[#4021] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4019

Klasyka z automatow. JOTD juz prawie skonczyl port Pacmana (chyba nie bylo), mozna pograc jak ktos chce. Choc mi sie wydaje, ze troche dluzej dzialalo zjadanie duszkow na pierwszej planszy, ale moze zle pamietam.

link
[#4022] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Pojawiła się kolejna wersja (demo) Turrican 2 AGA - tym razem prezentująca World3 (w dwóch wersjach - blue i grey):
1
[#4023] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #4021

Pacman - demo:
[#4024] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4022

Kozak !
[#4025] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4024

[#4026] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4023

Zglos blad z ~2:10 do JOTD na EAB.
[#4027] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4011

Dla zainteresowanych poniżej nagranie działania obecnej wersji (prealpha albo kilka tych pre?) Boss Machine na nierozbudowanej A1200.

1
[#4028] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4022

Strasznie mi się podoba ten Turrican2 na AGA ślinaOK

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 10:41:34 przez BULI
[#4029] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4027

Pięknie daje rade na gołej A1200 OK
[#4030] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4025

Sympatyczne- zobaczymy co z tego wyjdzie OK
[#4031] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #4030

[#4032] Re: Zapowiedzi nowych gier

@JakubH_, post #4031

[#4033] Re: Zapowiedzi nowych gier

@JakubH_, post #4032

194x wygląda naprawdę zachęcająco OK
Jedyny mankament jaki mi się rzuca w uszy, to muzyka.. straszne MIDI (20 lat do tyłu- brrr)
[#4034] Re: Zapowiedzi nowych gier

@JakubH_, post #4032

Kolejne gry tylko na V. Chyba trzeba by było zrobić osobny wątek, bo "typowemu posiadaczowi Amigi" to na nic się nie zda.

A co do gier na Amigę ( ) to na konkurs Cammy powstaje kolejna konwersja klasycznego tytułu, tym razem Wonderboy.

1
[#4035] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4034

Litości, wygląda jak wersja na Amstrada:
[#4036] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #4035

Gorzej !
[#4037] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4036

Nie jestem wprawdzie fanem wielkim Wonderboy, ale...
Możesz mi powiedzieć z której strony wygląda gorzej? Bo ja widzę że na Amstrada jest pikseloza w mniejszej ilości kolorów.

Amstrad


Amiga


Automaty


Jedyne co się mogę przyczepić do wersji na konkurs to że jest obraz rozciągnięty w pionie i brak na razie panelu z dodatkami.
1
[#4038] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4036

trochę gorzej :)
[#4039] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4037

Z lewej
Gorzej chodzi mi że słabo wygląda na amidze .
Jak na amigi mozaikowości ( GRAFICZNE)to jest kibel .
[#4040] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4039

To widocznie na automacie to już szambo, bo nie licząc rozciągnięcia grafika jest prawie taka sama.
[#4041] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4040

No cóż, jak tematem przewodnim AmiGameJam są porty, to ludzie idą po najmniejszej linii oporu. Wyciągają jakieś starocie z NES albo automatów z lat osiemdziesiątych. Szkoda czasu na takie konkursy.
[#4042] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #4041

No, jak ktoś popełni port Xash3D to ma gwarantowane 1st place :)

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 14:52:52 przez waldiamiga
[#4043] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #4041

Wyciągają jakieś starocie z NES albo automatów z lat osiemdziesiątych.


Amiga 500 to też komputer z lat 80 chciałem zauważyć ;) Mnie się te porty bardzo podobają.
3
[#4044] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Lapka555, post #4043

Dobre podsumowanie.
2
[#4045] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #4044

[#4046] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #4042

Tylko kto to przerobi z małych endianów na duże.
[#4047] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #4041

Marudzenie. Cammy chciała zorganizować taki konkurs jaki jest więc go zorganizowała. Jednym się podoba, drugim nie, ale jest jaki jest.

Zresztą co jak co ale marudzenia że "stare, kiepskie i w ogóle zły pomysł" to się po tobie nie spodziewałem. Bardziej po Selerze... znaczy Selurze.

Nie każdy ma taką odwagę jak McGeezer i robi "odświeżoną" grafikę jak on w KungFu Remaster. Nomen omen ukazało się nowe nagranie w którym jest ukazane sporo przeciwników wprowadzonych już w silnik gry.

A dla malkontentów zę "łee, to nie oryginalne" dodam że oryginalny wygląd będzie też dostępny (prawdopodobnie aktywowany cheat codem).
3
[#4048] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4047

No to jakiej gry zrobić port, żeby nie było z lat 80-tych lub 90-tych? Port Far Cry 4 na Amigę, czy Mortal Kombat 11? Nawet mój "port" co praktycznie tylko jest amatorską podróbką Blobby Volleyball z 2001 roku bodajże to też jest port starej gry :) może chodzi tu o maksymalne wykorzystanie możliwości Amigi? Może trzeba by stworzyć port Crash Bandicoot z Playstation albo port Tekkena, Gran Turismo? No tego już chyba Amiga nie uciągnie...

PS. Moim zdaniem każda nowa gra na Amigę nawet, jeśli to miałby być kolejny Pong, czy Donkey Kong jest warta uwagi. Niech powstają nowe produkcje. Sam poświęciłem już dużo wolnego czasu na naukę programowania i te "lepsze" kody udostępniam bez wahania. Nie oczekuję za to niczego materialnego. Satysfakcja i dobre słowo to wszystko :) A Amiga niech żyje.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 18:38:08 przez tukinem
2
[#4049] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4034

A co do gier na Amigę ( ) to na konkurs Cammy powstaje kolejna konwersja klasycznego tytułu, tym razem Wonderboy.


jak zobaczyłem te wersje na Amige to pomyslem: kurcze no za ładne to nie jest ale jak odpaliłem dla porównania wersje oryginalną to pomyslalem: no przeciez to praktycznie to samo

W moich wspomnieniach (do momentu obejrzenia w/w filmików) Wonderboy prezentował sie duzo lepiej (ah ten mózg troll )

To ja już chyba wolałbym zagrać w te wersje

https://www.youtube.com/watch?v=MFpNy7mZdkY
[#4050] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azakiel, post #4049

Ja się zagrywałem w Monster World (Wonder Boy) IV na SEGA MegaDrive:

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem