[#1321] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #1320

Umiem
[#1322] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1307

Wiesz po części jest to Twoja wina. Facet włożył sporo wysiłku w silnik czy grafikę a otrzymał komentarz, że gra ma kiepską/bardzo słabą grafikę.

Owszem, moja wina, to trochę jak bym wkładał palce, albo nogę między drzwi. Taki piksel domokrążca
Ok, dostałem po łapach. Będę bardziej ostrożny, jeśli będzie jeszcze podobna sytuacja.
Twoje prace są na trochę wyższym poziomie niż jego ale prawdę powiedziawszy też sporo im brakuje jeśli popatrzeć na inne produkcje z lat 90 tych. Do tego używasz palety 16 kolorów co nie jest dobrym rozwiązaniem.

Fakt bardzo lubię pracę z 16 kolorami. Podyktowane jest to wygodą ale też problemami z pracą z większą ilością odcieni.
Druga sprawa, też podchodzę do swojej pracy niezwykle emocjonalnie. Mam jednak świadomość że moje wypociny mogą się komuś nie podobać. Raczej staram się wtedy pozostawiać takie osoby samym sobie.
jakby było tego mało to jego negatywny komentarz opublikowałeś na jego kanale aby pokazać innym na YT i PPA jaki to on nie jest zły

No, to był trochę głupi pomysł, w gruncie rzeczy obrzuciłem go tymi samymi wymiocinami. Wydawało mi się że facetowi zmięknie rura, przeprosi i sprawa zamknięta. Ale jak widać to twardy, zaprawiony zawodnik Idzie w zaparte...
Stwierdziłem że dalsza konwersacja nie miała sensu. Zwłaszcza, że w między czasie pojawiły się jeszcze jakieś inne komentarze które zostały przez autora filmu skutecznie odpędzone(Coś o matkach i "źle prowadzących się kobietach" itd...).
Nawet jeśli w pierwszej chwili poczułem skruchę i jednak chciałem gościowi pomóc(ba od samego początku tak poniekąd planowałem) to stwierdziłem, że to jednak straszny burak. Po co komuś pomagać skoro pluje ci w twarz? To podziałało jak kubeł zimnej wody, bez wzgledu na to jak we wnętrzu czułem się winny i chciałem pomóc.
To trochę długie wytłumaczenie, ale powinno pokazać że nie komentuję filmów dla zabawy, ani żeby komuś dopiec. Zwyczajnie chciałem pomóc. W sumie, nie mam obowiązku nikogo uszczęśliwiać na siłę, skoro sam się z tym czuję źle. Będę dużo bardziej ostrożny.

W odpowiedzi na #1306
Dzięki! OK Faktycznie, gdzieś obok jest inny świat. Ważne co tu i teraz. Skupię się na tym.

W odpowiedzi na #1308
Dojdziemy do punktu gdzie osoby które napiszą grę. Będą się pytać czy mogą wypuścić swojego gniota, aby czasem nie urazić seniorów po fachu. Którzy też nic nie wydają.

To się przewija przy naszych projektach, czy powinniśmy, że mamy czelność itd. Warto próbować mimo wszystko

W odpowiedzi na #1309
Dzięki OK Przejrzałem sobie. To tylko utwierdziło mnie w podjętej decyzji. Do faceta już nic nie mam. Będę omijał.

W odpowiedzi na #1311
Daj spokój. Ja ostatnio długo natłumaczyłem się Koyot1222, że muzyka 2 kanałowa nie może brzmieć tak jak 3 lub 4 kanałowa.

Powiedz mi, co mam wypisywać o czymś na czym się nie znam?
Gra korzysta z 4 kanałów, muzyka o której piszesz gra w czasie kiedy pojawiają się sfxy.
1. Albo rzeczywiście jest 2 kanałowa
2. Albo jest 4 kanałowa ale ma jakiś "sposób" żeby to działało
Pisałem do Simone w tej kwestii modułu i przemilczał sprawę.
Podejrzewam, że jest to jakiś wypracowany autorski trik, którym nie chce się tak po prostu dzielić. Zawsze możesz spytać bezpośrednio o technikalia pod jakimś jego filmikiem na youtube. Nie gryzie ;)
Nie wiem jak się ripuje moduły.

Ja też nie wiem Wiem tylko, że nie dostałem wypisanej zgody aby taki modół do Ciebie wysłać

W odpowiedzi na #1317
Chyba mu tez ciut pooceniam twórczość

Nie! Prosze nie ruszać. Nie chcę mieć z chłopakiem nic wspólnego, a tym bardziej żeby ktoś ruszał coś co jest jego, w moim imieniu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 21:20:25 przez Koyot1222
[#1323] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1274

Hmm... nie to, żebym tego Pana "bronił", ale spójrz na swój post z punktu widzenia "to krytyka". Mam wrażenie że ten pan źle odebrał twoją wypowiedź z powodu przewrażliwienia na krytykę.

"...Ale poprosiłem go, żeby poszukał kogoś kto robi pikselart bardziej profesjonalnie..."

Można to odebrać jako "twoja grafika jest do d...y, poszukaj lepszego grafika".

Jak już pisałem, NIE bronię go, ale sam wiem że czasami coś się napisze (szczególnie w obcym języku) to czytający może to odebrać jako coś obraźliwego.
[#1324] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

No to żenująco beznadziejnie wygląda tak, jakby autor wziął twój komentarz jako przytyk. Żenująco beznadziejna jest jego wypowiedź właśnie pod tym względem, że autor dalej drąży temat "czepiania się".

Wszystko zależy od ciebie, ale ja bym mu wysłał jeszcze ostatniego (sprostowującego) posta z wyjaśnieniem. Oczywiście nie ma pewności, czy przyjął by on je do wiadomości.
[#1325] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1324

ale ja bym mu wysłał jeszcze ostatniego (sprostowującego) posta z wyjaśnieniem.

- Próbowałem wytłumaczyć się, że nie miałem złych intencji a nawet miałem pomysł pomóc oraz, że czuję się obrażony postem z bluzgami, który mi wysłał. Ale odebrał to chyba jako uległość z mojej strony. Ani myślał przeprosić. Zdecydowanie nie chciało mi się zniżać do tego poziomu pisanych wymiocin bo autor akurat taki preferuje
Po wycofaniu wszystkich moich komentarzy także potraktował jako uległość i zwyczajnie napluł mi w twarz na koniec
Niech żyje sobie w swojej bajce. Nie ruszam, nie zaglądam
[#1326] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1322

Powiedz mi, co mam wypisywać o czymś na czym się nie znam?


No właśnie nic. Niepotrzebnie tylko sugerowałeś na siłę o 2 kanałach. Robicie fajne gry i zamieszanie było niepotrzebne.

Gra korzysta z 4 kanałów, muzyka o której piszesz gra w czasie kiedy pojawiają się sfxy.
1. Albo rzeczywiście jest 2 kanałowa


Podczas gry jest 2 kanałowa (odnoszę się do tamtego dema). Ale intro na pewno nie jest 2 kanałowe.

2. Albo jest 4 kanałowa ale ma jakiś "sposób" żeby to działało


No, nie jest 4 kanałowa podczas gry. Ale tak czy inaczej jest to możliwe (pamiętam takie gry na C64), jednak raczej nie w formacie MOD. A jak jest, to proszę o światłość w tym temacie. Na pewno jakiś muzyk to czyta.

Pisałem do Simone w tej kwestii modułu i przemilczał sprawę.


W takim razie domyślam się, że intro jednak nie było 2 kanałowe. Ja tam słyszałem jeszcze inne efekty, które można zrealizować tylko na programie typu DAW.

Być może muzyka do dema na YT została zmasterowana na programie typu DAW i doklejona do filmu. Wiadomo, reklama zawsze powinna być idealna.
[#1327] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #1326

No, nie jest 4 kanałowa podczas gry. Ale tak czy inaczej jest to możliwe (pamiętam takie gry na C64), jednak raczej nie w formacie MOD. A jak jest, to proszę o światłość w tym temacie.


Ogólnie to jest to możliwe, ale... Chodzi o to, że ktoś na EAB stworzył algorytm umożliwiający "wciśnięcie" SFX do "nieużywanego" obecnie kanału w module PT/pokrewne. Jeżeli natomiast nie jest to możliwe można ustawić priorytet na który kanał ma iść chwilowe "wyciszenie" na odegranie dźwięku. Bardzo możliwe iż jakieś gry na Amigę korzystały z podobnego algorytmu, ale ten jest "upubliczniony". Ktoś już chyba nawet testował go w swoich grach "w toku". Obecnie nie mogę znaleźć tego wątku, ale jak znajdę to dam linka.

Co do C64 to może iść albo o podobny trick jak powyżej, albo o fakt że na SIDzie da się uzyskać czwarty kanał na rejestrze głośności wyjściowej (bug SIDa ). Jest to przy okazji chyba najstarszy sposób na odtwarzanie "digi" na SIDzie (obecnie są nowsze i lepsze).

Edit:
Można też użyć miksowania kanałów (np AHI), ale tutaj już zalecane 020+.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 16:27:53 przez Solo Kazuki
[#1328] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1327

Znalazłem ten wątek. Dla zainteresowanych jest tutaj.
[#1329] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1325

Fajną ma ta giercę :) platformowy shooter :)
[#1330] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Vato, post #1329

no i stalo sie... najgorsze, powracaja produkcje Amitena
Parallel Worlds zostal ostatecznie ukonczony - watek na EAB.

A nie mowilem, ze nic z tego nie wyjdzie ??
[#1331] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1330

Jak to nic nie wyszło? To podobno już jego piąta ukończona produkcja.
Z tego co napisał, gra jest za darmo i nie wolno narzekać...

A może to wszystko walnąć w... I wyjechać w Bieszczady
[#1332] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1331

... ale ta gra nazywa się Parallel czy Parallels?
Sam chyba nie potrafi się zdecydować.

a trochę poważniej to tak jak mu piszą na EAB. Lepiej skończyć coś jednego bo to co wychodzi sprawia wrażenie niechlujnie, robionego na kolanie.
[#1333] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1332

sprawia wrażenie niechlujnie, robionego na kolanie

Jak widać wielu osobom się bardzo podoba i nie ma co tu biadolić, że komnata zamku wygląda jak ukwiecona łąka. Inne postacie do wyboru? Nawet menu jest... Problemy z kolizją obiektów... Z obrazków wynika jakby gra powstawała w latach 2010-2017
Zmęczony jakiś jestem Może R3D stawiamy sobie za wysoko poprzeczkę, bez sensu.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 14:21:54 przez Koyot1222
[#1334] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1333

Koyot nie przejmuj się. Róbcie w R3D swoje i nie obniżajcie poprzeczki.
Wśród amigowców istnieje obecnie spora grupa, której podoba się absolutnie wszystko co na Amigę wychodzi. Na szczęście są oprócz nich też ludzie myślący, którzy cenią sobie wysoką jakość i tych ludzi bierzcie w R3D pod uwagę.
[#1335] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1334

Dołączam się do wypowiedzi powyższej, trzymajcie profesjonalny poziom waszych produkcji :) a konkurencją się nie przejmujcie. Jakość sama się obroni.
[#1336] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #1335

Jakość sama się obroni.


Tak samo mówili spece z Sony kiedy konkurowali swoim Betamaxem przeciwko JVC i ich standardowi VHS
[#1337] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1336

I to jest właśnie ta rzecz, to jest jak standard VHS. Ktoś wbija przykładowo na Youtup i szuka "amiga new games" od razu ma wysyp samych "dobroci". Nikt nie bierze mnie na poważnie jak zapytuje do firm np. czy by mi pomogli zaistnieć z grą na jakimś ogólnopolskim konwencie gamingowym, albo czy nie chcieli by się zareklamować w naszej produkcji. Jedni kojarzą klasyczną amigę z starożytnym Superfrogiem inni obili się o zachodnie nowe produkcje o "wysokim standardzie".
Smutłem i tyle w temacie.

W odpowiedzi na #1334
W odpowiedzi na #1335
OK

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 16:43:52 przez Koyot1222
[#1338] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1337

Zdaje się, że przeoczyliśmy w tym wątku superprodukcję pt. Brus Lii.
[#1339] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1336


Tak samo mówili spece z Sony kiedy konkurowali swoim Betamaxem przeciwko JVC i ich standardowi VHS


Stało się tak, gdyż sprzęt Betamax/Betacord był znacznie droższy niż VHS. Ale na przykład BluRay wygrał z "tańszym" HD DVD. A w ogóle co ma ogólny "globalny" standard do pojedyńczych gier? Tutaj każda z nich jest unikatowa i czas pokaże co będzie klasyką a co gniotem.

@Koyot1222
Róbcie swoje i nie obniżajcie poprzeczki. Może i chwilowy "hura-optymizm" na gnioty jest, ale z czasem będą się liczyć tylko te najlepsze gry.
[#1340] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1339

Zasada jest ta sama co przed wiekami, czyli prawo Kopernika-Greshama: "Gorszy pieniądz wypiera lepszy".
A w naszym przypadku - deweloperzy tworzące lepsze produkcje, widząc że uznanie gawiedzi można zdobyć byle czym (a przecież w inny sposób nikt im nie odpłaci za ich wysiłek, bo niby jak?) tracą motywację do dalszej pracy. I czym ich z powrotem zmotywujesz?
[#1341] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1340

Tak samo mówili spece z Sony kiedy konkurowali swoim Betamaxem przeciwko JVC i ich standardowi VHS


moderator, redaktor Recedent zadziwił wszystkich i strolował (w sumie to chyba zdołował) Koyota.
Ale niestety jest w tym prawda. NA tym świecie to nie jest tak że lepsza technologia wygrywa, a Amiten ma więcej widoczności na EAB, czy na YT niż R3D

ale moja lekcja jaką ja z tego wyciągnąłem już kiedyś...
Cały trik polega na tym aby umiejętnie (i jednocześnie krytycznie) postawić sobie cele. (tu miałem historię o tym jak scena C64 potrafiła mnie zdemotywować przez postawone za wysoko cele, ale wyciąłem. bo co Was obchodz C64 ;) )

robie teraz grę. wtórną z punktu widzenia gaming-hostory Amigi. Może nieco lepszą (mam nadzieję) niż ostatnie produkcje znanych amigowskich, niepolskich twórców - może nie - Ami-scena oceni.
nie przeszkadza mi to jeśli gra będzie podobna do produkcji z lat 90.
ale za to bardzo buduje nie jak czytam że zaczyna to (ta moja gra) wyglądać jak stare fajne gry z lat 90'tych....

najważniejsze dla mnie jednak - dobrze się przy tym bawić, ale jeśli jeszcze komuś się to podoba. wow jest super \o/

Bawię się świetnie. Programuję, pixluję. nie mam deadlie'ów ani presjii.
To jest moje motto.
kolega Amiten ma IMO chyba inne inspiracje/motywacje, ale to jego sprawa. mnie to nie jara, nie kupuję, nie gram.

@Koyot
z tego co widzę robisz super robotę i czuję, że dobrze się przy tym bawisz - dając nam też trochę rozrywki ze śledzenia tych "graficznych wątków".
Poprzeczka jest ustawiona na prawidłowym poziomie - tak trzymajcie.
róbmy swoje

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 19:00:56 przez retronav
[#1342] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1333

Nie ma co się oglądać na partaczy. Patrząc co się ostatnio dzieje po naszej stronie świata i na to, co startuje na RK game compo, to poprzeczka idzie coraz wyżej. Naa RKLE13 naliczyłem ze 2 gry w które można by zagrać bez masochizmu, a w zeszłym roku naliczyłem takich z 5. Ale nie też o samą liczbę chodzi - w tym roku zapowiadane tytuły wyglądają jeszcze smaczniej. ;)
[#1343] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1340

Zasada jest ta sama co przed wiekami, czyli prawo Kopernika-Greshama: "Gorszy pieniądz wypiera lepszy".


Nie. Zasada brzmi "Gorszy pieniądz wypiera lepszy z obiegu". Jest to o tyle ważne, że zasada określa, iż polega to na tym, że ten lepszy pieniądz jest przez ludzi po prostu gromadzony jako wszelkiego rodzaju oszczędności. Poza tym w dobie e-pieniądza zasada zaczyna trochę "rdzewieć", gdyż coraz częściej ludzie nie trzymają gotówki "w skarpecie", lecz na koncie w banku. Powoduje to iż lepszy pieniądz rzadziej jest "gromadzony" i częściej trafia do obiegu.

Ale znowu nie rozumiem, co zasada z ekonomii ma do jakości gier?

A w naszym przypadku - deweloperzy tworzące lepsze produkcje, widząc że uznanie gawiedzi można zdobyć byle czym (a przecież w inny sposób nikt im nie odpłaci za ich wysiłek, bo niby jak?) tracą motywację do dalszej pracy.


Chyba nie sądzisz, że Amiten dostaje tylko uznanie? Ba, nawet miał kiedyś przez niepochlebne komentarze focha, że już nic na Amigę nie stworzy. Niestety, mu przeszło.
Takie uznanie dla szmelcu jest ograniczone do fanboyów, którzy łykną wszystko. Inni będą krytykować i szukać lepszych gier.

I czym ich z powrotem zmotywujesz?


Nie sądzę aby Amiten miał być jakąś demotywacją. To że grupka fanboyów chwali jego produkcje, nie znaczy że robią to wszyscy. A po tym co ludzie piszą poza "kółkiem wzajemnej adoracji" to raczej Amiten nie ma dobrej prasy. ok, racja
[#1344] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1345] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1346] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1347] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1348] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1349] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1

[#1350] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem