[#4141] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #4139

Jak Scorpion Engine bedzie ukonczony to wtedy bedziemy mieli wysyp mega gier na Amige.
Juz widze jak tysiace muzykow, domoroslych grafikow, tworcow scenariuszy czy nawet ludzi, ktorzy znaja sie tylko na recenzowaniu gier, zacznie tworzyc swoje arcydziela.
To dopiero bedzie.. prawdziwa katastrofa
[#4142] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4141

Widzisz, dobry silnik nigdy nie jest w pelni ukonczony, zawsze w nim jest cos do poprawienia lub dodania. Grunt, zeby dzialal dosc stabilnie i pozwalal zrealizowac w pelni projektowana gre. Zeby zapobiec tej zapowiadanej katastrofie to czekam niecierpliwie na produkcje firmowane przez Selur Games. To bedzie nowy wymiar w grach na Amige. Wszyscy wtedy beda mieli punkt odniesienia i wyznacznik jakosci dla gier Amigowych. Nikt wtedy juz nie osmieli sie wydac zadnego crapa na Amige, bo bedzie mu wstyd. A wiec do dziela.
[#4143] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4127

Nawet ładnie wygląda

Motyw muzyczny bardzo przypomina mi ten z Breathless (kawałek zapętlony), zresztą wystrzały z broni też.
[#4144] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #4142

"Selur Games. To bedzie nowy wymiar w grach na Amige."

[#4145] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #4135

Jakie 8 kanałów? Knightmare jest na PSG a to jest zazwyczaj po prostu AY-3-8910 który ma 8, ale oktaw. Kanały ma tylko 3.
[#4146] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4145

Hmm jak dla mnie tam jest MSX-Music czyli w teorii mozesz grac jednoczesnie na 3 kanałach PSG i na OPLL. To jakos tam te kanały się sumują.
[#4147] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4146

A ja piszę o Knightmare, na którym wzorowany jest ten amigowy, a nie Knightmare 2.0. Knightmare jest na MSX, Knightmare 2.0 już na MSX2.

Edit: A Jak mówimy już o MSX-Music to ma on 9 kanałów dźwięków lub 6 kanałów dźwięków plus 5 perkusji. Jak dodasz PSG to jest 12 lub 14. Nijak nie wychodzi 8. ok, racja



Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 19:43:21 przez Solo Kazuki
[#4148] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4147

Kurde no nie liczylem. Raz musze do tego usiasc, mam w chacie MSX 2 i carty FMPac i MSX AUDIO...

Koniec offtopu .
[#4149] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4150] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4151] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4152] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4147

tam jest SCC on ma 5 kanałów, cieszę się że pomogłem
[#4153] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #4152

Nie obchodzi mnie Knightmare 2.0 (tudzież Knightmare Gold), tylko Knightmare, bo na nim jest oparta wersja na Amigę.

Edit: Z MSX-Music to nie ja wyskoczyłem i nie sprawdzałem co tam jest wymagane do dźwięku w odświeżonej wersji.

Edit 2: Swoją drogą mogli się bardziej postarać...

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 22:31:06 przez Solo Kazuki
[#4154] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4155] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4156] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4157] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4121

Nowo otwarty sklep, czyli innymi słowy sklep, który jeszcze nigdy nic nie sprzedał,
a w ofercie tylko preordery
czy coś może pójść nie tak?
[#4158] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #4137

Fani 8-bitow beda wniebowzieci, albowiem przygotowuje sie amigowy port gry
atak pestek robotow


p.s.
100 razy bardziej kibicuje amigowemu portowi Planet x3, ktory niestety poki co nie jest w planach
1
[#4159] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4158

Hmm wygląda spoko, ale sztos to wersja na C128 z obsługą dwóch monitorów.
[#4160] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4159

Turrican 2 AGA dostał aktualizację - 3 poziomy 3 świata w grze (poniżej film):
2
[#4161] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4160

Bardzo dobra wiadomość OK
[#4162] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4160

W tej grze użyto Audio Mixera opracowanego przez Dutch Retro Guy'a (https://www.youtube.com/watch?v=tTFGIGdj-fc). To bardzo dużo daje, bo muzyka i efekty już nie muszą się tak drastycznie dusić nawzajem na czterech kanałach (dla porównania można posłuchać co się dzieje w tym zakresie np. w Apidii, czy w Disposable Hero).
[#4163] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4160

Nieźle to wygląda.
[#4164] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4040

Pojawiło się nagranie z dwóch pierwszych rund wspomnianego już Wonder Boy.

[#4165] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4141

Im dłużej oglądam gry stworzone w SE tym bardziej mam ochotę powiedzieć "powinni tego zabronić'. Czarę goryczy przelała właśnie zapowiedź zbezczeszczenia przy pomocy tego narzędzia "Rick Dangerous Advance" .

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 10:46:58 przez Kefir_Union
[#4166] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4165

To jest nas - przeciwnikow turpizmu, juz dwoch
[#4167] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4165

Polecam więc obejrzeć gry robione w BackBone...
Scorpion Engine to tylko narzędzie, a jak je kto wykorzysta to już inna sprawa. Tobie jest łatwiej mówić, bo programujesz, ale nie każdy ma do tego "smykałkę". Zresztą, cokolwiek by nie mówić, gry w SE już na starcie będą lepsze od tych w BB bo będą lepiej działały. Więc o ile niektóre gry w SE są kiepskie, o tyle w BB to większość jest do... tam gdzie BackBone się kończy i traci swą szlechetną nazwę.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 11:52:53 przez Solo Kazuki
[#4168] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4165

Ludzie chodzili kiedyś do salonów Arcade pograć w gry, potem kupowali komputery, licząc zapewne na to, że zagrają w te same gry. No i zazwyczaj dostawali crapowate porty, często nie mające wiele wspólnego z tym co widzieli w salonach. Teraz próbują sami to naprawić. Nie potrafią programować to korzystają z dostępnych narzędzi. Takie jest wg mnie wytłumaczenie tego trendu, czy prawdziwe nie wiem pomysł. Oczywiście, że dla niektórych nowe porty gier z końcówki lat 80 to "strata czasu" i "wygląda jak na 8bit" ale takie gry były wtedy na topie i na rynku Amiga też już była, a takie Shinobi czy Kung Fu Master to albo ich na Amidze nie było w ogóle albo były niegrywalnym crapem. Mnie osobiście ten trend i te gry się podobają i pewnie niejednemu również i w niczym tutaj nie przeszkodzą jęki Selura
[#4169] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4165

Tutaj jest gierca robiona przez naszego kolegę z forum @czorny:
https://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/42810/r3d-aktualnosci-promocje-zapowiedzi-projekty#m719051
I wygląda naprawdę świetnieOK więc to nie tylko wina SE ok, racja
[#4170] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4167

Potraktujcie mój wpis żartobliwie Niech sobie każdy robi co chce, nawet najgorsze crapy, przecież granie nie jest obowiązkowe. Tylko czasem oczy bolą od oglądania tego
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem