Wątek zamknięty
[#181] Re: Zlodziej na Allegro

@misiek2, post #179

"Nice find" - Dzięki za linka i wpis na speccy.pl

Jeszcze mi nie płakał ze rozwalił auto ale to pewnie była by następna wymówka czemu jeszcze nie oddał kasy.
[#182] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #177

Ty mu jeszcze negatywa nie wystawiłeś ?
[#183] Re: Zlodziej na Allegro

@Blady, post #182

I chyba już nie dam rady bo minęło 90 dni od zakupu.

Dyskusję można otworzyć między 2 a 60 dniem po zakupie.

Troche się spóźniłem.

1:0 dla rubikusa złodzieja
[#184] Re: Zlodziej na Allegro

@misiek2, post #179

misiek2 - Dzięki za walkę w moim imieniu ja niestety się spóźniłem i zamknęli temat. Mój post miał on brzmieć:


Witam panie Marku.

Podaj tu na forum dowód ze paczka została wysłana oryginalnie. Jakiś paragon albo numer do śledzenia paczki. Opcja wysyłki paczki za granice bez numeru do śledzenia paczki nie istnieje.

Masz Amigę i masz moja kasę.

Ja chce moje pieniądze i nie bardzo mi się chce czekać aż ty sprzedasz Amigę.

Proszę o zwrot pieniędzy jak najszybciej. Tu masz link https://www.paypal.me/krisu13/131,27

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:59:31 przez krisu13
[#185] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #184

No ja bym użył o wiele bardziej stanowczych słów. Sam zostąłem wydymany rok temu na 150PLN na snesa i po kilku wiazankach w emailach oraz zgłoszeniu sprawy na polizei odzyskałem aż 0 PLN
Oczywiscie nasi skrupulatni śledczy nie mają środków ani tym bardziej chęci by szukać oszustów internetowych, za to są świetni w zamykaniu ludzi za pomówienia czy posiadanie grama lub kilku tabletek i twierdzeniu że to był sam Escobar...ale resztę towaru zjadł ukrył lub porzucił w nieznanym miejscu pomysł
Tak na serio to trzeba piętnować pasożytów....Jak anj bardziej powinno się dane publicznie udostępniać takich ludzi z linkami do aukcji z przestrogą.
Przebolałem te kilka groszy,nie ma sensu się tłuc pół Polski za te głupie 150PLN (samo paliwo wyiesie tyle.....) i teraz kupując cokolwiek sprawdzam wszystko po 3 razy i potem dla pewności jeszcze dwa razy....
Są już osoby bezczelne co robią ludzi w balona za głupie 2 dychy i trzeba to tępić w zarodku by nie pojawiali się kolejni cebularze chętni zarobić na ufności innych.
[#186] Re: Zlodziej na Allegro

@FeRu, post #185

Dobry człowiek może być czasem zły. Zły człowiek może być czasem dobry. Ale ch* ch* zostanie.
[#187] Re: Zlodziej na Allegro

@FeRu, post #185

Niestety, zwlasnego doswiadczenia wiem, że samo zgloszenie nie wiele pomoże. Trzeba mieć jakieś znajomosci w sądzie albo prokuraturze chyba. Kilka lat temu zostalem oszukany na 1400 albo 1600 zl, za część której oczywiscie nie dostalem a oszust przestał odbierać telefon i odpisywać na e-maile.
Nie byłem jedynym oszukanym, gość nabrał kilka osób z jednego forum.
Znajomy, który miszka gdzieś w okolicach Krakowa powiedział, że dowie się kim jest oszust no i po kilku miesiącach, gdzie ja z prokuratury w Opolu dostałem pismo o wstrzymaniu dochodzenia "ze względu na ukrywanie się sprawcy", zadzwonił do mnie i podał numer telefonu do rodziców oszusta. Tamci chcieli się dogadać i spłacić to, co ich syn wyłudził. Dla mnie i znajomego z Krakowa sprawa zakończyła się zwrotem wyłudzonych pieniędzy, reszta osób nawet nie zgłosiła sprawy na policję, bo dla nich 150-300 zł to były pieniądze nie warte zachodu.
[#188] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #184

Wyślij mi jego dane na PW.
Będę jechał na Białystok to go odwiedzę.
[#189] Re: Zlodziej na Allegro

@kubaslonka, post #188


Będę jechał na Białystok to go odwiedzę.


wszyscy mocni w gębie
[#190] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #189

A co jest złego w odwiedzinach?
[#191] Re: Zlodziej na Allegro

@Norbert, post #190

A co jest złego w odwiedzinach?

n a to dobre szach mat zalatwiles mnie :) no tak na herbatke mozna wpasc w odwiedziny
[#192] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Moi drodzy Amigowcy , koledzy … przyjaciele .
Rozwiązanie jest proste i skuteczne. Przecież MY Amigowcy to stara ale silna gwardia która trzyma się od wielu lat razem. Ukarzmy tego gościa w sposób średniowieczny ale skuteczny.
Musimy go ukamienować … ale nie dosłownie.
Gość handluje i ma wiele aukcji. Wystarczy ze się skrzykniemy i powiedzmy 10 osób zakupi po jakimś małym przedmiocie od jegomościa. Oczywiście nie zapłacimy a po 3 dniach wystawimy mu każdy Negatywny komentarz. W ten sposób straci wiarygodność wśród klientów. W komentarz NEGATYWA musi być iż żądał zapłaty poza allegro i towaru nigdy nie otrzymaliście. Jak zacznie zgłaszać sprawę do allegro o usuniecie NEGATYWA to każdy mu napisze ze musi wysłać Amige lub zwrócić pieniądze naszemu koledze z PPA.
Napiszcie co o tym sądzicie . Trzeba by jeszcze sprawdzić czy nie naruszymy regulaminu Allegro.
Pozdrowionka dla WAS wszystkich.
[#193] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #189

"wszyscy mocni w gębie"

jednak nie wszyscy w
gebie
[#194] Re: Zlodziej na Allegro

@viger, post #192

Powiem Ci kolego że to zacny i skuteczny pomysł. Albo ten szanowny pan zmieni podejście do ludzi i wywiąze się z tego co "wisi" swoim klientom albo przestanie robić ludzi w wała.
Jeśli chodzi o odwiedziny i jego adres jest prawdziwy oraz znany to ktos z okolicy moglby jak najbardziej wapść do jegomościa i dać propozycję nie do odrzucenia...ALbo odda pieniadze lub wyslę amigę albo spalimy mu dom pomysł Yyyy nie przesadziłem w każdym razie po albo można dodać, że zostanie napiętnowany że nic już nigdy nie sprzeda w sieci.
[#195] Re: Zlodziej na Allegro

@FeRu, post #194

Panowie - podoba mi się ten pomysł z "uprzyjemnieniem" życia Markowi (Rubikus) w końcu to złodziej a przynajmniej się tak zachowuje do tej pory.

Prawdę mówiąc powiedziałem Markowi ze Amigi nie chce ze interesuje mnie tylko zwrot pieniędzy. Po 3 miesiącach zwłoki jest już chyba jasne ze Amiga nigdy nie była na poczcie - niema żadnego na to dowodu ze była wysłana. Znając moje szczęście Amiga przyjdzie zepsuta (w końcu to 30 lat komputer, albo cos innego) i kiedy powiem cos na temat zepsutego komputera cale forum będzie mi cisnęło ze to ja mszczę się na biednym Marku.

po krótkim Googlowaniu znalazłem wpis Marka i mogę wywnioskować ze to bogata osoba z ciągotkami do alkoholu - zboczcie sami.

link

A może pije za kasę która wysłałem za Amigę?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 19:42:34 przez krisu13
[#196] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #195

Typujemy, który to na zdjęciu?
[#197] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #195

Sorry ale musze to powiedziec.
Ilez razy to juz slyszalem w zyciu... juz nie zlicze
Ale doslownie kazdy umyslowy imbecyl ma ta sama przypadlosc, ktora zaczyna sie od sentencji
"... jesteście biedaki ..."


p.s.
Marku P. ty buraczany wsiurze OK
[#198] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #197

Ale doslownie kazdy umyslowy imbecyl ma ta sama przypadlosc, ktora zaczyna sie od sentencji
"... jesteście biedaki ..."


był taki jeden jegomość na PPA i schował się do budy...
[#199] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #183

Nie będąc niczego świadomym, kupowałem ostatnio u tego pana dwa drobiazgi do C64. Nie było problemu, wszystko fajnie i świetnie.

Ale chyba już wiem, czemu (po rozmowach na ten temat) gościowi tak zależało na tym, bym wystawił na allegro dopiero co postawionego na nogi C64c (wymyty, wymienione kondensatory) z SIDem 8580 i kupił od niego innego C64 z innym, rzekomo lepszym (6581), którego strasznie zachwalał.

Motał się wokół tej kości i nie dawał spokoju. Po kapnięciu się, która jest rozchwytywana/lepsza i przeczytaniu wątku już wiem w czym rzecz, dzięki.

Pewnie potem chciał kupić tego SIDa + płytę w świetnym stanie, a mnie chciał wcisnąć coś gorszego.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 08:01:33 przez Jedras
[#200] Re: Zlodziej na Allegro

@BULI, post #196

Typuje, to ten rudy skubaniec! pomysł
[#201] Re: Zlodziej na Allegro

@Jedras, post #199

Szczerze mówiąc nie rozumiem o co chodziło w tej wypowiedzi. Płyty do c64c są łatwo dostępne, tak samo sidy, natomiast sid 6581 z długą płytą to jest już dosyć trudno dostępny zestaw, co przekłada się na cenę. O ile nowego sida kupisz bez większego problemu do 50 zł to na starego sida trzeba już polować i szykować blisko 200 zł. Czy jest lepszy? Nie mnie to oceniać, jednak gra trochę inaczej. Jeśli chciał sprzedać kompa ze stara płytą i kupić z nową, to w jaki sposób chciał Ciebie naciągnąć / oszukać? Chyba, że liczył sobie kosmiczne pieniądze za swój zestaw.
[#202] Re: Zlodziej na Allegro

@Stoopi, post #200

Ja obstawiam, że w okularach i w spódniczce
[#203] Re: Zlodziej na Allegro

@BULI, post #202

Też myślę że ten z trwałą po prawej na dole
[#204] Re: Zlodziej na Allegro

@BULI, post #202

Ja obstawiam, że trzymał aparat, bo juz w młodości planował swą przestępczą działalność, na co niewątpliwie wpływ miała TVP i puszczany w paśmie dla dzieci Inspektor Gadget.ok, racja
[#205] Re: Zlodziej na Allegro

@KM, post #204

deja vu - Allegro link
[#206] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #205

To są jaja... Co za bezczel
[#207] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #205

Kliknales chociaż naruszenie zasad na tej aukcji ?
[#208] Re: Zlodziej na Allegro

@BomberMAX, post #206

Po prostu teraz musi sprzedać tą Amigę żeby mieć z czego oddać pieniążki na paypal, bo tamte już zostały wydane na lekarstwa
[#209] Re: Zlodziej na Allegro

@Krzysiek2, post #208

Za dużo flaszek postawił biedaczkom z naszej klasy i nie ma kasy
[#210] Re: Zlodziej na Allegro

@QUAD, post #209

A nie ma możliwości podjęcia jakiejś zmasowanej akcji naszych forumowiczów (prócz odwiedzin, i łażenia zainteresowanego na Policję)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem