kategoria: A600
[#151] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #150

Przepraszam, nie maiłem czasu, urządzenie czeka jednak w kolejce.
[#152] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #149

Sorry że się nie odzywam ale ostatnio nie miałem zbytnio czasu by sobie dokładnie potestować ( praca,inne problemy ). Co sprawdziłem to że jest wykrywane bez problemu dodatkowe 1 MB, szybciej chodzi systemem WB2.1 na CF plus dowolne demo co było wcześniej nie możliwe. Układ pracuje stabilnie nie grzeje się, nawet nie jest ciepły. Muszę jeszcze poszukać programu który fizycznie zapełnia pamięć i zapuścić go na 24h.
[#153] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@SAAX, post #152

To dobrze.
[#154] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #149

przyjdzie długi weekend to wezmę się za testowanie
[#155] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #33

Jestem w posiadaniu nówek kości AS4C256K16F0-60JC 5V 256K X 16 CMOS DRAM SOJ-40 i chciałbym takie rozszerzenie, niestety z mojej strony brak czasu na wykonanie. A moje oryginalne rozszerzenie 1MB chip muszę oddać już koledze. Czy podjąłbyś się wykonania - oczywiście nie za darmo :)
[#156] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@scalak, post #155

Mam 4 płytki do testowania, mogę oddać za 60zł jak się spodoba komuś, dobrze by było, gdyby ktoś miał możliwość sprawdzenie clockportu. Scalak,przepraszam, ale twój post jakoś umknął mi uwadze wcześniej. Podziękowania dla TOM256 za kostki pamięci.

1MB CHIP

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2012 20:35:52 przez rafgc
[#157] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #156

Spoko, chętnie przygarnę kropka - daj znać na mail'a

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2012 21:04:09 przez scalak
[#158] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@scalak, post #157

To jest wersja na próbę, więc mowa o jakimkolwiek płaceniu będzie zostaje zsunięta na dalszy plan, czyli po zakończeniu próby przez testującego, oczywiście sam najpierw sprawdziłem, czy rozszerzenie jest wykrywane i czy nie ma błędów, ale to tylko powierzchowne testy.
[#159] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #158

Dobrze, jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to chętnie po-testuję.
[#160] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@scalak, post #159

Chetnie przylacze sie do testow nowego rozszerzenia.
[#161] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rs2008, post #160

Pisać na maila, brakuje jeszcze dwóch, oby ktoś miał coś na clockport.
[#162] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #161

Chętnie bym potestował urządzenie ale nie mam nic na clockporcie więc nie ma sensu zajmować kolejki. Sprawdziłem natomiast rozszerzenie z RTC sprawuje się bez zarzutu. Dziękuję :)
[#163] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #162

Kolejka zamknięta, jutro wytślę RAMy do ochotników.
[#164] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #162

Chyba jeszcze tego nie wiesz, ale masz clockport, tylko taki kabelkowy. Zrobiłem pomyłkę i wstawiłem pady o innych wymiarach :)
[#165] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #164

Tak juz widzę a ja myślę sobie co to za wystające kabelki. Przemyślę sprawę czy ewentualnie w przyszłości dokupic Delfinę Flipper czy tez scandoubler Indivision ECS bo do portów USB Poseidon potrzebowałbym dodatkowo ACA630.
[#166] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #165

Scandoublera tam nie wsadzisz bo nie ma podstawki, nie udało mi się położyć rąk na tym scandoublerze (ponad 400zł to w tej chwili akurat trochę dla mnie dużo) więc na razie nie będę zwracał sobie tym głowy. Poza tym, nikt jeszcze nie sprawdził czy ten clockport działa, akurat nikt z chętnych nie ma nic na ten port.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 19:23:28 przez rafgc
[#167] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #166

Ja muszę się teraz odchamić po zakupie auta zatem póki co na poważniejsze wydatki nie ma szans z czasem na pewno bo A600 to bardzo fajny model w sumie dlatego pozbyłem się A500 bo sześcsetka nie zajmuje tyle miejsca poza małym minusem z klawiaturą numeryczną ma większe możliwości rozbudowy na chwilę obecna ale może Zeus 68k itp wynalazki wkrótce to zmienią.
[#168] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@miro_78, post #167

Uważam jednak, że do A500 istnieje więcej rozszerzeń niż do A600, A600 jednak wolę od A500 ze względu na kontroler IDE oraz AGNUS obsługujący od razu 2MB CHIP.
[#169] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #163

Plytka dotarla i zabralem sie za testy.
Zainstalowalem bateryjke, zegar i data sa podtrzymywane i dzialaja poprawnie.
Test pamieci programem MEMTEST nie znalazl bledow.
To na razie tyle.
[#170] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rs2008, post #169

Dzięki.
Ciekaw jestem jak długo bateryjka potrzyma, bo mi się jedna wyczerpała się po 2 miesiącach nieużywania na jednym rozszerzeniu, albo miałem baterię słabej pojemności albo ten RTC tak szybko ją wyładowuje.

Którą płytkę ty otrzymałeś? Były trzy wersje, z jednym układem (kość 2MB z simma), z dwom układami (kości 512k z kart graficznych) i z jednym układem+jednym wolnym miejscem na układ(kość 1MB z karty graficznej od użytkownika TOM256).

Nie chce mi się już patrzeć na pierwszą stronę, kto mi dał złącza PCI, ale też wielkie dzięki dla niego, projekt okazał się prostszy niż myślałem.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 21:01:19 przez rafgc
[#171] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #170

Przesyłka dotarła wczoraj, ja mam wersję z jednym układem + wolne miejsce.
Bateria zainstalowana, czas podtrzymany. Test pamięci OK, dodatkowo odpalałem aplikacje by zająć jak najwięcej pamięci chip i jak na razie zero problemów. Jestem pod wrażeniem konstrukcji - a w zasadzie jej prostoty - brawo.
[#172] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@scalak, post #171

Jeśli masz whdload i pamięć fast ze 4MB to włącz grę Primal Rage i pozwól aby przeleciało sobie intro, jeśli gra powróci do ekranu startowego i dalej będzie działać to znaczy, że pamięć raczej będzię sprawna (na tej grze testowałem pamięć z układem 2MB z simma, który wymagał pewnego tricku aby działał i w tej grze pojawiały się artefakty po powrocie na ekran tytułowy i następowało zawieszenie komputera gdy coś było jeszcze nie tak). Możesz też sprawdzić inne gry whdload, które wymagają 2MB CHIP jak TROLLS albo MK2 itd.

Konstrukcja jest prosta, bo wszystko jest w złączu co trzeba, w starych rozszerzeniach dawali mnóstwo mniejszych układzików i wychodziły krowy, tutaj są góra dwa układy pamięci. Są trzy wersje płytek na razie, 1MBCHIP V1.0(kości 512k), 1MB CHIP Z RTC v2.0 (uniwersalny dla kości 512k lub 1MB w obudowie SOJ40) oraz 1MBCHIP z RTC v2.01 (na jedną kość 2MB z simma).

Rozszerzenie wisi w powietrzu, ale kiedyś widziałem takie małe gumowe stopki z klejem, tylko nie wiem jak to się nazywa i gdzie tego szukać, gdyby rozszerzenie opierało się o taką stopkę, to zdaje mi się, że byłoby to bardziej pewne.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 22:47:45 przez rafgc

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 22:50:50 przez rafgc
[#173] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #172

Ok, wieczorkiem sprawdzę pod whdload te tytuły. Jeśli chodzi o stopki to poszukaj wpisując "NÓŻKI SAMOPRZYLEPNE"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 08:50:16 przez scalak
[#174] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #172

[#175] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@cichym, post #174

Dzięki.
[#176] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #172

Dzisiaj znalazłem znowu chwilkę czasu i jak do tej pory pamięć sprawuje się bardzo dobrze. Primal Rage - test wg. zaleceń, wszystko działa jak należy OK
[#177] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #170

Mam ta wersja z dwoma uladami od grafiki.
Odpalalem DUNE II i settlers, hippo playera - dzialaja.
Beda nastepne testy.
[#178] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #172

Kilka godzin ciupania w różne tytuły - wymagające 2MB i wszystko w najlepszym porządku. Teraz ja chcę być w porządku i chciałbym docenić pracę włożoną w ten projekt. Jeśli wyrazisz chęć oddania tej płytki w moje skromne ręce - daj proszę namiar na maila jak tą wdzięczność mam przerzucić na Twoje ręce ;)
[#179] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@scalak, post #178

Użytkownik Dorian3D zgodził się zaryzykować przetestować clockport przy pomocy urządzenia Subway, za co mu serdecznie dziękuje, gdyż okazało się, że Subway działa. Oznacza to też, że dane podane przez użytkownika STRIM na temat clockportu były całkowicie poprawne.

Pamięć została tez przetestowana, przez Miro_78 oraz charliefrown, zdecydowali się oni zatrzymać rozszerzenie. Scalak, mój mail jest w moim profilu, kontaktowałeś się ze mną?
[#180] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #179

Właśnie wróciłem z urlopu także - posyłam maila OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem