[#31] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Raybeez, post #30

Na razie automatyczne buildy nie działają.
Wrzucam mój "debugowy".
Rzadzę odpalić z >nil:

link

Skompilowane pod 68080 ale działa na 040 wzwyż.
[#32] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #31

A swoja droga oryginalne wersje Diablo na Mac (PPC) czy Playstation (RISC), przydadza sie w obsludze endianow?
[#33] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #32

Mamy źródła wersji PPC ale nie są zbyt pomocne.
[#34] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #33

No to może natywniak do Ciebie dla AmigaOS4x i MorphOS?
[#35] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #34

Jak już sobie marzymy, to najlepiej pod WarpOS, zadziała na 3 platformach na raz OK
[#36] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #35

Będą wersje dla wszystkich platform.

Wersja z widocznymi NPC:
link
[#37] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #36

Napisze tu żeby inni oczekujący/zainteresowani widzieli, wersja 040 z tego linku powyżej działa
na 040 pod emulatorem, wcześniejsze wersje 060 się wywalają (GURU - błąd FPU), jak ktoś ma
040 + RTG mógłby spróbować na real hardware.

Chwilkę pograłem (do 3ciego levelu postaci), zapisałem stan gry ale wczytać nie mogę szeroki uśmiech
Pod emulatorem muzyka, dźwięki wszystko śmiga pięknie,
jak by chociaż w 1/4 tak działało na Amidze było by po prostu super OK
[#38] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Raybeez, post #37

U mnie Diablo działa tylko na Vampirku w A1000.
Na A2000, 060 z VA2000 czarny ekran. Na A4000, 060 z Voodoo restart.
Ale na Vampirku śmiga jak na PC :)
[#39] Re: Zapowiedzi nowych gier

@marpla, post #38

U mnie na 060 czarny ekran. Coś dogrywa i staje.
[#40] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #36

Artur swietna robota i szacun ze masz czas na toOK
[#41] Re: Zapowiedzi nowych gier

@HOŁDYS, post #40

To jego nie jedyny port
link
[#42] Re: Zapowiedzi nowych gier

@HOŁDYS, post #40

po diablo może starcraft ?
[#43] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #42

Przecież już jest Stratagus...

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 13:24:50 przez Solo Kazuki
[#44] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #43

to wymaga ppc ?
[#45] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #44

Diablo 1 i dodatek hellfire ogrywalem juz na Pentium 120hz z voodoo 1 bodajze.Jak i starcrafta w latach 90.Jest wiekszy fun ogrywac to na Amidze 30 lat pozniej ? Really ?
[#46] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #45

Witam.
Diablo 1 nie wymagało kart Voodoo.
Działała na zwykłym Virge.
Od czasu do czasu uruchamiam aby ponownie poczuć klimat podziemi.
Jak dla mnie jedynka jest najlepsza.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 15:44:01 przez ted
[#47] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ted, post #46

Super.Wiem o tym.Voodoo 1 Diamond Monster kupilem jakos w 1998/1999r za ok 850zl.Nie zmienia to faktu ze ogrywalem Diablo 1,dodatek hellfire i starcrafta w latach 90 na super komputerze P120 :) a takze kknd i wiele swietnych gier.Teraz odpalac takie gry na Amidze za 3-5k to juz sztuka dla sztuki.Wiekszy fun ? Ze wtedy nie mozna to teraz super ? :) Moje zdanie...
[#48] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #44

A czy Arti robi porty na PPC?

Nie, ten Stratagus o ile mi wiadomo działa na 68k.
[#49] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #47

Fun większy choćby tylko z powodu, że na sprzęcie na którym kiedyś mówili "się nie da" udowadniasz że "się da".

Serio, chyba ciebie coś boli że marudzisz. Jak ktoś ma już ten sprzęt z kilka tysięcy to nic nie musi dokładać. Raczej nikt nie kupi sprzętu tylko po to, żeby odpalić port Diablo.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 16:10:02 przez Solo Kazuki
[#50] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #49

Udowodnic ze sie da po 30 latach super.Sztuka dla sztuki.Brawo ☺
[#51] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #50

Dajesz, dajesz , nie przestajesz
[#52] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #49

Zdaję się że odpalałem jakiś port Stratagusa dla klasyka, już nie pamiętam tylko czy 68k czy WOSa. Za to pamiętam że nie dało się na nim odpalić Starcrafta, a jedynie Warcrafta. Port Stratagusa dla AmigaOS 4, też jest zresztą mało używalny, bo choć Starcrafta uruchomić się da, to nie można załadować zapisanych stanów gry. Czyli dokładnie ta sama bolączka, na którą cierpli Diablo w obecnej fazie rozwoju (no chyba że Artur w ostatnich dniach już to poprawił).
[#53] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #50

Tez się tu często łapie na tym, ze pytam sam siebie WTF ? po co robią to czy tamto...
Ale zaraz przypominam sobie, ze tu chodzi o hobby i zabawę Amiga, a nie jakieś wielkie pragnienie w zagranie, w tym przypadku, w Diablo jako takie.
[#54] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #53

ja osobiscie podziwiam osoby, ktore beda w to graly na "Amidze" ok, racja
[#55] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #49

bzdura!!

A500 z 1MB ram TO NIE jest ten sam sprzet co A500 podlaczona do PC'ta za kilka tysiecy.
[#56] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #50

Stary, otwórz agencję Wujek Dobra Rada. Ludzie będą walić drzwiami i oknami i płacić ciężki hajs za ekspertyzę czy to co robią ma jakiś sens...
[#57] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #55

Także A500 z 2MB to już nie to samo, ani tym bardziej A1200 z 060 i kartą graficzną. Niemniej jest to dalej Amiga.

Na temat Vampira się nie wypowiadam...
[#58] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #57

i znowu bzdura...

bo A500 z 2MB to to samo tylko z dodatkowym ramem i nijak ma sie do czegos co jest PC'towym tworem.
[#59] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ted, post #46

tylko jedynka, gra prawie idealna, dodatkowo niedawno grałem bo jest mod, nazywa się jakoś belzebub czy podobnie, graliśmy na sieci i jest spoko bo są nowe itemki czary itp. ale jest niedokończony i niewiem czy cos się zmieniło bo ostatnio kieso z czasem
:)
[#60] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Siege77, post #47

a Ty wiecznie marudzisz, jak stara baba, jak się nie podoba i ograłeś to nikt Cie nie zmusza, i znowu narzekanie że 5k i****, ludzi stać to kupują, nie stać to nie kupują, proste, jak się niepodoba amigowanie i nie jarasz się tam że ktoś chce coś zrobić, to qfa idź do domu starców, bo największe marudy to właśnie tacy znudzeni życiem ludzie jak Ty.
... Moje zdanie... - spoko każdy może mieć swoje zdanie, ale z tego co widzę po różnych wątkach to tylko jęczysz że po co , żę jak można tyle kasy wydać itp. a po to żeby inni się jarali, i tyle. Jak powiedziała Merlin Monroe, pieniądze szczęścia nie dają,
Dopiero zakupy :)
Ja się jaram i inni też, link -1m31s :)

Więc nie zachowujmy się jak stare dziady, którym wszystko przeszkadza i wszystko jest złe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem