[#3931] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3930

Powoli to wszystko przypomina "sztukę nowoczesną"...

Oglądałem kiedyś program o niej, gdzie "artysta" rozłożył na ziemi płótno, nachlapał na nie farby, wziął następnie stojący obok rower i nim pojeździł po płótnie , a na koniec po nim pochodził. I wyszła "sztuka nowoczesna".

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:07:14 przez Solo Kazuki
[#3932] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3927

"Jakieś przygnębiające są te wszystkie amigowe gry jakie tu oglądam"

dlatego nie samą Amigą żyje miłośnik gier retro - wiele ciekawych produkcji wychodzi obecnie na MegaDrive, CPC, Atari 8bit, C64, nie wspominając o Spectrum.
[#3933] Re: Zapowiedzi nowych gier

@charliefrown, post #3932

Wiem, dlatego to co ukazuje się na Amigę jest tym bardziej przygnębiające.
Takie A Pig Quest na C64. Czekam na premierę
1
[#3934] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3933

Spokojnie z tym przygnębieniem, bo rodzą się też perełki na Amigę i to w polskim wydaniu, patrz: Jump i Dread ok, racja OK
[#3935] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #3934

Retro 3D mnie nie interesuje. Wole pixele OK
[#3936] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3935

No to będzie kłopot, bo ambitni programiści próbują pokazać coś, czego na Amidze jeszcze nie było. A piksele były i to w nadmiarze. ¯\_(ツ)_/¯
[#3937] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #3936

Wole fajne gry od dzieł ambitnych programistów
[#3938] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3937

"Fajne" - to znaczy gry typu "Radical moves"?
[#3939] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #3938

[#3940] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3939



Creeping Me Out Hex Night - film przedstawiający kolejny etap oraz nowe elementy gry.
1
[#3941] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3940

Kolory jak by coś się w maszynie zacięło
[#3942] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3927

Witam. zastanawia mnie dlaczego C-64 dostaje dużo lepsze ilosciowo i jakosciowo wsparcie obecnie niż Amiga w temacie gier, przecież wiekszośc tych nowych gier na Amige wygląda jakby ktoś dopiero uczył sie robienia grafiki i gameplayu (robiąc przy okazji grę), one są po prostu straszne

https://www.youtube.com/watch?v=PeLNonL2uIA&feature=emb_logo

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 09:26:39 przez Azakiel
1
[#3943] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3942

wiekszośc tych nowych gier na Amige wygląda jakby ktoś dopiero uczył sie robienia grafiki i gameplayu (robiąc przy okazji grę)


Taki już urok gier robionych przez amatorów. Większość powstających obecnie gier na Amigę to właśnie taka radosna twórczość.
[#3944] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #3943

to że to robią amatorzy to widać gołym okiem, ale nie chodzi mi o te oczywistą oczywistość tylko o coś innego - dlaczego (statystycznie rzecz biorąc) to C-64 dostaje wieksze wsparcie profesjonalistów a Amiga najczęsciej jakies amatorskie potworki.
[#3945] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3944

Myślę, że to wszystko wina NG. Parszywego NG, które wyssało z "klasyków" tylu zdolnych twórców... chlip.
Ale za to "my" mamy więcej akceleratorów, a systemy operacyjne proliferują w zaiście nowotworowym tempie.
[#3946] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #3943

Na Amigę profesjonaliści z powodzeniem właśnie tworzą Dread'a i Jump'a! POLSKA GUROM!
[#3947] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mastaszek, post #3946

To mnie akurat bardzo cieszy, i mocno sledzę postępy prac Polaków nad tymi perełkami.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:44:59 przez Azakiel
[#3948] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3947

mocno sledzę postępy prac polaków


Myślę, że jednak "Polaków". Szanujmy się.
1
[#3949] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3944

Można to zrobić prościej w różnych BackBone'ach i AMOS-ach i w dodatku nie chcą niczyjej pomocy. Takie Zosie-samosie. Rzadko się zdarza, że są ludzie wszechstronnie utalentowani i znają ASM czy C
[#3950] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3942

Mi się wydaje że tu chodzi o różnorodność sprzętu. C64 miało głównie jedną konfigurację. Amiga ma wiele. Pomimo wielu użytkowników można znaleźć wiele oczekiwań. Właśnie jedni chcą gry na klasyka A500/600 7MHz. Inni chcieliby gry pod WarpOS, jeszcze inni pod A1200 z 020 i AGA. Kto ma kartę RTG to wiadomo że chciałby zapomnieć o AGA. Do tego dochodzą posiadacze PPC, Vampire, OS4.1. C64 to jedna gotowa architektura. Jedna ilość RAM, jeden i ten sam procek. Masz C64 - włączysz grę, nie masz - nie włączysz :)
[#3951] Re: Zapowiedzi nowych gier

@tukinem, post #3950

To bardziej skomplikowane i o wiele większe przedsięwzięcie, porządna gra na A500.
Różnorodność sprzętu raczej nie ma w tym przypadku znaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 20:14:23 przez Aniol
[#3952] Re: Zapowiedzi nowych gier

@tukinem, post #3950

różnorodnosc sprzetu - to jest jakis argument, ale mi też chodzi o to że nawet jesli bedziemy rozpatrywać tylko prostsze gry 2D ktore mogłyby w wiekszosci zadziałać na zwykłej A500 to w porównaniu do tego co wychodzi ostatnio na C-64 to od strony wizualnej te amigowe produkcje wypadają bardzo bardzo amatorsko. Może chodzi o to że jesli ktos chce zrobić coś na retro sprzęt to robienie na C-64 to jest po prostu mniejsza ilosc pracy niz na Amigę (nie wiem czy wogole mozna brac po uwage aspekt finansowy, myslę ze to jest taka nisza że nie ma co tego wogole brać pod uwagę)
[#3953] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #3951

"To bardziej skomplikowane i o wiele większe przedsięwzięcie, porządna gra na A500."

Mam o tym jakies tam pojęcie, lata temu robilismy w pare osób grę na Amige ktora mozna powiedziec z perspektywy czasu za bardzo wyprzedzała swoje czasy (mysle ze to było zbyt ambitne) , ale jak to bywa w takich przypadkach -zbyt mało osób + robienie tego w tzw czasie wolnym + brak inwestora i efekt taki jak to zwykle bywa.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 20:26:53 przez Azakiel
[#3954] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3953

Ja mam na to też jeszcze inne spojrzenie. Na scenie C64 trzeba zrobić "wow". Badziewia, które się pojawiają zostaną skrytykowane. Na Amidze albo efekt "wow" już przeminął i nikomu się nic nie chce albo dopiero przed nami. Nie pomagają jednak klakierzy, którzy najgorsze badziewia okrzykną hitem. To pociąga kolejnych amatorów chętnych osiągnięcia "sławy" w amiświecie i kółko się kręci. To my jako użytkownicy powinniśmy przestać zachwycać się byle czym tylko dlatego że wyszło.
[#3955] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3954

Wiesz nie do konca sie zgadzam - krytykowanie wszystkiego co wyjdzie spowoduje demotywacje do dalszej nauki tworzenia czegos na Ami.
Ja tez nie zachwycam sie wszystkim ale tez nie pisze ze wszystko to crapy.

Ludzie pamietaja kolorowe gry z piękna grafika chadzace 50fps i takich oczekuje obecnie
nikt nie pamieta ze crapy tez wychodzily w latach 80-90 bo ludzie sie uczyli w domowych zaciszach bez interentu ..a owoc pracy zawsze kusi zeby pokazac swiatu.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 07:52:34 przez HOŁDYS
[#3956] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #3944

Mity i propaganda!

A tak na serio to wcale procentowo nie wypada lepiej niż na Amigę, tylko na C=64 powstaje więcej gier dlatego też jest ilościowo więcej dobrych. Wystarczy przejrzeć sobie CSDb i zobaczysz ile "kichy" wychodzi także na Commodore.

Na C=64 czekam obecnie na Pig Quest. Na Amigę natomiast w najgorszym wypadku na Super Metal Hero i Boss Machine. Nieźle się zapowiada też kilka innych gier, np Metro Siege, Demon Claw czy choćby wspomniany kilka postów wyżej Creeping..., co pokazuje że na Amigę też się da. A że jeżeli chodzi o ilość pracy/kodu na Amigę są większe gry, dlatego to wolniej idzie i może się dodatkowo wydawać że "nic nie ma".
[#3957] Re: Zapowiedzi nowych gier

@HOŁDYS, post #3955

Ja nie twierdzę, że wszystko to badziewia. Jest kilka pozycji bardzo dobrych, dobrych czy nawet średnich. Zdecydowana większość to jednak nie powinna nigdy wyjść poza dysk twardy samego autora. I tym ostatnim trzeba to uzmysławiać. Jeżeli ktoś się uczy, to niech słucha, dyskutuje, odbiera oferowaną pomoc. Takie wątki jak najbardziej są właściwe, ale nie chwalmy każdej rzeczy która ktoś wytworzył tylko dlatego że jest. Na EAB jest dużo takich osób, które najgorszego crapa będą doceniać i to jest właśnie chore.
1
[#3958] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #3956

Zgadzam się z Tobą. Tylko że jest mała różnica. O tych badziewiach nikt nie mówi dobrze. Wpadnie to na takie csdb i wszyscy zapominają. U nas, czy na EAB wypowiedz się krytycznie i w zasadzie lincz
[#3959] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3958

Nie wiem czy pamiętacie, ale w ostatnim numerze papierowego PPA zapoczątkowałem rubrykę krótkich opisów nowych gier. Później chciałem to kontynuować jako mini recenzje na portalu, lecz zauważyłem, że zaczęło brakować mi słów opisujących miernotę recenzowanych tytułów. Inaczej się ich po prostu nie dało oceniać i uznałem że to nie ma żadnego sensu. Gdy trafi się coś ciekawego, to albo ja, albo ktoś wcześniej czy później to zrecenzuje, ale crapy pozostaną crapami i "nie ma w języku polskim słów wystarczająco obraźliwych" () aby był sens poświęcać im czas.

Ostatnio przeglądam stare cover CD i jak czasami patrzę na to, co wówczas ludzie robili i wrzucali na Aminet i określało się jako "słabe", to patrząc na to dzisiaj i porównując z tym co się pojawią obecnie, to były o wiele ciekawsze rzeczy.

Oczywiście nie chce generalizować. Są pozycję, na które sam czekam i cześć pokrywa się z listą Solo. "Jump" Kefira to też będzie coś epokowego.
[#3960] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #3958

Całe to CSDb o ile jako źródło softu jest w porządku, o tyle jako forum dyskusyjne nie do końca. Żeby cokolwiek tam napisać, musisz mieć konto. Żeby mieć konto musisz napisać o sobie i kogo ze sceny znasz oraz uargumentować (!) że konto mieć powinieneś. Jeżeli argumentacja nie zadowoli szanownego jury, zostajesz potraktowany odmownie. Jest to niestety coraz bardziej kółko wzajemnej adoracji, więc z tą krytyką chyba coś jest nie tak...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem