[#1861] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1860

@Solo Kazuki

Zapytałem się samego Andiego Davidsona: Odpisał, że te Wormsy rzeczywiście będą miały wersję 1.5, chyba że rzeczy będą na bieżąco dodawane.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 12:29:34 przez Hexmage960
[#1862] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1860

Nie chodzi mi o Worms: Armageddon rzecz jasna. Worms 2 nie powstało.


Really? A więc co to jest?

Zapytałem się samego Andiego Davidsona:...


Naprawdę, nie masz się o co pytać autora, tylko "jaki będzie numerek"? Tak się zapytam, jaki to ma wpływ na samą grę czy będzie v1.5, v10.56 czy v425252.6253552?

Nie wiem, za stary chyba jestem, ale dla mnie to... dziwne trochę.

Edit: Odnoszę wrażenie że kręcisz się wokół tematu numerka, po to żeby "było 2.0", żeby wciskać kit naokoło że to "Worms 2".

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:07:31 przez Solo Kazuki
[#1863] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1862

To pewnie Worms 2: Armageddon. Nazewnictwo wersji Wormsów jest nieco pomieszane.

Spoko, nie kłóćmy się o to, że postawiłem (na wyrost) jedną cyferkę "2". Nie miałem na myśli, że Andy przenosi nową wersję Wormsów z PC.

Zobaczymy, co to za update.

Edit: Odnoszę wrażenie że kręcisz się wokół tematu numerka, po to żeby "było 2.0", żeby wciskać kit naokoło że to "Worms 2".

Tak nie jest.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:09:21 przez Hexmage960
[#1864] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1863

Ludzie, trzymajcie nie...

Worms: Armageddon to całkiem inna gra.

Pojmij w końcu że Worms 2 i Worms: Amageddon to rózne gry i obie istnieją.
[#1865] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1864

No i tu, przyjacielu się mylisz.

Zobacz na stronę oficjalną Team17.

Są gry Worms: Armageddon i Worms 2: Armageddon.

https://www.team17.com/games/worms-2-armageddon/

https://www.team17.com/games/worms-armageddon/

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:12:27 przez Hexmage960
[#1866] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1865

Dobra... tylko z czym się mylę? Ze Worms 2 i Armageddony to inne gry?

Weź, bo mi się już nie chce z tobą gadać, serio.

Edit: Prosiłbym moderatora na zaOTopowanie tej dyskusji, która chyba nic nie wnosi. Może poza straconymi nerwami.

Edit 2: Uff... zdążyłem
Tutaj masz, drogi Mini, listę gier z serii Worms. Worms 2 to 1997 r, Worms: Armageddon to 1999r, Worms 2: Armageddon to 2009r.:
Worms (seria)

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:27:36 przez Solo Kazuki
[#1867] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1866

Przepraszam, faktycznie Worms 2 istnieje i to co innego niż Worms 2: Armageddon. Przyznam, że o tej wersji nie słyszałem. Myślałem, że po Worms DC powstał Worms: Armageddon na PC. Tymczasem w 1997 roku powstały Wormsy 2.

Także cała ta nasza dyskusja to efekt pomyłki. Nie wiedziałem, że są Worms 2.

Edit 2: Uff... zdążyłem
Tutaj masz, drogi Mini, listę gier z serii Worms. Worms 2 to 1997 r, Worms: Armageddon to 1999r, Worms 2: Armageddon to 2009r.:
Worms (seria)

Dzięki. Także przepraszam za wprowadzenie zamieszania. Pisząc "może powstanie Worms 2" nie miałem absolutnie na myśli tej gry z PC.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:31:33 przez Hexmage960
[#1868] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1867

I dochodząc do sedna: z Worms: DC nie zrobisz Worms 2. Musiałbyś napisać engine od nowa. EOOT. ;)
[#1869] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1868

Zobaczymy, jakie zmiany i dodatki do Worms: DC Andy przygotował.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 07:35:11 przez Hexmage960
[#1870] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1865

Tu wymieniają aż 56 gier i dodatków o Wormsach w tym 3 na Amigę.
http://www.mobygames.com/game-group/worms-series/offset,50/so,1d
[#1871] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #1835

Trochę więcej o nowym hicie Amitena - Coco Banana
[#1872] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1871

Jak to nie bedzie CacoBana, to OK. Ale wyglada OK.
[#1873] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1868

No i mamy już naświetlone co będzie dodane. Cytując Andiego:

"It is an update of Worms DC, with options for Worm select (pick up which worm you want to use), sudden death options, and sinking levels. Most of it is working, should be released soon. This was an update I never got round to finishing. Seeing the enthusiasm people still have for the Amiga made me want to give it a feature-complete version."


Czyli raczej dodanie kilku bajerów a nie totalna modyfikacja a'la "Worms 2".
[#1874] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1873

Rzeczywiście nie ma wiele tych dodatków. Ale dobre i to, zważywszy że mają być też poprawki błędów!

Może teraz zebrać mody do Worms DC, których przecież jest tak wiele! Ta gra umożliwia podmianę grafiki, dźwięków, mowy robaków. Dlatego ją ubóstwiam.
[#1875] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1814

[#1876] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1875

W porównaniu z pierwowzorem wygląda bardzo dobrze.
[#1877] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #1876

Bardzo ładnie dobrana paleta OK
[#1878] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1875

Nadchodzi nowy BackBone - Wonder Girl in Monster Place
[#1879] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1878

Biorę w BOX !
[#1880] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #1879

No i mały gameplay:
[#1881] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1880

Wydaje mi się, że dziewczyna(ka) w 1:07 zmienia się w robotnika w kasku :)
[#1882] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Blady, post #1881

Bo to jest Wonder Girl: "I wonder if she's a girl"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 18:32:38 przez recedent
[#1883] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1880

... ale całkiem szczerze powiem że gdybym nie wiedział że to BackBone to bym nie powiedział.
graficznie bardzo ładnie więc może to mnie zmyliło. zobaczymy co z tego wyjdzie.
[#1884] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1882

Drogi Recedencie...
to po prostu jest osoba pochodząca z Singapuru na co dzień świadcząca usługi dla pewnej wąsko wyspecjalizowanej gałęzi turystyki. Dodatkowo posiada ona polskie korzenie co w sposób łatwy można wywnioskować po sposobie poruszania. Krok przesuwno-dostawny jakże charakterystyczny dla krakowiaka.
Ale grafika nawet fajna... ja tak sobie myśle że jeśli znać ograniczenia BB i z pomyślunkiem tworzyć coś konkretnie pod takie założenia edytora to nawet może i wyjść coś znośnego.
[#1885] Re: Zapowiedzi nowych gier

@retronav, post #1883

ale całkiem szczerze powiem że gdybym nie wiedział że to BackBone to bym nie powiedział.


A ta drętwa animacja już nie jest wystarczająca?
[#1886] Re: Zapowiedzi nowych gier

@softiron, post #1884

posiada ona polskie korzenie co w sposób łatwy można wywnioskować po sposobie poruszania. Krok przesuwno-dostawny jakże charakterystyczny dla krakowiaka (...) jeśli znać ograniczenia BB i z pomyślunkiem tworzyć coś konkretnie pod takie założenia edytora to nawet może i wyjść coś znośnego.


Podsunąłeś mi pomysł: "Krakowiak boy in Górale's land", z podtytułem "the ultimate ciupaga threat" pomysł
[#1887] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1878

Wyglada bardzo ładnie, szkoda tylko że gra jest robiona w backbone, strasznie dziwnie wyglada detekcja kolizji przy skokach i poruszaniu się, brakuje płynności. Trzymam kciuki żeby wszystko się udało :)
[#1888] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #1887

Gdyby można było dodać parę rzeczy w Backbone jak lepsza kolizja, bloki z przezroczystym tłem, osobne zapętlone tło, ustawiać czas gry czy wprowadzić ewolucję postaci po zebraniu odpowiedniego przedmiotu itd. to na pewno wpłynęłoby to na nową jakość gier. Obecnie postacią nie można nawet wyskoczyć poza górny ekran, a po włączeniu automatycznego przewijania ekranu przestaje działać kolizja z blokami... Czy dałoby radę coś z tymi bolączkami zrobić?
[#1889] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1888

[#1890] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1889

Widzę, że nie jesteś do końca przekonany. szeroki uśmiech
To może zapytam inaczej. Jak mogę Ciebie zachęcić do współpracy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem