Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To naprawdę świetna wiadomość. W sumie to nie wiem dlaczego autorzy(bo się kontaktowałem) rozszerzenia o tym nie wiedzą.
W slocie na procek masz łatwy dostęp chociażby do IDE na karcie,
łatwiej wymienić kartę w przelotce do tego podpiętej czy karty SD.
Nie trzeba kanapkować podstawek żeby podnieść Vapira (ale tego jeszcze nie sprawdzałem) jeśli masz powpinane jakieś dodatki w okolicach procka (SD, dodatkowy chip etc.) chyba albo aż tyle ;)
Z tego co się dowiedziałem i taką przelotkę raczej otrzymam to zasadniczo jest tam miejsce na wyprowadzenie dodatkowych zworek. Tak aby Vampire mógł współpracować z różnymi rozszerzeniami z którymi czasem ma problem, jak rozszerzenia pamięci...
Tak btw to idzie jakoś wbić tutaj wyniki?
Próbowałem już dawno, ale jakoś nie widzę. Może w ogóle nie poszło, bo jak daję minibench JSON to wyniki mam, ale widzę, że takie zmienne jak "MACHINE", "CPU", "EXPANSION" i "FREQUENCY" są puste więc program chyba nie rozpoznaje mi configu GBA1000. Chciałem trochę podratować wyniki z 060.
Ja tylko historycznie przypomnę taki procesor jak Cyrix 6x86. Media (i nie tylko) po latach twierdziły, że jest w nim żałośnie słabe FPU. Co ciekawe benchmarki FPU nie wykazywały tej żałosnej słabości. Jak zatem się to działo, że w aplikacjach użytkowych ten procesor był szybszy niż pentium, w benchmarkach FPU był słabszy tylko nieco, a w takim quake dostawał w tyłek? Ano proste, duża część logiki była wspólna i o ile zadania stricte x86 albo stricte x87 działały mając do dyspozycji zawsze pełnię zasobów o tyle w momencie kodu mieszanego wydajność w zarówno przetwarzania x86 jak i x87 malała. Nie zdziwiłbym się gdyby zaprezentowane tutaj wyniki dotyczyły właśnie takiego samego wariantu.
Interesujące, dobrze, że projekt się rozwija. Ja w sumie chciałbym, żeby dodać opcję(najchętniej przełączaną programem, albo po prostu zrobić dwie wersje rdzeni), żeby np. Amiga z ECS, miała tak jak do tej pory przetwarzanie tej grafiki i może dźwięku po własnych kościach , reszta np. po HDMI. Wtedy byłoby świetnie - nadal byłaby to ta sama Amiga, które umie swoje zrobić, gdy potrzeba to korzysta z zasobów i rzeczy które wydawały się niektórym parę lat temu niemożliwe jak gry AGA na ECS teraz stały się rzeczywistością...
Moge cie, kolego fazior, zapewnic, ze to nie Gunnar robi obrazki, a testerzy. I oni sa wlasnie tymi, ktorzy "mierza" i "sprawdzaja". I to po (co najmniej) kilkanascie razy dziennie. Idiotyzmem byloby chwalenie sie czyms, co nie istnieje, nie uwazasz?
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 18:01:27 przez skipp
Oni się w zasadzie cały czas chwalą czyś co nie istnieje, bo jakaż jest gwarancja że core z rozwiązaniami użytymi dziś do testów nie okaże się spsuty w innym aspekcie niż fpu i nie wyjdzie do ludu? Jak wyjdzie to będziem rozmawiać, na razie nie ma o czym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies
(ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach.
Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy
niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki
internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.