Wątek zamknięty
[#1] Kto zna, a kto broni Adama Z.?
Wątek przeniesiony z masywnego oftopu pod newsem.
[#2] K&A Plus #21
Jeden Polak szczególnie przyczynił się do upadku Adama Z. - on sam.
10
[#3] K&A Plus #21
tepic Polactwo mowisz, a wspierasz goscia, ktory okradal innych amigowcow? daj pan spokoj
7
[#4] K&A Plus #21

@recedent, post #2

A pampucha pewnie tez Zalepa wykończył. Wystarczyło poczytać wstępniak żeby wiedzieć ze właśnie Polactwo.
[#5] K&A Plus #21

@juen, post #3

Mnie jakoś nie okradł i setki innych Amigowcow,ktorym wysyłał zamówione rzeczy. Wiec rozumie ze na tej mojej podstawie moge stwierdzić ze Zalepa nikogo nie okradł ;).Ja mam dla niego podziw ze przy taki Polaczkach tak długo to ciągnął ;).Jak jesteście tacy mądrzy to zrobić takie wydawnictwo i zobaczymy jak długo bedzie to działać a przepraszam zapomniałem nic nie zrobicie ;) i tutaj wstawić odpowiednie argumenty polaczkow-nieudacznikow .
[#6] K&A Plus #21
Nie moze pan znaleźć taki geniusz ;) facet przestań sie kompromitować ;).Krytykujesz człowieka który bardzo dużo zrobił dla popularyzacji amigi a sam nie potrafisz wejść na konto żeby sprawdzić czy było za darmo ha ha ha.Typowy polaczek nieudaczniczek.
[#7] K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #5

no ja akurat zajmuje sie dzialalnoscia wydawnicza i wielu amigowcow u mnie cos wydalo. roznica taka, ze ja mam legalna firme, a on tylko udawal.

dziwne masz rozumowanie, okradl to okradl. skoro nie Ciebie to nie Ciebie, a nie ze nikogo. mnie okradl jak i wiele innych osob.

swoja droga widac jak do siebie pasujecie. z jednego pola burakow wyrosliscie.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 13:04:42 przez juen
20
[#8] K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #6

Rozumiem , że gdyby to Ciebie ten Pan wyrolował na kilka/kilkanaście tyś. zł to też byś go tutaj wychwalał i podarował mu te pieniądze, bo przecież tyle zrobił dla AMIGI !!!! gratuluje podejścia.
[#9] K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #5

Zagadka:
Złodziej który okradł w bloku 5 mieszkań a 70 pozostawił nietknięte, jest złodziejem czy nie ?
15
[#10] K&A Plus #21

@mikecios, post #9

Jeśli nie okradł SzaregoWilka to nie jest szeroki uśmiech Tak jak tutaj piszą, on ma problem ze zrozumieniem, więc nie ma co pisać i strzępić ryja
9
[#11] K&A Plus #21

@JakubH_, post #8

Panie Kulczyk nie stać pana. A tak poważnie to co pan u niego kupował książki w złotej oprawie.
[#12] K&A Plus #21

@recedent, post #2

Moim skromnym zdaniem przyczyniła sie do tego pewna cześć środowiska, którym sie nic nie podoba.
[#13] K&A Plus #21

@mikecios, post #9

Facet jak sie prowadzi firmę to jest zawsze ryzyko ze ktoś moze zbankrutować ;) wiec jak ja słyszę mam drukarnie i Zalepa mnie okradł to chce mi sie śmiać.Bo to nie jest kradzież ;) logiczne. Problem jest taki ze w Polsce mamy samych Janusz biznesu którzy nie potrafią przewidzieć takiej sytuacji ;) A co najwaniejsze nie maja kasy żeby taka sytuacje zamortyzować ;).
[#14] K&A Plus #21

@Jarkman, post #10

Z tego co rozumie to "okradl" firmy u których np drukował ksiazki. Tylko zgodnie z prawem to nie jest kradzież kiedy firma bankrutuje ;).Wam kury szczac prowadzić a nie biznesy robić .Towarzysze. Jakos Tramiel nie plakal ze japonczycy mu konkurencje zrobili z kalkulatorami i musial zmienic kalkulatory na komputery.
[#15] K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #14

Nie znasz historii, więc się nie ośmieszaj. Może na przyszłość zapytaj osoby, które mają inne zdanie od Ciebie o ich doświadczenia z człowiekiem którego tak bezrefleksyjnie popierasz? A potem przeproś?
6
[#16] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #13

Ciekawym czy jak w firmie "x" zrobisz zakupy, zapłacisz, nie dostaniesz towaru ani słowa wyjaśnienia to też będziesz tak piał z zachwytu nad tym sprzedającym, dodatkowo opowiadając historyjki samemu sobie że pewnie chłop został przez kogoś wykończony, a skoro nawet nie odpowiada na zapytania to pewnie ma ku temu ważny powód.
1
[#17] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #14

A to nie było też tak, że działalność była zawieszona/zamknięta, a on dalej sprzedawał? Nazwać tego "optymalizacją podatkową" też nie można.

Jak jest podejrzenie oszustwa to trzeba to zgłosić do organów ścigania. Z tego co tu widziałem na forum, to wielu to deklarowało.
3
[#18] Re: K&A Plus #21

@recedent, post #15

Znam historie amigi ;) bardzo dobrze.
[#19] Re: K&A Plus #21

@mikecios, post #16

Czyli jak Commodore padło i nie zapłaciło dostawcą(przykład z historii) to znaczy ze commodore ich okradło ;) Janusze biznesu dajcie spokoj jak nie macie kapitału to sie nie zabierajcie za prowadzenie firm.
[#20] Re: K&A Plus #21

@snifferman, post #17

Panie żeby sprzedawać nie trzeba mieć firmy ;).Wiec Zalepa moze to podpiac pod "Pamiętaj, że sprzedaż okazjonalna bez zakładania firmy jest legalna, ale nie zwalnia Cię z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego. O ile nie jest to jednorazowa odsprzedaż używanej rzeczy, jesteś zobowiązany do uwzględnienia przychodów w zeznaniu rocznym i zamieszczenia ich w formularzu PIT." Widac jak janusze biznesu sie znaja na Polskim prawie.
2
[#21] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #20

302 kodeksu karnego: Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, nie mogąc zaspokoić wszystkich wierzycieli, spłaca lub zabezpiecza tylko niektórych, czym działa na szkodę pozostałych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
5
[#22] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #20

Sprzedaż okazjonalna, powiadasz? Co raz lepsze fikołki robisz, panie adwokacie Adama Z.
3
[#23] Re: K&A Plus #21

@_arti, post #22

Co to za g%#} wątek z wywodami jakiegoś typa piszącego wzgardliwie o „Polaczkach”? Proszę nie robić chały na ppa.
10
[#24] Re: K&A Plus #21

@_arti, post #22

Prosze pana zgodnie z definicja Art. 3. [Definicja działalności gospodarczej]
Działalnością gospodarczą jest zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.Wiec jak nie jest ciagly ;) to można sprzedawać ile sie chce ;) Niestety mamy takie kretynskie prawo wiec zgodnie z tym prawem Zalepa moze sprzedawać ;) ilu mu sie żywnie podoba. No ja wiem ze u nas to sa sami święci i nikt nigdy nie byl pijany nie bil zony nie zdarzyło mu sie nie zapłacić podatków itd. Wiec panowie i panie przestańcie być hipokrytami ;).
[#25] Re: K&A Plus #21

@Ralpheeck, post #23

A czy moja wina ze polaczek jest polaczek ;)ilu takich polaczkow zarżnęło Amige ?,którzy np handlowali piratami ;).
[#26] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #24

Znaczy, że jak nie zapłaciłem podatku i biję żonę po pijaku, to panu Adamowi wolno jest robić to, co zrobił?
To w końcu winny czy nie, bo czytając twoje posty, już sam nie wiem
2
[#27] Re: K&A Plus #21

@_arti, post #26

To znaczy ze dostrzegam drzazgę w oku Zalepy a w swoim belki nie dostrzegam ;).A tak poważnie, to ja widze ze u nas wśród Amigowcow to sami bogacze są którzy kupują towary za kilka tys ;). Normalnie nowa amiga x-500 to sie sprzeda na pniu.
1
[#28] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #25

[gardze] Jprl…. Jaki typ…. [/gardze]
1
[#29] Re: K&A Plus #21

@_arti, post #26

Nie chodzi o to czy winny czy nie tylko o to ze moze trzeba czasem sie postawić w sytuacji np Zalepy. Ja prowadziłem biznes i wiem jak to jest.Przy tych wszystkich zusach krusach skladkach zdrowotnych podatkach trudno prowadzic mala firme.
[#30] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #27

Ok, dalsza dyskusja nie ma sensu.

4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem