Wątek zamknięty
[#31] Re: Zlodziej na Allegro

@AmigaPL, post #30

DokładnieOK! Jestem rozżalony, ale nie skreślam wszystkich.
[#32] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #28

Hołdys tylko z tego co on napisał to wynika że przelał koledze w formie podarunku i na tej podstawie nie można występować o roszczenia
[#33] Re: Zlodziej na Allegro

@sebbb, post #32

Przecież jako dowód ma raczej maila, w którym sprzedawca napisał, że "przelew koledze" ma się odbyć w celu opłacenia konkretnego towaru, a nie, że zrobił prezent, bo miał taki kaprys?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 11:56:30 przez Jacques
[#34] Re: Zlodziej na Allegro

@sebbb, post #32

Skąd wiesz, że w formie podarunku. Jest jeszcze instytucja bezpodstawnego wzbogacenia ... Można dochodzić pieniędzy od tego, który otrzymał przelew.

Przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu stosuje się w szczególności do świadczenia nienależnego (art. 410 § 1 k.c.). Ze świadczeniem nienależnym mamy do czynienia, gdy ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia (art. 410 § 2 k.c.).

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 12:33:40 przez misiek2
[#35] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #25

Jeśli jest tak jak twierdzi, rzekomy "oszust", że paczka została wysłana to niech pokaże dowód nadania, nr listu przewozowego i będzie już jaśniej w sprawie!
[#36] Re: Zlodziej na Allegro

@R222, post #13

w mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi..


Moim zdaniem, nic śmiesznego
[#37] Re: Zlodziej na Allegro

@tbone, post #25

Forum czyni cuda Marek zaczął się odzywać. Wczoraj dostałem wiadomość od Marka ze walczy z polska poczta i będzie wiedział więcej w czwartek. Od listopada prosiłem go o podanie numeru do śledzenia paczki do dziś go niedostalem. Jak paczka była wysłana to chciałbym wiedzieć kiedy.
Kupowałem już komputery z polski i paczka idzie nie więcej niż 4 - 5 tygodnie

Rodzaj paczki był wybrany przez Marka. Ja mu powiedziałem ze mi się nie spieszy.

Marek jeżeli czytasz forum i uważasz ze wyrządziłem ci krzywdę opisując cale zdążenie. Proszę podaj numer do śledzenia paczki a ja nie będę miał żadnego problemu przeprosić cię za pomówienie.

Proszę podać numer tu na forum żeby wszyscy wiedzieli.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 15:35:24 przez krisu13
[#38] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #37

slowem... PPA czyni cuda
pomysł
[#39] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Jest coś takiego jak płatność allegro i nie można tego włączyć.
Parę osób mi pisało, żebym wpłacał na konto mię to nie interesuje płace zawsze płatnością allegro.



Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:51:47 przez Dorian3d
[#40] Re: Zlodziej na Allegro

@marcinm, post #18

[#41] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #37

Super. I więcej nie każ sobie wysyłać paczek bez trackingu/nieubezpieczonych OK
[#42] Re: Zlodziej na Allegro

@_arti, post #41

...ale czy paczkę za granice Pocztą Polską da się wysłać bez trackingu?

Kilka już wysyłałem i jakoś nie kojarzę takiej opcji.
[#43] Re: Zlodziej na Allegro

@jarob, post #42

Zawsze można coś zamówić na giełdzie ppa
[#44] Re: Zlodziej na Allegro

@jarob, post #42

Ja nie będę wnikał czy taka opcja istnieje czy nie. Do tej pory jak cos zamawiałem to zawsze był numer do śledzenia. Nie znam opcji wysyłki polskiej poczty.

Chce podziękować wszystkim za udział w tej rozmowie.

Rozmawiałem z Markiem dziś przez telefon i obiecał mi ze w poniedziałek lub najpóźniej we wtorek dostane pieniądze na PayPal - zobaczymy.

Według Marka opowiadania komputer się znalazł na poczcie i Marek go teraz ma. A cala wina jest przypisana poczcie ze to oni zawalili.

Jeszcze raz wszystkim dziękuje - w środę powiadomię o stanie mego PayPal kąta czy cos przybyło.
[#45] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #44

No i super OK
[#46] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #44



Wróć, to nie ta strona
[#47] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #44

Fajnie, ze sprawa zostala wyjasniona ale ...

z drugiej strony cos mi tu smierdzi (i nie sa to moje skarpetki), bo jakos za szybko i latwo poszlo
[#48] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #47

Wystarczy przeczytać opinie sprzedawcy na Allegro.
[#49] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #44

Według Marka opowiadania komputer się znalazł na poczcie

Schował się pod znaczkiem pocztowym w szufladzie urzędnika, bo nie chciał do Ameryki.
Dobry kwas z gatunku tych wysłużonych, zwalić na pocztę.
[#50] Re: Zlodziej na Allegro

@selur, post #47

poczekamy do środy i zobaczymy jakie szydło wyjdzie z worka.
[#51] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Tu było podobnie:

https://allegro.pl/uzytkownik/23943173/oceny
[#52] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #50

W skrócie ta historia z paczką przypomina mi jednego mema

[#53] Re: Zlodziej na Allegro

@Vato, post #52

Mam wrażenie, że sprawa się dziwnie rozmywa, więc jeśli paczka była nadana to faktycznie podanie numeru śledzenia pozwoliłoby ocenić sytuację.
W przeciwnym wypadku ten nick z Allegro i tak ląduje na mojej prywatnej czarnej liście

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 16:53:09 przez Jacques
[#54] Re: Zlodziej na Allegro

@Jacques, post #53

Wygląda na to, że z jakiegoś powodu nie wysłał tej paczki, bo jak wcześniej pisałem nie widziałem opcji wysyłki paczki za granicę bez śledzenia. Teraz się zreflektował i tylko gada, że ją wysłał i że odda kasę.

Jeśli ją odda, to bardzo fajnie i wątek odniósł pewien skutek.
[#55] Re: Zlodziej na Allegro

@HOŁDYS, post #21

Hołdys- z takimi błędami też piosenki piszesz?
[#56] Re: Zlodziej na Allegro

@jarob, post #54

Dzisiaj jest czwartek- jaki finał?
[#57] Re: Zlodziej na Allegro

@krisu13, post #1

Hejka! Może ja dodam jedną historię od siebie. Właśnie otrzymałem dysk 2,5, który zamówiłem w połowie grudnia. W opisie było podane, że super stan.

Dziś dysk przyszedł w kopercie, a sam był owinięty w folie antystatyczną. Przy potrząsaniu coś w środku brzęczy. Brak mi słów.

Nawet nie chcę mi się pisać do sprzedawcy, bo nie chcę się niepotrzebnie denerwować. Mogłem od razu jeszcze pod koniec grudnia podziękować za taką "obsługę".

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 19:48:47 przez Jield
[#58] Re: Zlodziej na Allegro

@Jield, post #57

A jakiej firmy dysk?
Kiedyś jakieś IBMy tudzież Travelstary wydawały taki dźwięk przy potrząsaniu.
Był nawet napis na nalepce "coś tam rattle coś tam" :)
[#59] Re: Zlodziej na Allegro

@SuperBuster, post #58

Dokładnie IBM Travelstar. Dobrze, dam mu szansę i spróbuję odpalić.
[#60] Re: Zlodziej na Allegro

@Jield, post #59

A przeczytałeś "Rattle noise is normal" na etykiecie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem