kategoria: A600
[#31] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@wojtekmedia, post #29

Nie wiem o co Ci chodzi - gratulacjami odpowiedziałem na post nr.22 z filmikiem z youtube. Wyrażę się jaśniej - gratuluję rafgc wykonania rozszerzenia pamięci chip do Amigi 600.

raf, może byś pomyślał nad rozszerzeniem fast-ram do Minimig? To by było coś mieć w tej maszynce prawdziwe 8mb fastu przy procesorze taktowanym 50MHz!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 00:04:17 przez gorzyga
[#32] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@gorzyga, post #31

Ok, przepraszam, nie wiedziałem że tak tutaj jest i dlatego to forum było dla mnie takie zamieszane... Dzięki za wyprowadzenie na prostą :) A co do pamięci to też jestem w kolejce do kupna :)
[#33] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #24

Toż to dopiero pierwszy prototypowy egzemplarz, sprzedam go w późniejszym czasie, drugi prototypowy egzemplarz też być może złożę i dam komuś do testowania z możliwością odkupienia za 40zł. Potem zabraknie kości.

Myślę, żeby później dać gerbery, żeby każdy sobie mógł zamówić PCB w jakiejś płytkarni.

padlina ;)

Faza, jak tam Twoja wersja?
[#34] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #33

tak jak myślałem, tylko podłączyc pin do pina :P
[#35] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@faza, post #34

dodam tylko, że sygnały są pomieszane, żeby jak najmniej plątać się ze ścieżkami po płytce
[#36] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #33

Po pierwsze, wielkie gratulacje! :)

Po drugie, skąd takie kości można wziąć? Bo piszesz, że ci zabranie, ale na YT napisałeś, że inne tego typu tez powinny działać.
[#37] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #35

rozumiem ze bity danych i adresu mogą być poprzestawiane?
[#38] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@faza, post #37

Jeśli nie ma trybów burst (Agnus na pewno nie ma) to linie adresu mogą być poukładane jak chcesz, w przypadku danych można przestawiać bity w zakresie jednego bajta. Jakbyś spojrzał na schemat to byś się nie pytał.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 20:59:57 przez rafgc
[#39] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #38

Dziś poszedł na "ruszt" RTC i znów miałem szczęście, że zadziałał od pierwszego razu
Mam lekko rozładowaną baterię CR2032 (2,6V) a dioda powoduje spadek napięcia do 1.86V (nota katalogowa mówi o minimalnie 2V), bez kondensatora gubił czasem datę bo napięcie lekko skakało, a z kondensatorem po 45 minutowym wyłączeniu data dalej była wyświetlana prawidłowo mimo poziomu napięcia poniżej minimalnej wartości (pewnie z powodu ustabilizowania napięcia).
http://imageshack.us/photo/my-images/39/rtcf.jpg/

Mam już dwa prototypowe pamięci, więc jeden (bez RTC) mogę dać komuś w celach testowych z możliwością kupienia za 40zł jak będzie OK. Przychodzi mi do głowy zdesperowany użytkownik TUPCOM ;), ale on chyba woli piggymoda
[#40] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #39

jeśli się TUPCOM rozmysli to ja jestem chetny na zakup:)
[#41] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #39

Piggymod chciałem na innej płycie A600 (przy okazji aby ktoś ciut odmłodził tę rev.2D). Jeśli można to kupię ten egzemplarz bez RTC. Mam jeszcze trochę sprzętu do doposażenia. No i wszystkim chwalę dobrą markę rafgc . Kicek od Ciebie Rafał spisuje się REWELACYJNIE. Wielkie Dzięki.

P.S.
Dlaczego niby jestem zdesperowany? Czy tylko dlatego, że inwestuję w moje Amisie?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 22:00:09 przez TUPCOM
[#42] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #41

Zobaczyłem twój wpis nt piggybackmod i sobie pomyślałem, że chyba bardzo ci potrzeba tego rozszerzenia, stąd ta "desperacja" :)
[#43] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #42

OK, OK.
Oferta aktualna? 40 + wysyłka tak? Mam Twoje namiary, więc przelew nie stanowi problemu.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 22:39:47 przez TUPCOM
[#44] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Skiba, post #40

Tobie też mogę dać ostatni egzemplarz jak odlutuję to RTC i przygotuję sobie złącze na następną płytkę.
[#45] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #43

Poszło. Sławek, wpadłeś w pułapkę i jesteś zobowiązany przetestować rzetelnie tą pamięć i podzielić się spostrzeżeniami tutaj.
[#46] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #44

Ja bym wolał bez rtc, bo mi to nie jest potrzebne
[#47] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Skiba, post #46

Jak źle przeczytałeś, to za karę dostaniesz to co ja będę wolał! I w paczce będą karaluchy poduszkowe.
[#48] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #45

OK. Nie ma sprawy - przetestuję. Wysłałem dzisiaj Tobie małe co nieco. Jak będziesz miał czas i możliwości to spróbuj wskrzesić. "List" pisałem na kolanie - sorry za pismo - jechaliśmy po dziurach z Pruszkowa (kiedy będzie ta A-2?)
[#49] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #47

O kurcze, faktycznie źle przeczytałem. Sorry
[#50] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #48

A gdzie masz dziury w Pruszkowie ?
[#51] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #47

rafgc a ja mam takie pytanie z kosmosu, tylko się nie śmiej :) Na tym Twoim ramie 9,5mb fast ram jest poł mega, które leży odłogiem. Czy nie da rady tego zaadresować jako pół mega chipa?


Benedykt Dziubałtowski
[#52] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@damianx, post #50

Wybierz się w kierunku Poznania przez Ołtarzew.
[#53] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Benedykt Dziubałtowski, post #51

Nie, bo pamięć CHIP leży za Agnusem i on ją obsługuje, Denise i Paula nie mają dostępu do tego co jest podłączone przed Agnusem, w przeciwnym wypadku można by wkładać sobie na procesor dowolną ilość CHIPu.

W tym linku masz schemat blokowy Amigi http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/autorzy/narg/amiga/dysk gdzie widać wyraźny podział na dwie szyny oddzielone buforem (Agnusem). Jest też tekst, traktujący o tym, że tylko procesor ma dostęp do układów CIA i ROMu, co oznacza, ze układy graficzne, muzyczne nie mają dostępu do tego obszaru, a pamięć nakładana na procesor akurat do niego należy.


Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 15:11:13 przez rafgc
[#54] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@TUPCOM, post #52

Tam to od lat są dziury jak i w duchnicach.
[#55] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #45

Jest! To chyba ten prototyp z You Tube. "Pomysłowy Dobromir". Gratuluję Rafał. W sobotę zajmę się A600 z 11.5 MB na pokładzie . Dziękuję za pomoc z kickami.
[#56] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@faza, post #1

Mam takie pytanie, czy jest jakieś proste urządzenie pod clockport? W złączu A600 są praktycznie wszystkie sygnały takiego samego clockportu jak w A1200 (a przynajmniej nazwy), jednak nijak nie mam jak tego sprawdzić czy działa.
[#57] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #56

aminet - clockport - http://aminet.net/package/docs/hard/clkserial
Coś takiego wyskoczyło. :)
[#58] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #56

Działa, na tej zasadzie Individual Computers dodali clockporty na A603 i A604.
[#59] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #58

Jest jednak jeden problem, w slocie A600 są sygnały adresowe A1-A4, natomiast w oryginalnym clockporcie są wykorzystane A2-A5, nie ma linii A5 w A600, a jednak clockport działa w A603/A604, wieć zastanawiam się, czy Jens podłączył A1-A4 do A2-A5, czy jakoś inaczej, ponieważ nie mam A603/A604 chciałbym prosić posiadaczy takowej karty oraz umiejętności posługiwania się miernikiem w celu sprawdzenia do czego są podłączone sygnały clockportu. Zaznaczyłem na zdjęciu, które punkty mnie interesują. Dobrze by było, gdyby sprawdzić jeszcze sygnał PWR_BAD, czy jest wykorzystany, czy po prostu to nieczynny pin.

Ewentualnie, jeśli ktoś posiada nieużywaną/niesprawną to byłbym wdzięczny za udostępnienie do "przedzwonienia". Nie mam też żadnego urządzenia na clockport działającego pod 68000, więc dobrze by było, gdyby potem mógł to ktoś przetestować.

http://imageshack.us/photo/my-images/684/a600mbrev2b1.jpg/
[#60] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #59

chciałbym prosić posiadaczy takowej karty oraz umiejętności posługiwania się miernikiem w celu sprawdzenia do czego są podłączone sygnały clockportu


Jak tylko będę w domu mogę Ci to sprawdzić - mam akurat A603 wyjęte z 600tki bo jakiś czas temu zainstalowałem A604 .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem