[#121] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #120

Po co w os4 obsluga usb3.0 skoro najczęściej służy do podłączania dysków. Dyski nowe pod usb3.0 najczęsciej są w NTFSie, a AmigaOS4 jest taki zaawansowany, że nie ma obsługi NTFSa.

Reasumując, dobrze że sterowniki do USB3.0 są ale dla wielu osob, karta ze wsparciem 3D jest duzo wazniejsza niz mozliwosc skorzystania z predkosci USB3.0. Widzialem pare wątków na AW.net, gdzie userzy Samów i X1000 instalowali stare radeony pci bo jednak brak 3D bardzo ich bolał
[#122] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #120

Developerzy plus betatesterzy AmigaOS 4, to jakies 300 osob


I po co tak kłamać? Na forum Hyperionu 22 osoby są oznaczone jako developer i 105 jako betatester. Chyba, że jest jeszcze jakaś tajna grupa?
[#123] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #120

morphosowcy ktorzy kupia ten sprzet dla systemu z pod znaku niebieskiego motyla, szybko uznaja ze instalacja MOSa nie ma sensu, gdyz z AmigaOS zycie jest wygodniejsze.


Tak tak, życie z Workbenchem jest wygodniejsze. Życie bez akceleracji 3D też jest wygodniejsze. Życie z mulącym się tragicznie na Sam Timberwolfem, albo portem OWB nieźle zepsutym i rzuconym w połowie prez kas1e też jest wygodniejsze. Bardzo wygodny system. Jego używanie jest dla mnie za każdym razem niecodziennym doświadczeniem wygody i komfortu.

Niemniej nasze forumowe pogawędki i tak zweryfikuje życie. Po pierwsze trzeba poczekać na oficjalną obsługę Sam460 przez MorphOS-a. Po drugie, po ukazaniu się oficjalnej wersji będzie można poznać opinie użytkowników. Myślę, że sporo posiadaczy tego komputera z ciekawości wypróbuje wersję demo MorphOS-a i wyciągnie własne wnioski, ani moje zdanie, ani Twoje delikatne sugestie nie będą im potrzebne.
[#124] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #120

Kurcze Mufa skoro po godzinach Mariak i kilku Polaków robi dużo lepszy system niż zawodowcy którzy pracują nad nim na co dzień to ja nie mam pytań o jakość OS4

Nie mówiąc już o tym że MOST te jedzie na sprzęcie bez dokumentacji a Hyperion pisze kiepski system na sprzęt do którego dokumentacje mają, a i tak sterowników nie potrafią zapewnić tylko zwalają to na ACube. No dobra ale ludzie z Hyperionu tak naprawdę z zawodu devami nie są tylko dojarkami
[#125] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Sventevith, post #124

Jesteś pewien, że nie dostali żadnej dokumentacji od A-Cube ?
[#126] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@RAL, post #125

Jesteś pewien, że nie dostali żadnej dokumentacji od A-Cube?


Sventevith miał zapewne na myśli MorphOS-a na maszyny Apple. Ta firma oczywiście żadnej dokumentacji nie udostępnia. Natomiast jeżeli chodzi o ACube, to jest raczej dość oczywiste, że współpraca z MorphOS Teamem miała miejsce. Bo jak to sobie wyobrażasz, MorphOS Team robi port za plecami ACube, a potem ACube ogłasza to na swojej "rodzimej" imprezie? Nie mam wątpliwości, że ten port był uzgodniony przez obie strony. Co zresztą jest bardzo pozytywnym zjawiskiem.
[#127] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #120

Nie można już tego czytać. Ciągle w Twoich wypo(postach)cinach jest jeden i ten sam schemat z którego ciągle korzystasz na umór, czyli - "morphosowcy" i "mosowcy" itp. Widać po tym jakim musisz być słabym człowiekiem, aby używac ciągle tych inwektyw do użytkowników systemu MorphOS.

Ja jakoś nic nie piszę w stronę użytkowników systemu AmigaOS4 z którego de fakto też korzystam (w celach nauki programowania). Używam już od 3 miesięcy i potrafię się powstrzymać przed takimi komentarzami jak Twoje. Zastanów się nad tym - sam nie jesteś na forum...!
[#128] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@RAL, post #125

Miałem na myśli kompy od Apple jak to zauważył Kraszan.
[#129] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@(V)(I)mothe(P), post #127

Nie ty jeden jesteś zmęczony bzdurami którymi karmi nas ten pan ale co zrobisz, taka karma..
[#130] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #56

Tyle ze mnie np umowa Hermansa z ACube nie interesi. Nie zgadam sie na warunki EULA OS4 i musza mi oddac kase po prostu. Tak samo to dziala z Wspomnianymi juz tu laptopami z Winda. To że w takim wypadku windows kosztuje nagle jakis smieszny grosz to inna historia, ale wtedy soe okaze ze na ebayu pojawia sie tanie licencje os4 :>
[#131] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Valwit, post #130

Panowie, po co ta cała dyskusja? Przecież w ACube można kupić płytę główną bez OSu. Znam osobiście przypadek takiego zakupu (znajomy developer NetBSD).
[#132] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Valwit, post #130

Na te tanie licencje to bym nie liczył - po co komukolwiek system 4.1 dla sam460 gdy np. ma klasyka lub AOX1000 ?
[#133] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@strim, post #131

Przecież w ACube można kupić płytę główną bez OSu.


Ze strony ACube to nie do końca jakoś wynika. Można jedynie kupić "wersję przemysłową" ale nie jest podane za ile. Może się okazać np. że wersja przemysłowa kosztuje więcej niż wersja zwykła + OS4. W sklepie internetowym ACube nie ma oferty bez AmigaOS 4.
[#134] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@(V)(I)mothe(P), post #127

Nie można już tego czytać. Ciągle w Twoich wypo(postach)cinach jest jeden i ten sam schemat z którego ciągle korzystasz na umór, czyli - "morphosowcy" i "mosowcy" itp. Widać po tym jakim musisz być słabym człowiekiem, aby używac ciągle tych inwektyw do użytkowników systemu MorphOS.


Jesli bycie mosowcem jest dla Ciebie inwektywa to zmien system. Ja nie okreslam nikogo zlosliwie, tylko tak jak sprawa sie prezentuje, nie oczekujesz chyba ze beda Was nazywal, no nie wiem "bananowcami" czy "golfiarzami". Reasumujac zadnych inwektyw w tej dyskusji nie ma, no moze ten tekst o slabym czlowieku, ale to akurat Ty powiedziales.
[#135] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@krashan_, post #123

Niemniej nasze forumowe pogawędki i tak zweryfikuje życie.


W zasadzie juz zweryfikowalo, jakos nie widze ludzi ktorzy kupili Pegasosa dla AmigaOS 4, aby rzucili ten system i przeszli na MOSa. Ty akurat jestes wyjatkiem, no ale co zrobic RadeonHD, SATA, 2GB RAMu, tudziez pamiec wirtualna, wieksza ilosc softu itd. niewatpliwie jako rozsadnemu czlowiekowi Ci pasuja. No ale z czegos trzeba zyc, to tez juz zawsze bedziesz opowiadal bajeczki po to by ludzie kupowali licencje MOSa zasilajac kasa team do ktorego przynalezesz. Ja to nawet w pelni rozumiem, aczkolwiek obawiam sie ze nie dodaje to wiarygodnosci Twoim argumentom.
[#136] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@krashan_, post #122

I po co tak kłamać?


Ladnie to tak bezpodstawnie zarzucac komus klamstwo? W pelni podtrzymuje to co powiedzialem o 300 osobach. Dokladnie na liscie jest 276 betatesterow, w spisie developerow jest okolo 150 osob, przy czym akurat w tym wypadku zdecydowana wiekszosc to ludzie pracujacy nad systemem 3.x. Niemniej nie watpie ze przynajmniej 24 jest aktualnie w teamie (zwazywszy ze nie ma obowiazku zapisywac sie na forum Hyperionu). A nawet jesli rzeczywiscie jest ich tylko 21, to przyznasz ze pomylka o 1% to nie jest jakies wierutne klamstwo. Liste nazwisk masz tutaj.
[#137] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #135

jakos nie widze ludzi ktorzy kupili Pegasosa dla AmigaOS 4, aby rzucili ten system i przeszli na MOSa


Ja natomiast jakoś nie widzę ludzi, którzy kupili Pegasosa dla MorphOS-a, aby rzucili ten system i przeszli na AmigaOS 4. Kreując swój czarno-biały świat pod hasłem "kto nie z nami, ten przeciwko nam" nie dopuszczasz myśli, że ktoś może używać obu systemów i nie ma ochoty żadnego z nich porzucać. Tak samo będzie z Sam460. Port MorphOS-a na ten sprzęt nie wywoła żadnych gwałtownych ruchów ani "zmian obozu".

zawsze bedziesz opowiadal bajeczki po to by ludzie kupowali licencje MOSa zasilajac kasa team do ktorego przynalezesz


A Ty wciąż opowiadasz bajeczki jak to ja się niby utrzymuję z MorphOS-a. Tych pieniędzy nie wystarczyłoby mi nawet na jedzenie, ale chyba nawet i tego mi zazdrościsz. Poza tym ludzie przecież nie kupują licencji MorphOS-a dlatego, żeby wesprzeć team, tylko dlatego, że uważają ten system za wart swojej ceny. My się nie podpieramy magią naklejki i hasłami w rodzaju "wspieranie Hyperionu obowiązkiem prawdziwego amigowca". Zauważ, że zdementowanie "bajeczek krashana" byłoby bardzo proste, sprzęt jest łatwo dostępny, demo systemu ściągasz z netu. Znasz jakichś użytkowników MorphOS-a, którzy go kupili bez przyjrzenia się wersji demo, tylko dlatego, że ja coś napisałem? W ciemno kupuje się co najwyżej AmigaOS 4...

aczkolwiek obawiam sie ze nie dodaje to wiarygodnosci Twoim argumentom


Przyjrzyj się może swoim argumentom, wyssanym z palca liczbom, uporczywie powtarzanym kłamstwom na temat MorphOS-a i niemożności uwolnienia się od obsesji niebieskiego wroga. A potem zastanów się nad swoją wiarygodnością...
[#138] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #136

Ladnie to tak bezpodstawnie zarzucac komus klamstwo? W pelni podtrzymuje to co powiedzialem o 300 osobach. Dokladnie na liscie jest 276 betatesterow, w spisie developerow jest okolo 150 osob, przy czym akurat w tym wypadku zdecydowana wiekszosc to ludzie pracujacy nad systemem 3.x


Podtrzymywać sobie możesz, ale to nadal nie jest prawda. Aby się ratować, "dopisałeś sobie" do listy ludzi pracujących nad systemem 3.x, którzy od kilkunastu lat nie zajmują się w ogóle Amigą. Fakty są takie, że nad AmigaOS 4 pracuje obecnie nie więcej niż 30 osób, natomiast lista betatesterów, którą podałeś, zawiera wszystkie osoby, które cokolwiek przetestowały w ciągu kilku minionych lat i zdecydowana większość tej listy to osoby obecnie nieaktywne. Oczywiście możesz się upierać, że grubo ponad połowa betatesterów nie uważała za stosowne zarejestrować się na forum Hyperionu, ale brzmi to co najmniej zabawnie.
[#139] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@krashan_, post #138

Nie w chodząc w wymianę, chciałbym tylko napisać, że część beta testerów jest na tym forum, tylko nie są pewnie oznaczeni jako beta testerzy, oczywiście poza tymi którzy są oficjalnie oznaczeni.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 11:44:22 przez flops
[#140] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@flops, post #139

część beta testerów jest na tym forum, tylko nie są pewnie oznaczeni jako beta testerzy


Jest jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy? Możesz podać przykłady?
[#141] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@krashan_, post #138

natomiast lista betatesterów, którą podałeś, zawiera wszystkie osoby, które cokolwiek przetestowały w ciągu kilku minionych lat i zdecydowana większość tej listy to osoby obecnie nieaktywne.


No widze ze zagalopowales sie w klamstwach. Gdyby zawierala wszystkich, ktorzy cokolwiek przetestowali to byloby na niej rowniez Twoje nazwisko byly betatesterze AmigaOS 4, skoro go nie ma to znaczy ze lista jest aktualna.
[#142] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@flops, post #139

Nie w chodząc w wymianę, chciałbym tylko napisać, że część beta testerów jest na tym forum, tylko nie są pewnie oznaczeni jako beta testerzy, oczywiście poza tymi którzy są oficjalnie oznaczeni./


To nie tak, po prostu od 10 lat preznie dziala lista betatesterska, niektorzy nie maja potrzeby dublowania kanalow wymiany dyskusji i wola to czynic jedynie droga mailowa.
[#143] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@krashan_, post #140

Przyczyny nie ma, po prostu nie poprosili o zmianę avatara, bo np. im się nie chciało
[#144] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #141

Gdyby zawierala wszystkich, ktorzy cokolwiek przetestowali to byloby na niej rowniez Twoje nazwisko byly betatesterze AmigaOS 4


Kto wie, może wcale nie byłem betatesterem?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 13:44:59 przez krashan_
[#145] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #141

No widze ze zagalopowales sie w klamstwach.


Jakiś cień dowodu poproszę? Albo cień cienia dowodu chociaż?
[#146] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Mufa, post #135

Do czego Ci RadeonHD w SAM ? Przy tak słabym procesorze bez AV nawet jak powstanie coś co będzie tą kartę w stanie wykorzystać, to i tak wąskim gardłem będzie procek. Więc nie ma sensu obecnie w ogóle skupiać się w przypadku MOSa na sterownikach dla RadkówHD. OK może i w OS4 będzie miało to znaczenie bo tam po dodaniu Galilium RadkiHD będą miały wydajność zoptymalizowanych sterowników R300.
[#147] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Sventevith, post #146

OK może i w
OS4 będzie miało to znaczenie bo tam po
dodaniu Galilium RadkiHD będą miały
wydajność zoptymalizowanych sterowników
R300.


Zapomniałeś dodać, że gallium przedewszystkim pozwoli skorzystać z nowej architektury (w chwili obecnej, czego możesz nie wiedzieć jest zdławiona), a co za tym idzie, wreszcie otworzy drogę aby korzystać z shaderow, czy takie trywialne rzeczy jak "przerzucanie" obliczeń na procesory strumieniowe, czego TinyGL w obecnej postaci nigdy nie zaoferuje. Poza tym implementacja MiniGL - nie wiem czy pamiętasz - wywodzi się z czasów OS3.x, czyli czasów gdzie szczytem technologicznym były karty 3dfx. Obsługa Radeonow z generacji r300 i starszych nie była nawet wtedy w planie, a co za tym idzie, każdy logiczne myślący człowiek, zda sobie sprawę, że dostosowanie tych karty pod "archaiki" typu picasso96/warp3d względem nowszej architektury kart graficznych jest swego rodzaju osiągnięciem. MOSTeam pod tym względem ma przewagę ponieważ zwyczajnie poświęcili na to więcej czasu i nakładu pracy. Widocznie devteam OS4 uznał, że zapewni tylko podstawową funkcjonalność i kompatybilność, żeby skupić się na innych rozwiązaniach/innych elementach systemu. Dodam jeszcze, że drużyna MOSa jak dobrze pamiętam ma około 3 letnią przewagę w rozwoju sytemu nad Hyperionem, co w tym obszarze przejawia się in plus. W sferze amigowania nie jestem aż tak zagorzałym fanem gonienia nowinek technologicznych, ale w tym wypadku implementacja nowych rozwiązań przełoży się na wydajność. Docenią to w szczególności osoby posiadające słabszy sprzęt za pośrednictwem kompozycji. Jak i w jednym tak i w drugim przypadku jest to kwestia innych wyborów i tak naprawdę czas zweryfikuje które posunięcia wyjdą na dobre. Polecam również zobaczyć rezultaty testów przedstawionych przez jednego z członków ekipy AmiBoing, wyniki są wymowne, nawet jak na tak "tragicznie zoptymalizowane" sterowniki. Cieszę się też, że ktoś z MOSTeamu "pomaca" SoC, czyli coś nad oprogramowaniem czego do tej pory skupiał się Hyperion. Zobaczymy ile czasu to zajmie i jakie rezultaty przyniesie.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:16:07 przez Lokaty
[#148] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@Lokaty, post #147

na razie może poczekajmy z ferowaniem wyroków doczasu ukazania sie 3d w morphosie (dla radenów 9600) i os4. Co jak co ale szczególnie OS4 dużo zapowiadał, mało zapodał :)
[#149] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@michal_zukowski, post #148

Masz racje :) Ja wypowiedziałem się na podstawie testów Gallilum na X86. Różnica między dedykowanymi sterownikami pod Win, a G3D na Linuxa była kolosalna, zresztą jak wygląda wydajność G3D pod Arosem ?
[#150] Re: No nieźle Sam460ex z MorphOS ?

@michal_zukowski, post #148

W mojej opinii to użytkownicy i ludzie postronni nazbyt roztrząsają temat Gallium (oraz innych, stosunkowo nowych rozwiązań). Wszystko wymaga czasu, a ten układ, czyli Gallium+OS4 wymaga naprawdę olbrzymiego nakładu pracy, zaczynając od implementacji PCIe, sterownika (chwała Hansowi) na przeniesieniu Linuxowego rozwiązania w dość ciasne obszary (pod względem mocy przerobowej programistów) i dołożyć do tego swoje przysłowie "cztery grosze" (uważam, że Gallium na amidze będzie tylko w trzonie oryginałem, a w całej reszcie autorskim rozwiązaniem). Nad myśleniem o 9600 się nie wysilam specjalnie bo MOS obecnie nie jest moim targetem, chociaż nie mam również powodu żeby takie posunięcia krytykować. Każdy rozwój niesie za sobą progres też w obszarach którego pierwotnie nie dotyczy i jeżeli użytkownicy MOSa będą czerpać z tego garściami (czyli znajdzie się oprogramowanie z tego korzystające) to wybije brawo, j**** połona programistom i z "bananem" na ryjku wrócę do swoich zajęć. Bez dorabiania zbędnej filozofii.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem