[#1261] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1259

Dla lubiących retro proszę
Obecnie szukamy graficiarza który dołączy do naszego zespołu
Gra to typowa platformówka 2D z dość interesującą fabułą.
Jeśli się projekt powiedzie,to chcemy grę przeportować na klasyczną Amigę
Obecnie grafika jest znacznie poprawiona,ale to nie jest jeszcze to co chcemy uzyskać.
Mamy też grywalne demo.


http://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=32530



Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 18:17:34 przez skofrant
[#1262] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1261

No ciekawe, tylko jaka jest szansa, że ktoś to zaprogramuje na Amigę?
[#1263] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1262

No właśnie z tym gorzej.
Pozostaje Amos:/
[#1264] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1262

Od samego patrzenia na to fatalne scrollowanie autentycznie rozbolała mnie głowa.
Nie wiem , na co komu byłaby taka gra na Amidze...

Nie wróżę sukcesów , tym bardziej że mamy setki świetnych amigowych platformówek.

Ale to moje zdanie, może jednak jest zapotrzebowanie na takie produkcje.
[#1265] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1264

A mi się podoba. Zawsze plus jak wychodzi cos nowego.
Moze grywalne demo na Amina na RetroKomp GameDev ? :)
[#1266] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #1264

Ale to moje zdanie, może jednak jest zapotrzebowanie na takie produkcje.


Jest
[#1267] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1263

"Pozostaje Amos:/"

Amos i platformowka? Eee... buuu!
[#1268] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Przestrzegam przed niepochlebnymi komentarzami odnośnie gry Miky's Land pod filmem na Youtube.
Michael Gibs
Hey asshole, did I ask you for your opinion ? No eh ? Well ... Have a good luck with your piece of shit like this one. Next time look at what you have done before posting comments. Idiot !

Naprawdę... ręce mi opadły. Dawno czegoś takiego nie przeczytałem. Będę omijał temat.
[#1269] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1268

Naprawdę coś takiego napisał? Straszne. Bardzo mi przykro.

Wrzuciłem tą grę, bo dowiedziałem się o niej poprzez Facebook.

Wybacz Koyot. Jakiś pochrzaniony człowiek, nie warto zawracać sobie głowy.
[#1270] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1258

brak graficiarza,który ma wolny termin i nie chce gratyfikacji za swoją pracę,a chce być częścią zespołu.


To przykre. Ostatnio szukałem murarza, osoby do wykończenia wnętrza, położenia płytek i instalacji, ale nikt nie chciał pracować za darmo. Namawiałem ich, że gdyby zgodzili się na "brak gratyfikacji" , to zostali by "częścią zespołu" (pracującego za darmo) i mogli by się pochwalić naszą realizacją na facebooku! Ale się nie zgodzili Co za niesprawiedliwy świat!
[#1271] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1268

Bardzo nieuprzejma odpowiedź, ciekawe tylko czy osoba która pisała pierwsza powiedziała coś nie tak. Często bywa że fani w komentarzach potrafią się wymądrzać i próbują narzucać dewom swoją wizję gry i tego co powinni robić.
[#1272] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1268

Od dawna wiadomo, że Gibs nie toleruje krytyki pod swoim adresem. Swego czasu była jakaś sprawa z "Amiga Future", skrytykowali jego grę i Gibs się oburzył, zbluzgał ich i zabronił recenzowania innych swoich arcydzieł w przyszłości :)
[#1273] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1272

Zabronił?
To jest to wpisane w regulaminie ?



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 10:14:37 przez Norbert
[#1274] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #1271

Mój angielski jest nieciekawy. Ale poprosiłem go, żeby poszukał kogoś kto robi pikselart bardziej profesjonalnie, bo gra ma potencjał i szkoda go marnować.
Z charakteru odpowiedzi, wnioskuję, że trudno mu jest znaleźć kogoś do współpracy.
[#1275] Re: Zapowiedzi nowych gier

@slay, post #1270

Slay jakieś aluzje masz do mojej wypowiedzi...wyczuwam sarkazm z Twojej strony...
Bardzo kiepska metafora z tym murarzem
[#1276] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1275

Nic uszczypliwego, taki swiat. Slay to dobrze napisal. Poprostu jest malo osob, ktore moga sobie pozwolic na duzo wolnego czasu na hobby. Lepiej zapychac dla korpo, bo rodzine ktos wykarmic musi, a graficy sa w cenie. Hard life.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:23:28 przez flops
[#1277] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1268

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tekstu który mu wysłałeś od którego wszystko się zaczęło. Jedynie co mogę znaleźć to jego tekst pod Twoim filmem będący odpowiedzią oraz to co mu wkleiłeś na jego tablice.
[#1278] Re: Zapowiedzi nowych gier

@flops, post #1276

Chwila, chwila... To koder pracujacy w korpo znajduje jakos czas na swoje hobby zeby zrobic cos dla ludzi (za free dodajmy), muzyk rowniez... a grafik to nie bo potrzebuje korzysci majatkowych? Tu chyba chodzi o to zeby zespol pracowal na rownych zasadach. No chyba ze ktos chce pozniej taki produkt wydac - wtedy nic dziwnego ze wspolpracujacy chce kase. Mysle jednak ze udzial w zyskach jest do przelkniecia i "kasa z gory" nie jest jedyna mozliwa opcja dogadania sie i pozyskania grafika. Faktem jest jednak ze grafikow jest chyba najtrudniej pozyskac, bo koderzy i muzycy to jednak jakos sie trafiaja od czasu do czasu... no ale moze tylko ja mam takie doswiadczenie ze ciezko przekonac kogos do wspolpracy (co ciekawe Koyot od razu sie zgodzil... inni jakos maja opory).
[#1279] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1277

Mój tekst jest poniżej:
Krzysztof Matys
Technically very nice. Music is also good. Graphically, unfortunately, very poorly developed. It's bad to waste the potential of this game. Please look for someone who is more professional in pixel art. Really, it's a shame to waste such a nice started project.

Wstydził się swojej odpowiedzi, więc skomentował jeden z moich fimów. Napisałem mu żeby się nie wstydził i przekleiłem jego wypowiedź tam gdzie być powinna. Nie ma innych wątków, ukrytych wypowiedzi etc.
[#1280] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1278

No dokladnie, jesli to ma byc team to wszyscy pracuja za darmo albo wszyscy za kase niekoniecznie po rowno ale sprawiedliwie do wkladu pracy. A nie, ze jeden za kase a drugi za darmo.

Grafikow jest od groma.... tylko, ze 3/4 z nich, nie potrafi pikslowac chociaz na dostatecznym poziomie wiec znalezienie kogos ze niezlym 'skillem', to juz naprawde wyzwanie a o wybitnym grafiku mozna zapomniec. Wszyscy super utalentowani pracuja pewnie dla korpo za tysiace $$ i beda brali udzialu w amigowym projekcie o lacznym budzecie 1900 pln szeroki uśmiech


Owszem za darmo najlepiej robi sie rzeczy, ktore sie najbardziej lubi, wiec jak ktos ma robic cos za darmo i do tego jeszcze cos czego nie lubi, no to wiadomo jak to bedzie.


Np. scenowcy po prostu nie lubia robic grafiki do gier.
Wola tworzyc/kopiowac godzinami wypasione obrazki, za ktore pozniej zbieraja pochwaly, podziw tlumu i szacun innych grafikow.
Od graczy nie dostana takich owacji na stojaco, bo gracze na zloty demosceny nie przyjezdzaja licznie wiec wybieraja inna grupe docelowa.


Natomiast zauwazylem, ze ludzie pracujacy bardzo dlugo w korpo jako zawodowi programisci, sa jacys tacy wyplukani z pomyslow na gry. Ich gry sa typowymi klonami mainstrimowych gier 1:1 i nie maja tego czegos co przyciagnie masy graczy na dluzej. Mimo, ze Gibbs jest niezlym koderem to jego gry sa "bez polotu". Ciagle tylko jakies klony gier gdzie biegnie/skacze/lata sie w prawo albo ginie spadajac w dol.
Mnie sie juz nie chce w takie gry grac, wole postrzelac np. w Tanks Furry albo rozegrac tysieczna partie w Settlers czy Dune 2.
[#1281] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1279

Jak mu napisałeś "Please look ..." to napisałeś mu "Proszę poszukać sobie kogoś bardziej profesjonalnego w pixarcie" więc trochę nie dziwię się ostrej reakcji. ;) Następnym razem możesz chcieć użyć konstrukcji pytającej/sugerującej "have you considered looking for some skilled pixel artist?"
[#1282] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1278

Axi0maT to właśnie mam na myśliwidzę,że myślisz podobnie jak Ja.
My też za darmo z chłopakami pracujemy wspólnie przy naszej grze.
Ale mamy problem ze znalezieniem grafika.Każdy który chce podjąc współprace chce otrzymywać gratyfikacje i to naprawde nie małą.Kwoty często nieosiągalne dla nas...
My po godzinach zajmujemy się projektem i też od siebie nie wymagamy płatności.
Pracujemy wspólnie na nasz sukces w końcu jesteśmy zespołem.
Ja może źle to wcześniej ująłem w swojej wypowiedzi i Slave to odebrał w taki sposób jakbyśmy szukali naiwnego grafika,który zrobiłby całą grafikę,a my spijalibyśmy śmietane.



Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 19:00:09 przez skofrant
[#1283] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1281

Myślę, że jednak lekcja taktowoności i grzeczności po angielsku przydała by się bardziej autorowi Miky's Land. Nawet jeśli miał zły dzień, to to co napisał było słabe, tak jak jego "grzeczne" tłumaczenie się na YT
[#1284] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1252

Zajebista gra, uwielbiałem Wonder boya i Mario! Fajne połączenie - mechanika wydaje się być dobra a grafika przyjemna dla oka. Ok zgodze się ze prosta ale ma swoj urok. Czekam z niecierpliwoscia! OK
[#1285] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1281

"have you considered looking for some skilled pixel artist?"

Mój angielski jest nieciekawy, rozumiem. Ta konstrukcja faktycznie jest lepsza.
Mimo wszystko mógł napisać, że czuje się urażony i dać łapkę w dół. Lub wysłać prośbę o skasowanie komentarza na PM. To nie byłby dla mnie problem. Sam bardzo emocjonalnie podchodzę do swojej pracy. Jakoś nie przypominam sobie żebym wyzywał kogoś od ku##$$ albo idiotów za to, że nie podobała mu się grafika np. w TF.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 08:01:34 przez Koyot1222
[#1286] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1285

Nie no spoko, trochę tutaj adwokacę diabła, bo gość zachował się naprawdę nietaktownie. Pewnie nawet jak byś napisał mu milej, to i tak by Cię pocisnął.
[#1287] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1285

Ale w sumie czym sie tu przejmowac?

Pocisnal niby, ze zrobiliscie "shity game" a jego jest duzo gorsza, wiec w sumie sam sobie strzelil w kolano
Nie ma sensu sie z nim droczyc, to jest droga do nikad. Ja to juz przerobilem i dlatego np. dalem sobie spokoj z tropieniem bakbonowych krapow, bo by mnie zbanowali na EAB'ie na nastepne 10 lat. Wycofalem swoje oceny tych krapow, co nie znaczy, ze zmienilem zdanie. Absolutnie nie, nadal sa to krapy i beda krapami.

Niech se tam gosc gada co chce a ty dzialaj dalej a skoro nie docenia gestu, ze mu ktos jeszcze oferuje pomoc w grafice, to tym bardziej nalezy go olac cieplym... ok, racja
[#1288] Re: Zapowiedzi nowych gier

@skofrant, post #1256

Bardzo ciekawy wątek, czy jest mi ktoś w stanie napisać ile kolorów może wykorzystywać gra Amigowa ECS? Korci mnie, żeby spróbować sobie porysować tilesy pod ukręcone palety kolorów. szeroki uśmiech Przepraszam za OT
[#1289] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Michmis, post #1288

4096 w HAM normalnie w Low Res (320x256) 32 kolory lub 64 w trybie EHB, czyli masz podstawowe 32 kolory a reszta jest połową jasności podstawowy, a w Hi Res (640x256) 16 kolorów. Z tym Hi Resem nie jestem w 100% pewien.
[#1290] Re: Zapowiedzi nowych gier

@panti1801, post #1289

Z tym że w przypadku OCS/ECS nie wybieramy sobie dowolnych kolorów z pełnej, 24-bitowej palety, tylko z palety 4096 kolorów (czyli 12 bit). Najlepiej to widać na przykładzie suwaków RGB - przy palecie 24 bit mamy do wyboru przy każdym suwaku 256 ustawień. Paleta 12-bitowa ma ich tylko 32.

Edit: No, jednak 16. Co było do udowodnienia (16*16*16=4096). Dawno nie pikselowałem w ECS...

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:17:25 przez recedent
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem