[#4231] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4230

Kiedyś nie było narzędzi do tego i brał się za gry ktoś kto sam pisał silnik. Teraz już są nawet edytory właściwie WYSIWYG to powstaje więcej gier

Takie edytory/silniki są świetne na nowoczesnych PC a nie na powolnych retro-komputerach. Na Amigę czy 8-bitowce zawsze będą dawać półprodukty bo siła tych komputerów leży w bezpośrednim wykorzystaniu sprzętu i nieszablonowych sztuczkach.
4
[#4232] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Amidar500 WIP - konwersja gry Amidar:
2
[#4233] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4232

To mi się kojarzy z minigrą Mamba z Windows 3.1, gdzie chodziło się pająkiem i trzeba było zdążyć zrobić prostokąt, zanim zjadł nas wąż :D
[#4234] Re: Zapowiedzi nowych gier

@tukinem, post #4233

Marzy mi się, żeby ktoś zrobił np. taką grę na Amigę(na Aga by poszłoOK), zamiast 100 takich jak powyższa(nie urażając nikogo za trud w tworzeniu jakiejkolwiek gry).


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 20:56:42 przez AD99
2
[#4235] Re: Zapowiedzi nowych gier

@tukinem, post #4233

Amidar to jednak inna rozgrywka, Mamba to klon arcade'owego Qix'a.
[#4236] Re: Zapowiedzi nowych gier

@AD99, post #4234

"Marzy mi się..."

i w sferze marzen ta gra pozostanie

Jak tylko zostanie ukonczony Scorpion engine, to Amige zaleje tsunami 'portow gier' z Atari XL.
Wtedy dopiero poczujecie, co znaczy gejmingowa klątwa Atari
1
[#4237] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #4232

Ja pierniczę. Przecież to jak gra na C64. Po co na Amidze takie barachło?
4
[#4238] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4237

Nie rozumiem po co komu te prymitywne porty z pierwszych arcade.
3
[#4239] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

Nowy film będący preview piłki nożnej "Souverän Soccer", nad którą pracuje Daniel "Daytona675x" Müßener i która ma działać na Amidze 1200 i CD32.

3
[#4240] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4238

Co rozumiesz prze stwierdzenie "prymitywne porty"???
Z tego co ja widzę, ktoś zrobił wierną konwersję oryginału, przy której raczej na pewno musiał się napracować, żeby zachować pełne odwzorowanie. Stworzył to ktoś w swoim wolnym czasie, udostępnił za free i pewnie zrobił w dużej mierze dla ludzi dla których ta gra ma jakiś sentyment bo spędzali przy niej sporo czasu w salonach gier.
6
[#4241] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Rafael/ARMO, post #4240

Całe ogólnie pojęte retro sentymentem stoi. Co nie zmienia faktu że gry takie jak te zrównują Amigę z komputerami 8-bit a wiemy przecież że można z niej wyciągnąć dużo więcej.
3
[#4242] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4238

Owe "prymitywne" gry mają tę zaletę że łatwo i szybko można je sportować na sprzęt o znacznie większej mocy obliczeniowej. Dlatego do końca naszych dni będziemy musieli znosić N-te porty Sokobanów i innych "barachł".

Tak się składa że lubię gry typu Qix. W Amidar nigdy nie grałem, więc to będzie dla mnie dobra okazja do nadrobienia zaległości.
[#4243] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4239

Nowe preview gry "The Scourge of Underkind"



2
[#4244] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4243

[#4245] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4243

Chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie gierka. Fajnie, że coś się ruszyło OK
[#4246] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4243

to jest dopiero gra na klasyka OK OK OK
[#4247] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Lapka555, post #4244

i znowu jakas gra z NES'a ?!
[#4248] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4243

Rick Dangerous w Scorpion Engine - nowy film.

[#4249] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #4248

To na amige ?
[#4250] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4247

Powiedział co wiedział...

Po pierwsze Green Beret / Rush'n Attack jest z automatów, dopiero później powstały porty, nie tylko na NES ale choćby i na C64, ZX, MSX, i wiele innych sprzętów. Zresztą Rush'n Attack na NES jest zmieniony i są dodane nowe plansze, za to przez firmę na N powycinane pewne "kontrowersyjne" rzeczy i powstawiane inne. Wersja na Amigę jest zapewne oparta na automatach, jeżeli chodzi o plansze.
Swoją drogą jak panowie z N już cenzurowali mogli też wyciąć nóż i wstawić np banana... Tańczący banan

Po drugie jest to już trzecie (!) podejście do tej gry, miejmy nadzieje że udane.

Po trzecie grafika jest oparta na wersji automatowej, a możliwe że dzięki mojej sugestii dodane zostało "copperowe niebo".

Tutaj jest porównanie jak wyglądają wersje na automaty i NES

Arcade


NES
[#4251] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4250

"Po drugie jest to już trzecie (!) podejście do tej gry, miejmy nadzieje że udane."

I dlatego powiem krotko, czesc amigowcow to po prostu Retardy i jeden drugiemu probuje udowodnic na sile, ze zrobi gorsza konwersje krapa z konsol/komputerow 8-bitowych.

Powstanie jeszcze z 5 innych konwersji tej gry lub podobnej zanim wszystkie Retardy zrozumieja , ze to nie jest gra dla Amigi - komputera 16-32 bitowego i malo kto bedzie odczuwal radosc z grania w takie cos. OK


ale Selur przeciez nie ma oczu ani uszu ani rozumu... wiec sie nie zna
1
[#4252] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #4249

[#4253] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4250

Po trzecie grafika jest oparta na wersji automatowej, a możliwe że dzięki mojej sugestii dodane zostało "copperowe niebo".
OKOKOK
[#4254] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4247

w Green Beret w salonie nigdy nie grałeś? No ja grałem więc i na Amidze chętnie zagram.
[#4255] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4251

ale Selur przeciez nie ma oczu ani uszu ani rozumu... wiec sie nie zna

No lepiej bym tego nie ujął!

Może to ciebie bardziej zadowoli.

Ktoś się ambitnie przymierza do... Final Fight III.


Jest to grafika w 128 kolorach z paralaksą, tła odpowiednio w 15 i 8 kolorach. Cała grafika jest jednak nie oparte na blitterze czy copperze , lecz na procesorze. Nie jest użyty ani jeden sprite, jak dla mnie można by je użyć do czegoś. Wszystko ma działać na A1200 z FastRAM.

Także pracuje tym samym silnikiem (engine) nad Final Fight.


Oraz Night Slashers.
1
[#4256] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4251

Powstanie jeszcze z 5 innych konwersji tej gry lub podobnej zanim wszystkie Retardy zrozumieja , ze to nie jest gra dla Amigi - komputera 16-32 bitowego i malo kto bedzie odczuwal radosc z grania w takie cos.


No Selur mógłby w końcu zrozumieć, że Amiga to komp z 1985 roku, a np Green Beret to gra salonowa z 1985 roku. Czy gry na kompy domowe nie powstawały aby w tamtym okresie, żeby dawać tą samą rozrywkę co salon? R-Type, Midnight Resistance, Golden Axe też nie nadawało się na wysublimowane 16-32 bitowe organy Amigi?

Jest dużo salonowych gier, które nigdy na Amigę nie powstały i czego bardzo w czasach minionych żałowałem. Green Beret jest jedną z nich i bardzo się cieszę, że ktoś to w końcu sportuje na Amisię, niezależnie od tego czy Selurowi się to podoba lub nie.



Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 13:37:18 przez Lapka555
1
[#4257] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Lapka555, post #4256

"No Selur mógłby w końcu zrozumieć, że Amiga to komp z 1985 roku"


Wbrew teorii lansowanej na PPA przez pewna grupe, ze Selur nie rozumie , to rozumie wiecej niz wiekszosc z was i wlasnie tym sie roznimy ok, racja
2
[#4258] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #4257

Coś jednak chyba sporo osób uważa, że Selur nie rozumie (Ignorowany przez 32 użytkowników). Zaliczę się więc do tej grupy tak uważającej, mam do tego pełne prawo! pomysł
[#4259] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #4255

Ciekawy projekt, brakuje mi tylko FF2 jeszcze i Amiga moze by doczekala sie Final Fight trilogy na AGA. Wyglada ladnie. FF3 to byl chyba tylko exclusive na jakas konsole.
[#4260] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Lapka555, post #4258

Dla wszystkich nierozumiejących Selura mam świetną wiadomość: na Amigę jeszcze chyba nie został przeportowany Frogger. Jest więc na co czekać!



Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 14:21:15 przez mastaszek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem