kategoria: PowerMac
[#211] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #210

Ja przed chwilką bylem na stronie i moglem podac adres do wysylki ale dalej juz nie wchodzilem i przerwalem zakup .
[#212] Re: MorphOS + iMac G5

@Piotr Myszkowski, post #211

No właśnie jak podałem Polska to niestety dostałem info ze przesyłka niemożliwa.
[#213] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #212

No trudno ! Dzięki Ci za chęci .
Pozdrawiam .
[#214] Re: MorphOS + iMac G5

@Piotr Myszkowski, post #213

A to nie jest ta przelotka?
[#215] Re: MorphOS + iMac G5

@recedent, post #214

Tak ! to jest to czego szukalem.

Dzieki . szeroki uśmiech
[#216] Re: MorphOS + iMac G5

@Piotr Myszkowski, post #215

Czy u Was też nie można wejść na www.olx.pl ?
gościowi wysłałem zapytanie już jakiś czas temu ale od kilku dni nie mogę wejść na olx . Niby się łączy i próbuje pobierać dane ale to długo trwa i przerywam już połączenie .

Zarejestrowałem sobie system już na moim Imaćku szeroki uśmiech

Mam pytanko.
1. Jakie macie transfery internetu ?
2. Czy macie ustawione DNSy i Proxy ?
[#217] Re: MorphOS + iMac G5

@Piotr Myszkowski, post #216

Mam pytanko.
1. Jakie macie transfery internetu ?
2. Czy macie ustawione DNSy i Proxy ?


1. Na AirPorcie mam 352kB/s (pobieranie wersji 2.9 Wayfarera),a wg. speedtest by ookla jest 3,5Mbps.
2. Nic nie ustawiałem, po prostu wybrałem swój SSID i wpisałem hasło.
[#218] Re: MorphOS + iMac G5

@waldiamiga, post #217

Dzięki Kolego !

No to i tak masz szybszy szeroki uśmiech u mnie SpeedTest pokazuje przy POBIERANIE - B / D ( brak danych ), WYSYŁANIE - B / D ,
PING - B / D szeroki uśmiech strony się bardzo wolno wczytują a podczas pobierania mam od 11kb/s do 180kb/s niekiedy jest szybciej .

Na Tablecie Lenovo na Androidzie 9 SpeedTest pokazuje od 6 Mb/s do czasami 8.5 Mb/s .

Zastanawiam się czemu jest taka różnica i jak przyspieszyć internet
[#219] Re: MorphOS + iMac G5

@AS, post #63

No i odświeżam temat. Właśnie kupiłem Imaćka 1145 i mam ten sam problem. Zaczyna się kursor kręcić i wyskakuje zakaz.... A niby wszystko jest OK! Wątek przestudiowałem i nic nie znalazłem. Może ktoś wieć jeszcze coś?
[#220] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #219

Jak odpalasz, co odpalasz, masz płytę z OS10.4 np zeby chociaz sprawdzic czy ruszy ? dysk sprawny ?
[#221] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #220

Sorry. Źle opisałem. Odpalam mosa z pendriva celem zainstalowania. W OF zaczyna się kręcić kursor i wyskakuje znak zakazu. I to wszystko...
Wypaliłem płytę na pc. Imac mówi, że ta płyta nie jest odczytywalna na tej maszynie.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 22:46:17 przez Pero
[#222] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #221

I tak.
Używasz boot.img dla G5 ?
Jakie komendy wpisujesz w OF żeby zabootowac MorphOS z pendrive ?
Możesz płytę "wykosztować" w OF ?
[#223] Re: MorphOS + iMac G5

@Norbert, post #222

Po kolejnym bootowaniu z pena zainstalowało się. Ale podczas startu pojawia się obrazek dyskietki - tak jakby nie widział dysku. Pod macosem tego nie było.
Pomęczę się jeszcze i zobaczymy jutro. A co do odpowiedzi: Wszystko było prawidłowo. Co potwierdziła instalacja. Ale ja zawsze miałem jakieś jaja z moimi maćkami. Mini, x 2, PB, i teraz ten...
[#224] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #223

Tam jest "fabryczny" dysk twardy?
[#225] Re: MorphOS + iMac G5

@recedent, post #224

Tak. Ja też myślę, że się kończy. Trudny jest demontaż i wymiana? Mam kilka dysków 2,5".

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 23:40:40 przez Pero
[#226] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #225

Tam wchodzi 3,5 cala.
Montaż i wymiana... Jakby to powiedzieć... Wolałbym tego zbyt często nie powtarzać. Ale i tak jest lepiej niż w iBooku G4 :)
[#227] Re: MorphOS + iMac G5

@recedent, post #226

Rozumiem szeroki uśmiech
A 3,5 też mam sztukę po pececie syna. Ale myślę, że raczej lepiej SSD.
[#228] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #219

Hej, można wiedzieć jaka była cena?
[#229] Re: MorphOS + iMac G5

@luk, post #228

250 PLN Brutto
1
[#230] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #229

Witam kolegę.szeroki uśmiech

Moja rada- jak już chcesz zmienić dysk z HDD na SSD to lepiej poszukaj jakiegoś starego, który
ma napisane Typ/Type SATA - nie bież nowych tych ze sklepu bo możesz się naciąć i komputer go nie zobaczy i będzie lipa i zostaniesz z dyskiem na wieki .

Jak masz nowy to go podepnij na krótko ( zdejmij osłonę. odkręć i wyjmij ekran, odkręć mocowanie dysku twardego, odepnij kable z dysku i podepnij do dysku SSD, nie wkładaj go z powrotem w tą wnękę tylko spróbuj go (że tak powiem szeroki uśmiech ) wywlec na wierzch pozwalając mu sobie dyndać na kablach , usytułuj go obok wiatraka , zamontuj i przykręć chociaż na dwie śrubki ekran i podłącz , uruchom z CD system MacOS 10.4 lub 10.5 i w DiskUtility z górnego menu zobacz czy widzi dysk .

Jeśli widzi to jesteś w domu .
Jeśli nie widzi no to pozostaje szukać innego dysku.

I teraz już masz ułatwiony dostęp do zamieniania dysków bez konieczności ponownego rozkręcania wszystkiego . Przytrzymujesz kable , odczepiasz dysk , podczepiasz drugi i kolejna próba .

Ja ma kilka starych dysków SSD (128 i 256 ) i wszystkie były widoczne z pod MacOS 10.5
Poskręcasz kompa już po wszystkim szeroki uśmiech
[#231] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #229

Witam i gratuluję fajnego Maka.
1. co do dysku - to jak pisze kolega w poście wyżej, trzeba trafić dysk działający z tym Makiem. Ja włożyłem 2 dyski SSD i żaden nie był widoczny. W końcu włożyłem stary talerzowy i zadziałał od razu.
2. w poście 169 podaję link do strony, gdzie jest opis rozłożenia i poskładania tego iMaka. Tam jest link do dysku, ale można przejść do głównej strony i jest opis wszystkiego co i jak ze zdjęciami.
3. bardzo ważne jest podłączenie czujnika temperatury do dysku i DVD. Bez tego iMak nie wstaje.
4. poczytaj posty, tam są uwagi do wszystkich chyba problemów, czasami trzeba pokombinować, gdyż opisy są trochę starsze. Ale ogólnie można sobie poradzić.
5. ważne jest aby Maki all-in-one składać dokładnie. Nieraz jakiś kabelek nie będzie wpięty i nie wstanie. Ciężko nieraz wpaść co jest nie tak. Ja tak miałem i w końcu rozłożyłem jeszcze raz i pomału dokładnie go poskładałem. Teraz chodzi bez problemu (jedynie kamery nie naprawiłem :) ).
Powodzenia!


Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 15:47:43 przez AS
[#232] Re: MorphOS + iMac G5

@AS, post #231

Intel SSD z serii 320 bedzie działał.
[#233] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #232

U mnie Crucial MX500 250GB 3D NAND SATA 2.5" i drugi jakiś z opisu - nie pamiętam - oba miały działać, a żadnego nie widział.
[#234] Re: MorphOS + iMac G5

@AS, post #233

Potwierdzam co napisał kolega .
Mam nowiutkiego Cruciala MX500 i niestety nie widzi go maczek.

Wygląda na to że nowsze mają inne opcje inicjalizacji ( ale słowo szeroki uśmiech ) w firmware i widzą je nowsze kompy .

Albo zależy od firmy wgrywającej firmware na dysk i tyle , że jedne nowsze też są widoczne tylko trzeba na taki
trafić . szeroki uśmiech
[#235] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #223

Na obrazek dyskietki nie zwracaj uwagi , po chyba 20 sekundach sam się uruchomi system .
Miałem tak jak coś skopałem z formatowaniem dysku pod 2 systemy ale dałem sobie spokój
i sformatowałem na jeden system i mam z bańki szeroki uśmiech teraz używam Mosa szeroki uśmiech
[#236] Re: MorphOS + iMac G5

@Piotr Myszkowski, post #234

Ssd zeby był widziany w Macu PPC musi być zgodny z sata I. Teraźniejsze dyski są sata III .
Mam u siebie kilka maccow i w każdym intela serii 320 i we wszystkich działa. Nie kupujcie nowoczesnych dysków bo w 90% nie są kompatybilne wstecznie .

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 18:24:15 przez Kwiatki
[#237] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #236

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi. SSD raczej teraz nie kupię. Mam kilka 2,5" dysków z laptopów oraz 3,5" ze starego peceta. Wszystko oczywiście sata. Linka do demolki maćka widziałem i skorzystam. Obraz dyskietki faktycznie znika, ale po czasie doprowadzającym mnie do szału. Na razie nie będę się męczył. Praca zawodowa. A z kabelkami wiem jak jest...Recedent potwierdzi szeroki uśmiech. PB mnie wykończył Tylko miniacze są wdzięczne i chętne do współpracy. Przynajmniej ze mną.
Imac faktycznie robi wrażenie. Nie miałem z tym typem wcześniej do czynienia. A ekran!
Na razie dzięki. Parę dni z PB.
[#238] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #237

Szybsze lądowanie uzyskasz poprzez wyłączenie szukania sieci w OF . Robi się to komenda :
setenv skip-netboot? true
[#239] Re: MorphOS + iMac G5

@Kwiatki, post #238

Oczywiście wczoraj, ale to za mało. To ma zapier.....szeroki uśmiech
[#240] Re: MorphOS + iMac G5

@Pero, post #239

no to jeszcze pozostało Tobie
okreslenie z jakiego dysku mac wystartuje

setenv boot-command boot hd,\\bootinfo.txt

gdzie x to dysk/partycja HFS na ktorej masz boot.img

jak to dobrze wpiszesz to koperta nie powinna sie pojawic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem