Wątek zamknięty
[#211] Re: K&A Plus #21

@mmarcin2741, post #210

I nowa firma

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 20:20:06 przez mikecios
5
[#212] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #206

Zgadza się. Zamawiałem na przełomie roku lub styczeń 2022 i dostałem część zamówienia. Czekałem na MorphOS t.3 i zaproponowałem, że resztę może wysłać razem z nim. To był błąd. Nie wiem gdzie ty widzisz coś o zorganizowanej grupie przestępczej. Ludzie (w tym ja) po prostu bardzo w niego wierzyli i czują się mocno rozczarowani tym co zrobił.
Nie byłem i nie pójdę na Policję.
Kolejnych amigowych projektów wspierać nie będę.
Tylko "niebieskie" projekty.
5
[#213] Re: K&A Plus #21

@mikecios, post #208

Licznik to sprawdzali Grali a nie Zalepie.Jak dostane odszkodowanie od Taurona to oddam za Zalepe 5000 zl.
[#214] Re: K&A Plus #21

@KM_Ender, post #212

Kolejnych amigowych projektów wspierać nie będę.


i niestety to jest nasmutniejsze, ze przez takie wtopy ludzie traca checi do czegokolwiek...
[#215] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#216] Re: K&A Plus #21

@tukinem, post #207

Nie tyle mniejsze, po prostu to co miał na stanie to wysyłał. Tam było kilka patologii w jego działalności, on to źle prowadził, taki trochę "Janusz biznesu" był. Przykładowo wysyłał paczki listem zwykłym żeby zaoszczędzić (statystycznie, nawet przy zagubieniach, powinno było mu się opłacać); albo jak czegoś nie miał na stanie, to wysyłał co miał, a reszta "kiedyś jak będzie" na jego koszt (przy czy to "kiedyś" miało z czasem coraz odleglejsze terminy). Że nie wspomnę o innych rzeczach, które muszę przemilczeć, bo to nic nie pomoże w odzyskaniu kasy. Kiedyś wszystkiego się dowiemy. Ale już teraz widać, że interesuje to niewiele osób.
1
[#217] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#218] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #216

Niestety w Polsce jest tak idiotyczne prawo ze gnębi właśnie takie małe biznesy jak Zalepy a dużym korporacja to jeszcze ulgi dają.
2
[#219] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #216

janusz biznesu to na pewno jak on tak prowadzil ta swoją działalność biorąc kase na firmę słupa bo to widać. Nawet w amigazynie wydawnictwo bylo na a2 Renata G.
przecież to bylo oczywiste ze to wyjdzie z czasem
adammierzwa i szarywilk pewnie wiedzą wiecej niz my wszyscy biedni polaczki
Dzieki panowie przyda się

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 16:45:57 przez recedent
2
[#220] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#221] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#222] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#223] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #222

Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni i osoby pokrzywdzone odzyskają swoje należności. Z drugiej strony mam nadzieję, że osoba/osoby które nagięły prawo dla swoich korzyści zostaną przykładnie ukarane. Ty SzaryWilku jako obrońca bądź bardziej obiektywny bo twoje stwierdzenia typu, że ktoś jest "polaczkiem" lub "płacze" są jak najbardziej podsycaniem konfliktu... Z racji zaognienia sytuacji swoimi wypowiedziami doprowadzisz do szybszej konfrontacji p. A. Zalepy z wymiarem sprawiedliwości. Jak taki miałeś cel to nie mam zastrzeżeń.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 23:07:54 przez WojoS
[#224] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#225] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#226] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#227] Re: K&A Plus #21

@WojoS, post #223

Nie miałem żadnego celu. Tylko wkurza mnie takie bezpodstawne oskarżanie człowieka, który dużo dobrego zrobił dla Amigi.A do tego osoby, które Zalepe oskarżają maja informacje ze człowiek ma problemy zdrowotne i rodzinne.Do tego podobne sytuacje były z Magazynem Amiga Pampucha tam tez były podobne oskarżenia.Wiec dla mnie to jest typowe polaczkowo.
3
[#228] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #227

W środowisku atarowskim wychodzi pewien magazyn ( bardzo popularny , był także dostępny w empiku) . Jeden z współtwórców zniknął z całą kasą i nie był dostępny , przepadł jak kamień w wode. Było zamieszanie i próby oszczerstw. Jednak ogólnie środowisko było powściągliwe. Po roku okazało się że ta osoba miała problemy osobiste, kasa się odnalazła, człowiek przeprosił i dalej prężnie działa na korzyść wspaniałej maszyny jaką jest atari A tutaj widze tylko fekalia , fekalia i nic więcej. No ale co można spodziewać się po polskim portalu apple ...

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 10:38:24 przez Greczkin
[#229] Re: K&A Plus #21

@Greczkin, post #228

Już ktoś podawał przykład. Przelej mi na konto kilkadziesiąt tysięcy. Ja Ci oddam jutro. Ale jak przez rok się nie odezwę to nie waz się na mnie złego słowa powiedziec.
4
[#230] Re: K&A Plus #21

@Greczkin, post #228

Problem jest taki ze co poniektórzy nie potrafią tego zrozumieć ze człowiek moze mieć problemy a jak stanie na nogi to po prostu ze wszystkimi sie rozliczy. Dzuan który blokujesz szarego wilka te twoje przykłady to są na poziomie przedszkolaków.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 11:19:50 przez SzaryWilk
1
[#231] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #227

Zachowujesz się jak Pierd..ty wnuczek babci
Babcia mam kilku wnuczków jedne jest P . zaczepia wszystkich staje na głowie pluje, nikt nie wiem o co mu chodzi i czemu to robi .
4
[#232] Re: K&A Plus #21

@Dorian3d, post #231

Facet dobrze wiem o co chodzi o kolejne gnojenie ludzki którym sie udało. Bo co by nie mówić o Zalepie to jednak potrafił cos robić a nie płakać na ppa albo czacie.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 11:31:22 przez SzaryWilk
2
[#233] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #232

Wielu osobą wisi kasę a ty go bronisz .
Ja rozumiem że może być chory itp.
Ale powinien powiedzieć panowie narobiłem długów jestem chory na ten moment nie jestem w stanie uregulować swoich zaległości .
Wszytko a nie jakieś plotki itp domysł.
10
[#234] Re: K&A Plus #21

@Dorian3d, post #233

Przyznawanie się do długu i istnienia zaległości nie jest w jego interesie. Taktyka milczenia i czekania na przedawnienie sprawdzi się przy łatwowiernych( pewnie chory, niedługo się odezwie, na pewno wszystko będzie ok)

Zaległości z przed dekady nie napawają optymizmem i nadzieją. Jak je wytłumaczyć? Chorobą? Tylko jest filmik z 2020 z Adamem w roli głównej jak reklamuje swoje książki.

Chory by nie spłacać, ale zdrowy by sprzedawać
Sorry ja tego nie kupuje.
Tym co wisi kasę radzę szybko zająć się sprawą.
8
[#235] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#236] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #230

Dzuan? Kto to jest? Nie ma kogoś takiego, dlaczego po chamsku przekręcasz nicki użytkowników? Ogarnij się!
5
[#237] Re: K&A Plus #21

@snifferman, post #234

Przyznawanie się do długu i istnienia zaległości nie jest w jego interesie.

Tymczasem w oświadczeniu z eXeca czytamy:
Zdaję sobie sprawę z pozostających zobowiązań i będę starał się je wypełnić z opóźnieniem lub w nieco innej formie, niż było to zakładane.

W interesie obciążonego zobowiązaniem na pewno nie jest, ale też nie jest tak że się nie poczuwa do zobowiązań. Po prostu nie ma z czego.

Kolejna kwestia:
Zaległości z przed dekady nie napawają optymizmem i nadzieją. Jak je wytłumaczyć?

Na przykład może się nie poczuwać do spłaty, bo to była działalność prowadzona ze wspólnikiem.

Wcześniej padła kwota innego długu, około 30 tys.. To nie z roszczeń amigowców, to mogą być codziennie przyrastające odsetki z Bociana, Żagla itp. To nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją.

To są przesłanki sądzić, że "groszem nie śmierdzi" i że nie poczuwa się do zobowiązań które nie uważa za swoje, ale tu sie przyznał że jest świadomy. Jak wyżej pisałem, mógłby to załatać e-bookami.

jest filmik z 2020 z Adamem w roli głównej jak reklamuje swoje książki.
Chory by nie spłacać, ale zdrowy by sprzedawać

To jest jednak roczna luka czasowa, bez przesady. Co innego porównanie ze sprzedażą biletów na Titanicu który tonie, to było dobre.

Wyżej zdeklarowałem się, że mogę zebrać i zabezpieczyć udokumentowane roszczenia. Nie odezwała się ani jedna osoba. To znaczy, że poza kopaniem AZ tu nie chodzi o nic innego w tym wątku, po prostu takie miejsce żeby sobie ulżyć.
1
[#238] Re: K&A Plus #21

@KM_Ender, post #236

Tak się zachowują dzieci.. Ale spokojnie, ja go ignoruje od czasu bana, więc jak coś do mnie pisze to gada sam ze sobą...
4
[#239] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #237

Wyżej zdeklarowałem się, że mogę zebrać i zabezpieczyć udokumentowane roszczenia. Nie odezwała się ani jedna osoba. To znaczy, że poza kopaniem AZ tu nie chodzi o nic innego w tym wątku, po prostu takie miejsce żeby sobie ulżyć.Cytuj zaznaczony tekst


Być może nikt nie ma do Ciebie zaufania tutaj i nie chce? Wiesz jak ... różnie bywa.
[#240] Re: K&A Plus #21

@JakubH_, post #239

Może i tak być, tylko że tu nie ma sytuacji że dając zaufanie coś się traci. Jak się zastanowić, to w tej sytuacji ja ponoszę największe ryzyko. Począwszy od zniszczenia relacji z AZ skończywszy na możliwości ciągania mnie po sądach. Na razie to jest takie prowadzenie sprawy (dalsze kopanie AZ przy jednoczesnym nie udokumentowaniu roszczeń), że przekreśla się szanse zainteresowanych na odzyskanie kasy w jakiejkolwiek formie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem