Forum » AROS
  kategorie: Broadway, Icaros Desktop
[#151] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #150

Dokładnie ten model w takiej konfiguracji:
https://www.newegg.com/p/N82E16834114483

Nie wiem tylko czy moduł wifi Intela zadziała od razu.
[#152] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #151

Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra-znalazłem Twojego laptopa na liście supportu. Teraz zła-chyba nikt go nie testował wcześniej. Brak danych. Na moje oko; powinieneś mieć wspieraną grafikę. Dźwięk domyślam się że chyba jest to jakieś HD Audio, więc powinno być. Może być problem z wifi. Nie jest tam sprecyzowane czy to jest karta Atheros. Ale po kablu powinno być.
Tak więc, będziesz pionierem w kwestii Arosa, na tym lapku. Powodzenia i daj znać.
[#153] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #152

Tam jest bankowo Intel 4965 agn moduł wifi
[#154] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #153

Wymiana WiFi w łapki to przysłowiowe 5 złotych
[#155] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #146

Icaros Desktop 64bit coraz bliżej:
link
[#156] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #155

[#157] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #155

OK
[#158] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #152

Witam.
Niestety Toshiba umarła Z innych prób, to próbowałem postawi. Icarosa na virtualboxie.
Ale przy instalacji sypie błędami że nie potrafi skopiować. Plików. Wybieram pełną instalację wg poradnika znalezionego w sieci
[#159] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #158

Cóż to za poradnik?
A z Amiga NG, nie próbowałeś?
Sam to pisałem.
[#160] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #159

Robiłem wg tego :
http://www.amigapodcast.com/2014/11/icaros-desktop-20-instalacja.html?m=1
[#161] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #160

Wydaje się ok, choć mój ciut lepszy cool. No i mój możesz mieć na papierze, pod warunkiem, że nabędziesz magazyn

A jakie masz błędy?
Czy z plikiem ISO wszystko ok?
Czym rozpakowywałeś ISO (polecam 7zip)?
Którą wersję instalowałeś (polecam 2.2.5, potem tylko aktualizacje)?
[#162] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #161

Instalowałem najnowszą wersję pobrana że strony.
Błędy pojawiaja się przy kopiowaniu dodatków.
Jak to odpalę jeszcze raz, to wrzucę screeny
[#163] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #162

Miałem podobną sytuację przy 2.2.3 bodajże. Tylko nie pamiętam dokładnie czy wina leżała po stronie błędów w kompilacji, czy błędów powstałych na wskutek użycia nie innego rozpakowywacza niż 7zip. Jak dalej będą błędy, to tak jak radzę: 2.2.5 a potem aktualizacje. I rozpakuj 7zipem.
[#164] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #163

Ok. To tak spróbuję
[#165] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #164

Pierwsza alpha 64 bitowego Icaros Desktopa do pobrania:
link
[#166] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #165

Jakie zmiany w stosunku do 32bit ?
[#167] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #166

dużo oprogramowania nie działa ;)
[#168] Re: No co z tym Arosem :(

@michal_zukowski, post #167

w zasadzie wszystko poza oprogramowaniem wchodzacym w sklad kompilacji nie dziala. jest to nowa platforma. trzeba bedzie znalezc zrodla i skompilowac pod ten target.

edycja: ten sam pan oferuje zdaje sie skonfigurowane srodowisko pod ubunty by kompilowac zrodla na ten target. dlaczego linux a nie natywny aros, to pewnie bo nie wszystkie popularne narzedzia zostaly przeportowane.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 19:04:15 przez wawrzon

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 19:04:34 przez wawrzon
[#169] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #161

Jest opcja zakupienia magazynu w formie elektronicznej ?
[#170] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #169

Jest tutaj sklepik amiga org pl. Akurat nr 3 jest gratis.
Ponadto, jak każdy starszy tekst, jest udostępniony online tutaj: Instalacja AROS-a w maszynie wirtualnej
[#171] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #163

Hej.
Zrobiłem tak jak radziłeś, postawiłem wersję 2.2.5. Teraz próbuję robić aktualizację do 2.2.8. Ściągnąłem paczki, ale nie bardzo wiem co dalej. Nie poddaję się :)
Martwi mnie jednak prędkość działania, pod virtual boxem. Strasznie wolno to chodzi.
Mam ustawione 2GB ramu, dysk SSD, 2 rdzenie. Ale ciężko jest trafić kursorem w ikony, bardzo wolno kursor chodzi, do tego miga jak się przesuwa.
Może coś źle ustawiłem pod Vbox ?
[#172] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #171

Może trzeba więcej pamięci graficznej.
Ja kiedyś testowałem AROS-a, ale na VMware Workstation 12 Player; chodził z prędkością systemu gospodarza (E8500, Windows 7 64 bit). Jedynie miałem problem, że był obszar większy niż ekran i nie szło tego ustawić, ale to była wcześniejsza wersja Icaros Desktopa.
[#173] Re: No co z tym Arosem :(

@adam_mierzwa, post #172

Pamieci graficznej ustawiłem max co można : 128 MB.
Ale nadal chodzi to trochę słabo. Mam VMware więc spróbuję na tym postawić.
Nie chciałbym zaśmiecać tego wątku pytaniami. Mozemy się przenieść gdzieś indziej ? Albo na priv ?
Czy moderacja nie będzie mieć nic przeciwko

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 15:56:36 przez mielcu3
[#174] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #173

Nie ma sensu stąd uciekać, rozwiązywanie problemów publiczne jest z pożytkiem dla wszystkich. To nie są polemiki, tylko zastanawiamy się "No co z tym Arosem :("
Dalej ci nie pomogę, bo obecnie nie mam AROS-a na dysku ani virtual boxa. Może zostaw jakieś szczegóły konfiguracji - jaki jest komputer gospodarza (sprzęt i system), jakieś zrzuty z ekranów konfiguracyjnych. Najlepiej hostować na imgur (nie znika).
[#175] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #173

Mi najlepiej chodził na WMvareWorkStation8. Nawet nie było problemów z ekranem, narzucałem maksymalną rozdziałkę i jej się trzymał.
Ewentualnie spróbuj się na Qemu Manager. Nie grzeszył prędkością, ale za to był dość stabilny. A dla VirtualBoxa jest stariwnik karty graficznej i dzięki temu, jest możliwość korzystania z wszystkich dostępnych trybów graficznych. Ale bez 3D.
[#176] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #171

Nie ustawiaj 2 rdzeni. Nie trzeba. Może to zamula. Grafiki starczy 64 MB. RAMu dałem 512 MB i też starczyło. Po ściągnięciu paczki wrzucasz ją do MyWorkspace, download/LUPD. Uruchamiasz LUPD ( w systemie jest apka do aktualizacji) i po resecie wskazujesz na paczkę i jedziesz. Paolo opisywał to na swoim blogu.
[#177] Re: No co z tym Arosem :(

@don_rafito, post #176

Rafio, a miałeś taką przypadłość, że Icaros sie zawieszał po minucie pracy, i np. kliknięciu prawym klawiszem myszy na pulpicie ?
Bo u mnie sie tak właśnie dzieje.
[#178] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #177

Nie, nic takiego nie zdarzało się. Kurde sam zachodzie w głowę o co kaman.
[#179] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #177

Którą wersję VBoxa masz?
[#180] Re: No co z tym Arosem :(

@mielcu3, post #177

Na jakiej konfiguracji uruchamiasz go?
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem