kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#541] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Jedras, post #538

Jakiego FileSystemu używasz?
[#542] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #539

dajcie juz spokoj z tym emulatorem


Ile razy trzeba pisać że to nie jest emulator... no ale jak widać niektórzy wiedzą lepiej.
No cóż nic się na to nie da poradzić pomimo najszczerszych chęci.
Prawdą jest że w tej chwili Vampirka+femu nie może się równac pod względem prędkości aplikacji szeroko intensywnie korzystających z FPU. Ale też nikt nie zakładał że femu będzie demonem prędkości - chociaż miejsce na optymalizację jeszcze jest oczywiście.
[#543] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #541

Zawsze FFS, choć z tego co wiem, do Wampira jest chyba zalecany PFS3?
[#544] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Jedras, post #543

No lepiej, szybciej stabilniejok, racja

Modify the Identifier 0x444F5303 by 0x50445303

Tu masz link do how-to tylko ja nie zmieniam na PDS tylko zostawiam PFS bo na PDS miałem częste GURU lecz używam dysku 3,5. Może na pamięciach flash jest inaczej nie wiem.
[#545] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #539

quake na vampirze ? pierwsze slysze na moim 060 zasuwa az sie dymi spod nóg komandosa , quake potrzebuje przedewszystkim FPU a vampir z tą swoja emulacją moze co najwyzej prawdziwemu 060 buty czyscic , dajcie juz spokoj z tym emulatorem , to nie jest Amiga , i nigdy Amigą nie bedzie


Hmmm. Nikt nie wspominał Quake w tym wątku, ale co tam :D

Poczekaj, koleżko, na Vampire V4 to się zdziwisz trochę :)
[#546] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #545

21 wiek 2017 rok , nie zadziwi mnie juz nic z komputerów , to co mnie dziwiło to były lata 90 te moja pierwsza Amiga 3000 , 4000 uczestniczenie na targach Cebit w Hanoverze , czy Infosystem na targach poznanskich odkrywanie nowosci , pieknych monitorów , super rozdziałek , i demonów predkosci pentium 166 czy MC68060 na Amidze 4000 Tower

mineło 25 lat a ty mnie chcesz zadziwic kawalkiem tandetnej PCB z chin ? lutowanej w technologi ROHS ? ktora rozpadnie sie za cale 2 lata po gwarancji ? podniecasz sie DOOMem ? chlopie daj na luz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 15:38:01 przez AmigaMan71
[#547] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #546

Ty po prostu najwyraźniej nie widzisz czym tu się "podniecać"... i chyba szybko nie zobaczysz.
Wiesz są tutaj ludzie dla których Amiga,68k CPU i ogólnie retrokomputing to po prostu fajne hobby jest (aczkolwiek bywa nieco kosztowne). To jest ta część dla których UAE niekoniecznie rulez...

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 15:48:16 przez pisklak
[#548] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #547

chłopie ja mam prawdziwe Amigi i to takie na które ty bys musial odkladac przez conajmniej 10 lat pomysł i nie podniecam sie kawalkiem EMULATORA badziewnego nadodatek

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 15:47:39 przez AmigaMan71
[#549] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #548

Nie będę podejmował dłuższej dyskusji. Powiem tylko że podkreślając domniemaną przez Ciebie emulację, podkreślasz swoją ignorancję w tym temacie.
Chociaż cieszę się że masz
prawdziwe Amigi i to takie na które ty bys musial odkladac przez conajmniej 10 lat
szeroki uśmiech
[#550] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #548

chłopie ja mam prawdziwe Amigi i to takie na które ty bys musial odkladac przez conajmniej 10 lat pomysł i nie podniecam sie kawalkiem EMULATORA badziewnego nadodatek


Hahaha, odezwał się nowobogacki panicz przemawiający do plebsu :D

To teraz weź te "prawdziwe Amigi" i powyjmuj wszystko, co nie zostało stworzone przez ś.p. Commodore albo Escom i odpal Quake. No, dalej. Wyjmij wszystkie karty turbo, zostaw tylko oryginalne 3640, Fast na płycie głównej i pograj w Quake. Czekam na rezultaty.
[#551] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #550

Ciii.... on ma przeca pradziwą X5000, z naklejką ! No faktycznie muszę 10 lat odkładać...

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 16:16:51 przez pisklak
[#552] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #548

Przykro mi Kolego, ale Twoja kolekcja sporo straci na rzekomej wartości gdy V4 wejdzie w masową produkcję... Dlatego jesteś taki niemiły dla innych fanów marki Amiga?
[#553] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #552

Chłopaki, tak trudno rozpoznać trolla? Przecież odpisując mu właśnie go karmicie :(
[#554] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@AmigaMan71, post #546

lutowanej w technologi ROHS
Nie ma czegoś takiego jak „technologia ROHS”.
[#555] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@jubi, post #540

Amiga 600, wampir v2, Gold 2.5 wampir goniony na 78 Mhz - tak przynajmniej ten monitor wampirowy pokazuje. JubiMark, LightWave 3.5 NoFpu - 7h 12min 29 sec (25 949 sec). Z użyciem softfpu właśnie się liczy.
[#556] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #555

Wszystko to bardzo fajne każdy ma jakieś swoje powody do zadowolenia .. jedni z furii inni z acy a jeszcze inni z vampira .. ja uważam że każda droga jest dobra byle miała za sobą poparcie tłumu ... ja osobiście ubolewam nad brakiem chęci do współpracy naszej "braci" Amigowej ja sam mam kilka projektów które sam bede wdrażał kilka lat a gdyby tylko znalazł sie ktoś chętny do pomocy ...
[#557] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@lukzer, post #556

No to może open source? Kiedyś pan Torvalds powiedział coś w stylu "pokaż ludziom drogę a chętni do pomocy sami przyjdą"
[#558] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@teh_KaiN, post #557

Paaanie... przejrzyj pan githuba to okaże się, że udostępnienie źródeł w wielu przypadkach NIC nie dało. Niestety mamy generację programistów copy-paste, fajnie się programuje łącząc różne fragmenty ale jak trzeba się wykazać własną inwencją to jest nagle kiepsko. Dlatego wiele otwartych projektów jest nadzorowane przez 2-3 osoby, a reszta to co najwyżej leecherzy/testerzy ;) OpenJK ma trochę więcej "maintainerów" ale i tak jest z 10x tyle osób co tylko gotowca biorą, robią swoją paczkę z grafikami dokładają skompilowane źródła i voila. Już jest "ichni mod"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 21:05:45 przez abcdef
[#559] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@teh_KaiN, post #557

ale póki co mogę udostępnić źródła do mojego turbo z HC000 .. nic więcej nie stworzyłem ..
pomocy potrzebuje przy innym " Wielkim" projekcie ... może wydaje się on niemożliwy ale kiedyś i tak go zrealizuje ... ten projekt to Nowa płyta w standardzie ATX oparta na Mist ale z prawdziwym 060 i slotami PCI ...
Pewnie zaraz znajdą się tacy co powiedzą odpuść sobie .. porywasz sie z motyką na słońce !! .. ale tak naprawdę wszystko jest gotowe .. są źródła do Mist do karty z 060 i do Prometheus-a również ... potrzeba tylko chęci by złożyć to do kupy !
[#560] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #542

Tak się zastanawiam czy lepszym wyjściem nie byłoby wrzucenie normalnego FPU 68882 i działaby np asynchronicznie względem taktowania 68080? Działało by to chyba szybciej od tego SoftFPU, chyba że nie da się zmusić do współpracy razem
FPU raczej są jeszcze dość powszechnie dostępne na rynku i mogłaby powstać wersja vampire z FPU, tak jak chociażby Furia.
Choć nigdy nie bylem doby jeśli chodzi o kwestie software itp to takie rozwiązanie chyba byłoby możliwe do realizacji......Oczywiscie jeśli pitole bzdury to mnie poprawcie OK
[#561] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@FeRu, post #560

Trochę bez sensu byłoby robić osobną wersję z 68882, ponieważ SoftFPU na V2 ma już wydajność większą niż najszybsze 68882 ( u mnie na fizycznym 68882 50MHz sysinfo pokazuje coś koło 1 MFlops a na V2 z softFPU wyciąga 2 MFlops ), poza tym trzeb by zaprojektować i wyprodukować nowe PCB, no i pewnie trzeba byłoby rozbudować core V2, pewnie nie wszystkie potrzebne do komunikacji z FPU sygnały są zaimplementowane w obecny, lepiej ten czas i kaskę poświęcić na implementację chociaż ograniczonego FPU w FPGA.
Nowe PCB Vampira z FPU powinno być już w tym roku, V4
[#562] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #555

Z ciekawości zapytam.

Czy Ty również masz tak wybitne problemy z responsywnością i tak potwornie przycinającym LW w przypadku SoftFPU?
[#563] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@abcdef, post #558

No dobra, nagle nie znajdziesz setki chętnych do pomocy, ale Lukzerowi chodziło chyba raczej jedną-dwie osoby. Otwartym projektem jest TG68k i patrz co z tego wyrosło. Mam konto na githubie i sam utrzymuję parę repozytoriów, w komercyjnym kodzie korzystam z paru projektów open source i zdarza mi się dorzucić coś od siebie (jak choćby porty na windowsa i wxWidgets dla tangram-es). Otwarcie źródeł nie zawsze zobowiązuje do dokładania się, choć zachęca - głównie chodzi o dzielenie się pomysłami, transparentność działania, no i w końcu zorganizowanie się ludzi, którym przyświeca ten sam cel.

@Lukzer bardzo chętnie zobaczyłbym projekt Twojego turbo dla 000. Z Twoim projektem co chodzi Ci po głowie raczej Ci nie pomogę, bo jednak wolę siedzieć w gamedevie. Mi po głowie chodzi coś jeszcze bardziej porytego - coś na wzór Acutiatora, gdzie cały OCS/AGA byłoby na jednej karcie rozszerzeń a gadałoby z tym niekoniecznie 68k ale dowolny inny procesor który miałby na to ochotę - ale do tego trzeba bazy otwartego kodu, który gada z czipsetem, a nie z systemem i robiłby za podwalinę pod aplikacje. AROS niestety z tego co ostatnio czytałem idzie bardziej w stronę RTG, choć zastrzegam sobie prawo do gadania banialuków w tym miejscu bo się mocno nie wgłębiałem. Tak czy inaczej projekt do zrealizowania na emeryturze albo jak będę musiał odpocząć od gier na paręnaście lat. ;)

Trochę offtop się zrobił. Sorry ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 22:47:27 przez teh_KaiN
[#564] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@teh_KaiN, post #563

Lukzer juz umieszczal foto swojego turbo w galerii link
[#565] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Architect1200, post #564

Nie o takie zobaczenie mi chodziło. ;)
[#566] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Jedras, post #562

Nie zauważyłem. Choć w moim przypadku to będzie chyba drugie albo trzecie odpalenie LW w życiu - wczytałem scenę testową i kliknąłem render, więc nie jestem chyba odpowiednią osobą do oceny responsywności LW:).
[#567] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #555

Amiga 600, wampir v2, Gold 2.5 wampir goniony na 78 Mhz - tak przynajmniej ten monitor wampirowy pokazuje. JubiMark, LightWave 3.5 NoFpu - 7h 12min 29 sec (25 949 sec). Z użyciem softfpu właśnie się liczy.


Masz jakieś przypuszczenia skąd się wzięła tak znaczna rozbieżność wyników? Jędras podał wynik 6 godzin 51min i 10s.

EDIT: na razie wygląda to rozczarowująco, Vampire wcale nie jest szybszy od 68060/66MHz, patrząc na tabelkę gdzie testowany był tylko LW w wersji bez FPU to Vampire jest szybszy od 68040 ale wolniejszy niż 68060, nawet jeśli w ogóle nie brać pod uwagę FPU. Lightwave w wersji noFPU liczy scenę z 68060 w 5 godzin 30 minut a z Vampire w 7 godzin.


Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:43:20 przez jubi
[#568] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@jubi, post #567

Nie mam pojęcia skąd ta rozbieżność, jak pisałem wyżej - wczytałem scenę, kliknąłem render i po 7h z kawałkiem spisałem wyniki. Z ciekawości zapuszczę test na 060/75. Tymczasem softfpu na ten moment liczy już 16 h:).
[#569] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #568

Dobra, już widzę, on używał Gold2 ty Gold 2.5, może nowsza wersja jest wolniejsza.
[#570] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@jubi, post #569

Jest jeszcze jedna opcja, Jedras może mieć black edition - one są nieco podkręcone względem wampirów dla ubogich:).

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 12:40:49 przez fazior
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem