #260

OK ok, racja
[#264] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #259

Dobrze, że się dogadaliście, natomiast raczej średnio, a nawet słabo, że adresujesz tu jakieś swoje "pseudo" do użytkowników tego zacnego forum.

Forum nie jest odpowiedzialne za to jak wam poszła ta transakcja tylko ty i twój kontrahent. Forum jest natomiast publiczne i każdy kto się tu wypowiada ma prawo do dowolnej opinii na dowolny temat.

Jak masz z tym problem, to rób interesy tak, żeby nie dochodziło do sytuacji jak z tą Amigą, wtedy na żadnym forum nie będzie wysypu "prawników" i "mścicieli" oraz ich komentarzy pod twoim adresem.
[#265] Re: Zlodziej na Allegro

@mccnex, post #264

Wszystko dobre, co się dobrze kończy jak to mawiał Mistrz Uszatek, co klapnięte łóżko miał. Jest tyle ciekawszy rzeczy do komentowania, że warto zasypać ten grajdołek.
[#266] Re: Zlodziej na Allegro

@KM, post #265

To może tak gwoli przypomnienia:

Od listopada do lutego "uczciwy sprzedawca" nie odpowiadał na ŻADNE próby kontaktu, pomimo otrzymania zapłaty.
Gdy pojawił się wątek na forum o oszuście, "uczciwy sprzedawca" nagle nawiązał kontakt z pokrzywdzonym.
Czy jednak załatwił od razu temat ? Nie , ściemniał, że paczka dawno wysłana.
Potwierdzenia wysyłki oczywiście jednak nie miał ...
Mało tego, raz już sprzedana i rzekomo wysłana Amiga - była cały wystawiana do sprzedaży!

Dopiero zdecydowane działania i realna groźba sprawy sądowej (przedsądowe wezwanie do zapłaty) zmusiła "uczciwego sprzedawcę" do załatwienia sprawy - lecz wszystko trwało 5 miesięcy.

Zatem dziwi mnie nawet nie tyle bezczelność tego "uczciwego człowieka" , co podejście niektórych ludzi, którzy cieszą się , że "wszystko dobrze się skończyło"...
Tak się dobrze skończyło, bo typ dostał przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Inaczej w życiu by nie zwrócił kasy, ani nie wysłał towaru...




Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 00:38:48 przez Motyl

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 00:39:54 przez Motyl
[#267] Re: Zlodziej na Allegro

@Motyl, post #266

Panie @motyl jak Pan nie wie to niech Pan nie pisze. Kontakt był cały czas. A Pana wypociny typu "nigdy by nie oddał kasy" to chyba wynikają z Pańskiego podejścia do życia...
Poza tym to może nie wszyscy o tym wiedzą chciałem ponownie wysłać komputer na własny koszt ale kupujący się na to nie zgodził o czym zapomniał widocznie powiadomić na tym forum szacowne grono.
Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 01:13:00 przez Rubikus

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 01:16:01 przez Rubikus
[#268] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #259

Według ciebie temat zamknięty wg mnie nie a co z odsetkami za operowanie cudzą kasą przez tyle czasu, pewnie Madejowe łoże w czyśćcu cię nie ominie.
[#269] Re: Zlodziej na Allegro

@Rubikus, post #267

A ja podtrzymuje to co powiedziałem. Tylko świnia weźmie pieniądze, odeśle do "Janusza Kaczorowskiego", przestanie odpowiadać na maile.
Nagle, złapany za rękę, zamiast wyjść z sytuacji jak z dobrego domu, to obwinia innych ludzi o "naruszenie jego honoru".
Mówiłem ci - miałeś dziesiątki okazji wyjść z tego z twarzą, w momencie kiedy zareagowałeś po przedsądowym piśmie, lepiej podkul łeb i się nie ośmieszaj. Serio.
Mam nadzieje że dla ciebie było warto, tak sobie zwalić opinie w środowisku :)
[#270] Re: Zlodziej na Allegro

@mccnex, post #264

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem