kategoria: A600
[#61] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #60

To świetnie, jeśli nie sprawi Ci to zbytnio trudności, to byłoby dobrze sprawdzić wszystkie połączenia np wystarczy jak sprawdzisz połączenia między pinami ckockportu a złączem a potem zaznaczysz je na obrazku z tej strony http://joni.retrospektio.fi/?cat=-1 (widok od góry), resztę powinienem rozgryść. Swoją droga, to dziwię się trochę, że Jens dał do RTC72421 zewnętrzny kwarc, bo ten układ mu już w sobie wbudowany taki kwarc i te wejścia są nieaktywne.
[#62] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #60

A tak z ciekawości, kiedy zawitasz w swoje domowe progi?
[#63] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #62

Właśnie zawitałem i sprawdziłem połączenia. Nie zaznaczałem już na obrazku, bez sensu żebyś robił to samo co ja już zrobiłem.

Klikaj tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 22:25:50 przez strim
[#64] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #63

Super, jest tak jak zakładałem, ale tylko dzięki Twojej pomocy mogłem zamienić teorię w praktykę :) Dorzucę ten clockport do rozszerzenie CHIP tym razem już w "jasno", wyślę Ci za to w nagrodę poduszkę, pościel i perzynę z czekolady, za dnia czekolada będzie rozpływać się w ustach, a w nocy użytkownik rozpływał się w czekoladzie. Ewentualnie można zamienić na piwo w folii bąbelkowej :) lub przywilej rozpoczynania zdań z małej litery w odpowiedzi na moje posty.

Ponieważ, linie A1-A4 są podłączone do A2-A5, czy w związku z tym urządzenie podłączone pod clockport w A600 pojawiają się pod innym adresem niż w A1200? Czy w A600 jest potrzebny sterownik?

Szkoda, że masz zainstalowane już A604 Ponieważ interesuje mnie jak zostały rozdzielone dwa clockporty, w złączu A600 jest jeszcze jeden sygnał NET_CS, podejrzewam, ze jest on podłączony w miejsce SPARE_CS. Jeśli będziesz kiedyś rozkręcał A600 (chyba, że idzie to sprawdzić od spodu), to sprawdź, czy są te piny zmienione, chyba, że kto inny jest w stanie to zrobić, albo dowiem się z innego źródła.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
[#65] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #63

dubel

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 23:31:23 przez rafgc
[#66] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #64

wyślę Ci za to w nagrodę


O rany, nie wiem jak się do tego ustosunkować . Wystarczy, że wiedza zostanie spożytkowana sensownie.

Ponieważ, linie A1-A4 są podłączone do A2-A5, czy w związku z tym urządzenie podłączone pod clockport w A600 pojawiają się pod innym adresem niż w A1200? Czy w A600 jest potrzebny sterownik?


Nie jestem pewien jak jest w A603, ale w A604 są to adresy 0xD80001 i 0xD90001 (A604 ma dwa clockporty). 0xD80001 to adres taki sam jak standardowego clockportu w A1200. Urządzenie działające na drugim clockporcie (0xD90001) wymaga specjalnego sterownika dedykowanego do A604 (obecnie chyba tylko Subway USB ma takowy).

interesuje mnie jak zostały rozdzielone dwa clockporty, w złączu A600 jest jeszcze jeden sygnał NET_CS, podejrzewam, ze jest on podłączony w miejsce SPARE_CS.


Będę mógł to zweryfikować, bo sprzedaje A603 i będę testował to rozszerzenie przed wysyłką. Przy tej okazji sprawdzę. Podejrzewam, że jest tak jak sądzisz... ;)
[#67] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #66

Podejrzewam, że jest tak jak sądzisz...


Dokładnie tak jest, reszta sygnałów podłączona jest tak samo. Zaznaczyłem to na arkuszu, który wcześniej Ci podlinkowałem.
[#68] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #64

Tak się zastanawiam czy rozsądnym nie było by umieszczenie RAMu w podstawkach. Nieznacznie podroży to koszt rozszerzenia ale w razie padu kości łatwiej będzie wydłubać umarlaka śrubokrętem jak rozlutowywać go kolbówką ;)
[#69] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@strim, post #67

OK <-- ten palec jest zbyt krótki i chudy aby odzwierciedlić jak dobry kawał roboty wykonałeś :)

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 13:11:01 przez rafgc
[#70] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sebar27, post #68

Można by, ale nie wiem jak by trzeba było rozpychać kości aby weszły podstawki, musiałbym taką podstawkę kupić.
[#71] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #70

Patrząc na youtube'owy prototyp to odległość jest ok, punkty lutownicze powinny spasować.
[#72] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sebar27, post #71

Ja prawdopodobnie i tak nie będę dawał podstawek, jak testy wypadną pomyślnie, to dam wam gerbery byście mogli sobie sami w płytkarni zamówić płytki (najlepiej grupowo - Tomski ma doświadczenie w tych sprawach ;) ), więc każdy wlutuje co mu się spodoba.

Tak, przy okazji, potrzebuję 6 kostek DRAM256x16 SOJ40 takie jak w Amidze i podobno na starych kartach graficznych, czy ktoś posiada? Przyjdą mi 3 płytki prototypowe i trzeba je czymś zapełnić :)

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 20:43:54 przez rafgc
[#73] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #72

takie chyba by sie nadaly ?
http://imageshack.us/photo/my-images/837/2214523128.jpg/

Jak cos to widzialem na allegrusie, wiec mozna by zakupic.
[#74] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rs2008, post #73

Czy te są dobre ?

http://allegro.pl/2-karty-graficzne-s3-w-cenie-jednej-zobacz-i2214331283.html
[#75] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@SAAX, post #74

najlepiej jak by byly w podstawkach
[#76] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rs2008, post #75

Z ust mi to wyjąłeś ;)
[#77] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@SAAX, post #74

Na jednej są dobre, na drugiej nie.

Mi akurat to bez różnicy, czy w podstawkach, czy bez.
[#78] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #77

Mam 3 szt. z A1200:
NEC 424260-80
Nadadzą się?
[#79] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@TUPCOM, post #78

Jak z a1200 to pasują, na twoim też są kości z a1200.
[#80] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@rafgc, post #12

Może zamiast wylutowywania da się wykorzystać złącze z TEJ STRONY - chodzi mi o złącze serii 301, pozycja 8 od góry.
[#81] Re: Nietypowe? rozszerzenie pamięci do Amigi 600.

@Nightmare777, post #80

Rozstaw styków musi wynosić 1.27mm i złącze musi być przynajmniej 40 rzędów bez klucza.
[#82] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #79

Jakoś nie zwróciłem uwagi. Podeślę je Tobie w przyszłym tygodniu jak wrócę do domu. Jestem teraz w trasie.
[#83] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #77

I znów na testowanie które kostki pasują a które nie podstawki były by idealnym rozwiązaniem.
[#84] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@sebar27, post #83

??? jakie kostki pasują to dla mnie jasne, wystarczy spojrzeć w datasheet i wszystko wiadomo, wystarczy byle jaki ( <80ns ) 256x16 DRAM o zgodnej pinologii.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 20:16:49 przez rafgc
[#85] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #84

Potrzebuję 5 kostek pamięci od A600/1200 lub z starych kart s3/sis w obudowie soj40, ma ktoś? Przydałoby się w końcu przetestować wersję mini, bo nie wiem, czy dawać gerbery.
[#86] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #85

Na złomowisko na które jeżdżę było tego z pół palety. Zajumałem parę. Jak chcesz mogę oddać za koszty wysyłki.


Benedykt Dziubałtowski
[#87] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #85

Podaj adres na PM.
[#88] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Benedykt Dziubałtowski, post #86

Potrzeba mi w sumie tylko 5 kostek, ale mogę wziąć od was dwóch. Tak przy okazji jak jeździsz na to złomowisku, to nie widziałeś może tam jakichś makówek z procesorami 020-060? Przy okazji masz jakiś działający DVD slim, nieużywany (najlepiej z płaskim panelem)?
[#89] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@rafgc, post #88

Były makówki ale w stanie nienadającym się do niczego. Trafiło mi się tez parę jakiś dziwnych twardzieli z prockami 020 na elektronice. Jutro tam jadę daj znać co Cię interesuję. Slimów dvd nie widziałem.

Za to mam całkiem pokaźną kolekcje drukarek igłowych i laserowych jak byś chciał.


Benedykt Dziubałtowski
[#90] Re: Pospolite ruszenie (pamięci do A600)

@Benedykt Dziubałtowski, post #89

Jeśli chodzi o makówki to myślałem tylko o procesorze, dyski z 020, jeśli to są EC jak w A1200 to bym mógł wziąć, a nóż się do czegoś przyda, niestety na drukarki igłowe i laserowe nie ma już miejsca w moim pokoju :) ani też nie wiem, co miałbym z nimi robić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem