[#271] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@RokiS, post #267

Jumpa nie zapomnimy, bo zapłaciliśmy
2
[#272] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Azakiel, post #268

No ale płacenie za filmik z postępu prac to już przesada. To tak jakby gościu co mi wciska do skrzynki, albo na ulicy ulotki chciał jeszcze za to ode mnie kase.

Hej robimy fajną grę, ale żeby zobaczyć jej reklamę musisz zapłacić. Dajcie spokój. Gra zapowiadała się fajnie, ale już jej nie chce. I możecie mi zapłacić za to, że wam o tym powiedziałem. Filmiku jak będzie za darmo też nie obejrze.

Obraziłem się
6
[#273] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #272

Dzięki tym miesięcznym opłatom (a nie jednorazowym) projekt w ogóle idzie do przodu...
[#274] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@slawekwozniak, post #273

Nie wiem czy idzie do przodu. Nie widziałem filmiku.

Czyli najbardziej opłacalne dla autora będzie teraz tworzyć tą grę jak najdłużej. Bo płacą za tworzenie, a nie gotową grę. To tak jak kupic coś na raty, które nie wiadomo jak dlugo będzie się płacić i czy wogóle dostanie się na końcu produkt.
To nawet nie kot w worku, bo nikt go tam jeszcze nie włożył. I musisz zapłacic, żeby ci ten worek chociaż pokazali. Sorry ale nie.
4
[#275] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@slawekwozniak, post #273

Dzięki tym miesięcznym opłatom (a nie jednorazowym) projekt w ogóle idzie do przodu...


Jakieś dowody na poparcie tej tezy czy szklana kula? A może sugerujesz, że prace nie odbywają się w ramach hobby i czasu wolnego, tylko autor(zy) rzucili swoje prace dzięki comiesięcznemu wsparciu i skupiają się tylko na tym?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 13:25:01 przez Jacques
2
[#276] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@RokiS, post #267

Ale nie jest napisane że link do video tylko dla tych co zapłacili, więc wszedłem żeby obejrzeć. Skąd mogłem wiedzieć, że nie można wrzucać na tej stronie video ogólnie dostępne.
[#277] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #274

To tak jak kupic coś na raty, które nie wiadomo jak dlugo będzie się płacić i czy wogóle dostanie się na końcu produkt.

Trochę podobnie jak przy kupnie mającego się wybudować mieszkania/domu od dewelopera- może wybuduje, może nie splajtuje, może odsprzeda komuś innemu .. także tutaj wcale tak drogo nie golą

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 14:19:34 przez BULI
[#278] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@BULI, post #277

I za 5e na miesiąc możesz zobaczyć filmik jak Henio stoi przy betoniarce.

Sorry, ale ja tego systemu nie kupuje.
2
[#279] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #278

Bo to jest projekt liczony na lata, zeby autorzy nie zaprzestali pracy to sobie tak wymyslili. Dla mnie bez sensu. Tworzenie gry dluzej niz 2 lata od czasu jej pierwszego pokazania do wydania, po prostu zabija dana gre. A takich projektow tworzonych latami i ciagle nie wydanych na Amige sa co najmniej 3. Autorzy gier Amigowych powinni zobaczyc jak sie gry na PC-cie wydaje. Bardzo czesto jest opcja wczesnego dostepu. A po wydaniu gry sa aktualizacje, czasami jest ich bardzo duzo. A tutaj od razu, niektorzy chca wydac perfekcyjna gre "od strzala". Tak sie nie da na Amidze. Opcje sa dwie.
Pierwsza to wydawac gre jak Turrican 2 AGA, gdzie bylo pare wersji pozniej wydanych od wersji 1.0 do bodaj 1.18.
Podobnie tez wydaje gry jotd, po prostu wydaje nowa wersje jak cos nie dziala.
Druga to wydawac jak Richard wydal Proxima 3. Czyli wypuscic tytul, a bledy poprawia autor slave'a od WHDload.
2
[#280] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Jacques, post #252



Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 18:28:05 przez KM_Ender
[#281] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #278

O tyle postęp. Autorzy Franko 2 kasę zbierali, zbierali i tak g... wyszło.
1
[#282] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@aMifan, post #281

Franko 2 na PC-ta wyszedl. Na Amige raczej to ta gra za duze wymagania ma. Moze na RTG i 68060, ale to raczej bez sensu.
[#283] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Don_Adan, post #282

Mogli zrobić grę na miarę Amigi, ale nie potrafili i się zdziwili.
[#284] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Don_Adan, post #282

To co wyszlo na Pc chyba nie zupelnie jest to co mialo wyjsc. Mianowicie jeden z tworcow zrobil chyba to bez reszty grupy. Wiec ja g...o dostałem za wsparcie gry.
[#285] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Biegu86, post #284

No ale filmiki o Franko 2 z gameplayem są dostępne. Nie trzeba za nie płacić.

Grinda chciałem sobie kupić jak w końcu wyjdzie. W sumie to Dreada. Teraz już nie chcę. I na pewno nie kupię.
1
[#286] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #285

Po prostu większość ludzi w dzisiejszych czasach nie stać na robienie czegoś za darmo po godzinach bo ci co prowadzą działalność nie maja nigdy "po godzinach" a ci co pracują na etacie nie mają pieniędzy żeby coś robić po godzinach :). Nie zliczę ile ciekawych projektów umarło w mojej szufladzie bo musiałem się zabrać za sprawy komercyjne i nigdy nie miałem czasu do nich wrócić.

A panowie od Grinda chyba za szybko i za bardzo chcieli odcinać kupony od swojej pracy i wyszło kontrowersyjnie :).
[#287] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@bfgmatik, post #286

Za szybko??? Zanim "gra" została przemianowana na Grinda, powstawał prototyp gry Dread. Jej kolejne etapy powstawania, były prezentowane/opisywane na YT przez ponad 3 lata ..

https://www.youtube.com/watch?v=KeaNb5QzoU0&list=PL-3inz2kpSUPGYZwBUAbJjaj-klo4nErb

Te 3 lata to jest dla Ciebie za szybo? Dread wyszedł i został udostępniony za darmo.

A teraz jak ktoś prosi o trochę kasy na wsparcie dalszego rozwoju i to bez jakiegoś obowiązku wspierania ciągiem, można wesprzeć prze miesiąc za najniższą kwotę 25 zł + vat ... to dla kilku tu osób za drogo?
Bo ktoś śmie chcieć za swoją pracę pieniądze ... na poziomie jednego zestawu w McDonaldzie... ehh
1
[#288] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #287

No może faktycznie nie to napisałem co chciałem napisać :D. Bardziej mi chodziło, że denerwuje, że nawet filmiku nie można obejrzeć bez płacenia i rozumiem irytację sniffermana.

Moje doświadczenia są ogólnie takie, że projekty umierają kiedy trwają zbyt długo i nie przynoszą kasy bo w pewnym momencie temat dla autora staje się nudnawy i lekko wyczerpany i tylko kasa jest motywatorem, żeby dalej robić. Dlatego ja się nie dziwię, że autorzy szukają kasy, ja tam nic nie mówię :). Tylko może nie przemyśleli odpowiednio wcześniej modelu biznesowego :).
[#289] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #287

Dread wyszedł i został udostępniony za darmo.


Kurcze, gdzie można go pobrać w wersji na A500? Jeśli nie ma pełnej wersji, to najnowsze demo oczywiście :)
[#290] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@karolb, post #289

Google nie boli ...

https://amitopia.com/dread-doom-on-amiga-1mb-demo-released/
http://devkk.net/Dread-1905-Amiga.zip
[#291] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #290

Google nie boli ...


Oczywiście że nie, szukałem i stwierdziłem że człowiek mądrzejszy ode mnie w temacie będzie wiedział lepiej ;)

Pod koniec weekendu sprawdzę, dzięki OK
[#292] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #287

Bo ktoś śmie chcieć za swoją pracę pieniądze ... na poziomie jednego zestawu w McDonaldzie... ehh

Nie chodzi o grę ani nawet kwotę za nią, tylko zamiast chwalić się postępem prac wszędzie gdzie się da, aby zdobyć większe zainteresowanie i pewnie większe fundusze, no i więcej potencjalnych kupców, to filmik z postępu prac jest płatny. Albo słaby model biznesowy, albo chęć zarabiania na tworzeniu gry niż na jej ukończeniu. No, ale na patronie nie ma nic, że będzie ukończona. Będzie tworzona, także nikt nie będzie miał pretensji.

Byłoby śmiesznie jak na końcu patroni musieliby jeszcze zapłacić za gotowe wydanie

Dread wyszedł i został udostępniony za darmo.

Wyszedł to trochę przesada. Bardziej demko, test silnika.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 00:15:29 przez snifferman
1
[#293] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #292

Byłoby śmiesznie jak na końcu patroni musieliby jeszcze zapłacić za gotowe wydanie


Przecież wszystko właśnie na to wskazuje, tam nie ma wzmianki o otrzymaniu gotowej gry.
Najwyższy pakiet za 117.50PLN + VAT:

If you'd like to show even more support, this tier is for you. Includes rewards of all the previous tiers plus the right to make requests for custom art assets (limited texture set, decor object, custom collectable, enemy anim or sfx) to be included in the next SDK release or as a free assets pack.

- SDK or custom-mod art asset on request
- Patron-only Grind executable downloads
- Exclusive behind-the-scenes content
- Access to private Patron channels in our Discord server
- Dostęp do Discorda




Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 06:32:58 przez Jacques
[#294] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Jacques, post #293

Najwyższy jest

Grind Fanatic
€48.50/ mies.(plus VAT)
[#295] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@karolb, post #289

Ja sie dobrze poszuka to i Grinda się znajdzie, widocznie jeden z patronów udostępnił😝
[#296] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #294

Faktycznie, była jeszcze strzałka w prawo



Grind Fanatic
PLN 232.50 / mies. (plus VAT)

The penultimate tier. Expect all of the above plus the right to make requests for custom playable maps with your specs (either public or personal), using the latest public SDK and assets.

- Custom playable map on request
- SDK or custom-mod art asset on request
- Patron-only Grind executable downloads
- Exclusive behind-the-scenes content
- Access to private Patron channels in our Discord server
- Dostęp do Discorda



Tak czy inaczej, ni słowa o wersji finalnej.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 08:30:32 przez Jacques
[#297] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #290

Tu jest trochę więcej. Mimo to nie wiem, czy można powiedzieć, że Dread "wyszedł", bo to wciąż niedokończona gra bez contentu.

Swoją drogą, KK dalej nad nim pracuje, ale w swoim tempie i po cichu.
1
[#298] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@snifferman, post #292

Nie chodzi o grę ani nawet kwotę za nią, tylko zamiast chwalić się postępem prac wszędzie gdzie się da, aby zdobyć większe zainteresowanie i pewnie większe fundusze, no i więcej potencjalnych kupców, to filmik z postępu prac jest płatny. Albo słaby model biznesowy, albo chęć zarabiania na tworzeniu gry niż na jej ukończeniu. No, ale na patronie nie ma nic, że będzie ukończona. Będzie tworzona, także nikt nie będzie miał pretensji.

Byłoby śmiesznie jak na końcu patroni musieliby jeszcze zapłacić za gotowe wydanie


Przez 3 lata chwalił się postępem prac za darmo i ... Ty tutaj gdybasz że "potencjalnie" miałby większe fundusze etc gdyby tak robił dalej. A on po prostu przekuł to na konkretny zestaw wsparcia z ekskluzywnym materiałem (filmami, newsami, wiadomościami, etc) dla wspierających. I tym którym rzeczywiście zależy na tym tytule, rozwoju i wsparciu dołączyli się do tego. I tym samym autor ma około 50 wspierających. Co i tak sumując po najmniejszej kwocie jest bardzo dobrym wynikiem w naszym amigowym światku. Nie potrzeba mu 500 Januszy którzy tak sumarycznie potrafią tylko jęczeć ...
2
[#299] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@teh_KaiN, post #297

bo to wciąż niedokończona gra bez contentu.

Co to contentu?
Kiedy planowane jest ukończenie gry?
1
[#300] Re: Nowy materiał na temat klona Doom dla Amigi 500

@Rafael/ARMO, post #298

Nie pomyślałeś, że może miałby 500 wspierających a nie 50, gdyby kwoty wynosiły 25-50% obecnych (podobnie z IBrowse), społeczność byłaby pozytywnie nakręcana kolejnymi demkami i filmami, a w wyższych progach wsparcia była gwarancja uzyskania wersji finalnej?
No i w dodatku to płacenie za robienie, a nie zrobienie... Co kto lubi, ale nie musimy się silić na poprawność i całowanie po piętach za cokolwiek.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 10:42:04 przez Jacques
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem