kategoria: A600
[#241] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@recedent, post #240

Moje zdziwienie wynikało stąd, bom myślał że to jakaś cudowna modyfikacja jak ta wspomniana przez Ciebie w A4k.
[#242] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sebar27, post #237

Też chętnie wzbogaciłbym swoją sześćsetkę o dodatkową pamięć.

Proszę o szczegóły na PW.
[#243] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@stryker, post #235

Jako ze to moj pierwszy post tutaj to Witam wszystkich.

Na elektronice sie totalnie nie znam ale po przewertowaniu forum taka plytka wydaje mi sie
bardziej sensowna niz piggy mod.
Pamieci z jakiejs starej karty graficznej juz do mnie ida poczta (chcialem robic piggy mod)
Jako ze nie mam sprzetu do lutowania to i tak mialem to komus oddac a z ta plytka bedzie jeszcze
latwiej bo nie musze calego kompa oddawac.

Czy ktos jest w stanie wykonac taka plytke na gotowo tylko bez pamieci i odsprzedac?
To oddal bym wtedy same kosci i plytke do elektronika.
[#244] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@stryker, post #227

Byłbym zainteresowany taką płytką , najlepiej już gotową ale moge sobie też polutować .
Udało mi się odpalić PIIGa może i stym się uporam.
[#245] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #185

Czy ktoś z posiadaczy płytek z RTC jest w stanie wykonać taką modyfikację?:

1: odłączyć nogę nr 15 od płytki (lub odlutować układ i przeciąć pod nim ścieżkę) po czym podłączyć ją przez rezystor 1-5k do masy oraz przewodem do źródła 5V (np nóżka nr 20 na pamięci lub inne miejsce wynalezione miernikiem)

2: wylutować rezystor połączony z nogą nr 2

3: sprawdzić ile będzie czasu działać bateria i czy nie będzie cyrków z czasem po wyłączeniu amigi
[#246] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #245

jakiś odzew był ?
sam bym to sprawdził gdybym miał płytkę ;/
[#247] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@iZi, post #211

Czy ktoś posiada jeszcze schemat tej płytki 1MB, bo linki chyba są już za stare i nie działają a chciałbym sobie takie rozszerzenie wydrukować :)

Mam na myśli wspomniany link do zdjęć płytki w poście 33 itp. Jakby ktoś mógł udostępnić będe dźwięczny szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 18:30:56 przez vaderuno
[#248] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@vaderuno, post #247

Proszę cię bardzo



Rozumie że ciężko jest trafić w tajemniczy baner...

Ale biorą pod uwagę że ostatnio nabyłem A-600 rev 1.5 i nie chce tam robić piggymod więc też, o tym ostatnio myślałem.

Nie ma tam żadnych dodatkowych elementów, tylko to co na foto wystarczy zrobić.
[#249] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amizet, post #248

http://rafgcnet.net/temp/ Plik A6001MB10.7z to gerbery do płytki. Nic więcej nie potrzeba prócz kilku kondensatorów SMD 100nF 0805 (6 albo 7). Stryker to robił czasami.
[#250] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sanjyuubi, post #249

Wiem że Stryker to robił czasami, i nawet myślałem aby kupić. Ale ostatnio kupiłem sobie rozlutownice i teraz nie mam problemu z pozyskiwaniem gniazd itp. Więc spróbuje sam to zrobić, dzięki.
[#251] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amizet, post #250

Ano mam jeszcze kilka sztuk....
A do gniazd nie trzeba zadnej rozlutownicy.....
[#252] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@stryker, post #251

Spoko ale raczej nie jestem zainteresowany, co do gniazd to znajomy mi wylutowywal palnikiem na propan butan bez tlenu i super mu to szło, tylko po takiej operacji pcb się trochę niszczy. A rozlutownice kupiłem sobie aby wylutowac procesor z ACA, pewnie zrobił byś to odsysaczem ale ja wole sobie kupić rozlutownice i zrobić to szybciej.
[#253] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amizet, post #252

Witam
Z ciekawości ile taka rozlutownica kosztuje?
[#254] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@janekdrukarz, post #253

najtaniej to będzie ZD-915, ok. 200 zł
[#255] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@janekdrukarz, post #253

Tylko ja kupiłem ZD-985 i nie jest to ten ZD-985 EEVblog róźni się pistoletem, sprężyka jest jakaś badziewna ten od zd-915 kosztuje 49 złotych. Tak że pistolet raczej do wymiany no chyba kupi się wersje taką jaka jest na EEVblog. Grzeje nie złe odsysa też w miarę na razie poużywam tak jak jest później coś pomyśle. Za to jestem zadowolony z zakupu lutownicy na USB ZD-20U.

ZD-985 kosztuj 249.
[#256] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amizet, post #248

Dziekuje za linka, czy ktos moglby mi powiedziec czy te pamieci podejda?

1.
link

2.
link
[#257] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@vaderuno, post #256

Tu jest strona zobacz sobie jakich tam koci użyto, chcesz zrobić tego więcej? na allegro są po dyszce tanio nie tanio ogólnie to możesz sobie z jakiegoś S3Virage pozyskać. Tak czy tak to porównaj datasheet.

Te co zalinkowałeś FUJITSU wydaje mi się że były by, przynajmniej mają odpowiednią organizacje.

Te OKI? albo są inaczej opisane i by pasowały albo by nie pasowały, zobacz tu ich do czegoś użyto?

Spoko ale to nie mój projekt nie musisz mi dziękować, a ten obrazek jest tam dalej.
[#258] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@vaderuno, post #247

Chce dla siebie zrobić, kupie na Allegro bo wychodzi trochę tylko drożej a 2szt mi starczą.

Czy ktoś wie jaki jest rozmiar tej płytki? :) Jestem początkujący i nie wiem jak to odczytac z gerbera :)

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 11:17:34 przez vaderuno
[#259] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@vaderuno, post #258

Jak jesteś początkujący to łatwiej ci będzie zrobić piggymod, wystarczy tylko kości na lutować na kości podpiąć dwa kable.

Tu musisz robić płytkę... ja nie chce robić piggymod bo jak bym w przyszłości chciał dołożyć inddy ecs to musiał bym go usunąć w sumie to i tak to jeszcze przemyśle. Bo w sumie to chyba wystarczy odpiąć te dwa sygnały

Jaką masz rewizje mobo
[#260] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@amizet, post #259

Stryker sprzedaje gotowe rozszerzenia po tak dobrej cenie, że moim zdaniem Piggymod dzisiaj, to złe rozwiązanie. Fizyczne grzebanie na płycie (nawet profesjonaliście, przy takim lutowaniu może coś źle pójść i może coś uwalić), problemy później z dalszym rozszerzaniem, to się nie opłaca. Jak kiedyś +1MB do A600 chodziło po 150pln+ i ciężko było dostać, tak dzisiaj zakup takiego rozszerzenia, to rezygnacja z weekendowego browaru przez trzy weekendy?
Warto wydać te parę pln i mieć gotową płytkę, chyba że dla własnej satysfakcji, to można samemu kombinować
[#261] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@flops, post #260

Nie napisałem że nie jest warto kupić sobie, bo wcale nie jest drogie. Bo co tam ma być drogie, płytka złącze i dwie kości pamięci to że kiedyś były chore czasy, i ceny były takie a nie inne.

Ale teraz jest tak samo jak kiedyś, tzn. Ceny są takie jak kiedyś tylko Gospodarka wygląda trochę inaczej.

Bo zauważ że 1mb do A600 oscyluje od 100zł w górę oryginał z tamtych lat

A 1mb do A500/A2k /około/ 100 euro

Czyli cena Stryker-a jest spoko, ale rynek już spoko nie jest wariat?


Tak naprawdę w cenie pięćdziesięciu kilku złotych możesz kupić, lutownice zd-20u topnik cynę i kości. I zrobić to nie mają nic.

Albo kupić gotowe i mieć święty spokój.
[#262] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sanjyuubi, post #249

http://rafgcnet.net/temp/ Plik A6001MB10.7z

Czy ktoś z szanownych Kolegów posiada to archiwum?
[#263] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@tbone, post #262

Dobrze że chomikuję takie rzeczy. ;) Sirwuble

Ale polecam się zastanowić czy lepiej nie uderzyć w to. Sam bym takie jedno pcb i gniazdo przytulił. ;)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 21:43:36 przez teh_KaiN
[#264] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@tbone, post #262

Kain, mówisz i masz OK

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 21:45:43 przez Architect1200
[#265] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Architect1200, post #264

To ja bym też poprosił
[#266] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@tbone, post #265

I ja i ja. :)
[#267] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Architect1200, post #264

no i ciekawe jak teraz z tego wybrniesz ;)
[#268] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@teh_KaiN, post #267

Zaraz... a to nie kanał #tech na discordzie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem