[#181] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #180

Przecież to jakaś zoofilia dla Atarowców i pederastów. Masz tu chłopcze coś na otrzeźwienie.



Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 22:36:18 przez RickD
1
[#182] Re: elo nutki chwali post

@RickD, post #181



[#183] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #182

Ha,
jak to obejrzalem to przypomnialem sobie o moim podejsciu do animowania postaci w Poserze...
... i wlasnie odnalazlem to na YT ... wow... 14 lat temu to "tworzylem"

Podobienstwo oszalamiajace hehe (no dobra, muzyka w tym moim jest wzieta z japonskiego filmu, a "taniec"... jedna z postaci w tym filmie tak tanczyla )

1
[#184] Re: elo nutki chwali post

@pch, post #183

Zgrabniutka. :)
[#185] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #182

jako że moja nowa idolka okazała się nie reprezentować sobą nic ciekawego, na domiar złego będąc tworem sztucznym i w kategorii wiekowej nieodpowiedniej dla dojrzałego człowieka (a na ebayu ze świecą szukać jakiejkolwiek figurki Kasane Teto w normalnych proporcjach buuu!), zamieniłem ją na odpowiedniejszą idolkę. Nazywa się inksie. Niestety nie wrzuca na jutuba wszystkich swoich dzieł, trzymając całą bibliotekę na instagramie, tiktoku i innych takich.



/edit trochę nie ten wątek, bo ona nie śpiewa nutek. To bardziej do ciekawych kanałów youtube. :c

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 20:52:43 przez snajper
[#186] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #185

w drodze swych artystycznych uniesień niechcący zrobiłem disko balladę. pomysł



po kolejnej twórczej nocy poświęconej na szlifowanie swego dzieła chciałem sobie sprawdzić, jak ono brzmi na Amidze, i brzmi właśnie tak. Oczywiście zmniejszenie mixing freq przywróciło właściwe tempo...

P.S. wie ktoś, co znowu Plus odpi*#rdziela? Od rana przy próbie aktywacji komórkowej transmisji danych wyjeżdża mi powiadomienie:
"System Android
Zaloguj się do sieci
Plus"
a po puknięciu go palcem otwiera się okienko ze stroną "hash.plus.pl" 404 not found. I nie pierwszy raz mi się to zdarza... Gnojki coraz bardziej dopraszają się, żeby ich spuścić w klozecie, tak że przy najbliższej okazji przesiadam się na orendża. Niedawno mieli jeszcze przynajmniej fajną dziunię w reklamach, to podmienili ją na jakiegoś paszteta i nic mnie przy nich nie trzyma.
[#187] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #186

Fajne takie wątłe z zamierzonym fałszem.
[#188] Re: elo nutki chwali post

@amikoksu, post #187

sam jesteś zamierzonym fałszem. Tam wwszystko pięknie czysto gra.
1
[#189] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #188

Czyli niezamierzony. Tak czy owak mi się podoba.
[#190] Re: elo nutki chwali post

@amikoksu, post #189

w takim razie to też Ci się spodoba! ok, racja



temat wart osobnego wątku w należytym dziale, ale wszyscy niedawno widzieliśmy, jak tu się traktuje młode talenty.
ukończyłem to w jakiejś 1/3, po nocy prześlęczanej w pocie czoła na dziełem. Gdybym w porę spostrzegł, że istnieje i wersja instrumental, to pewnie prześlęczałbym mniej. x|
[#191] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #190

Świetne. Próbki dźwiękowe skąd bierzesz?
[#192] Re: elo nutki chwali post

@amikoksu, post #191

z Aminetu!

wersja RC final beta 4.1, z wokalem!



a tutaj bez!
(Tzn. - bez wokalu, a nie taka roślina!).



wokal niestety nie jest mój!
[#193] Re: elo nutki chwali post

@snajper, post #192

kolejna epicka nutka z Kasane Teto



jest dość wiekowa, co słychać. W dodatku z wszystkich designów Kasane Teto ten jest najbardziej lipny. Niemniej elementem nadającym animacji epickości jest [spoiler] występ NIETOPERZA Szok Efekt niemal jak Turrican z jetpackiem w outro. A w szczególności nietoperzowe piruety. [/spoiler]
animacja występuje też w nowszej edycji, jednak ta pierwotna pokonuje ją m.in. zwisającym ogonem i samym popipopo, które tutaj brzmi lepiej.
[#194] Re: elo nutki

@snajper, post #193

a teraz poważna piosnka pełną gębą, moje wczorajsze odkrycie na drodze zgłębiania tajemnic Kasane Teto.
Kasane Teto okazuje się być stworzeniem o bogatym życiorysie, dotkniętym przez los, o wielu przejściach.
A zaczęło się parę tygodni temu, od poszukiwań odpowiedniej figurki Kasane Teto dla upiększenia mej życiowej kolekcji. Wyniki na ebayu sprowadzały się głównie do dwóch wersji: albo figurki w skali super deformed, która wygląda tak:



- czyli "tak średnio, bym powiedział" - albo wersji o właściwych proporcjach, która jednak dla odmiany wygląda tak:



a to wywołać mogło u mnie jedynie poważnego łotefaka.

i oto wczoraj, po kolejnym przejrzeniu aukcji, wreszcie rozwiązałem tę zagadkę.
otóż Kasane Teto jest bohaterką rzeczonej piosnki, pt. "Yoshiwara Lament", pełniąc stosowną profesję w dzielnicy czerwonych latarń po staniu się przedmiotem transakcji domu publicznego. Tam przez lata żyje jedynie nadzieją na ujrzenie kiedyś swego przyjaciela z dzieciństwa. I na końcu podobno on się zjawia i żyją długo i szczęśliwie! pomysł yippee wub Możliwe, że to jedynie wolna interpretacja przedstawionej w klipie wizualizacji, gdyż tekst nie wspomina w tej kwestii ani słowa. Komentarze fanów jednak wydają się być oparte na mocnych fundamentach...

4 lata temu piosenka doczekała się polskiego coveru:



oryginał z 2012, w wykonaniu Teto: https://www.nicovideo.jp/watch/sm18395392

a w międzyczasie powstała też nowela o tym samym tytule:



reasumując, o ile wcześniej połowa spośród ebayowych wyników budziła we mnie jedynie pytanie, na wuja komu Kasane Teto w stylizacji ku*wy, tak teraz czekam tylko na rozbicie skarbonki, żeby ją wybawić z opresji! wub Mogłaby trochę zejść z ceny.
[#195] Re: elo nutki

@snajper, post #194



[#196] Re: elo nutki

@snajper, post #195

kolejne moje dwa odkrycia z ostatnich dni. wub W tym pierwszym głos niezdrowo nasuwa na myśl smerfne hity. x|



[#197] Re: elo nutki

@snajper, post #196

kolejny wykon z Teto.



tak można by wnioskować z tytułu, który głosi "Kasane Teto SV". Tylko co to oznacza? TEgo już nie wiem, bo ten wokal to z pewnością nie jest Teto. Ktoś najwyraźniej śmie podszywać się pod Teto, żerując na jej popularności, bo w opisie kanału gość podaje "teto is my daughter and i love to make her sing!!!!". I to byłoby jeszcze wybaczalne, bo nie jednemu psu Burek - gdyby nie wystarczająco sugestywny obrazek.

rozważam jeszcze ewentualność, że jednak to prawdziwa Teto i że "daughter" to taka odmiana waifu. 🤔
[#198] Re: elo nutki

@snajper, post #197

a tę nutkę każdy amigowiec kojarzyć powinien.



przeprowadziłem szerszy rekonesans w temacie 🧐 i wychodzi, że jednak to wszystko jest prawdziwa Kasane Teto. Przy czym rozróżnić należy między vocaloidem, UTAU i SynthV. To pierwsze to oficjalne syntezy Yamahy, w języku potocznym także oficjalne ludki śpiewające, UTAU to soft alternatywny i wersje fanowskie, a SynthV jest uber all i przy jego użyciu powstają właśnie najnowsze ubernutki Kasane Teto.

a teraz najlepsze - po nadrobieniu lekcji moje uwielbienie do Teto wzrosło do nieskończoności. Gdyż bank głosowy SynthV AI, którego Teto dorobiła się w kwietniu tego roku, dał jej wyższość nad wszystkimi wokaloidami! szczęka opada! I pomyśleć, że w założeniu miała być tylko primaaprilisowym żartem...
teraz to normalnie Vampire powinien być dumny z takiej reprezentacji. :3 ok, racja wub
poniższy fanowski filmik uwiecznia tę wzniosłą chwilę.

[#199] Re: elo nutki

@snajper, post #198

Teto + metal = super <3 wub Już jestem dozgonnym fanem. pokłony






co to te ej-aje wyczyniają, to się w pale nie mieści. Dziś można się jeszcze pośmiać, że chatgpt wypisuje bzdury, ale kwestia najdalej kilku lat...
[#200] Re: elo nutki

@snajper, post #199

co mówicie? Że 8-bitowy chiptune Teto w godzinnym loopie nie istnieje? 🤔

[#201] Re: elo nutki

@snajper, post #200

Stwórz coś własnego bo ma dryg do tego, a nie spamujesz jakimiś dziwadłami.
1
[#202] Re: elo nutki

@amikoksu, post #201

no przecież dopiero co stworzyłem 3 moduły inspirowane Teto.
ewentualnie mogę wrzucić dawny projekt z soundtracka do levelu mojej gry. Track nosi tytuł The Cave. Wersja z roku 2008 i dalej rozwijana nie będzie, bo dawno temu utraciłem większość danych wraz z modułami. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A ze słuchu trudno mi to zrekonstruować. Czy raczej odnaleźć pasujące sample.
Teto jako upiększacz. ⦁ᴗ⦁



Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 21:26:03 przez snajper
[#203] Re: elo nutki

@snajper, post #202

Fajny klimacik. Do jakiejś gry z elementami logicznymi by pasowało.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 08:47:17 przez amikoksu
[#204] Re: elo nutki

@amikoksu, post #203

prawdziwy chiptune w wykonaniu Teto! *o*



pierwotnie ta piosenka zrobiona została przez Hatsune Miku i wystąpiła w Project DIVA z 2009. I jak to zwykle bywa z piosenkami Miku, wersja Teto wgniata je w beton! boks

P.S. generalnie cierpię strasznie, bo nie ma żadnych gier z Teto. Poza tymi wszystkimi skakankami. A na mojej liście gier, które po dodaniu Teto nabrałyby miliard epickości, znajdują się już Teto Fighter 2 Turbo, Kasane in the Dark oraz klasyczne platformówki. Potencjalny screen z tej pierwszej nawet demonstruje już mata do gry... jakiejś tam, nie wnikałem:



a w AitD wystarczyłoby podmienić model... W platformówce w sumie też - zrób ktoś sprite'a Teto, a ja zajmę się resztą. ok, racja
[#205] Re: elo nutki

@snajper, post #204

człowiek myślał, że pixelartem z Teto znalazł św. Graala, a tu z każdym kolejnym dniem chiptuny z Teto mnożą mi się na ekranie. Powinno mnie to tylko cieszyć, a poniekąd zasmuca, bo w zaistniałej sytuacji ciężko będzie zabłysnąć oryginalnością w tetocoverach. Pozostało mi wybierać chyba już tylko między C64 i Atari.

[#206] Re: elo nutki

@snajper, post #205

wczoraj zacząłem bawić się Teto. •ᴗ•
nie jest to rzecz prosta, gdyż nie wiem czemu, ale niektóre "sylaby" pozostają głuche, kiedy upakuje je się zbyt gęsto. Tak 3 na na takt to max. Stąd lekki desynch.
sama konfiguracja też wymagała dodatkowych zabiegów, bo Windows odmawiał wyświetlania krzaczorów.



A poniżej wczorajszy inauguracyjny pokaz Teto. Brzydki wyraz wypikałem.



dla porównania jeden z coverów Teto, który wyedytowałem wczorajszego ranka na własne potrzeby (oryginał ma tylko 2 minuty z hakiem, a do tego zawiera niepotrzebne nikomu wstawki). Parę dni temu powstała wersja SynthV, niemniej IMO jest słabsza niż UTAU. M.in. zasmuca mnie w niej zastąpienie "a-wa-oh" przez "o-e-o", co jest degradacją i regresem upodabniającym cover Teto do wersji tandetnych wokaloidów.
[#207] Re: elo nutki

@snajper, post #206

kolejna dobra nutka z Teto. OK Tutaj w parze z innym wokaloidem. Ta nutka niestety nie jest niczym nowym, bo ma już paręnaście lat i po drodze była wykonywana pewnie przez każdego wokaloida razem i z osobna w wielu odsłonach... A tutaj odsłona SynthV sprzed dni kilku. W sumie nawet nie wiem, kto śpiewa. W opisie nie jest podane. Ważne, że tańczy Teto. wub 0:45 i końcówka rulezuje! ok, racja




tymczasem ja w ostatnich dniach zacząłem już budować tetoołtarz.




zestaw zawiera oczywiście i tetoposzewkę 150x50. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pakowanie w to poduszki zajęło grubo ponad pół godziny. 🥵




P.S. A na Amidze żadnego wokaloidowego softu nie ma... buuu!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 21:29:43 przez snajper
[#208] Re: elo nutki

@snajper, post #207

dziś Bagietoteto i pikslartowy bonus.






a poza tym jaram się, bo przez przypadek znalazłem sklep z figurką Teto! Tym bardziej, że ostatnie ślady po niej urywały się gdzieś w 2014 i z tą figurką nie wiązałem już praktycznie żadnych nadziei. Jest to jeden z garage kitów, a w sklepie były 2 ostatnie sztuki i teraz jest jedna lub zero. Mikołaj jest dla mnie łaskawy w tym roku. pokłony

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2023 20:10:08 przez snajper
[#209] Re: elo nutki

@snajper, post #208



To jest muzyka dla prawdziwych mężczyzn, a nie jakieś Tetto-Bagietto...
[#210] Re: elo nutki

@RomanWorkshop, post #209

paaanie, wyłączyłem po 10 sekundach. :/ Jakiś typ się wydziera, zupełnie niemelodyjnie. Jakbym miał te dźwięki zwizualizować (ff podkreśla "zwizualizować", lol x| ), to ich odpowiednikiem byłby golas w samych spodniach tarzający się z upodobaniem w błocie w pochmurny dzień.
no, ale są i tacy, co potrafią słuchać death metalu...
a ja wracam do Teto, z kolejną dawką pikseli. ok, racja (*)



ludzie zaczęli już usuwać mnie ze znajomych, bo spamuję średnio 3 postami o Teto dziennie. Znaczy - tak sobie tłumaczę, że właśnie dlatego. I nie żebym śledził licznik znajomych - bo wtedy to dopiero popadłbym w depresję - tylko tak sobie scrollując facebooka spostrzegłem raptem wczoraj czy przedwczoraj, że proponuje mi dodanie do znajomych kogoś, kto jeszcze parę dni temu tam był, sam zresztą uprzednio wysyłając zaproszenie do znajomych... I to nie taki wirtualny znajomy, tylko najprawdziwszy, żywy. Jednak nie wyrzeknę się Teto, choćbym miał mieć ujemną liczbę żywych znajomych i milion ignorów na PPA i choćby łamali mnie kołem! 😠 Prędzej wyrzeknę się Amigi i wampira(**). Bo prawdziwych znajomych poznaje się w biedzie!
notabene, wczoraj usiłowałem przepikslować sobie Teto na wampirze. Tragedia. Bez Deluxe Painta to jest droga przez mękę. Jak już któryś soft oferuje wygodny, zrozumiały interfejs i wszystkie potrzebne funkcje (bodajże Grafx), to wampir wiesza się np. przy próbie zmiany wymiarów obrazka. Po pół godzinie machnąłem ręką i wyłączyłem. 😒

(*) tak naprawdę nie wiadomo, czy to Teto. W opisie nie ma ani słowa o Teto, a Teto ma czerwone oczy.
(**) oczywiście za wyjątkiem Teto. Bo Teto sama przyznała, że jest wampirem i będzie wysysać krew! (㇏(•̀ᵥᵥ•́)ノ)



P.S. jest jeszcze możliwość, że sam usunąłem znajomego ze znajomych. Bywa, że zasypiając macham tak nieświadomie palcem po tym ekraniku i czasem coś tam się "niechcąco" puknie. Przy czym znów usunięcie ze znajomych to nie jest jedno puknięcie, tylko cała kombinacja... Jednak jakieś prawdopodobieństwo zawsze istnieje.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2023 13:08:27 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem