kategoria: A600
[#181] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #179

Użytkownik Dorian3D zgodził się zaryzykować przetestować clockport przy pomocy urządzenia Subway, za co mu serdecznie dziękuje, gdyż okazało się, że Subway działa. Oznacza to też, że dane podane przez użytkownika STRIM na temat clockportu były całkowicie poprawne.


Te dane były podane na podstawie rozszerzenia A603 dla sześćsety?
[#182] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #181

Tak.
[#183] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@strim, post #182

Zauważyłem dwa odstające od normy zachowania rozszerzenia:

- guru meditation przy próbie zamknięcia Filemastera 2.2 ale tutaj być może identyczna sytuacja byłaby ze standardowym rozszerzeniem którego szkoda że się pozbyłem miałbym porównanie.

- w momencie wyłączenia komputera zegar przestaje działać czyli przykładowo wyłączyłem komputer 9.09.2012 o 23.12 w momencie ponownego włączenia powiedzmy następnego dnia startuję od 09.09.2012 23.12.
[#184] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #183

To ciekawe, masz możliwość sprawdzenia napięcia baterii? Czy inni też tak mają?
[#185] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #184

Wygląda na to, że bateria "trzyma" tylko miesiąc, znalazłem obszerniejszą dokumentację tego RTC i muszę coś sprawdzić, prawdopodobnie układ się nie usypia. Niestety nie mam, żadnej płytki przy sobie, więc muszę na razie polegać na zdolnościach lutowniczych testerów.
[#186] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #184

Nie mam mozliwości sprawdzenia napięcia baterii. Niewykluczone że bateria była słaba i poprostu padła sprawdzę to jeszcze raz w końcu 1,50p ln to nie majątek używam CR2032 czyli takiej jak w A603.
[#187] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #184

Od początku mam baterię i na chwilę obecną jeszcze trzyma i czas prawidłowo jest podtrzymywany
[#188] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #185

U mnie zegar pokazuje rok 1978. Na początku oczywiście czas był prawidłowy. Bateria zamontowana 6 tygodni temu jako nowa. Jak kupię baterię do miernika to sprawdzę napięcie.
[#189] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Wojski, post #188

Wychodzi na to, że jest problem z uśpieniem zegara, bo przecież to powinno działać z pół roku przynajmniej. Jak rozwiąże problem, to będę musiał to wszystkim poprawić.
[#190] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@faza, post #1

Odgrzeję tego kotleta :). Mam pytanie. Czy istnieje obraz płytki do termotransferu? Chciałbym się pobawić w to co lubię najbardziej a może przy okazji wyjdzie z tego coś nowego.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 18:13:01 przez amper
[#191] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #190

I ja sie przyłączam do prośby o obraz płyteczki. Skill'e w robieniu płytek (oczywiście drukowanych) jak i lutowaniu są ;) ... a i dzisiaj w łapki wpadła mi na złomie S3virge i akurat 8 kości "takich jak trzeba" na pokładzie było. OK

Tylko dlaczego moje dzieci pukają się w głowę jak widzą Commodore czy Amigę podłączone do TV - to już nie to pokolenie, One tego nigdy nie zrozumieją.
[#192] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #190

A masz wiertło 0,4mm?
[#193] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #190

Ja również spróbowałbym się zmierzyć z budową tego rozszerzenia, obraz płytki byłby jak najbardziej do przyjęcia. Doświadczenie skromne ale jest.
[#194] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #192

Jeżeli chodzi o mnie to 0,6 mm bym znalazł, a i zawsze go można "spreparować" na cieńsze. ;)
Natomiast jeżeli nie, to ... starą "partyzancką" metodą robi się 0,45 mm OK - czy te "pięć setek" ma na coś wpływ ? Do czego takie "dziureczki" ?
[#195] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Mrush, post #194

Jak płytkarnia ma możliwość robienia otworów 16mils, to po co mam robić większe otwory, przeszkadzają tylko przy prowadzeniu ścieżek i trzeba wszystko rozpychać.
[#196] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #192

Mam różne wiertła. Nie jest to problem bo idę do elektronika i mam spry zestaw wierteł do pcb za 9,50. Chała to chała ale mam :). Doświadczenie w trawieniu pcb mam o lutowaniu nie wspomnę. Nie chcę sam projektować pcb albo ew. możemy zrobić grupowe zamówienie w płytkarni. Tylko ile osób będzie chętnych? Kości pamięci mam z S3Trio i tylko czekają na montaż :).
[#197] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #196

Ja się pisze na grupowe zamówienie 2 szt.
[#198] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #196

Jak widzę mizerny odzew. Chyba pozostaje mi PiggyMod. Kości mam także ruszam z tym.
[#199] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #198

Nie mam w tej chwili czasu, bo musiałbym zainstalować altium designer, żeby wygenerować gerbery. Może w weekend się tym zajmę.
[#200] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #199

No nie popędzam :). Chodzi mi o to, że może ktoś poza tobą się tym zajął ale widzę, że masa chętnych do testów albo kupna a do trawienia płytek testowych nikogo. Poczekam :).
[#201] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #200

Znalazłem coś na dysku, myślę, że to powinno być to.
[#202] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #200

Kolego przepraszam Cię bardzo, ale pisaczkiem mam sobie zrobić płytke ?
Wydaje mi się, że właśnie o ten obraz prosiliśmy kolegę rafgc
Ja jestem chętny właśnie do "trawienia płytek testowych"
rafgc dziekuję, jak znajdę chwilkę czasu to pewnie "coś wydziergam".OK

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 16:36:52 przez Mrush
[#203] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Mrush, post #202

Jak chcesz to możesz i pisaczkiem :). Jak na razie nic w kwestii opracowania płytki nie robiłem. Nie mam czasu - zająłem się najpierw swoją A600 a potem pobawię się i zrobię obraz płytki w pdfie.
[#204] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #203

Niestety po latach mam "pisakowstręt" a i sado-maso też nie jestem
Z tego co zrozumiałem z tego wątku rafgc już "zrobił coś" w temacie płytki, a i jakąś paczuszkę wrzucił. Jak mi coś to "zagryzie" to spróbuje zrobić. Napewno dam znać ok, racja
Plany mam ambitne.
Po zabawie z kickstart'ami - kolej na 1MB, potem na 8MB, a i miedzyczasie nowa przejściowka CF-IDE ...
[#205] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #203

Widzę, że "gryzie" to GerbView w KiCad'zie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 17:41:16 przez Mrush
[#206] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Mrush, post #205

Jak coś ruszę to dam znać :). W następnym tygodniu pożyczam od kolegi stację i zabieram się za wyluty. Może uda się za pierwszym razem .

Faktyczne GerbView to łyka :).

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 17:59:55 przez amper
[#207] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Mrush, post #205

bo to są gerbery, otwiera to każdy program, do ich przeglądania
[#208] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #207

Będę brał się do roboty, powoli...
[#209] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amper, post #208

Na tej płytce, co wam podrzuciłem, jedyne elementy pasywne to kondensatory 7x100nF (0805) pod koścmi i zdaje się jest jeden tantalowy 10uF (1206).
[#210] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #209

Posprawdzałem ceny. Rozszerzenie za grosze. Teraz tylko muszę popracować z płytką :). Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem