[#1291] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Michmis, post #1288

Natywny tryb amigowy, to 320*200/ 320*256 w 32 kolorach a wiec do dziela OK

Niestety tylko 16 kolego Recendent
[#1292] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1291

znaczy sie kolego Recedent
[#1293] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1291

.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 16:05:32 przez selur
[#1294] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1291

A już nic.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 16:22:20 przez agrajek
[#1295] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1294

Tu nie chodzi o liczbę kolorów tylko liczbę "kroków" każdego koloru na skali RGB, które masz do dyspozycji dobierając paletę.
Zatem, pikselując sobie w 24 bitach z platformą docelową OCS/ECS musisz pamiętać, że każda składowa dowolnego koloru z Twojej palety powinna dzielić się przez 16. Kolory typu #12,75,138 po prostu nie są osiągalne w palecie 12 bit.
[#1296] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1295

A to wiem bo kiedyś narysowałem coś na A1200 i zaniosłem do kumpla co miał A500. Różnica w kolorach była dla mnie duża.
[#1297] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1295

A właściwie przez 17. Nieintuicyjnie ale jednak. Bo składowe rosną kolejno heksem: 00, 11, 22, 33, 44, 55, itd. ;)
[#1298] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Michmis, post #1288

Jak już sobie porysujesz kafelki w 32 kolorach, ewentualnie 64 EHB to do tła użyj Coppera i dostaniesz gratis kilkanaście/dziesiąt niezależnych kolorów dla tła ok, racja
[#1299] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #1298

albo niech narysuje sobie Copperowa tecze w Photoshopie i wklei na monitor
[#1300] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1299

tak, najlepiej super glue
[#1301] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1287

W sumie nie wiem czy się martwić, czy olać temat. Popatrzyłem na ilość komentarzy pod filmikiem, zauważyłem że ww Pan "polubia" swoje wypowiedzi, wydało mi się to trochę żenujące, więc... Postanowiłem grzecznie, dosłownie życzyć temu Panu szczęścia, skasowałem wszystkie komentarze. Pozbyłem się bluzgów pod moim filmikiem. No i niby finał. Zaglądam do skrzynki dziś a tam "wiadomość".


Michael Gibs
Hey, so you have deleted all your comments on my channel now ? are you ashame of them ? and then you asked to your friend to dislike my video ? first I don't care (you can ask them to dislike all the videos) but are you a kid to do things like that ? I have google analytics idiots. the 4th of fully there was no dislike (I did a screen capture) and then I had 9 dislike from poland... you're not a fox dude. you are really stupid and you're not a real man. you are just a bitch. now there's a message for you in the Resistance shout box. I didn't knew who you were, you went to my channel to insult my work, now you organize with your friends to dislike the video, so you want to play with me, I will not let you go. I promise !

Napisane godzinę temu, zaglądam pod filmik... Skasowane...
WOW! Matko, co on bierze... Albo czego nie bierze? Powinienem zacząć się bać?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 14:33:39 przez Koyot1222
[#1302] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

Wydaje mi się że nie masz się czego bać, no chyba że dislajków pod filmikami z twoją grafiką.

Na przyszłość nie próbuj uszczęśliwiać wszystkich na siłę, to że ktoś zrobił prostą grafikę... To wiesz ktoś może mieć inne podejście to tego w jaki sposób poświęca swój czas na hobby.

A jak go już poświęca to na to co robi sam od A do Z.


Rozumiesz o co chodzi to tak jak by Ci ktoś wszedł w butach na trawnik, Jego kod jego muzyka i jego grafika. A Ty mu piszesz że fajna gra ale...

A ta gra może taka miała być, Jego rozumiesz bez zaangażowania Innych

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 14:40:35 przez TechNineWonder
[#1303] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1302

Dlatego kazdy tworca gry musi sobie zadac podstawowe pytanie, zanim zacznie cokolwiek tworzyc:

"Dla KOGO tworze gre? Dla SIEBIE czy dla INNYCH graczy ?"

Jesli ktos tworzy tylko dla siebie (dla zabicia czasu, wlasnego ego, widzimisie, dumy czy udowodnienia sobie, ze jest np. prawdziwym mezczyzna) to niech pozniej nie wymaga tego, ze ktos w to bedzie gral.

Jesli natomiast chce zablysnac jakas ciekawa gra, uszczesliwic masowo graczy czy stworzyc gre wszechczasow, to MUSI sie liczyc z ich ZDANIEM !
[#1304] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

Michael jest dziwny to fakt, tu jest jego blog
<link>http://ohmygibs.blogspot.com</link>
na pierwszym filmiku sa chyba jego wszystkie gry.
On umie robic lepsza grafike np. ta z tej gry z gorylem, ale wedlug mnie ta gra po prostu ma/miala miec taka grafike, w stylu 8-bitowym
[#1305] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1303

selur: MUSI = zmusisz każdego ?

Koyot: przykre że prawdziwe.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 14:57:05 przez makarsky
[#1306] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

"and then you asked to your friend to dislike my video ?"

No niestety ale takie wlasnie klimaty panuja na EAB, to jest nowoczesna choroba e-spoleczna.
Tam jest sie albo uwielbianym przez grono dupolizusow (teksty typu "Ohh, your backbone games are awesome") albo ignorowanym, bo ma sie zupelnie odmienne zdanie.

Trzeba to przelknac i tyle ale poki co jego produkcje nie moga sie rownac z TanksFurry a licze, ze pokazecie jeszcze nie jedna dobra gre OK
[#1307] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

Wiesz po części jest to Twoja wina. Facet włożył sporo wysiłku w silnik czy grafikę a otrzymał komentarz, że gra ma kiepską/bardzo słabą grafikę. Moim zdaniem określenie "very poorly" było nie na miejscu. Dla mnie grafika Miky's Land reprezentuje średni poziom. Twoje prace są na trochę wyższym poziomie niż jego ale prawdę powiedziawszy też sporo im brakuje jeśli popatrzeć na inne produkcje z lat 90 tych. Do tego używasz palety 16 kolorów co nie jest dobrym rozwiązaniem. Mogłeś inaczej do niego napisać że chętnie przygotowałbyś grafikę dla chipsetu AGA w 256 kolorach czy zaoferować pomoc przy kolejnej grze. Zamiast tego pojechałeś po bandzie podnosząc mu ciśnienie, jakby było tego mało to jego negatywny komentarz opublikowałeś na jego kanale aby pokazać innym na YT i PPA jaki to on nie jest zły a na zakończenie faceta dobiłeś negatywami które dostał pośrednio dzięki Tobie. Nic dziwnego, że tego nie odpuści.
[#1308] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1303

Co do krapów w BB to bardziej bym się śmiał z ludzi którzy to kupują niż cisnął twórców.
Dlatego te gry są sprzedawane że jest klientela.


A nie dochodzę do konkluzji jak on to mógł zrobić coś na mojej Amidze MOJA, JAK!?!


Dojdziemy do punktu gdzie osoby które napiszą grę.

Będą się pytać czy mogą wypuścić swojego gniota, aby czasem nie urazić seniorów po fachu. Którzy też nic nie wydają.
[#1309] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

@Koyot: odpuść sobie i zapomnij o tej sprawie. Gibs jest specyficznym gościem i baaardzo źle znosi jakąkolwiek inną ocenę swojej pracy, niż tylko zachwyty. Już w 2014 zrobił podobną akcję, pisał, że nic więcej na Amigę nie wyda, pobrażał ludzi, itp (link). Dla mnie jest człowiekiem z problemami i nie ma co go wyprostowywać.

Pozdrawiam.
[#1310] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1308

"..to bardziej bym się śmiał z ludzi którzy to kupują"

A ja nie, bo ludzie kupowali te bakbonowe krapy wierzac w to, ze wspomagaja amigowy gamedev a po drugie, ze tworcy zacheceni wynagrodzeniem za swoje trudy, beda tworzyc nastepne, lepsze produkcje.

A tym czasem okazalo sie, ze niektorzy zacheceni kasa, zaczeli tworzyc kolejne bakbonowe krapy dla kasy. No niestety ale zamiast rozwoju, powstalo takie gamedevowe amicebulactwo.

"Dojdziemy do punktu gdzie osoby które napiszą grę."

Nie dojdziemy.
[#1311] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1307

Daj spokój. Ja ostatnio długo natłumaczyłem się Koyot1222, że muzyka 2 kanałowa nie może brzmieć tak jak 3 lub 4 kanałowa. Wciąż nie mam tego modułu do zweryfikowania. Ale może głuchy jestem, może nawet głupi (i to bardzo). Ale to na pewno nie był moduł 2 kanałowy w "reklamówce". Ja wiem że tak się nie da, bo robię przy tym. Polifonia to skomplikowana sprawa. Tak czy inaczej, nigdy nie otrzymałem modułu do zweryfikowania. Miałem niby sobie go wyripować...hehe, z klozeta? pomysł


Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 05:09:34 przez Andrzej Drozd
[#1312] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #1311

Pamiętam tę dyskusję bardzo dobrze. Myślałem że sprawa została wyjaśniona.
[#1313] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #1311

Ja ostatnio długo natłumaczyłem się Koyot1222, że muzyka 2 kanałowa nie może brzmieć tak jak 3 lub 4 kanałowa.


A z kolei ja Tobie tłumaczyłem że może. Tak się robiło muzykę grube lata temu na Atari 8 bit, ale nie, Ty wiesz lepiej....
[#1314] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1313

"Kazdy wiedziec moze... trocheee lepiej lub troche gorzej
ale nie o to chodzi, jak to amigowcom wychodzi"


[#1315] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1313

O! Ekspert się znalazł, który nie zrobił żadnego modułu. Weźcie się towarzyszu lewaku nie kompromitujcie.OKOKOK
[#1316] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1312

Pamiętam tę dyskusję bardzo dobrze. Myślałem że sprawa została wyjaśniona.

Nie została wyjaśniona. Po wyjściu dema, gry, czy jakoś tak, MIAŁEM sobie wyripować moduł.
Nie wiem jak się ripuje moduły.
No nie no, może jakiś głupi jestem, albo słyszę dodatkowe głosy, ale tamta muzyka na pewno nie była dwukanałowa. Zdaje się że teraz już jest inna muzyka w tej grze.

Dodam że chodziło o intro. Grało jak 3 kanałowe lub zostało zremasterowane i doklejone na potrzeby dema do YouTube. Zauważył to także Krashan.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 07:49:57 przez Andrzej Drozd
[#1317] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1301

Chyba mu tez ciut pooceniam twórczość
[#1318] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Blendor, post #1317

Hehe, to będzie ocena twardego, betonowego towarzysza trolla. A umiesz ty w ogóle Amigę załączyć?OKOKOK
[#1319] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #1318

umiem
[#1320] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Blendor, post #1319

A umiesz w CEDzie na pisać w s-s:
dylejt HDD i odpalić system?szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem