Komentowana treść: Jump! - wersja demo
[#151] Re: Jump! - wersja demo

@don_rafito, post #148

Czyli alokacja fastu przez gre jest nie naprawiona. Gdybym nie byl martwy i mial dostep do Amigi to jest to bardzo proste do poprawienia.
[#152] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #151

Patrz post #150.
[#153] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #146

Tzw. timingi moga mieszac, czyli na przyklad rozne wersje plyt glownych A1200. Podlaczone karty/rozszerzenia do A1200. Jak dla mnie tzw. interrupt ACK fix jest obowiazkowy, czytajac to co pisza bardzo dobrzy koderzy w tym watku na EAB od konca 5 wpisu:

link

Ja osobiscie nie mialem nigdy tego problemu, bo choc ubijalem system w cracktrach to uzywalem potem systemowych AddIntServer i SetIntServer, a nie podczepialem sie pod VBR. Choc podobno po zabiciu systemu, nie powinno sie go juz uzywac.
[#154] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #152

ok, to w takim razie jest dziwne.
[#155] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #150

Dzięki za info sprawdzę
[#156] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #154

W jaki sposob alokujesz pamiec? Ja o ile znam wielkosc danych, uzywam tylko BSS i BSS_C, to nigdy nie zawodzi. Od razu na poczatku wiadomo ze ktos ma za malo pamieci. Nie uzywam AllocMem ani AllocVec to potrafi poszatkowac pamiec.
[#157] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #156

W jaki sposob alokujesz pamiec?

W sekcjach BSS. Może AsmoOne robi to w jakiś dziwny sposób, nie przyglądałem się.
[#158] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #157

To powinno byc w porzadku, tez uzywalem AsmOne'a. Nie powinno byc zadnych problemow z alokacja fastu. Teoretycznie problemy moga byc zwiazane jeszcze z jakims bledem w kodzie, ale to moze byc trudne do znalezienia.
[#159] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #146

Wiesz co mozesz jeszcze sprobowac?

Odpal ten slave:

link

Wersje 2MB chip i 32MB fastu.
I sprawdz czy sie wywali z jakims komunikatem, jesli tak, to zrob CoreDump, i pokaz raport (powinien byc w SYS:c tam gdzie jest WHDload)

Edit, Tzn. gre spod tego slave'a.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 23:27:33 przez Don_Adan
[#160] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #147

Nie mam pojęcia co poza ładowanymi modułami może tam być. Próbuję uruchamiać w ogóle bez s-s ładując tylko setpatch i następne grę.
Czyli ten szary ekran to dalej brak pamięci ale już "niesystemowy"?
[#161] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #160

Czyli ten szary ekran to dalej brak pamięci ale już "niesystemowy"?

Na pewno nie.
[#162] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #159

U mnie żaden Workbench slave nie działa, a co za tym idzie żaden z "WHDLoad Generic" od Aladina. Wywala właśnie jakieś błędy. Nie sądzę więc żeby ten zadziałał, ale spróbuję.
[#163] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #153

Ale pytanie co bym miał zrobić, bo szczerze mówiąc nie za bardzo wiem z tego co czytam.
[#164] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #162

To nie jest typowy generic slave.
Zrob tak, zaloz katalog bodaj "data" przekopiuj tam zawartosc pierwszej dyskietki Workbencha 3.1 i sprobuj odpalic ten slave. Tylko nie pamietam gdzie ten slave powinien byc w katalogu "data" albo przed nim. Juz nie pamietam. Jak sie uruchomi to ok, jak nie to napisz w czym problem.
Choc w zasadzie nawet system nie jest potrzebny, bo tak Amiga sie uruchomi z HD jakby bez s-s, a to juz wystarczy do uruchomienia Jump!
[#165] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #163

Po to, ze to moze wychwycic jakis w blad w grze, np. jakis zapis poza obszarem pamieci gry, tym bardziej, ze masz MMU to zostaloby to wylapane przez WHDload.
A jakby dalej byl tylko szary ekran, bez bledu to odpal slave'a z parametrem CoreDump. I jak zobaczysz ten szary ekran to wyjdz z ze slave'a/gry zostanie zrobiony wtedy zrzut pamieci i raport tekstowy z infem gdzie byl wykonywany wtedy kod, to czasami pomaga znalezc blad w kodzie. Pokaz sam raport tekstowy.
[#166] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #165

Pytałem się o ten wątek na EAB. Jak mam ten fix zrobić?
[#167] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #164

Typowy czy nie typowy, to z niego korzysta Aladin w swoich "WHDLod generic". Zobacz sobie jego jakiś taki pack - zawsze jest WB kilka wersji, KS1.3 i KS3.1 do wyboru. Czasami któryś zadziała, ale zazwyczaj nic nie działa i wraca do WB z błędem. Niemniej później spróbuję pomimo że jestem prawie pewien efektu. Zobię więc zrzut, może pomoże to wychwycić co jest u mnie nietypowego.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 17:50:59 przez Solo Kazuki
[#168] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #167

Nie mam dostepu do Amigi, wiec ten Aladin cos zle robi. Ja uzywalem WB3.1 spod WHDload na A2000 (68000), taka minimalistyczna wersje sobie zrobilem z 1MB chip i 2 MB fast do przechwytywania moich i bledow innych osob w programach. Po prostu taki mini HD sie odpalal, a ja z niego (z tego mini HD) odpalalem to co chcialem sprawdzic. To bylo bardzo dawno temu, jedynie ze s-s trzeba bylo wszystkie odwolania do df0: wywalic (typu Addbuffers df0: 15), no i Setpatch jeszcze wywalilem, bo cos mi wtedy mieszal. W zasadzie jak chcesz to mozesz w tym katalogu zrezygnowac z systemu, i dac po prostu s-s w s: ktory bedzie uruchamial Jump! z automatu. Zakladajac, ze Jump! nie potrzebuje zadnego zewnetrznego pliku typu biblioteki, fonty itp w przypadku 68060 byc moze 68060.library i SetPatch beda potrzebne, ale to bedzie crash raport najpierw.
[#169] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #166

To raczej bedzie za trudne bez znajomosci asemblera. Musisz wyszukac w exeku gry wszystkie hexy $4E73 czyli komende RTE (zakonczenie przerwania). I zobaczyc co jest pare linijek wczesniej. Jak nie ma tam tego interrupt ACK fix to trzeba by go tam wstawic. Poniewaz nie masz zrodel to musialbys to patchowac. A to juz wymaga wiedzy. Mozesz sprobowac z Asmanem, moze Ci pomoze.
[#170] Re: Jump! - wersja demo

@Solo Kazuki, post #127

BULI przygotował skrypt restartujący system i odpalający grę z RAD.
Uaktualniona wersja dostępna na stronie.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 19:13:02 przez Kefir_Union
4
[#171] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #170

Można zrobić taki skrypt który tworzy pusty plik w katalogu, robi reset, jeśli plik istnieje to jest uruchamiana gra (warunek w startup-sequence) po wyjściu z gry plik usuwany i reset. Robiłem tak z grą strangers jak nie miałem RTg a co za tym idzie chip ram był zajęty a gra potrzebowała prawie całych 2mb.
[#172] Re: Jump! - wersja demo

@mateusz_s, post #171

I co ten skrypt wniesie do tematu, poza tym że nie będzie działać z cdromu?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 07:45:14 przez Kefir_Union
1
[#173] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #172


link
Ekran nawet nie błyśnie, kompletnie nic

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 08:50:43 przez QUAD
[#174] Re: Jump! - wersja demo

@QUAD, post #173

Zrób mi taką konfigurację WinUAE .
[#175] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #170

Tak, demo ze skryptem jest już na stronie, prośba do tych którym gra działa, żeby przetestowali na swoich konfiguracjach czy nie ma problemu z RADem na różnych konfiguracjach.
[#176] Re: Jump! - wersja demo

@Kefir_Union, post #174

Hmmm, skąd ja kompa wezmę z Windowsem 😉
Ale coś wykombinuje
[#177] Re: Jump! - wersja demo

@QUAD, post #173

Nie wiem ile plikow ma to demo, bo nie wiem co jest w archiwum. Ale jezeli to demo ma jakies zewnetrzne pliki to sprawdz czy na nich jest bit R (czyli Read) ustawiony, bo bez tego system od 2.0 wzwyz nie czyta plikow.
[#178] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #177

No, mi to też wygląda na źle rozpakowane archiwum ("bity protekcji" etc) ok, racja
[#179] Re: Jump! - wersja demo

@BULI, post #178

Mozliwe, ale wedlug mnie gra moglaby przy kazdym nie standardowym wyjsciu z gry dawac tez komunikaty typu:
Cant Alloc ...
Cant Read ...
Cant Access...
itp
Ulatwiloby to zarowno uzytkownikowi jak i koderowi znalezienie przyczyny. Teraz gra wychodzi zawsze z tym samym komunikatem, z ktorego nie za wiele wynika. Nawet zwykla numeracja wyjsc moglaby byc ok, o ile gdzies bylby opis tych numerow w jakims readme.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 13:14:36 przez Don_Adan
[#180] Re: Jump! - wersja demo

@Don_Adan, post #179

Gra nie robi żadnego alloc ponieważ jak już pisałem wcześniej używa sekcji bss. Co do plików to moja wersja debug takie komunikaty podaje, release nie, bo założyłem że w strukturze plików nikt nie będzie grzebał.
To jest gdzieś na samym początku, po tym jak program przechodzi wymagania systemowe. Problem rozwiążę gdy ktoś mi przygotuje konfigurację dla WinUAE na której nie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem