[#4201] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#4202] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4199

Na Amigę czy V? Bo to jednak różnica.
Jak dla mnie coś co jest z powodu zapożyczonych z Intela procedur nie działające na czymś innym, to jest to pod to, na co tylko działa.

@kar78787878, post #4201
Ja pisałem zdaje się o sprawdzeniu 99 ostatnich wydań na C64, czyż nie? Proszę więc się odnieść do tego, a nie do zapowiedzi.
Dodam że sam mam C64, ale mam do niego dystans. Do Amigi także i wolał bym żeby więcej dobrych gier wychodziło, ale nie zmienia to faktu że porównując ileś ostatnich wydań na Amigę i C64, to na C64 wychodzi masa badziewia.
[#4203] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4202

Z tego co podałem chyba 3 gry są zapowiedziami (w tym Robot Jet Action praktycznie skończona).
Nie liczyłem 99 wydań, bo nie wiem czy masz faktycznie na myśli 99 czy 99% wydań - piszesz i tak i tak.
Jeśli chodziłoby o 99%, to nie uważam, że jest tak jak oceniasz.
[#4204] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kar78787878, post #4203

A zrób sobie listę dodatkowych 99 ostatnich wydań na C64, jak chcesz to i więcej. 99% może nie wyjdzie, ale będzie bardzo blisko.

Proponuje przejrzeć po kolei wszystkie wydania "jak leci" a nie tylko wybrane, to wtedy już nie będzie tak różowo jak niektórzy próbują barwić. ok, racja
[#4205] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4204

Z tego co piszesz można wnioskować, że liczyłeś.
Czy na Amidze wygląda, to bardziej różowo czy mniej?

Według mojej oceny, na C64 w ostatnich latach wychodzi więcej zaawansowanych graficznie gier niż w czasach jego świetności, na Amigę odwrotnie.
[#4206] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kar78787878, post #4205

Wystarczy mi to co średnio raz na dwa tygodnie przeglądam z nowości na C64. Niedługo będzie lista gier na Amigę wydanych w 2021, więc będziesz mógł sobie obejrzeć dokładnie co wyszło. Nie wiem natomiast czy ktoś taką zrobi na C64 ale obawiam się że było by to dla wielu "wielkie zdziwienie", eufemizując.

Resztę dyskusji pominę, bo nie wiem o jakich grach piszesz "w czasach świetności". Może zakończmy te wywody, bo to forum o Amidze, a nie C64.
[#4207] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4202

Co do Sonica - na winuae podobno działa. Na pistorm/emu68 wczoraj była o tym dyskusja i również zaczyna działać, wywala się po jakimś czasie. Czyli raczej nie używa AMMX, więc można śmiało powiedzieć że dopalone Amigi powinny to łyknąć. Osobną sprawą zostaje czy faktycznie powinien być do tego wymagany dopalony sprzęt, ale trzeba pamiętać że Megadrive ma mocno silniejsze bebechy pod gry od OCS a nawet AGA.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 11:10:27 przez teh_KaiN
[#4208] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #4207

Sonic na Vampa to nie konwersja z Megadrive tylko z portu na PC z tego co wiem.
[#4209] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4208

Zapraszam do zerknięcia na rozgrywkę z gry Jump! w wersji alpha. Gra jest niezwykle dynamiczna, wymagająca od gracza pełnego skupienia, granie sprawia naprawdę dużą przyjemność. Muzyka wspaniale współgra z tym co się dzieje na ekranie, efektami (czy w przypadku "wpadnięcia" na specjalne kafelki), po prostu rewelacja! Gra jest wykonana tak jak w czasach świetności Amigi i uważam, że spokojnie z grami z tego okresu może konkurować. Dawno takiej produkcji na Amigę nie było. Już niedługo zamieszczę też filmik z gry z kolejnych poziomów (światów) oraz z rzeczywistego sprzętu (A1200 z FAST RAM).
7
[#4210] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4209

Muzyka i efekty świetne, natomiast już po 30 sekundach kręci mi się w głowie i mdli - może dlatego nigdy nie lubiłem gier 3d.
Ostatnio mało się nie porzygałem, gdy pewna madka tak zamaszyście wózek z bąbelkiem bujała - tam i z powrotem, w kolejce na pocztę... zawróciłem do domu i podjechałem potem drugi raz...
[#4211] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4209

Przekozacka gra!
[#4212] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4209

Wygląda super miodnie. Pytanie tylko czy efekt "wypadania" piłki z tunelu będzie docelowo wyglądał tak jak teraz, że boing zaczyna się "bujać"? Pewnie nie.
[#4213] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4209

No super, że ktoś jeszcze ma dostęp do grywalnego demaOK też bym chciał
[#4214] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #4212

Na razie się buja i nie mam pomysłu jak to ulepszyć.

Co proponujesz?
[#4215] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4214

Co proponujesz?


Może kulka by się rozpadała na kawalki. Albo znikala po szybkim kilkukrotnym glitchu (podobnym do tego, ktory juz jest w grze i pojawia sie po wpadnieciu na jedna z plytek). Albo taki efekt tracacego zasieg hologramu (jestes nasza ostatnia nadzieja obi wan kenobi).

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 09:46:37 przez kempy
1
[#4216] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4214

Kulka spadająca w przestrzeń, z oddalającym się w tle tunelem? Coś takiego jak spadanie postaci w Inteligent Qube

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 09:57:44 przez AmiClassic
[#4217] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4214

A może kulka po wypadnięciu roztrzaska się o zewnętrzną ścianę tunelu?
[#4218] Re: Zapowiedzi nowych gier

@nostrum666, post #4217

Dla mnie najsensowniejszy jest wybuch. Pytanie czy to sie da ładnie zrealizować graficznie.
1
[#4219] Re: Zapowiedzi nowych gier

@kempy, post #4215

Graficzny glitch w postaci poziomych kwadracików/kresek byłby fajny.
[#4220] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4214

Co proponujesz?

To jest przerenderowana animacja?
Najprościej byłoby chyba aby się rozjaśniła i wypadła lub odbiła się w kierunku wolnego miejsca zmniejszając się i mogła by zniknąć.

Stoopi też ma z tego co widzę fajny pomysł, aby piłka "zgliczowała" się i rozpadła.



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 13:13:38 przez Koyot1222
[#4221] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #4212

Pytanie tylko czy efekt "wypadania" piłki z tunelu będzie docelowo wyglądał tak jak teraz

Ta gra nie ma jeszcze zarysu fabuły
[#4222] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #4212

Pewnie jak wpadniesz do odpowiedniej czarnej dziury to trafiasz na ukryty level bonusowy lub mini gre.
[#4223] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #4220

Przetestuję jak to wygląda.
1
[#4224] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Kefir_Union, post #4223

Port 1942 z arcade niedlugo : link

2
[#4225] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4224

temat !!!

a jak
Turrican aga ?
[#4226] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4225

Gra Project - Quest: Chapter II otrzymała drugą misję/część:
[#4227] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4226

I pomyśleć, ze kiedyś Amiga była najfajniejszą platformą dla gracza. Przynajmniej w naszym kraju. A teraz takie coś
[#4228] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4226

Gdy pojawiają się przeciwnicy w postaci łuczników robi się nawet ciekawie, opcja strafe też robi dobrze rozgrywce ok, racja
Jak na Amosa całkiem przyzwoicie- chętnie spróbuję OK
[#4229] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #4228

Fajny klimat i bardzo dobra, moim zdaniem, muzyka.
1
[#4230] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #4227

Kiedyś nie było narzędzi do tego i brał się za gry ktoś kto sam pisał silnik. Teraz już są nawet edytory właściwie WYSIWYG to powstaje więcej gier. Na Commodore ciągle tłuką gry np na SEUCK to co się dziwisz że powstają. Przy tym ci na Commodore widziałem to ta gra jest ok, należy na to szerzej spojrzeć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem