Wątek zamknięty
[#241] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #227

bezpodstawne oskarżanie człowieka, który dużo dobrego zrobił dla Amigi

Życie. Dawne zasługi niewielu obchodzą. Steve Jobs też dużo zrobił dla Amigi,
potem zachorował, szkoda gadać.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 16:06:22 przez mmarcin2741
[#242] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #240

jak pisalem ja nie mam nic do ukrycia moge i tu wam wkleić dokumenty z tym ze mysle ze udostepniajac dane odobowe trzeciejj osobie ti sam narażę sie na konsekwencje a tego che uniknąć.
Moge zamalowac dane i tak wyslac ale jakie to ma teraz znaczenie.
Ja juz podjalem pewne kroki i czekam na odpowiedź jak nie otrzymam to beda dalsze kroki prawne.
koleżeńsko to mozna to było zalatwic przez ostatni rok.
2
[#243] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #242

Nie bardzo rozumiem jakie miałyby być konsekwencje prawne udostępnienia takich danych. To nie są dokumenty tajne, poufna korespondencja. Działalność była prowadzona publicznie. Udostępnia się własne dane, nie cudze. Mógłbyś np. nie chcieć żeby inni widzieli twoje dane typu nazwisko, adres. Ale ja nie pisałem o publicznym wklejaniu. Podałem propozycję i kontakt do mnie, kto będzie chciał to się odezwie, ja się tu nie będę więcej narzucał. Jeśli chodzi o zamalowane dane to taki dowód nie ma żadnej wartości. Pisałem ogólnie do wszystkich, bo sądzę, że trochę osób jednak ten wątek czyta chociaż się nie udziela. Ty wybrałeś swoją ścieżkę i twoja sprawa. Ja po prostu nie rozumiem reszty osób, które wieszają psy ale nie podejmują żadnych kroków.

Czyli co, jak tu wkleję swoją fakturę publicznie to jakie to jest przestępstwo czy wykroczenie? Ja rozumiem, że jak ktoś umawiał się na kupno przez mesendżera, czy ogólnie kupował "na gębę" to może mieć problem, bo można tu dopatrzyć się oszukania państwa, sprzedania poza systemem sklepu bez podatku. I tym podobne historie. Ale jak ktoś legalnie kupił i ma dowód wpłaty, to co? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć przepisu prawnego który zabrania mi pokazywania mojego rachunku komukolwiek. Chyba, że to twoja prywatna obawa, że ty już masz jakąś sprawę i coś gdzieś złożyłeś, więc na wszelki wypadek nie chcesz "bawić się" w inne miejsce, żeby potencjalnie nie komplikować. Ale pozostali?

Moja faktura z Eureki, na której są dokładne dane teleadresowe ich i moje, jest na PPA w galerii z książką - co za perfidny zbieg okoliczności - Zalepy. No to teraz czarny chleb i czarna kawa mnie czeka, jak nic. Jak mogłem...

Dobrze, to wiem już na czym stoję, będę ograniczał swoją obecność w tym wątku.
[#244] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #242

tak zapytam ile ta ksiazka kosztowala ? po ile utopiliscie ?
3
[#245] Re: K&A Plus #21

@adam_mierzwa, post #243

Ja rozumiem, że jak ktoś umawiał się na kupno przez mesendżera, czy ogólnie kupował "na gębę" to może mieć problem, bo można tu dopatrzyć się oszukania państwa, sprzedania poza systemem sklepu bez podatku.

Problem może mieć sprzedający a nie kupujący.
1
[#246] Re: K&A Plus #21

@HOŁDYS, post #244

Ja tylko 140 ale inni duzo wiecej np juen ponad 3tys
adammierzwa 500 za wykonana usługę
reszta niemam pojecia siedzą i sie przyglądają
[#247] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #246

juen ponad 3tys

Ale ten pan juen sam na tyle wycenił swoją szkodę,
możliwe, że nabywca usługi nie był zadowolony
z jakości wykonania i nie zapłacił. Nie wiemy.
[#248] Re: K&A Plus #21

@mmarcin2741, post #247

na ile wycenisz w takim razie 65 szt Bridge Strike'ów ?
[#249] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #246

Of kors,
ja np wcinam popkorn i czytam te elaboraty.
Sam mam zamówiony t3 Morpohosa(75 zyla) i nie liczę na odzysk - nie chce mi się iść na policję i spędzić tam nieproduktywnie dwie godziny.
A wydawca prowdopodobnie liczy (o ile żyje) na przedawnienie, że 'Amigowcy-miękkie faje' nikomu tego nie zgłoszą bo szkoda im czasu na szlajanie się po policjach i sądach.
Ale...facio się kiedyś gdzieś pojawi i najnormalniej w świecie ktoś mu sklepie miskę (zakładam, że AZ jest do tego chyba przyzwyczajony bo zniknięcie świetnie się w to komponuje).

Szary Wilku - jestem Twoim fanem. Zakładam, że podobnie podchodzisz do innych zakupów internetowych - zamawiasz, robią Ciebie w bambuko a Ty ze zrozumieniem tłumaczysz to sobie, że kolo pewnie jest chory i teraz nie ma czasu zrealizowac Twojego marnego zamówienia bo odkłada kase na następną chemię....

P.S. Proponuję - odpimpajcie się od ludzi wstawiających swoje produkty do sklepu AZ...oni sa najbardziej w plecy - nie zakładam, że wystawiali mu faktury na kasę z d...py tylko wcześniej się umawiali. Prawdopodobnie od tych faktur musieli zapłacić podatki...Współczuję Wam - ale to Polska właśnie.
Pozdro dla Husarza Szarego Wilka
8
[#250] Re: K&A Plus #21

@artrob, post #249

mam zamówiony t3 Morpohosa(75 zyla)

Proste pytanie, czy cena 75zł to była normalna cena rynkowa czy niższa?
W jakiej cenie mieli ten produkt inni sprzedawcy?
[#251] Re: K&A Plus #21

@mmarcin2741, post #250

Prosta odpowiedź: Panie Marcinku...widzę, że chyba nie w temacie....
1
[#252] Re: K&A Plus #21

@artrob, post #251

Nie jestem w temacie. Z tego, co się orientuje, to długi wobec wierzycieli
reguluje syndyk masy upadłościowej firmy.
[#253] Re: K&A Plus #21

@JacK_Swidnik, post #246

Może coś uda się odzyskać ?

Informacja dla osób które wpłaciły pieniądze za AlarCity:


--- Copy & Paste ---

Informujemy, że od czasu zamknięcia Bitronic (ex. Amiga.net.pl) planowane fizyczne wersje gry zostały oficjalnie anulowane. Pomimo tej poważnej komplikacji, nadal chcemy dotrzymać naszego zobowiązania i dostarczyć Alarcity, więc obecnie staramy się znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, którzy do tej pory wspierali grę.

Mając to na uwadze, zachęcamy wszystkich sponsorów do bezpośredniego skontaktowania się z nami (podając swój stary numer zamówienia), aby pomóc nam odbudować nową bazę danych list przedsprzedażnych, a także odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące powyższej sytuacji lub ogólnie projektu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich za cierpliwość i wsparcie!

------------- źródło -------------

AlarCity - pixelglass.org

We'd like to announce that since the closure of Bitronic (ex. Amiga.net.pl) the planned physical versions of the game are officially canceled. Despite this major setback, we still want to honour our commitment and deliver Alarcity, so we're currently trying to find a solution that could satisfy everyone that supported the game so far.

With this in mind, we urge all backers to directly contact us (with their old order number) in order to help us rebuild a new presales list database, as well as answer any question in regards to the above situation or the project in general.

A huge thanks to all for your patience and support!


--- End ---

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 22:00:53 przez Amig_OS
1
[#254] Re: K&A Plus #21

@Amig_OS, post #253

Chciałbym dodać w wątku, że z mojego punktu widzenia największą tragedią w tej sprawie jest po prostu to że sporo osób, w tym ja mamy wiele wspaniałych wspomnień związanych z wydawnictwem Pana Adama Zalepy.

Na mojej półce leży wiele książek wydawnictwa A2 - czterotomowa seria "Programowanie od Podstaw" (AMOS, Asembler, Blitz Basic, E), trzytomowa "Amiga OS 3.1" i kilka innych - "Deluxe Paint", "Directory Opus".

Patrząc na półkę wspominam sobie tamte niedawne czasy. Kilka z tych pozycji jeszcze nie przeczytałem!

Pan Zalepa pisze książki bardzo przystępnym i miłym językiem - czyta się z przyjemnością.

Poza tym mam w szufladzie całe roczniki "Amigazynu" - wiele numerów oraz "RetroKomp". Nie wszystkie przeczytałem od deski do deski.

Można mieć pretensje, że wydawnictwo A2 zostało zamknięte bez uregulowania zaległych zamówień.

Ja sam dostałem za całą serię artykułów na temat Asemblera do Amigazynu jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 50 złotych oraz pisemne podziękowanie za współpracę i grę pudełkową Worthy.

Posiadam też zakupione "Tanks Furry", "Bridge Strike", "Solid Gold", kilka płyt Cover CD, Directory Opus 5.8 i jeszcze dużo innych rzeczy.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 22:29:41 przez Hexmage960
[#255] Re: K&A Plus #21

@Dorian3d, post #233

Przecież napisał oświadczenie wystarczy przeczytać z zrozumieniem.
[#256] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: K&A Plus #21
[#257] Re: K&A Plus #21

@KM_Ender, post #236

Przepraszam już sie poprawiam bo Dżuan mnie ignoruje ;) A tutaj przeca same ha*y
[#258] Re: K&A Plus #21

@mmarcin2741, post #241

Chyba dla apla ;) "Amigowcze"
[#259] Re: K&A Plus #21

@nekroskop, post #248

Panie żeby były te 3 tys juana to trzeba by było udowodnić ze Zalepa jest sprzedał.Bo tak to sobie mozemy wszystko liczyć ja np gdyby napisał taka grę jak np cywilizacja to w teorii straciłem na piractwie miliony to jest jakaś logika libkowa.Na miejscu Zalepy bym wyslal te wszystkie sztuki z powrotem.
[#260] Re: K&A Plus #21

@artrob, post #249

Facet ale nie mówimy tutaj o jakimś anonimowym człowieku tylko o sobie co by nie mówić zasłużonej w świecie Amigowym proste.
[#261] Re: K&A Plus #21

@Hexmage960, post #254

Ja już przestałem nawet liczyć ile kasy straciłem na pre-ordery a było trochę tego: Bitronic/A2, AmigaTec, Cinemaware.

PS.
Ale pakiet "AAA A-EON" dostałem :)


Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 23:06:14 przez Amig_OS
[#262] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #258

Chyba dla apla ;) "Amigowcze"

A na jakim sprzęcie Amigowcy odpalają morph os-a jeśli nie na Apple Maku?
Więc Jobsowi należał się tytuł Amigowca roku. Był cały temat o tym
niedawno.
[#263] Re: K&A Plus #21

@artrob, post #249

Proponuję pójść z tym do sądu tym, którzy są pokrzywdzeni oraz zamknąć ten wątek. Ludzie to czytają, również z zewnątrz, chluby to środowisku nie przynosi.

ale to Polska właśnie


Odbimbaj się Waszmość od Polski i podaj mi nazwę kraju, w którym nie ma takich sytuacji, postawię Ci browara.
3
[#264] Re: K&A Plus #21

@mmarcin2741, post #262

A na jakim sprzęcie Amigowcy odpalają morph os-a jeśli nie na Apple Maku?


Amiga klasyczna z kartą PPC, Efika, Pegasos G3/G4, no i na końcu, na szczęście dla użytkowników MorphOSa, tanie maki PPC G4/G5

----edit

A przepraszam, AmigaOne również :)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 23:06:33 przez karolb
[#265] Re: K&A Plus #21

@Amig_OS, post #261

Rozumiem, sam z reguły nie kupuję w preorderze i tak się złożyło, że otrzymałem wszystkie zamówione w wydawnictwie produkty.

Chciałbym jednak zauważyć, że chyba 90% zamówień z lat 2015-2021 zostało przez wydawnictwo A2 zrealizowanych bez najmniejszych problemów.

Z reguły firma z dobrą renomą rzadko staje się nieuczciwa. Tutaj są jakieś niejasne okoliczności. Zgadzam się, że to sąd powinien decydować.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 23:09:35 przez Hexmage960
[#266] Re: K&A Plus #21

@SzaryWilk, post #259

No ale nie odesłał i choćby skały srały to nie da się tego obronić.
5
[#267] Re: K&A Plus #21

@karolb, post #264

Amiga klasyczna z kartą PPC, Efika, Pegasos G3/G4, no i na końcu, na szczęście dla użytkowników MorphOSa, tanie maki PPC G4/G5

Dlatego napisałem, że Steve Jobs tyle dobrego zrobił dla Amigi, że powinien zostać
uhonorowany tytułem Amigowca jeśli nie roku, to przynajmniej miesiąca.
Tanie i dostępne maki to jest to.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 23:25:15 przez mmarcin2741
[#268] Re: K&A Plus #21

@nekroskop, post #266

Jak widać rozmowa tutaj z niektórymi jak z


[#269] Re: K&A Plus #21

@JakubH_, post #268

To nie rozmowa a karmienie…ok, racja
6
[#270] Re: K&A Plus #21

@karolb, post #264

Amiga klasyczna z kartą PPC, Efika, Pegasos G3/G4, no i na końcu, na szczęście dla użytkowników MorphOSa, tanie maki PPC G4/G5

Zalogowałem się na znane forum od apple. Pytam się ja, gdzie jest
dział Amigi, ale to jak walenie głową w mur, zero reakcji.
Dziwne to jest, bo my jako Amigowcy się poczuwamy a aplowcy
nie. Będę interweniował.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2022 02:34:50 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem