[#3961] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3960

Na csdb świat się nie kończy, ale to już OT.
[#3962] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3957

Może się po prostu "o gustach nie dyskutuje". Skoro ktoś chce grać w coś, co Tobie się nie podoba to jego sprawa. To czy autor chce coś opublikować to też jego sprawa. To jest coś w rodzaju dyskusji - "ja używam AmigaOS 3, więc po co oni zaśmiecają ten Internet MorphOSem, AROSem, AmigaOS 4", itp. Dopóki nie jesteś rencenzentem(a oni też nie muszą grać we wszystko) to nie masz obowiązku grania w jakąś konkretną grę...
1
[#3963] Re: Zapowiedzi nowych gier

@pgru2, post #3962

Nie zrozumiałeś nic a nic
[#3964] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3939

Chyba powstaje tez port Rick Dangerous'a w Scorpion Engine, chyba na to compo. Zdaje sie, ze jest jakas wolna wersja RTG tej gry i chyba Kefir myslal, zeby zrobic jej wersje na AGA. Ciekawe jaka bedzie szybkosc tej wersji AGA vs RTG. Bedzie mozna to sobie porownac, bo jak niezla to Scorpion Engine bedzie dobrym wyborem dla poczatkujacych, ktorzy chca zrobic swoja gre na Amige.

link
1
[#3965] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3961

Dobrze wiem i całe szczęście że tak jest. Stwierdziłem tylko jak to wygląda, bo jak ktoś nie próbował może nie wiedzieć.

A żeby nie był totalny offtop...


uzupełniając post #3737

Autorzy Boss Machine cały czas parcują nad grą, pomimo że tempo prac zwolniło z różnych powodów.
Sama gra ma być połączeniem japońskich i europejskich strzelanin, jeden z autorów określił to tak:
It’s somewhat Japanese inclined but does have some roots in euroshooter like many well known Amiga shmups. Hybrid.

Poniżej jest testowe nagranie z wersji roboczej dla Amitopia, pokazujące możliwości silnika gry.


Dla zainteresowanych, tutaj można przeczytać wywiad i więcej szczegółów na temat gry.
3
[#3966] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3964

Port Kung Fu Master ma miec calkiem nowa grafike od TenShu. Moim zdaniem wyglada niezle.

link
[#3967] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3966

Wygląda zacnie.
[#3968] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #3967

Wyglada super. Oby tylko gierka utrzymala plynnosc i tempo z arcade.
[#3969] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3966

#3919

JEZUS !!! Dorian3d ,za ta herezje ->> "YO! JOE! + Rodland w jednym'
powinienes dostac rocznego bana

A tfurca tego PO-TFORA za obrazanie uczuc grafikow i sprzedawanie tego gniota,
powinien dostac 15 lat ciezkiego wioslowania na japonskiej galerze z XVI wieku Wściekły



przeciez kolega Minniat rysuje 5 razy lepiej i nie bierze za to ani 1 EURO !!! ok, racja


#3966
Grafika wyglada dobrze ale sam pomysl "portowania" z 8-bit tej gry uwazam za pomylke.
No chyba, ze mechanika gry sie zmieni na cos bardziej rozbudowanego.

ale i tak jestem w lekkim szoku...
sami zobaczcie profil tego grafika - TenShu

ten koles ma juz 20 lat stazu w gamedevie, Wow !!! nie wiedzialem, ze tacy ludzie siedza w amisrodowisku
2
[#3970] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #3969

Ten remake Kung Fu Master wyglada fajnie na obrazkach.
A sama gra, gdzieś pewnie ok roku 1985 kiedy w nią pierwszy raz grałem na C64, wydawała się prymitywnym i przestarzałym crapem.
Nie znałem nikogo, kto by w to grał czy lubił
[#3971] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #3969

sami zobaczcie profil tego grafika - TenShu

Tworzy on także grafikę do gry Super Metal Hero oraz Shadow of Sergoth.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 07:53:13 przez Solo Kazuki
[#3972] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3970

Nie znałem nikogo, kto by w to grał czy lubił


Ja z kolei mialem z tym stycznosc tylko na arcade i ten automat byl dosyc popularny. I jak to na automatach, wszystko bylo wieksze, ladniejsze i plynniejsze.
[#3973] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #3969

sami zobaczcie profil tego grafika - TenShu

ten koles ma juz 20 lat stazu w gamedevie, Wow !!! nie wiedzialem, ze tacy ludzie siedza w amisrodowisku

Dorobek robi wrażenie ok, racjaOK
[#3974] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kempy, post #3972

Ja z kolei mialem z tym stycznosc tylko na arcade i ten automat byl dosyc popularny. I jak to na automatach, wszystko bylo wieksze, ladniejsze i plynniejsze.

Cytuj zaznaczony tekst


za gówniaka myślalem że skoro Amiga to taki drogi kąkuter to grafike będzie miała co namniej taką jak na salonie XD
[#3975] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3965

Poniżej jest testowe nagranie z wersji roboczej dla Amitopia, pokazujące możliwości silnika gry.



to naprawdę moze tak zapierd*ć na Amidze w czasie gry (mam na myśli szybkość tła)?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 10:02:04 przez Azakiel
[#3976] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3975

Tak. Dodatkowo tła mają być bardziej złoone i dłuższe (chodzi o powtarzanie się tła), a obecne tło już ma 336 kolorów (!). Proponuję przejrzeć poprzednie wpisy na temat tej gry(iść "po sznurku" wstecz, staram się zawsze odnosić do uzupełnianego tematu) oraz oglądać nagrania w 50FPS (ważne!).
1
[#3977] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3975

to naprawdę moze tak zapierd*ć na Amidze w czasie gry (mam na myśli szybkość tła)?


[#3978] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3873

Mr. Owl zmienił tytuł na Morci i wkrótce ma być premiera.

[#3979] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3978

Nawet boss wiewiorka jest. Ciekawe na jakim konfigu to bylo uruchamiane, bo wyglada ze Scorpion Engine jest juz calkiem niezly do tworzenia gier na Amige dla poczatkujacych. No i autor tej gry ma tez ciekawe pomysly i robi calkiem niezla grafike jak dla mnie.
[#3980] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3979

Spritesy super, ale nad tłami mógłby popracować. Tam gdzie są 3 kolorowe aż prosi się o lekki gradient na jednym z kolorów (o ile oczywiscie Scrorpion engine to obsluguje).
[#3981] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3979

Ciekawe na jakim konfigu to bylo uruchamiane, bo wyglada ze Scorpion Engine


No właśnie bardzo ciekawe ? Scorpion Engine vs Amos Pro ?
[#3982] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #3966

Jest juz filmik Kung Fu Master z nowa grafika w ruchu, na razie tylko glowny bohater i pierwszy level.

link
[#3983] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #3981

W Amosie tez da sie napisac calkiem dobre gry. Ale Scorpion Engine to chyba bardziej interpreter niz basic cos jak Red Pill lub Backbone.
[#3984] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3970

Ten remake Kung Fu Master wyglada fajnie na obrazkach.
A sama gra, gdzieś pewnie ok roku 1985 kiedy w nią pierwszy raz grałem na C64, wydawała się prymitywnym i przestarzałym crapem.
Nie znałem nikogo, kto by w to grał czy lubił

Czy to aby nie jakiś żart? Kung Fu Master to był
absolutny hit w salonach Arcade.
Wersja na C64 była całkiem udana, tylko że
spacją zmieniało się uderzenia ręka/noga.

Dość powiedzieć, że sequel, czyli Vigilante
był grą słabszą od Kung Fu Mastera, mimo
że ukazał się kilka lat później.


Kung Fu Master It was also one of the top five best-selling Commodore 64 games of 1986.
Kung-Fu Master was an influential game that had a significant cultural impact. It is regarded as the first beat 'em up brawler, and an early example of the side-scrolling character action game genre, which became popular during the mid-to-late 1980s.


Kung Fu Master to był kamień milowy w bijatykach.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 00:53:06 przez mmarcin2741
[#3985] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #3984

Może i kamień milowy, ale nie zmienia to faktu, ze wyglądał kiepsko i nikt z moich znajomych ok. roku A.D. 1985
w to nie grał, bo uważaliśmy te grę za badziewie. A znajomych trochę miałem, bo byłem stałym bywalcem giełdy przy Grzybowskiej i nawet z kolegami trochę handlowalismy.
A to, ze na Arcade i gdzieś na zachodzie gra była hitem, cóż, u nas, na c64 raczej nie.
[#3986] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #3984

Tak w tamtych lata to na c64 ostro w to grałem, to był mega Hit.
A na amige to mega gniot.
[#3987] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #3986

A na amige to mega gniot.


Wyszło to na amigę?
[#3988] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kempy, post #3987



Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 13:32:43 przez Dorian3d
[#3989] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3978

hicior sie szykuje, jak wiekszosc tych amigowych gier ostatnio , bardzo dopracowany piksel art (szczególnie drugi plan) i ta dynamiczna pełna ciekawych patentów rozgrywka, skakanie po platformach no kto by pomyślał

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 13:55:49 przez Azakiel
1
[#3990] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #3988

Just to point out, that is not my version of Kung Fu Master.

I'm not sure what that is to be honest.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem