[#3811] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3809

wygląda coraz lepiej i żwawo chodzi... pod emulatorem. Nikt dotychczas nie widział tego na prawdziwej Amidze 500.
[#3812] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #3810

W trakcie zmieniły się wymagania?
[#3813] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QkiZ, post #3812

Wymagania się nie zmieniły. Tylko to nie będzie Doom. To będzie gra FPS bazująca częściowo na danych (tekstury, postacie) z gry FreeDoom, ale z własną "historią", własnym zestawem map i z silnikiem pozwalającym na mniej niż Doom. Czemu ktoś ciągle wyskakuje z tym "Doomem na A500"?
[#3814] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3805

Trochę archaiczne sterowanie zżerające masę czasu.
[#3815] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Tomski, post #3814

Hoffman anonsuje premierę portu Metal Gear na jutro.
1
[#3816] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #3815

To fajowsko, Może w końcu przejdę MGS4 do kompletu, bo jakoś 10 lat to mało czasu było, o piątce już nie wspomnę.
[#3817] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #3813

Czemu ktoś ciągle wyskakuje z tym "Doomem na A500"?

Bo sam autor tak twierdzi?
https://youtu.be/c00B3uE5FV8
[#3818] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QkiZ, post #3817

Klon gry, to chyba nie ta sama gra? Mogę się mylić.
[#3819] Re: Zapowiedzi nowych gier

@karolb, post #3818

Za pewne autor miał to na myśli pisząc "DOOM for A500".
[#3820] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QkiZ, post #3819

Pod filmikiem z yt który zalinkowałeś, jest opis:

4th episode of making of "Doom" clone on an Amiga 500.
[#3821] Re: Zapowiedzi nowych gier

@karolb, post #3820

Ups przekręciłem. Nieistotne czy to będzie Doom czy klon Dooma, autor twierdzi że to ma działać na A500.
[#3822] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3470

Żeby ludzie nie zapomnieli o projekcie pojawiło się kolejne nagranie z Reshoot Proxima 3

3
[#3823] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3822

Mam coraz większą ochotę na ten tytuł. Jakaś przybliżona data premiery czy cały czas "praca w toku" ?
[#3824] Re: Zapowiedzi nowych gier

@szczupi26, post #3823

Turbo Tomato - tego jeszcze nie grali... News

3
[#3825] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3824

Klawe to. :] Będę grać!
[#3826] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3824

Ale to by było fajne z trybem versus!
[#3827] Re: Zapowiedzi nowych gier

@btr, post #3826

Na czterech graczy ....... to by było coś. Pamiętam multi w 3 osoby na jednym ekranie w Megablast, kupa wrzasku, śmiechu, bluzgów, było ekstra

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 17:33:04 przez szczupi26
[#3828] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #3824

Takie pd, shareware ale dobre! Muzyczka buduje klimat.
[#3829] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amikoksu, post #3828

Czy wiadomo coś nowego o Alarcity? Właśnie zauważyłem, że kupiłem tę grę 3 lata temu
2
[#3830] Re: Zapowiedzi nowych gier

@xylaz, post #3829

Czy wiadomo coś nowego o Alarcity? Właśnie zauważyłem, że kupiłem tę grę 3 lata temu

Dobre pytanie, ja też zakupiłem ok, racja
3
[#3831] Re: Zapowiedzi nowych gier

@xylaz, post #3829

Częściowo odpowiedź na twoje pytanie.

Właśnie powstaje kolejna gra pod Scorpion Engine.



Tytuł jeszcze nie został podany. Ale coraz bardziej widać że na szczęście edytor od strony tylniej kości gdzie ona się kończy odchodzi w zapomnienie.

A co z odpowiedzią? Podejrzewam że jednak zdecydowano że najpierw napisze się porządnie engine a potem pod niego zrobi grę. Nie wiem czy z punktu widzenia tych co już zamówili to dobra wiadomość, ale na pewno wpłynie to na to, że gra będzie bardziej dopracowana przy jej wydaniu.
[#3832] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3831

Sprawdziłem wątek o Alarcity na EAB i właściwie nic tam nie ma. Przez ostatnie 2 lata pojawiło się parę obrazków z nowym bohaterem, a przez ostatnie pół roku zupełnie nic.
Nie wiem jak można zapowiedzieć grę, wydać zwiastun, finalne demo i rozpocząć przedsprzedaż, po czym stwierdzić: a jednak zrobimy z tego zupełnie inną grę, ale nie wiemy ile lat nam to zajmnie.
Mnie interesowała gra w takiej postaci, jak pokazuje demo. Nawet Amiga Bill zdziwił się, że przerabiają wszystko, gdy gra pokazana w demie była warta wydania. Mogli to doszlifować, wydać i zająć się nową wizją. Do tego jakieś usprawiedliwianie sytuacji lepszymi możliwościami nowego silnika... no zupełnie jak w Magazynie.
Około 100 osób złożyło preordery, dziwne że jeszcze nie wycofali. Ja zapomniałem, że złożyłem. Gdyby nie to, dawno bym wycofał. Pozostaje zamienić preorder na czasopisma amigowe i zapomnieć o sprawie.
[#3833] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3831

Przyznam się, że nie zrozumiałem twojej odpowiedzi dotyczącej losów Alarcity? Co to ma wspólnego z Scorpion Engine?
Tak a propos engine to Alarcity miał całkiem fajny i sprawny engine, zapitalało to ładnie na gołej A1200/CD32 a na ekranie całkiem sporo się działo i na raz było sporo obiektów- tzw rozpierdzucha, aż miło. No i udźwiękowienie Alalrcity też było bardzo dobre OK

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 09:31:31 przez BULI
[#3834] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #3833

Chodzi o to, że autor Alarcity postanowił zająć się pracą nad silnikiem gry i zrobić z niego narzędzie do tworzenia gier Scorpion Engine. Gdy silnik zaczął się rozwijać i dawać nowe możliwości autor stwierdził, że Alarcity będzie grą RPG i zaczął robić ją od nowa. Temat Alarcity na eab sięga 2016 roku, a gry nie ma i nie będzie (wg mnie). Zrobienie RPG wymaga znacznie większego nakładu czasu i pracy, niż prostej strzelaniny. Poza tym sytuacja zawsze może się powtórzyć: np. autor może zacząć pracować nad kolejną wersją silnika, albo stwierdzić że gra jednak będzie prostą strzelanką. Alarcity to taki zagraniczny Magazyn.
[#3835] Re: Zapowiedzi nowych gier

@xylaz, post #3834

Tak trochę patrząc na to z innej strony - czy dobrze rozumiem, że Amigowcy sfinansowali prace nad grą opłacając wstępne zamówienia ("pre-order")? Ciekawe ile ich było i w jakiej średnio kwocie - czy to tak dobrze jak z Cyberpunkiem, który rzekomo zwrócił się w dniu premiery...
[#3836] Re: Zapowiedzi nowych gier

@pgru2, post #3835

Z tego co pisali autorzy, preorderów pozostało około 100, więc nie ma to większego znaczenia. Może było ich więcej, gdy gra miała zostać wydana.
Ktoś tam napisał, że zapłacił 45e, ja dałem 95 zł.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 11:43:37 przez xylaz
[#3837] Re: Zapowiedzi nowych gier

@xylaz, post #3836

Njapierw akcja z obudowami, teraz z grą. Powoli robi się z tego amigowa (świecka) tradycja.
[#3838] Re: Zapowiedzi nowych gier

@KM_Ender, post #3837

Pewnie też oczekują na "slot", tym razem w wersji RPG
[#3839] Re: Zapowiedzi nowych gier

@xylaz, post #3836

Też nie wydaje mi się, żeby coś z tego było, a nawet jeśli, to nie wiadomo kiedy i czy przypadkiem będę chciał w to grać?!
To może napiszę to wprost.
Jestem za tym, żeby ta kasa wróciła do wpłacających, lub żeby przynajmniej mieli oni jakiś konkretny wybór!
[#3840] Re: Zapowiedzi nowych gier

@KM_Ender, post #3837

Sam kiedyś naiwnie myślałem, jakie to mogłyby wyjść jakościowe produkcje na Ami, gdyby wesprzeć twórców zanim wypuszczą gotowe dzieło. Bo przecież zebranie kasy powinno działać motywująco i zarazem dyscyplinująco, no ale przykłady ostatnich akcji crowdfundingowych pokazują, że to jednak tak nie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem