kategoria: A600
[#1] Pospolite ruszenie (pamięci do A600)
[stworzyłem nowy wątek, żeby nie ciągnąć więcej OT - moderator]
[W zupełnie innym wątku rafgc pisze:
Szkoda, ze nie ma złączy 80 pinowych w sprzedaży, można zaadoptować ponoć złącze PCI ale w Polsce nie mogę żadnego znaleźć. czy posiada ktoś uszkodzony 1MB do A600 albo złącza PCI?
na co w odpowiedzi koledzy piszą co następuje:]

Złącza pci można przecież wydobywać z płyt głównych, a rozszerzenia robić na kościach z s3 :)

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 15:37:38 przez recedent
[#2] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@faza, post #1

I właśnie takich ludzi nam potrzeba!
Teraz tylko zakasać rękawy i do roboty.
Innym pomożesz a i sobie przy okazji też. :D OK
[#3] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@faza, post #1

Ile masz tych złączy na sprzedaż?
[#4] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #3

Mogę bezinteresownie przekazać kilkanaście (na tą chwilę max. 15) szt. złącz PCI,z kluczem po prawej stronie, wlutowanych w płyty główne od PC. Mógłbym je po prostu wyciąć z kawałkiem PCB, zapakować w karton i wysłać :) :) . Koszt przesyłki po stronie zainteresowanego.
[#5] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.
Standby Electronic jak jeszcze był na Wolumenie to miał... W sklepie na sieci jakoś tego nie ma - ale zapytać nie zaszkodzi ;)
[#6] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Kustosz, post #4

Najważniejsze aby przynajmniej jedna przegroda w takim złączu miała przynajmniej 80pin (nie ważne z której strony), reszta byłaby odcięta. Potrafisz wylutować te złącza? Jedyne co mam to opalarka i ostatni nie szło mi z tymi złączami najlepiej.
[#7] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #6

Tutaj znajdziesz informację jak w ciekawy sposób wylutować PCI z płyty głównej od PC. Odnośnie złącz i kostek z S3 - też mogę coś podrzucić. Powinienem mieć w pracy parę płyt od PC (każda ma po kilka złącz do dyspozycji), a i kilka kostek wyciągniętych z S3 też powinno się znaleźć.

Swoją drogą - to trochę oftopa tu ciągniemy. Proponuję założyć wydzielony wątek.
[#8] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@recedent, post #7

Ze względu na sposób montowania złącza PCI, płytka będzie małym trójkątnym skrawkiem montowanym pionowo w A600. Wykorzystując pamięci od kart graficznych 0.5MB, to ma szansę się udać.
[#9] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@zyga64, post #8

dlaczego nie prostokątnym? :)
ciężka sprawa, bo właśnie 4 rzędy wyprowadzeń są ze złącza, także albo pionowo gdzie jest może ze 2cm na pcb, albo na dwóch dwustronnych pcb poziomo ;)

edit:
można z tych 4 rzędów zrobić 2, ale raster będzie okrutnie mały choć chyba taki sam jak jest oryginalnie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 11:34:17 przez Kilos
[#10] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #6

Niestety, nie mam żadnego sprzętu. Podeślij na e-mail adres na jaki wysłać złącza (jeżeli oczywiście je jeszcze potrzebujesz).
[#11] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Kilos, post #9

Dokładnie tak jak piszesz. Można zrobić 2 rzędy i raster będzie dokładnie taki sam jak w oryginalnych złączach.
[#12] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@recedent, post #7

Dziękuję, poczytam sobie później (muszę przyznać, że chłopak ma talent do robienia złącz kart turbo z 3 PCI :) ). Jeśli chodzi o kostki, to trzeba się zastanowić, bo można użyć dwie typowe 256x16 kB albo jedną 2MB z simma (1MB niewykorzystany), ale chyba w drugim, przypadku potrzebna byłaby drobna logika. Druga sprawa, to jak już wylutuję te złącza, to jeszcze trzeba je ładnie przyciąć i zrobić blokadę (wtopić jakiś sworzeń), aby z jednej strony nie zjeżdżało to ze slotu.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 12:44:45 przez rafgc
[#13] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Kilos, post #9

Ja myślałem raczej przylutowaniu jednej płytki do drugiej pod kątem prostym.
[#14] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #12

można by wyciąć ze środka zbędną ilość i zrobić z dwóch części wtedy odpada problem blokowania, ale najgorzej to wylutować, gorącym powietrzem by poszło, ale jakaś prostokątna dysza by się przydała, bo taką standardową okrągłą czy kwadratową to można najwyżej stacje zamęczyć na śmierć, a i podgrzewacz też wskazany gdyby się chciało więcej polecieć odrazu
[#15] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Kilos, post #14

Po kłopocie - mam powyciągane same gniazda PCI ("wylutowane") i jest tego 20 szt. na eksperymenty :) Jutro wyślę do rafgc.
[#16] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@recedent, post #7

Opalarka to lepszy pomysł.
[#17] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@zyga64, post #8

Piny gnaizda pci wchodzace w pcb, można naprostować, i przylutować tak jak w oryginalnych pamięciach, część pinów po jednej stronie pcb, a druga czesc po drugiej stronie pcb.

Chyba na czasie spróbuje takie rozszrzenie wykombinować :)

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 21:30:45 przez faza
[#18] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Kustosz, post #15

istotnie mnie zaskoczyłeś dostojny człowieku
[#19] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #18

jak by złącz było mało to daj znać, mam jakieś 2 czy 3 złomowe płyty po PC
[#20] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Mir3k, post #19

spokojnie sam jeszcze nie wiem co wyjdzie z tego "rezania"
[#21] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Mir3k, post #19

mam jakies 40 płyt głównych, tez na demontaż :)
[#22] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #20

Chyba coś z tego wyszło :)
http://www.youtube.com/watch?v=gZA1nNBiCaA
[#23] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #22

elegancko OK
[#24] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #22

Pięknie. Czy można to u Ciebie kupić?
[#25] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #24

Czemu wszystkie twoje wypowiedzi są pogrubione ? Tak z ciekawości .
[#26] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Dark_luke, post #25

Można to pogrubiam. Takie maleńkie zboczenie. ;)
[#27] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #26

Czy ktoś to zrobi też za zamówienie za rozsądne złotówki ????
[#28] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #22

No proszę! Gratulację :)
[#29] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@gorzyga, post #28

gorzyga ?? Czy coś nie tak z moim pytaniem ??
[#30] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@wojtekmedia, post #29

Nie wiem o co chodzi ale brzmi ciekawie jakby co mam jakies stare plyty z paroma PCI , S3 - to s3 trio? bo chyba tez gdzies posiadam takowe karty
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem