kategoria: AMOS
[#361] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #359

Miałem na myśli takie działanie skrola jak dotychczasz, ale bez potrzeby kliknięcia.

Czyli jak dojedziesz myszką do krawędzi, to uruchomi się przesuw ekranu (cały skrol) i przejedzie aż do końca.

Nie wiem, czy wyrażam się zrozumiale... Tak jak było wcześniej, tylko przesuw następuje po przy MOUSE X=319, bez czekania na wciśnięcie klawisza myszki.
[#362] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #360

Trochę po swojemu to napisałem:
If X Mouse=128 and SKROL<>0 : MYSZ=125 : Gosub MYSZ : Rem ZMIANA WSKAZNIKA MYSZY
   Repeat 
      Sprite Off 
      If SKROL>0 : Add SKROL,-8 : End If 
      Screen Offset 0,SKROL,0 : Wait Vbl 
   Until X Mouse<>128 or SKROL=0
End If 

If X Mouse=436 and SKROL<>320 : MYSZ=124 : Gosub MYSZ : Rem ZMIANA WSKAZNIKA MYSZY
   Repeat 
      Sprite Off 
      If SKROL<320 : Add SKROL,8 : End If 
      Screen Offset 0,SKROL,0 : Wait Vbl 
   Until X Mouse<>436 or SKROL=320
End If


Mnie się działanie podoba. Nie zmniejszałem jednak skrola. Ekran będzie na 640 pix szeroki i już.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 18:04:28 przez tukinem
[#363] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #362

To na koncu ekranu dodaj las w ktorym bedzie mozna dorabiac zbierajac grzyby i sprzedajac na targu.
[#364] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #363

Jak tak dalej będę rozciągać grę to wymagania będą 12 MB Chip i 4GB Fast a zamiast gra być w ADF to będzie w ISO

A tak szczerze to jak zrobię wypiekanie chleba, to może czas będzie zacząć tworzyć jakieś cele gry?

Trochę denerwuje mnie, że zawsze wszystko można sprzedać w sklepie. Chciałbym zrobić coś takiego, że przychodzi zamówienie na kilka rzeczy, jeśli uzbieramy co należy, to wtedy sprzedajemy komplet. Co niepotrzebne utylizujemy. Musiałbym wtedy podatki zmniejszyć, bo nie wyrobiłoby się na podatki.
[#365] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #363

Mam pytanie.

Zrobiłem piec do wypiekania taki ceglany i chciałem zrobić tak, że jak się pali, to dałem czarne tło i
Flash 17,"(F00,5)(F40,5)(F80,5)(FC0,5)(FF0,5)(FC0,5)(F80,5)(F40,5)(F00,5)"

Działało to fajnie, ale kontury kursora również mrugały, bo to kolor 17. Zmieniłem kolor na 1. Musiałem pozmieniać niektóre boby, bo krowa i drzwi od kibla migałyby. Po zmianie wszystkiego oraz zmianie funkcji Flash 17 na Flash 1 nie działa. Tzn działa, ale tylko podczas scrola. Czy to się da jakoś obejść? Nigdzie w pętli głównej nie mam Flash off. Czy to wina podwójnego buforowania? Próbowałem też dać Flash'a pomiędzy Screen Swap żeby działało na ekranie fizycznym, ale dalej to samo. Dałem zaraz za Flash'em Wait Vbl i nic. O co tu chodzi? Dodam jeszcze, że Flash 0... działa dobrze na kolorze tła.
[#366] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #365

Flash Nr, "(,)(,)(,)......." to instrukcja dzialajaca na przerwaniach.
Definiujesz ja raz i uruchamiasz, od tego momentu indeks koloru zmienia wartosc koloru az do uzycia instrukcji Flash Off.
Musisz sobie na ekranie obrac jeden indeks koloru poza numerami 0,17,18,19 bo to ramka i kursor myszy, i wtedy uruchomic na tym numerze instrukcje flasz. Czyli musisz sobie wydzielic z calej palety jeden kolor ktorym niczego nie rysujesz procz wlasnie tych miejsc ktore maja "migotac".


najlepiej obrac indeks koloru 16 lub jesli uzywasz sprajtow 3 kolorowych to rowniez 20,24,28 bo sa to indeksy maski sprajtow i przy uzyciu sprajtow nie zobaczysz niechcianego migania koloru ale pamietaj, ze Boby tez nie moga byc narysowane ktoryms z tych kolorow ani grafika tla poza tym co ma migac.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 19:46:07 przez selur
[#367] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #366

To teraz inaczej. Wpisywałem flash w każdy kolor. Nie działa tylko pod kolorem 1, a na tym mi zależy. Nie mam nigdzie w pętli głównej zmiany koloru 1, więc powinno działać. Kolory 2-31 mrugają, kolor 0 mruga, a kolor 1, który akurat potrzebuję stoi w miejscu. Działa tylko podczas scrola. O co tu może chodzić? To nie będzie wina podwójnego buforowania. W pętli głównej mam tak:
If Keystate(69) Then Flash 1...

I tyle co do koloru 1 mam w kodzie. Mam odskocznię do procedury ustawiającej kolory sprajtów myszy, ale to tylko kolory 17-19 :-/
[#368] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #367

wrzuc to gdzies bo musze zobaczyc jak to wyglada... ale moze w jakis niekontrolowany sposob usuwasz grafike z tym kolorem z ekranu no i wtedy go nie ma na ekranie wiec nie miga.

Zmiana barwy koloru nie ma wplywu na miganie, bo miganie dotyczy danego indeksu koloru 0-31 a nie jego barwy.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 19:53:24 przez selur
[#369] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #368

Znalazłem problem. Już to rozwiązałem. Kilka postów wcześniej podałem, jak napisałem pętle od skrola, jednak funkcja Screen Offset 0,SKROL,0 była jedynie w pętlach If...Then i dlatego tylko wtedy działał Flash. Po tych warunkach If...Then dałem jeszcze raz "gołą" funkcję Screen Offset 0,SKROL,0, żeby przy każdej klatce ten scrol był ustawiany. Teraz mruga. Dziwi mnie ciągle, że tylko ten kolor 1 nie działał.
[#370] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #367

"If Keystate(69) Then Flash 1"

Zle to wyglada , wklej dalsza czesc kodu, bo nie wiem co sie dzieje dalej.
Dla mnie to dziwnie wyglada, bo uruchamiasz miganie koloru po wcisnieciu klawisza ESC.
[#371] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #370

Wysłałem Ci na priv. Ze wszystkimi kolorami działało, a z tym kolorem nr 1 nie. Scoll blokował tylko ten kolor odziwo.
[#372] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #352

Uwaga !
Oglaszam mobilizacje grafikow-amatorow... bo w kupie sila !
chodzi o to zeby stworzyc koledze Tukinemananowi, obrazek do intra gry, bo obecne intro wola o pomste do nieba i szarga nawet dobre imie Atari XL szeroki uśmiech


A wiec zaczynamy, zglasza sie osoba pobiera obrazek i dorysowuje cos tam (zwiazanego z tematem farmy oczywiscie). Pozniej wrzuca tutaj i kolejna osoba dorysowuje juz na tym co poprzednia zrobila.... itd... az zabraknie miejsca do rysowania


Kolory juz ustawilem, rozmiar 320*256 pikseli ... A wiec koncept mam taki,
z lewej jakies zwierzaki czy uprawy powyzej jakies drzewa czy pola uprawne laki a na gorze oczywiscie niebo z chmurkami. Na dole czarny pasek wysokosci 16 pikseli zostawiamy na jakis fajny napis "FARMIGA gra dla farmerow"

1
[#373] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #372

Jak Ty to robisz? Tu już nic nie trzeba dodawać szeroki uśmiech szkoda że nie mam talentu plastycznego jedynie mogę pisać kody z moim "ścisłym" umysłem tak to ja nigdy nie będę umieć pikslować.

Tu jest już inna paleta prawda?

PS. Kursora tu nie wstawimy już, bo dałeś inne kolory dla sprajta.

PS2. Skoro tak postawiłeś sprawę, trzeba będzie jeszcze dodać ekran z Creditsami muzyka też nie będzie mojego autorstwa i SFXy niektóre też nie będą mojego autorstwa.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 04:39:59 przez tukinem

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 04:53:29 przez tukinem
[#374] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #373

Jakby tak mialy wygladac puste amigowe "title screeny", to by amiga nie byla krolowa gier

Tu jest już inna paleta prawda?

Eee a po co ma byc taka sama jak w grze ???
Przeciez obrazek tytulowy ma sluzyc do prezentacji tytulu a nie grania. Tak robi sie od wieki wiekow za wyjatkiem ery ZX Spectrum czy C64, bo tam paleta byla niezmienna

Kursora tu nie wstawimy już, bo dałeś inne kolory dla sprajta.

A co za problem zmienic kolejnosc kolorow w palecie ?
Wiele amigowych programow to potrafi, a na dodatek podawalem przykladowy programik w Amosie w tym watku ok, racja
[#375] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #372

Chyba nikt nie chce się mieszać w ekran tytułowy gry.

A tak się zastanawiam, gdzie się podział ów obrazek
[#376] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #375

No najwyzej sam go dokonczne
[#377] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #376

No to super i ekran ładowania zapisu gry też by się przydał, bo ta wielka dyskietka pikslowana przeze mnie też straszy.
[#378] Re: Farmiga : Work in progress

@tukinem, post #377

Moze zamiast ekranu ladowania jakies Menu gry by sie przydalo i jedna z opcji Save/Load...
[#379] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #372

Chłopie, dlaczego Ty tak dużo marudzisz a tak mało robisz, skoro to drugie Ci wychodzi aż tak świetnie? ;)
1
[#380] Re: Farmiga : Work in progress

@teh_KaiN, post #379

Wyciagnalem wnioski z projektow Minniata, im ktos wiecej pokazuje tym mniej ma w rzeczywistosci do pokazania

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 22:03:01 przez selur
2
[#381] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #380

Czyli nie pokazujesz, ale cały czas robisz, i pokażesz gotowca? :P
[#382] Re: Farmiga : Work in progress

@karolb, post #381

Rowniez stawiam sie w roli gracza nie tylko jako tworcy...
jesli ktos notorycznie pokazuje tylko grafike z gry (i niewazne czy to grafika bardzo dobra, dobra czy tylko dostateczna) , ktora tak naprawde nie dziala lub co gorsza nie istnieje, to tak naprawde tylko wkurza graczy, ktorzy na nia czekaja.
W pewnym momencie wkurzeni gracze maja juz dosc czekania i dochodzi do linczu tworcy (patrz przypadek Minniata), ktory tylko mamil ludzi tym, ze gra bedzie dobra choc jego intencje byly szlachetne a zalozenia wspaniale.

Lepiej siedziec cicho i wyskoczyc z nienacka jako Szlachta, niz krzyczec na okolo "Uwaga!! Krol nadchodzi" a pozniej wypelznac spod kamienia na golasa :mrgreen
3
[#383] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #382

Zgadzam się, ale piłem do tego:

Oglaszam mobilizacje grafikow-amatorow.


Czyli coś w stylu: Ja sam! Tylko dajcie mi ludzi :P
1
[#384] Re: Farmiga : Work in progress

@karolb, post #383

A nie , mialem na mysli taka wspolna prace jak we watku z Magazynem.

Ale widze, ze nikt sie nie na razie zglasza wiec....
[#385] Re: Farmiga : Work in progress

@teh_KaiN, post #379

Ktoś musi trzymać rękę na pulsie.


Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 23:12:10 przez mmarcin2741
[#386] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #372

Gdzie jest ten obrazek?
[#387] Re: Farmiga : Work in progress

@mastaszek, post #386

a nie widac go ?
[#388] Re: Farmiga : Work in progress

@selur, post #387

Ja nie widzę. Chyba, że kurna ślepy jestem. Ale gdzie on jest? Wstawiłeś gdzieś link?
[#389] Re: Farmiga : Work in progress

@mastaszek, post #388

Post 372.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 00:12:49 przez Don_Adan
[#390] Re: Farmiga : Work in progress

@Don_Adan, post #389

Widzę tylko sam tekst. Używam przeglądarki Edge, ale na Chrome mam tak samo. Co jest kurna? :) Czy ktoś jeszcze nie widzi obrazka?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem