[#91] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #77

OK

[#92] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Vato, post #91

Czy projekt nadal się rozwija?
[#93] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #92

Chyba tak.

http://www.apollo-core.com/knowledge.php?b=3&note=25485&z=dYt4h5
[#94] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #93

Jest jakaś najnowsza wersja ?
[#95] Re: Zapowiedzi nowych gier

@marpla, post #94

No właśnie jest jakaś? Bo Gunnar pisze, że już jest full wersja.
[#96] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #95

To jak czytac Gunnara to juz w pelni, albo w ogole.
The 68K porting team has their own IRC channel.
Its a good idea to Visit their IRC channel and get yourself the lastest version.
[#97] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #96

Kolega to ma trudne dni czy jak?
Now that the porting/fixing is fully done.
. Artur Jarosik bywa na ppa, patrz choćby ten wątek. Nie chce mi się ganiać po jakichś irc kanałach, a wersję najnowszą można stąd zaciągnąć. Mnie interesuje czy to da się przejść do końca już.
[#98] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #97

Skoro wiesz lepiej to po co sie pytasz? Na IRC-u masz pewnie nowsza wersje do testow.
[#99] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #98

Pytam, bo niejaki Artur Jarosik bywa na ppa? I chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie można już swobodnie ukończyć grę, skoro Gunnar twierdzi że udało się diaboła przeportować.



Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 18:07:35 przez fazior
[#100] Re: Zapowiedzi nowych gier

@fazior, post #99

Takie pytanie czy ciężko jest to zrobić pod ppc. Bo pod 060/50 jest słabo a pod 330mhz pewno będzie ok.
[#101] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #100

Trochę to śmieszne. Gdyby taka gra była specjalnie pisana z myślą o Amidze, AGAcie to w 256 kolorach spokojnie działałaby na A1200 030 z 8 MB RAM i HDD. Przecież w takim Diablo nie ma zupełnie nic nadzwyczajnego.

Czasem się zastanawiam czy jest sens robić takie porty skoro można w nie zagrać dosłownie na czymkolwiek. Nie lepiej stworzyć coś własnego, oryginalnego? Roboty dużo ale satysfakcja znacznie większa, robota tysiąckrotnie ciekawsza. Można zrobić coś oryginalnego, unikalnego. Chociaż osób będących w stanie dociągnąć projekt do szczęśliwego końca w naszym środowisku jest niewiele, a może i wcale. Z tego powodu porty mają znacznie większą szansę zostać ukończone.
[#102] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MDW, post #101

Czasem się zastanawiam czy jest sens robić takie porty skoro można w nie zagrać dosłownie na czymkolwiek.


Szczerze, to jak na największego ruleziarza III RP, którym bez dwóch zdań jesteś, to ta wypowiedź jest dla mnie szokiem. Wiesz, na wiele szczytów też mozna wjechać kolejką, lub wlecieć śmiegłowcem, zamiast męczyć się samotną wspinaczką. Tylko pytanie, czy aby satysfakcja jest ta sama?

Ja nigdy w życiu nie ukończyłbym Dooma, Quake i kilkudziesięciu innych tytułów gdyby te nie doczekały się wersji amigowych. Nie gram kompletnie na PC, a na konsolach od wielkiego dzwonu, z prostego powodu, powielenie tego co zrobiło miliony ludzi, tymi samymi metodami kompletnie mnie nie kręci. Pecetowego Diablo też nigdy nie odpalę, choć rzecz jasna wiem iż mogę to zrobić na pececie od nastu lat, tylko czy będzie smakować to tak samo? Pytanie retoryczne. Wszak jesteśmy amigowcami (czy ewentualnie niektórzy z nas Morphosowcami), więc to chyba zobowiązuje do szlachectwa. Możliwe że jestem jedynym człowiekiem na świecie, kţóry ukończył kampanię HoM&M II na Amidze pod DOSBoxem. Pewnie niektórzy popukają się w głowę, ale to mimo wszystko to oryginalniejsze niż bycie jednym z milionów, którzy dokonali tego pod Windows.
[#103] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #102

I kto tu jest ruleziarzem i hipsterem, skoro wg Ciebie ta sama gra bez dodatkowych usprawnień staje się grywalna tylko w momencie gdy się ją odpala na jakiejś obskurnej platformie. ;)

Portowanie też przeważnie uważam za bezsensowne, zwłaszcza ze słabszych platform. Tu jednak mogłoby być ciekawiej bo D1 to jest gra typowo pentiumowa, więc fajnie by było zmusić ją do działania w bardziej ograniczonej konfiguracji, jak wspomniane 030. Z drugiej strony robienie wszystkiego CPU mnie nie kręci, a HW chipsetowy jest za wolny by rozsądnie taką grę zrobić - izometria to bardzo dużo rysowania przez maskę, które dość znacząco spowalnia blitter. Port SDLowy to dla mnie portowanie dla portowania, bo sprzętu się tam w ogóle w kodzie nie maca, no ale kto komu zabroni się bawić jak kto tam lubi.

Ostatnio nawet miałem pomysł przypomnieć sobie diablo 1 ale odpaliłem i stwierdzam, że w świetle obecnych hack n slashy to ta gra jest niegrywalna poprzez niewygodę interfejsu użytkownika. Itemy widoczne na ziemi tylko jak rzucisz spell? Brak regeneracji many? Brak skrzynki (jak się nie gra z modami)? Kasa jako item w inwentarzu? Fuuuj. Zabawne, że parę lat temu mi w zupełności to nie przeszkadzało, ale późniejsze części Diablo, Torchlight czy mistrzowskie Path of Exile podniosły mi trochę poprzeczkę. Bo jednak lepiej jest grać w gry z fajną mechaniką niż się użerać z niewygodą. ;)

A i ostatnio odkryłem że powstał port devilution na platformę webową. Co za czasy, w których nam przyszło żyć!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 22:30:23 przez teh_KaiN
[#104] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #103

Zauważ jednakowoż, że ta obskurna platforma towarzyszy niektórym od kilkudziesięciu lat. Ech, nie zgadzam się z Mufą z definicji ale... nigdy nie przeszedłem diaboła pierwszego na ami, bo go tam nie było, na pc też nie przeszedłem bo jak się na pc przesiadłem w 98 to halflife wydał mi się ciekawszy. A teraz mam szansę odrobić zaległości na obskurnej platformie. Odpaliłem wczesną wersję portu i łel.. to jest Diablo, takie jakie pamiętam z pc kolegi z liceum. Wtedy dochodziliśmy do Butchera, ewentualnie nieco dalej, ale w godzinę po lekcjach wiele się nie dało zrobić. Teraz sobie pyknę całość na Amidze.


Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 23:03:45 przez fazior
[#105] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MDW, post #101

Ja gralem troche w PC-towego Diablo. Nie ma szans zeby ta gra zadzialala w 640x400 na 68030, a chyba o taka rozdzielczosc Gunnarowi chodzi, bo nie sadze ze o 320x200, bo w tej rozdzielczosci powinna pojsc bez muzyki na AGA, ale na pewno dosc wolno skoro oryginalnie wymaga Pentium 60 MHz minimum. Ogolnie to nie jest port z SDL, tylko ze zresourcowanej wersji dlatego jest w miare szybki. No i tutaj dane sa w formacie LE czyli minimum 3 zbedne instrukcje trzeba robic przy odczycie/zapisie longwordu. Chyba, ze uzyja komendy MOVEX, ale to tylko pod 68080 i nie wiem czy jakis kompilator obsluguje te instrukcje.
[#106] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #103

Ja po pierwsze zaznaczam wyraźnie, że nie jestem wrogiem ruleziarstwa i w sumie czasach gdy większość osób nie robi nic innego poza ustawicznym narzekaniem na swoje hobby, to jest całkiem pozytywne zjawisko.

Sam fakt że ten wątek o Diablo ma tylko na tym forum ma ponad 100 postów i tak wiele osób interesuje się postępami, potwierdza że wszyscy jesteśmy po trochy ruleziarzami, dla których możliwość zagrania w Diablo na swojej ulubionej platformie ma jakiś dodatkowy smaczek.

No cóż porty powstają i mają dużo pobrań, znaczy że warto je robić bo jest na to popyt. A doszukiwanie się tutaj jakiegoś logicznego sensu, stawianie argumentów że przecież można sobie w to pograć na PC, można sobie darować bo tak to już jest, że wśród hobbystów wiele rzeczy wygląda dziwnie i niezrozumiale.

Ja sobie pozwoliłem na poprzedni komentarz, bo naprawdę kto jak kto ale MDW, słynie z wylewnych, bardzo optymistycznych komentarzy. To jest np. koment na temat Blendera 2.27:

Wiem, ze to pare osob denerwuja moje optymistyczne komentarze ale tym razem sie nie powstrzymam. :)
Ale wypas! Wreszcie normalnie wygladajacy program 3D na Amige! To naprawde ogromny AS w rekawie Pegasosa.


Można sobie wpisać w wyszukiwarkę PPA słowo Blender, by poczytać utrzymane w podobnym stylu wypowiedzi, przy praktycznie każdym newsie o nowej wersji.

A przecież włączając czystą brutalną logikę - Blender też jest portem, też można było go sobie wcześniej używać na PC, na innych platformach jest w nowszej wersji i potrafi działać szybciej.

Tak więc teoretycznie nie ma czym się jarać, ale MDW się jarał i podkreślam dobrze że się jarał, wszak hobby jest po to by czerpać satysfakcję. Tylko ten jego ostatni koment o porcie Diablo, w kontekście jego wielu wcześniejszych wypowiedzi na temat innych portów, utrzymanych w kompletnie innym tonie, z lekka mnie zszokował, bo nagle zaczął pisać, jak by to nie był MDW.
[#107] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #106

Myślę, że to dlatego że MDW to nie jest typ "gracza". Bardziej go interesuje rozkmina jak gry działają "od podszewki" i pisanie ich niż granie. Zresztą możesz to przeczytać w wywiadzie z nim.

P.S. A przeszedłeś całego Fallouta pod DosBOXem? Też zacna gra.
[#108] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #107

Pod DOSBoxem, to jeszcze stosunkowo długo, bo przynajmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt godzin gry zajął mi Settlers II.

Gdzieś tam na wstępnym etapie tworzenia, mam zayrs materiału na YT, z cyklu gramy na Amidze NG, który będzie poświęcony 10 najbardziej wyczekiwanym kontynuacjom amigowych hitów, które ostatecznie nigdy nie trafiły na "Przyjaciółkę", czyli wspomnianymi już Settlersami, ale też m.in. Mortal Kombat 3 czy Ufo Terror From The Deep. Co prawda nie będę tam prezentował jedynie wersji pecetowych, niemniej DOSBox, będzie w tym filmie odrywał wiodącą rolę.

Tak więc na najbliższe zimowe wieczory planuję kilka dłuższych sesji z tym emulatorem, aczkolwiek raczej nie będę odpalał Fallouta.
[#109] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MUFA-amigaone-pl, post #108

Właśnie rozpoczął się "wyścig ku fps-om".
Port jest teraz optymalizowany w asm.
Dodatkowo wykorzystuje bezpośredni dostęp do SAGA RTG.
Prędkość miejscami wzrosła o 10 fps.
A to dopiero początek...



Link

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 12:45:41 przez Artur Jarosik
[#110] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #109

Na prawdę szacun za ten port! OK Najnowsza wersja jest w tym linku, który fazior podał?
[#111] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #109

Dodatkowo wykorzystuje bezpośredni dostęp do SAGA RTG.


Nie bardzo rozumiem co to da względem "zwykłego" RTG, skoro tylko posiadacze kart Vampire będą wykorzystywali te wirtualne "układy".

Większym wyzwaniem było by wsparcie dla AGA ok, racja
[#112] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #109

Czy te usprawnienia zobaczą też posiadacze 060 + RTG? Czy tylko Vampire?
[#113] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #111

Chodzi o szybszy sposób odświeżania zawartości ekranu.
Zamiast SDL_flip() kopiujemy zawartość ekranu do SAGA_VIDEO_PLANEPTR.
Daje nam to ok 3/4 fps wiecej :)
[#114] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Raybeez, post #112

Czy te usprawnienia zobaczą też posiadacze 060 + RTG?


Optymalizacje asm tak.

AMMX i SAGA Direct Draw nie.
[#115] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #114

Będą różne binarki jak wcześniej czy jedna dla wszystkich?
[#116] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #114

Czy te usprawnienia zobaczą też posiadacze 060 + RTG?


Wersja AGA jest w planach :)
[#117] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #109

Pobrałem tą wersję i na vampirku wiesza się :( pokazuje się puste okno w Diablo z pustym przyciskiem, naciskam przycisk i reboot - guru. Poprzednia wersja działa.
[#118] Re: Zapowiedzi nowych gier

@marpla, post #117

Diabdat.mpq musi teraz być tam gdzie plik exe.
[#119] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #114

To mozesz wrzucic jakas ciekawsza procedure na EAB. Tam jest sporo dobrych koderow, chocby a/b, sam chetnie tez obejrze.
[#120] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Artur Jarosik, post #118

Ale tego nie powino byc, tylko requester, ze nie mozna znalezc pliku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem