[#211] Re: elo nutki

@snajper, post #210

Jakiś typ się wydziera, zupełnie niemelodyjnie.

Przecież to jest prawdziwa Teto tylko z niebieskimi włosami.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 21:41:05 przez RomanWorkshop
[#212] Re: elo nutki

@RomanWorkshop, post #211

najnowszy, bo z dziś, numer brata córki. W sensie córki mojego brata, a nie brata mojej córki. (Bo ja nie mam córki, więc siłą rzeczy brat mojej córki nie istnieje!). To się nazywa bratanica, jednak nie podoba mi się to określenie, nie stosuję go zatem‼
na spotifiu i innych takich... Ja tam nie słucham, bo nie moje klimaty, Teto lepsza!
jak ktoś przesłucha, może niemniej opowiedzieć, o czym to jest.



Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 23:22:58 przez snajper
1
[#213] Re: elo nutki

@snajper, post #212

W skrócie chodzi o ogień, bo bez niego nie ma róży ani dymu. Ogólnie fajny obraz i dźwięk brata córki i bratanicy.
1
[#214] Re: elo nutki

@RomanWorkshop, post #213

no... To przy okazji przyspamuję - dajcie głos eurowizyjny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) O tu -> http://tinyurl.com/NaczzosTellMe

[#215] Re: elo nutki

@snajper, post #214

LemON coveruje klasyka

[#216] Re: elo nutki

@snajper, post #215

dawno nie było nic z Teto, a że wśród ostatnich odkryć znalazła się b. ciekawa elonutka, postanowiłem zaprezentować ją państwu, z krótkim opisem.
Klipek ten wyróżnia na tle pozostałych - prócz niezłej nutki, jako wchodzącej w kanon wokaloidów będącej już jednakowoż wykorzystaną w niejednym coverze - przede wszystkim b.ładna animacja, sprawiająca wrażenie rysunkowej. Użyte w nim modele postaci napotykam po raz pierwszy i nie zdziwiłbym się, gdyby były tworem autorskim, nie występującym nigdzie indziej. A pojawiają wśród nich (in order of apppearance):

- Miku. Nie należy jej lubić. Mimo pozornego wsparcia, jakie przed kamerą wzajemnie z Teto stanowią dla siebie na tym czy owym klipie - jest wrogiem numer jeden, wymagającym jego ostatecznej eksterminacji, najlepiej z rąk Teto.
- Teto. Nie trzeba objaśniać. Teto jest Wielojęzyczną Królową i należy ją wynosić na ołtarze. 💗
- czarny stwór. Sam nie wiem, czy to ma jakąś nazwę. Trochę przypomina Miku.
- biały stwór. Pełni tu rolę supportu dla czarnego stwora. Nazwa "Hachune" towarzysząca wkroczeniu białego stwora na arenę utwierdza w skojarzeniu go z Miku. Nie bez znaczenia jest fakt, iż zarówno "Hachune", jak i "Hatsune" (oraz inne wersje, patrz obrazek) wymawia się w japońskim podobnie. Tego stwora spotykam nie po raz pierwszy, gdyż wcześniej miałem już okazję uświadczyć go na poniższym obrazku.



kolejne postaci to:
- guwniak. Guwniak jest guwniakiem i jako guwniaka nie powinieneś go lubić. Jako wielbiciel i wyznawca Teto tym bardziej - po tym filmiku. Poza tym nie jest do końca jasne, co guwniak robi wśród wokaloidów.
- Defoko. Defoko należy lubić, gdyż po pierwsze jest koleżanką Teto, a po drugie jako utauloidy są gatunkowo jedną rodziną, dla której Defoko jest wręcz jak Matka Ziemia.

no i to tyle słowem wstępu, bez rozwinięcia. Na zakończenie powiem, iż przedstawiony na filmiku scenariusz jest fikcją i jedynie ten fakt usprawiedliwia końcówkę. Po obejrzeniu należy wrócić do rzeczywistości i wielbić Teto.
P.S. pomyliłem kolejność, przepraszam najmocniej. Guwniak pojawia się przed białym stworem.



Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 13:40:09 przez snajper
[#217] Re: elo nutki

@snajper, post #216

A gdzie turikan?
[#218] Re: elo nutki

@amikoksu, post #217

Turikan kameruje. Np 0:59 to ujęcie prosto z dżetpaka.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 22:28:23 przez snajper
[#219] Re: elo nutki

@snajper, post #218

Nie widać.
[#220] Re: elo nutki

@amikoksu, post #219

po obejrzeniu tego mam pomysła. Ponieważ wersji z Teto nie ma, należy ją zrobić. Oczywiście na nutę z amigowej gry. pomysł Aczkolwiek naśladowanie tego pozbawionego głębszych wartości tworu (tego widocznego na obrazku) urąga Teto.

[#221] Re: elo nutki

@snajper, post #220

a tego nie spodziewał się żodyn...

[#222] Re: elo nutki

@snajper, post #221

w moich dzisiejszych poszukiwaniach nieznanych nutek z udziałem Teto konieczne okazało się powtórzenie selekcji.
W pierwszym podejściu wyłonione zostało takie coś. 🧐 Wyróżnia je na tle większości pozostałych coverów Teto styl, który szczególnie refrenem nasuwa mi na myśl rytmy latynoskie, a tymczasem identyfikuje się jako Japanese hip hop. ●_◉ Niestety na samą treść, podobnie jak w polskich hiphopach, składają się jakieś żale i smuty - lepiej nie sprawdzać, jak ktoś nie chce popsuć sobie nastroju! Ja niestety sprawdziłem i konieczne było szybkie znalezienie odtrutki.



z pomocą pospieszył niezawodny duet Teto & Gumi z Happy Synthesizerem.
Skutek uboczny: przedawkowanie grozi polubieniem Gumi, a nie można lubić Gumi bardziej niż Teto❗️ Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż reprezentuje wstrętną rasę Vocaloidów*. A na domiar złego wizualnie jest nie lepiej, bo model Teto wygląda jak render z 3D Studio. 😕 I jakoś nie klei mi się do jej wokalu tutaj. Gdybym nie spojrzał, w ogóle nie poznałbym, że niektóre fragmenty śpiewa Teto.



(*) no, akurat tutaj to jest SynthV, ale z pochodzenia Gumi jest vocaloidem.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 22:23:48 przez snajper
[#223] Re: elo nutki

@snajper, post #221

Fajowe. Sonic mimo że słaba dla mnie gra (za szybka) to muzyczka spoczko.
[#224] Re: elo nutki

@amikoksu, post #223

no ta wersjia CD brzmi nieźle. Do teraz nawet nie wiedziałem, że istniało takie wydanie, a w Sonica grałem tylko krótko na Vampirze, choć sama gra od zawsze mi się podobała. OK
[#225] Re: elo nutki

@snajper, post #224

pikne. ✦o✦ Aż wstałem i zmieniłem sobie loopa do spania.
tylko krótkie płacz i nie śpiewa Teto. Może jeszcze nie zdążyła zcoverować, bo to dopiero z przedwczoraj...

[#226] Re: elo nutki

@snajper, post #225

żem się nad tym zmachał 🥵



i może Teto nie brzmi tu jak cyborg na rysunku... ale! to tylko dlatego, że nie chce mi się już kombinować z zapisywaniem tekstu po chińsku, poszedłem na łatwiznę i użyłem sobie English to Japanese Phonemizera. A do tego nie pamiętam, jakie tam czary trzeba było odprawiać dla zmodyfikowania wokalu na np. krzyczący, i mi się sprawdzać nie chce. 😒
[#227] Re: elo nutki

@snajper, post #226

zastanawiałem się, czy to zamieszczać. 🤔 Oh well. Najwyżej będzie ban za wokaloidowe p0rnosy. Jutub nie widzi w nich nic złego, więc pewnie tak jest!

będzie kilka filmików, w celach edukacyjnych (ale naprawdę edukacyjnych; bo inaczej wystarczyłby jeden). A zacznę od końca, czyli od oryginału z Gumi. Oryginał z Gumi powstał w 2017 i zadzwił mnie statycznym tłem. 🤨 W tym tle jednak poukrywane są rozmaite gadżety właściwe pozostałym vocaloidom. Po zmontowaniu tego filmiku autor zorganizował konkurs, w którym nagrodą za znalezienie min. pięćdziesięciu iluś z owych gadżetów (których łącznie jest ponad sześćdziesiąt) był jakiś tam full-scale rysunek.



po mojemu Gumi średnio przypomina monstera. 🤔 No ale tu jeszcze nie jest najgorzej. Najgorzej dopiero będzie, jak do tej roli przymierzy się Miku "gupia szmata", która chyba pomyliła kostiumy i zamiast monstera wyszedł jej klaun.
i tu zaczyna się seria właściwa, czyli MMD motion picture.




a tu zaczynają się p0rnosy.





wszystkich nie oglądałem, bo tych wersji jest około miliona, pewnie z każdym wokaloidem z osobna. Nawet Miku nie obejrzałem do końca, tylko wyszukałem z ciekawości i po stwierdzeniu, że polukrowane klauny nie mają punktów wspólnych z potworami, wyłączyłem.
z kolei Gumi ze swoją kolorystyką cukierków miętowych... Tak średnio, bym powiedział, choć różnym dewiantom może się podobać.
i oczywiście po raz kolejny Teto pozamiatała. OK Nawet bez potrzeby udawania potwora w jakichś kukiełkowych strojach. Bo Teto wielojęzyczną królową jest i basta! pokłony A przy tym true potworem out-of-the-box.

warstwa audio najwyraźniej we wszystkich przypadkach ta sama.
[#228] Re: elo nutki

@snajper, post #227

to jeszcze jeden por... Znaczy, Teto sobie pląsa. (⦁ᴗ⦁)
poświęciłem na to pląsanie 4 dolce. Czyli koszt miesięcznej subskrypcji w Viddly, żeby pobrać sobie wersję 4K. Oryginał tej animacji występuje w wersji UTAU, która tak jakby średnio się tu pokrywa z moją wizją artystyczną. 🤔 Na szczęście jakaś dobra dusza spożytkowała i SynthV we właściwy sposób. Trzeba tylko było te dwie ze sobą skleić, bo z kolei warstwa wizualna SynthV również się z moją wizją artystyczną nie pokrywała.

nie wiem, co tam śpiewa, podobno ta piosenka jest smutna. Całe szczęście po japońsku umiem tylko hai i koniciła -san -chan, arigato gozaimas. Kawaii otaku. Usagi tsukino.




dla porównania oryginał:



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2024 21:31:18 przez snajper
[#229] Re: elo nutki

@snajper, post #228

dzisiaj kilka nutek

pierwsza b. milutka z ładną panią, która przywitała mnie samym rankiem. ^ᴗ^ Ta nutka w sensie.



myślałem, że to made by ej-aj, a tymczasem Shazam stwierdził, że rozpoznaje w tych dźwiękach "Fall with me" Harrisa Hellera.
a sama ładna pani pochodzi z tego mixu: https://www.youtube.com/watch?v=jdVNZqnF6j8


druga nutka pokazuje zdolności wokalne Teto. ⦁ᴗ⦁ Nie macie szans z Teto!

[#230] Re: elo nutki

@snajper, post #229

lold x)




a tu kolejna piękna nutka z Teto. wub Trochę lipna jakość, choć niby 720p. A oryginał wcięło. buuu!

[#231] Re: elo nutki

@snajper, post #230

[#232] Re: elo nutki

@sopel, post #231



[#233] Re: elo nutki

@snajper, post #232

płynność ruchów Teto na tym filmiku przemawia za doszukiwaniem się pokrewieństwa z Edwardem Carnby.. Co bynajmniej nie przeszkadza w kontemplowaniu napisów końcowych.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem